Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos-e, ha a háziorvos kiírja az ajtajára, hogy a nyugdijasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek? fórum

Jogos-e, ha a háziorvos kiírja az ajtajára, hogy a nyugdijasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek? (beszélgetős fórum)

1 2
22. globus (válaszként erre: 21. - E416ca8fa0)
2009. dec. 29. 20:39

:DDD

Fogadni mernék, hogy ez is közrejátszik abban, amiért most nem mész orvoshoz!

2009. dec. 29. 20:36
Reggel is ott tolong az összes nyugdíjas a receptírásra és délután is.Hiába kérik,hogy recept írásosak reggel jöjjenek.Fellöknek mindenkit és amint tudnak,besurrannak az ajtón a dokihoz....
20. sajert
2009. dec. 29. 19:30

Nálunk is receptírás telefonos "rendelésre" készül, a doktornőt már vagy másfél éve nem láttam, de mindig felírja a gyógyszert.

Anyukám nyugdíjas, és ő speciel mindig délelőtt megy, mert délután sokat kell várni. Receptírása ugyancsak telefonon keresztül történik.

A férjem időpontra megy nagy ritkán, de ha pár percet várnia kell, akkor már szól (türelmetlen a drágám) :-D, hogy neki időpontja van.

19. globus
2009. dec. 29. 18:27

Szerintem egy lájtos irányítás egyáltalán nem jogellenes, és mindenki érdekében történik. Természetesen a rosszullétet, sürgős ügyet kötelesség ellátni ettől eltérő időpontban is!

Az előjegyzést annak idején éppen a kontrollálatlan hömpölygés miatt alakították ki, ha az általa kért időpontot mindenki betartaná - s miért ne tudná, hiszen van ideje reá felkészülni- lényegesen kisebb lenne a káosz. S még mindig lehet az előjegyzettek mellett akut eset, velük mi legyen?

2009. dec. 29. 18:07
Az én szüleim is elmennek délután ha tudnak, de nem mindig.Azt viszont nem értem, ha van rendelés miért nem fogadja a helyettes orvos a beteget.Miért reggel kell kiirni,hogy mikor van rendelés?
17. kattyus (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 29. 18:05
Nálunk is így működik.
16. mmacus
2009. dec. 29. 18:03

Végül is, logikus, hogy aki tud, inkább a délelőtti rendelésre menjen.

Nálunk pl a hét EGY! napján, szerdán van délután rendelés, az összes többi napon délelőtt. Igaz, itt nincs kiírva ilyesmi, de nem csodálkoznék rajta. Mégsem lehet elvárni, hogy aki dolgozik, szabadságot vegyen ki, ha orvoshoz kell mennie, így csak a délutáni rendelésre tud menni. Tapasztalom havonta egyszer, amikor mennem kell, hogy délután is sok olyan beteg várakozik, aki más napon délelőtt is mehetett volna. Pl. táppénzen lévő, vagy kismama, vagy nyugdíjas. Ha gyógyszert megy íratni, egy nappal előbb, vagy később is megtehetné. Persze a hirtelen jött betegség más.

15. rozika07 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 29. 18:02
Ez rendben is volna, de a rokkantnyugdijas szüleim dolgoztak, és még igy sem.És ráadásul telefonálni sem lehet sem receptért, sem pedig időpontért, bár ki van irva, de mindig azt mondja,hogy nem tudják tartani igy a rendelési időt.
2009. dec. 29. 17:54

Nálunk telefonon lehet időpontot kérni. Akinek nincs időpontja az kénytelen kivárni a sorát. Legyen az nyugdíjas vagy aktív dolgozó.

Sőt a rendelés első órája a táppénzeseké. Őket gyorsan kiszórja aztán jöhetnek az időpontosok, majd a többi beteg.

Nem értem miért mehetnek a nyugdíjasok csak délelőtt orvoshoz. Boltba meg csak délután menjenek mert reggel a munkába igyekvők mennek?

2009. dec. 29. 17:48

Nálunk is ki van írva a rendelőbe, pont ezért, hogy akik dolgoznak tudjanak menni délutáni rendelésre és ne kelljen órákat várni a sok "nem dolgozóra".

Engem mondjuk egyáltalán nem zavar, ha délutáni rendelésre mennek, nem is értettem az egész kiírást, újdonság volt.

Szerintem ez nem megkülönböztetés akar/t lenni, csak egy kis segítség azoknak, akik dolgoznak és csak receptet akar iratni vagy apróbb dologban van szüksége orvosi segítségre. Nem tudom, így kell-e ezt felfogni. Valószínűnek tartom, hogy ha rosszul lenne az a nyugdíjas néni vagy bácsi, biztosan ellátná a doki, attól függetlenül, hogy délután van. Vagy nem???

12. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - A1baa7edcc)
2009. dec. 29. 17:40

Nem hinném,hogy ebben a témában a tolakodásról lenne szó.

Személy szerint én is nyugdíjas vagyok,és éppen úgy be kell osztanom naponta az időmet,mint bárki másnak.

Nagy tévedés,hogy a nyugdíjasok ráérnek,legalábbis a legtöbbjük nem.

Nagyon sok családban van szükség a nyugdíjas nagyszülőre,annak segítségére.

Tehát,ha "csak" ezt az oldalát nézzük a dolognak,már nem lehet az,hogy az orvos ütemezze be,mikor mehetek a rendelésére.

Akkor megyek,amikor rendelési idő van,és természetesen türelemmel kivárom a soromat.

Attól,hogy valaki nyugdíjas,még ér annyit,mint a többi ember.

Nem ragozom tovább,kívánom mindenkinek,hogy érje meg a nyugdíjas kort,és akkor gondoljon vissza arra az időre,hogy fiatalon milyen véleménnyel volt a nyugdíjasokról.

11. Carla
2009. dec. 29. 17:36

Szerintem nem jogos, hogy kiírja, de a nyugdíjasok délelőtt is el tudnak menni a rendelésre, aki meg dolgozik ugye, az csak délután tud.

Nálunk a fogorvosnál van kiírva, hogy délután csak az iskolából és munkából hazaérőket tudja fogadni.

2009. dec. 29. 17:30
Igen köteles, de azért a nyugdíjasok is elfogadhatnák ezt a tényt, hogy délelőtt írnak fel gyógyszert, hiszen délután azok az emberek mennek többen akik délelőtt dolgoztak. Nálunk az a bevett szokás odatelefonál a páciens egyik nap az orvoshoz, másik nap megkapják a receptet időponttól függetlenül. Így egyszerűbb az orvosnak és a betegnek is. Az "egészséges" pl.vérnyomás, cukor betegek nem ülnek pl. a sok influenzás beteggel együtt.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - A1baa7edcc)
2009. dec. 29. 17:29
Itt is....
2009. dec. 29. 17:29

Nos a mi háziorvosunk nem hajlandó ellátni a szüleimet, és gyógyszert sem hajlandó irni, mivel nyugdijasok, akik ráérnek a délelőtti rendelésre menni.Délután csak az aktiv dolgozók mehetnek.Ma pl.a sogoromat nem látták el 3óra 2 perckor, mert 3-ig volt rendelés,helyettesités miatt, azt mondta az asszisztensnő hogy menjen holnap.

Igy van ez.Ma nem lehet meghalni, mert csak holnap reggel fog foglalkozni veled mert helyettesit.

7. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - 34530eda53)
2009. dec. 29. 17:28

Regi emlekek, valahanyszor orvosnal jartam, mindig a nyugdijasok siettek a legjobban, akik ugye raernek...

Bar ezzel nem konkretan a temahoz szoltam hozzaes nem is diszkriminalni akartam oket, elkepzelhetoen ahova en jartam, ott voltak olyan tolakodoak.

2009. dec. 29. 17:21
Nem értem, hogy miért nézik a nyugdíjast csökkent értékűnek. Neki is lehetnek egyéb elfoglaltságai. Nem buta, csak öreg, el tudja dönteni, hogy mikor van kedve, ideje, ereje elmenni a dokihoz!
2009. dec. 29. 17:18

Köteles a nyugdíjasokat is ellátni a többi beteggel azonos időben.

Ha nem ezt teszi,hivatalos helyen jelezni lehet.

2009. dec. 29. 17:15
Szerintem köteles. Milyen alapon tesz különbséget a betegei között?
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Rozika07)
2009. dec. 29. 17:10
Azért kapja a fizetését!
2009. dec. 29. 17:09

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy jogos-e, ha a háziorvos kiirja az ajtajára, hogy a nyugdijasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek? Köteles-e ellátni, receptet irni esetleg a délutáni rendelésen?

2009. dec. 29. 17:07
Nyugdijas betegek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook