Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogosan szóltam rá anyósomra, vagy eltúloztam? fórum

Jogosan szóltam rá anyósomra, vagy eltúloztam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jan. 1. 17:30
Melyik gáz?
30. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 16:37
Huh de gáz egy nő ez...Én megértem,hogy feldühített...
29. 8967aa9679 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 16:23

jogosan és helyesen tetted.


már az anyja hasában is nevelhető a gyermek!

28. JanaW
2014. jan. 1. 16:23

Te milyen gangsullyal mondtad? Es o hogy reagalt?


Maskor is volt mar olyan, h nem tetszett neked vmi?

2014. jan. 1. 16:13
Ha a gyerek még kicsi és nem érti, attól még nem kell hülyeségeket beszélni neki. Mert ez hülye beszéd -úr a háznál- egy kis gyereknek nem tud jobbat mondani, csak ilyen baromságokat. Nem tudom szóltam-e volna neki, ha amúgy normális, de gondolkozhatna, mit beszél.
2014. jan. 1. 16:09
Szerintem is elég furcsa, jól tetted, hogy szóltál.
25. kriszta773 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 16:08
szerintem nem voltál se durva, se túlzó :) ilyet még nem is hallottam, hogy egy anyós ezt sulykolja egy kisgyerekbe, tiszta bolond :)
2014. jan. 1. 16:05

Egyet kellene megtanulni a szülőknek, nagyszülőknek, ami fontos és a további életüket könnyűvé tennék.

A gyerekek a szavak jelentését nem tudják, nem értik.

Ne várjuk el tőlük, hogy azokat, amiket mondunk nekik, természetesen megteszik, hiszen hallják ugyan amit mond az ember, de nem érti a tartalmát.

Minden egyes követelésnek, kérésnek és bárminek a mögöttes tartalmát el kell magyarázni.

Különben azt lehetne hinni, hogy a gyerek gonosz, szófogadatlan, rossz.

Pedig nem, hiszen születetten rossz és gonosz gyerek nincs.

Csak türelmetlen szülő.

És ha leszidjuk a gyereket, először guggoljunk le mellé, úgy beszéljünk vele, nem pedig fentről, a magasból, ami már eleve félelmet kelt bennük.


nem csak a szülőséget és a nagyszülőséget kell tanulni, gyereknek sem könnyű lenni :D

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 16:01

Huhm, vitáim a gyereknevelés körül, nekem is voltak anyósommal, míg meg nem értett dolgokat.

Assig magyaráztam, mondtam neki, míg a kicsit később, a fiam után 9 évvel született másik unokája nevelését az enyém alapján csinálta, közölte úgy meg van elégedve a nevelésemmel.


Nah, a nagymamának meg kell mondani, a gyerekkel játszani kell és ha nem tud, olvasson mesét neki, még ha ennyi idős is, mert a szép érzések és gondolatok a lelkét átjárják.

Anyóskának sem fog ártani.

nem minden nagymama, vagy anyuka, sőt szerintem senki nem úgy született, hogy tudja, mit kell a gyerekkel tenni.

Ez még csak játéknak sem nevezhető, ez butaság.


Nálunk a gyerek, még ilyen korban, mint a tiéd, elkezdte pofozni a családot, de olyan aprókat, jópofákat, amit mi a férjemmel azonnal elkezdtük róla lenevelni.

A szüleim szintén, sógornőm is, kivéve anyósomat, akinek előre szóltam, baj lesz belőle, de ne sértődjön meg aztán, mert nem lesz igaza.

Bejött, a gyereknek valamit nem akart megengedni, erre kapott tőle akkora pofont, hogy csak azért nem szólt rá, mert én megtettem, de neki.


Minden szülőnek, nagyszülőnek és gyereknek vannak fura dolgai, amiket nem szabad hagyni, időben le kell nevelni róla, mindegy milyen korú az illető.

22. Milup2
2014. jan. 1. 15:59

Ha vmi zavar, szólni kell..Jól tetted...

Én általában úgy csinálom, hogy férjemnek szólok, hogy szóljon már az anyjára, ha vmi van..De ha nem teszi, vagy elfelejti, mit beszéltünk meg előtte, s nem szól, akkor bár kelletlenül, de én is szólok, ha vmi nem tetszik....Csak sajna az én anyósom nagyon meg tud sértődni..a semmin is...

21. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Annie1130)
2014. jan. 1. 15:57
*tetted
2014. jan. 1. 15:56

Hát ezt fel lehet fogni akár népi mondókának is, a kisgyerekek szeretnek ritmusosan ütögetni a mondóka szövegére, az énképe is fejlődik, ha rögzül, hogy Ő a Zolika:))


A "tör - zúzni fog" már durvább, én azért szóltam volna.

2014. jan. 1. 15:56
Jól tette, hogy szóltál neki. Hogy reagálta le az anyósod egyébként a dolgot?
18. meoo (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. jan. 1. 15:56

Szerintem sem fog a kisbaba agyába még "beleégni" DE a mama agyába igen és később is ezzel játszik majd a gyerekkel akkor lehetnek problémák! :-)

Jó még idejében tisztázni anyuka hogyan akarja nevelni a gyermekét, a mama meg ne nevelje-szeresse!

2014. jan. 1. 15:54
Játszik vele.Ennyi az egész,nem kell felfújni.
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 15:52
Én is szóltam volna.
15. andi6020 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. jan. 1. 15:50
Gondolod amikor olyan korba kerül a gyerek, amikor már megérti, akkor abbahagyja? Ergo csak addig mondogatja, amíg úgysem érti? Kötve hiszem.
2014. jan. 1. 15:49
Szerintem egyáltalán nem durván szóltál rá, szinte "vetted a lapot".
13. GreenAngel (válaszként erre: 10. - 419d3a90bd)
2014. jan. 1. 15:48
A ferjem occse lett nagyon elkenyeztetve, kesoi gyerek es valoban a mai napig zsarnokoskodik a szulein (20 eves) es hiszteriazik.
2014. jan. 1. 15:47
Én úgy gondolom, hogy ha az Téged zavar, akkor jobb, ha már most, az elején tisztázod az anyósoddal. Később nehezebb lesz.
11. GreenAngel (válaszként erre: 8. - 66429b468f)
2014. jan. 1. 15:46
:) elsosorban a velenyedre vagyok kivancsi. Nem kell szidnod senkit. Egyenkent nagyon szeretem anyosomat, es kivancsi vagyok mas hogyan reagalna hasonlo helyzetben :)
10. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 15:45

Szia!

A párod eléggé domináns?Úgy értem,hogy olyanná nevelte,és félsz,hogy ezekkel a mondatokkal később rossz hatással lesz a gyerekre?

A válaszom a kérdésedre,én nem szóltam volna neki semmit,ha amúgy normális és nem kötözködős anyós,főleg úgy nem,hogy nála voltatok.

2014. jan. 1. 15:41
nézd, ez egy olyan dolog, hogy te tudod mit engedsz meg a gyereknek, és ő majd mit fog neki megengedni. tudni fog szelektálni a gyerek, ha kicsit nagyobb lesz, az anyósod gondja lesz, ha hagyja majdan a fejére nőni az unokáját, ebbe kár bele szólni, engedd el a füled mellett
2014. jan. 1. 15:41

Kit szidjak??

Mit szeretnél hallani?

7. KLucus (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. jan. 1. 15:38
de már most ésszel csinálják a dolgokat! a mai világban nem lehet őket laza pórázra engedni,mert elég szar a helyzet így is! :))))
2014. jan. 1. 15:38
Koszi, akkor megnyugodtam, hogy normalisan reagaltam...
5. viva70 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 15:37
Fura anyósod lehet...
2014. jan. 1. 15:37
még szép! a gyerek az gyerek! TE vagy az úr a házban, illetve a gyerkőc apukája. ne engedd,hogy öntelt gyerkőcőt próbáljon nevelni belőle,mert ha ő utána haza is megy,te fogsz a babával szívni! a gyerekeknek játszmái vannak amiket tekintéllyel és kitartással le kell törni,mert te vagy a főnök és így lesz normális a gyerek! ha ezt a tekintélyt aláássa már most vki, ne engedd! igenis állj ki a nevelési elveid mellett és neveld jóravaló, illedelmes fiúcskának! Jól tetted! Kitartás! (nyugi én tapasztalatból írtam! :) )
3. tavasz007 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 15:36

szerintem egy kisbaba agyába ez még nem fog beleégni...


nem az a lényeg, hogy mit mondunk egy gyereknek, hanem ahogy mondjuk. szóval szerintem nem édemes ilyenekre rástresszelni, mondjuk nekem nincs gyerekem, könnyen beszélek...:)

2014. jan. 1. 15:34
* naluk, marmint anyosomeknal voltunk...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook