Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosult vagyok bármire is? fórum

Jogosult vagyok bármire is? (beszélgetős fórum)

1 2
30. Csipkerózsika (válaszként erre: 27. - Carpediem*)
2012. jan. 30. 17:43
Hát korábban még ajánlottak kb. fél év alatt egy csoportos behívás jött, de most már nem tudnak mit. A közmunkás álláshelyekért is jóformán öldöklés folyik, annyian lennének rá.
29. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. jan. 30. 17:42
A start kártya idéntől meg szűnt, úgy akart felvenni engem is a főnököm, utána érdeklődött a munkanélkülinél, de már nincs!
28. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:40

Mert ezt az utasítást kapták, le van osztva nekik, hogy cseszegessék is a szerencsétlen embereket, mintha az ő hibájuk lenne, hogy nincs munkahely.

Van egy ismerősöm, aki dolgozott pár hónapot a munkaügyi központban, és elmondta, hogy folyton bizgerálták őket, hogy az ügyfelekkel bánjanak számonkérően és lekezelően. Most 6 hónapja ő is munkanélküli.

De ezen még felül lehet emelkedni valahogy, bürokrácia, kész. Nem kell foglalkozni vele, utána kell járni, aminek lehet.

De hogy pár év alatt a munkaügyi központ honlapján a napi állásajánlatok száma a megyénkben 300 körüli számról 80-ra esett vissza (úgy, hogy egy csomó álláshely duplán van felvive), ez az, ami kétségbeejtő.

27. Carpediem* (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:39
nah ez zért legalább valami, meg a 28 ezer, már nem azért, csak gondolom menni menni menni kell utánna kell járni, és együttműködni, hátha hamar talanak utánna melót. Ők is meg te is, neked.
26. 9c77d839f4 (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:38
Köszi, utánanézek ennek....
25. Ministry (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:37

Ezt akartam én is igényelni.

Januárban szigorodott a dolog, ezért nem kaptam meg.:(

24. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2012. jan. 30. 17:37
Ja igen, ezzel együtt jár a tb-járulék (szolgáltatási hozzájárulás vagy mi a manó most a neve) havi fizetése alóli mentesség is. Ezért is érdemes megkérni.
23. Ministry (válaszként erre: 18. - Moncsicsi83)
2012. jan. 30. 17:36

Amióta végeztem a sulival, pár napot voltam csak munkanélküli, folyamatosan dolgozom.

Amikor először beregisztráltam, pár nap múlva mentem is, hogy van munkám. Még viccelődtek is, felesleges volt bejelentkeznem.

Most teljesen más. Anyu lett előbb munkanélküli, és nem akartam elhinni, amit mesélt. Egész addig, amíg én is az nem lettem...

22. 9c77d839f4 (válaszként erre: 17. - Neltharion)
2012. jan. 30. 17:35
Szerinted melyik asztalosüzem vesz föl egy 165cm alacsony :) 45kilós nőt asztalosnak?????
21. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 9c77d839f4)
2012. jan. 30. 17:35

Szia!

Amennyiben még a szüleiddel élsz, és nincs nagyobb összegű (úgy tudom kb. 300.000,- Ft-ig) ingatlan a neveden (amiben élsz az kivételnek számít), valamint gépkocsi, akkor igényelhetsz a helyi népjóléti osztályon, illetve faluban a jegyzőségen bérpótló támogatást, úgynevezett aktív korúak ellátását, ami tavaly 28.600,- Ft volt, idén csökkent néhány ezer forintot úgy tudom. Feltétele a munkaügyi központtal való együttműködés, illetve az időközben felajánlott közmunka elvégzése (már ha lenne ilyen ugye).

Ciki kérni, de muszáj. Mért ne kérnél, már bocsánat de van népcsoport, akik ott verik az asztalt, ha rá vannak szorulva, ha nem. Te is kérj nyugodtan, ez is több a semminél. A diplomás, középkorú emberek is ott állnak bent a sorban, nincs mese. Tényleg ez a magyar valóság.

Nekem is ez jár most, december óta nincs munkám.

2012. jan. 30. 17:33
Én is szaladgálok interjúkra, de már lassan elfogy a vésztartalék pénz is, amikből utazgatok folyton... Persze sehol nem a pályakezdőt alkalmazzák. Undorodtam a call centeres munkáktól, mert utálom mikor hivogatnak, de már jelentkeztem ilyenre is. 2 hete voltam egy interjún, 10en voltunk, abból 7en már dolgoztak call centerben, de továbbjutottam amásodik interjúra, már úgy reménykedtem, de utána hívtak, hogy sajnálják, de azt a jelentkezőt választották aki már tapasztaltabb és nem kell betanítani.
19. Carpediem* (válaszként erre: 13. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:33

Ezzel azért nem ártana, ha elővenné a média, mármint ezt a dolgot.

Nem te vagy az egyetlen aki ezt mondja, hogy így bántak vele a hivatalokban.

És tényleg ami megfogott most, hogy legalább a Tb-t fizessék utánad, legalább ennyit.

Van itt Hoxán egy lány, illetve nő az Aktívtól.

Már elég régóta.

Szerintem dobok neki egy üzit, hogy nézzen rá erre a fórumra, mert megérne egy misét.

18. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:33

Agyam eldobom, ennyit változott 5-6 év alatt a világ? Én 2006-ban voltam munkanélkülin 1 hónapot, de még tök normálisak voltak. Igaz akkor azért voltam felháborodva, mert azt mondták, hogy ne írjak be minden jelentkezést a kiskönyvbe, mert betelik, meg használjam ki, hogy 3 hónapig jár a segély. Azt a nagy ....-ot. Heti 5-6 helyre jelentkeztem és bő 2 hét múlva meg volt az új munkahely. Aztán rám ezért néztek csúnyán, hogy minek mentem a munkaügyibe, ha ilyen hamar sikerült munkát találnom.

Most meg azért néznek rád csúnyán, mert nincs munkahelyed és miért nem dolgozol? Basszuskulcs...

2012. jan. 30. 17:32

Nem véletlenül akartak elküldeni képzésre. Általában(!) ha elküldenek valami képzésre, akkor állják annak bizonyos hányadát, ha nem az egészet. Sőt, ha egy munkáltatótól szerzel valamilyen igazolást, hogy amennyiben lesz ilyen és ilyen szakképesítésed, akkor alkalmaz, úgy szinte biztos, hogy állják a képzésed árát. Gondolom volt egy asztalos üzemük talonban, akinek megígérték, hogy kitanítanak oda valakit. A munkaügyiseknek nemet mondani egyébként is veszélyes, ugyanis hiába mész követve a "Ne hagyd magad, ami jár az jár." elvet, kizárnak az együttműködésből. Ami annyit tesz, hogy minimum 3 hónapig tőlük paripa pimpilit nem kapsz, nem hogy segélyt.

A Start kártya tényleg előny, ha jól tudom, akkor a munkáltató nem adózik utánad x ideig. Kevesebb kiadás a munkáltató részéről = profit. Persze neki, mert lehet téged kirúg azonnal, amint lejár a kedvezmény. Ezért javaslom, ha valahová a kártya miatt vesznek fel, közben aktívan keress más melót, hátha idejekorán kerülsz lapátra ismét.

2012. jan. 30. 17:31
Ugyanebben a cipőben battyogok én is. Végzettség van, vidéken munka nincs. Z*pt*rt szintén próbáltam és sikerült időben távoznom. Semmi kilátás, diplomám legfeljebb a vécé mellé lenne jó, lassan már hivatásos állásinterjúra járónak számítok, múlt héten 1, azaz egy darab állásra több, mint száz delikvens érkezett. Pöttyet el vagyok szontyolodva.
15. 9c77d839f4 (válaszként erre: 13. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:31
pontosan....Nekem is segitség lenne már az is ha legalább a TB-t fizetnék, de semmi :S
2012. jan. 30. 17:29

Betanított munka semmi. Ahol voltam ott csak idénymunka van évente 3 hónap :S Ezen kívűl pedig legközelebb ami van gyár az 40km és nincs közvetlen busz, viszont van éjszakás műszak, szóval nem tudnék be ileltve hazajárni. Hipermarket van egy, az fullon van, kb 40centis pakkban áll ott a sok önéletrajz...

Logisztikai ügyintéző nem vesznek föl, hiába van a városban egy nagy logisztikai központ(ezért is végeztem ezt, godnoltam majd ott dolgozhatok), mert nem vesznek föl olyat akinek nincs minimum 2 év gyakorlata.

Gyógyszertárinál hasonló a helyzet

13. Ministry (válaszként erre: 8. - Carpediem*)
2012. jan. 30. 17:27

Mert úgy kezelnek bennünket.

Ha bemész bárhova, néznek rád, hogy mit akarsz.

Nem kértem azt, hogy annyi segélyt adjanak, abból meg tudjak élni, csak a TB-t fizessék legalább. De még azt sem.

Az más kérdés megint, hogy úgy beszélnek az emberrel mint a kutyával. Bemész, még vissza sem köszönnek, és rögtön úgy kezdik, hogy miért nem dolgozik?!

2012. jan. 30. 17:27

Sziasztok,


olvastam a nem túl biztató hozzászólásokat.Hát nem könnyű senkinek. Én is munkakeresésben vagyok, volt hogy 1-2 hónapra vettek fel, mert addig tartott a támogatás. Most az van, hogy elmegyek műszakozni a LEGO-ba, ha tényleg felvesznek. Mert ugyanis főiskolás okj-vel túlképzett vagyok én is a közmunkaprogramra, de lehet operátornak is....:( Szóval 4 szakmával és 2 nyelvvizsgával sem találok állást, bár már mondom, a gyárban ígérték, hogy dolgozhatok. Persze csakis azért, mert hogy le vagyok százalékolva (csúnyán mondva), és kapnak utánam támogatást, ha ezt is elveszik, nem tudom mi lesz. Mert ugyebár a betegség marad...

Voltam külföldön is, de az nagy beruházás, meg aztán egyedül nem jó kint. Remélem lesz valami megoldás.

Zsuzsi

11. 9c77d839f4 (válaszként erre: 5. - Pici Manócska)
2012. jan. 30. 17:27
logisztikai ügyintéző, gyógyszertári asszisztens
10. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - 9c77d839f4)
2012. jan. 30. 17:27

Milyen szakmáid vannak?


hipermarketekben próbálkoztál árufeltöltőnek, vagy pénztárosnak? Esetleg valami betanított munka? Agyalok, hol lehetne esetleg kereslet, de sajnos épp pár hete olvastam, hogy inkább leépítések lesznek, mint felvételek :( Nem irigyellek titeket!

9. 9c77d839f4 (válaszként erre: 8. - Carpediem*)
2012. jan. 30. 17:27
Mert munkát akarok és nem segélyt :( Soha nem hittem, hogy idejutok :(
8. Carpediem* (válaszként erre: 4. - Ministry)
2012. jan. 30. 17:25

Azta mindenit azért ez sem semmi amit te leírtál.

Mekkora trágyában élünk, te jó ég.

Engem még eddig életem során elkerült ilyesféle helyzet, de nagyon sajnállak titeket.

De ne süllyedjetek el szégyenetekben, nem értem miért kellene szégyelned neked is és más olyan embernek is magát, aki tanult, munkakereső, ember???

2012. jan. 30. 17:25

Van startkártyám augusztusban fog lejárni. Mikor elöszőr voltam idénymunkán akkor ki kellett váltani.

Én is küldöm folyamatosan az önéletrajzokat, de sehol semmi. A Zepter az ami visszajelez rendületlenül, de ott meg nem lehet pénzt keresni, legalábbis eddig ahány ismerősöm belevágott, ráment ingük-gatyájuk az utazgatásra, és mikor a 3. hónap végén sem kapták meg a fizut akkor kiléptek.

Nekem is azt mondták a munkanélküliben, hogy más tanfolyamra nem iskoláznak be, mert van ennyi mindenem. Kösziiiiiiiiii, csak éppen nem érek vele semmit, akkor hiába van. Bár valószínűleg hiába lenne mégegy szakma akkor se érnék semmit :( Szednék én szemetet is, legalább tiszta lenne végre a város, csak csinálhassak valamit, emrt ithton begolyózok lassan.

2012. jan. 30. 17:24
Ministry, nem mondod, hogy azért nem küldtek ki, mert érettségid van? Az érettségizettnek úgy gondolják büdös a munka, vagy az ebből kifolyólag kapott icicpici pénzzel ők nem elégednek meg? Áááááááááááá
2012. jan. 30. 17:22

elvileg a közmunka pogrom most módosult legalábbis én úgy tudom ( ha mégse bocsi )

a településen az önkormányzatba kéne elmenni ott tudnak segíteni...

ez nem kuncsorgás ez csak segítségkérés...

ám mik a szakmáid, hogy nincs meló vele???

2012. jan. 30. 17:20

Szia!


Átérzem a helyzeted. Én október óta vagyok munkanélküli. Rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzom, de semmi.

Az önkormányzaton voltam segélyért. Majd elsüllyedtem szégyenemben. Erre nem kaptam semmit, mert van egy kereső a családban.

A közmunkaprogramba viszont nem tettek be, mert van érettségim, így nem küldtek ki szemetet szedni. Azt mondták más nincs, majd később érdeklődjem :(

2012. jan. 30. 17:20

ez a Magyar valóság.

Sajnálom, hogy tanultál, és látod itt vagy, vagyis sehol.

Nem szégyen kérni, itt ebben az országban baromira nem.

Én tanácsom:

nem tudom mit kérhetsz, de ha tényleg van ilyen és tudsz kapni valamennyicske pénzt, annak mindenféleképpen járj utánna.

Ne hagyd magad, ami jár az jár.

2012. jan. 30. 17:20
Start kártyád van? Azzal könnyebben el tudsz helyezkedni, nagy előny...
2012. jan. 30. 17:18

Nem tudom merre kéne elindulnom.

Pályakezdő vagyok. Érettségivel, két szakmával, nyelvvizsgával nem találok munkát. Kétszer dolgoztam gyárban néhány hónapot, de ezek idénymunkák voltak. Utóbbinak novemberben vége lett, azóta hiába keresek, nem találok semmit. Elvállalnék takarítást, árufeltöltést,bármit, de nincs semmi. A munkanélküli hivatalban nem is foglalkoznak velem, (elküldtek volna asztalos képzésre)néhány nap híján nem vagyok jogosult semmi segélyre. A helyi hivatalnál ettől függetlenül igényelhetek valamit, kit kell ezügyben keresni? Érdemes egyáltalán, kaphatok bármit is? A közmunkaprogram hogy működik? Igazából munkát szeretnék, nem segélyekért kuncsorogni, mert kb legszívesebben elsüllyednék szégyenemben amikor bárkitől segélyt kérnék, de munkát nem találok!


A "keress munkát" hozzászólásoktól kíméljetek légyszi, éppen eléggé kivagyok már így is, hogy nem jutok előre, inkább csak egyre visszább.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook