Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi segítség kérése járási hivatalban fórum

Jogi segítség kérése járási hivatalban (beszélgetős fórum)


1 2
23. simple (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 15:45
Szerintem ha maga a csatorna közös, akkor jogod van átnézetni az egészet, ilyen a világon nincs, hogy hozzátok felmegy a szar, már bocsánat, meg mered ki a kádból a vizet. Hát mi ez a 21. században? Én kihívnék egy csatornás embert feltétlenül, aki bizonyítja az igazamat, és pert indítanék ellenük. Végül az összes károdat és kényelmetlenségedet ki kéne fizetniük, ha nem fizetnek elárvereznék fejük felől a házat. De ezt muszáj lenne bizonyítanod, és ehhez szakember kell. De amúgy miért gondolod, hogy eldugaszolták szándékosan, láttál valamit esetleg? Nálunk is pont tavaly volt ez probléma, előtte én is beledobtam a nedves törlőkendőt, rá volt írva a csomagolására, hogy bele lehet dobni. Elmondani nem tudom, mit szedett ki nekem a csatornás ember, egy óriási törlőkendő gombócot, attól volt az egész dugulás, és mondta, hogy soha semmit nem szabad beledobni, csak wc papírt, de abból is jobb a vékonyabb. Nem lehet, hogy beledobáltak mindenfélét? Egy csatornatisztító átnézi az egészet, és kiderül hol van a dugulás és mitől.
22. Garabonciás (válaszként erre: 20. - Simple)
2020. júl. 21. 15:35
Az a baj ezzel hogy ha kihivok egy dugulaselharitot, az csak a sajat aknat nezheti at, az oveket nem. Kihivok potyara, 30-40 ezer ft-ert egy szakembert oszt lehet hogy nem is nalam van a hiba. Ki fizeti meg nekem a káromat, ha azutan se folyik majd le a viz?
21. Garabonciás (válaszként erre: 19. - Simple)
2020. júl. 21. 15:31
Az a baj hogy en se értem a technikajat, de itt falun gyakran visszaélnek ilyesmikkel a "joszomszedok" . Plane ilyen hazaknal. Nagyakna most ugye feligmeddig ures, mult heten ürítették, dugo bedugva, naluk most egy darabig nem lesz gond, nem kell fizetni jodarabig, mert csak annak a ket lakasnak a szennyvize megy bele a nagyaknaba, lassabban telik meg, mi meg szopunk vele mindig. Pedig ugyanugy fizettunk, mindenki ugyanannyi reszt.
20. simple
2020. júl. 21. 15:15
Egyszerűen hívj ki egy csatornatisztítót, ki fogja deríteni mi a gond.
19. simple (válaszként erre: 16. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 15:14
Nem biztos, hogy jól értem. Tehát négy lakás van, és egy nagy szennyvízcsőre vannak rákötve mind? És ahol a tietek menne bele ott dugaszolták el?
18. Garabonciás (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2020. júl. 21. 14:50
Mar maszekba megy, onkormanyzat nem foglalkozik mar ilyen csipcsup ugyekkel, szinte semmivel se, nem tudom mi a lof*sznak vannak. Polgarmester is azt mondta oldjuk meg mi, nem akar belefolyni az ugybe. Holnap bemegyek ajarasiba, oszt majd megmondjak ott hogy mit tudunk csinalni, az a legtisztabb.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:45
Valamikor a szippantó kocsikat a Településtisztasági Vállalat keretén belül működtették, ami az önkormányzat hatáskörébe tartozik. Ott kell rákérdezni, hogy hol érhetők el, még az is meglehet, hogy most is hozzájuk tartozik.
16. Garabonciás (válaszként erre: 15. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:42
Arra folyik felejuk, tehat gondolom naluk lemegy a nagyaknaba, nalunk meg mivel ellett valahogy dugaszulva, all a viz. De ugy kepzeljetek el hogy csurig van, kijon a kertbe a szaros viz, mert csak egy aknateto van rajta, aztan a réseknél feltor a viz. Ilyen melegbe ez kész fertőzesveszely.
2020. júl. 21. 14:38
Falun nincs kozos kepviselo. Ez egy negy lakasbol allo tarsashaz. Mindhez tartozik egy kisakna ami elvezeti a szennyvizet, meg egy kozos nagy, amibe lefolyik a negy akna tartalma. Az a masik szelen van, nem nalunk. Csak hat a nagy budos helyzet, szo szerint :D mintha megfelezték volna ezt a hazat, a jobb kettonek nem folyik le, a bal kettonek lefolyik.
2020. júl. 21. 14:34
Nálunk van olyan, hogy Lakás és garázsszövetkezet. Itt intézünk mindent ami a házzal kapcsolatos.
13. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:32

NEm tudom milyen régi az épület, a sósav nem biztos, hogy jót tesz a csöveknek. Közös képviselő?

Hívjatok rendes duguláselhárító céget, és számlát a társasház címére.

12. simple (válaszként erre: 1. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:31
Társasház esetében szólj a közös képviselőnek, neki kell megoldania, tudni fogja jogilag milyen lépéseket tehet.
11. Garabonciás (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2020. júl. 21. 14:29
Nincs ilyen, mert ez nem hálózatos, ha kiakarjuk szippantatni az aknat, szolni kell valakinek aki ezzel foglalkozik. Kicsi falu vagyunk, aztan nincs kiepitve a szennyvizhalozat.
2020. júl. 21. 14:27
Mindegy, holnap bemegyek a jarasiba oszt megkérdezem mit lehet csinalni..
2020. júl. 21. 14:26
Először az illetékes víz- és csatornamű szolgáltatónak szóljatok, hogy valahol dugulás van, majd a számlát küldjék ki a szomszédéknak, ha valóban olyan hiba miatt történt, ami "nem rendeltetés-szerű használat"-ból ered. Azt ők már rögtön látni fogják, amikor kibontják a dugulás helyét, és kiszedik, ami benne van.
8. Garabonciás (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2020. júl. 21. 14:25
Hosszu tortenet, de mar nem eloszor fordul elo sajna. Vmit lépni kell, mert ez nem allapot. Most is beleontottunk mar vagy 10 flakon sósavat, de hat semmit nem mar fel. Ugyanugy all benne a viz.
7. Lávli* (válaszként erre: 5. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:21

Szerintem igen. Csak az a baj, hogy ők se ugranak rögtön. Iktatnak, helyszíni szemle időpontot tűznek ki maaaajdra ...

De nem nagyon értem ezt az akna dolgot. :(

2020. júl. 21. 14:19
Marmint nem a sajat aknajukat dugaszoltak el mert akkor ott se folyna le a viz, hanem a koztes aknat. Vmit buheraltak rajta, aztan itt ennel a ket lakasnal folyton dugulas van, naluk meg semmi.
5. Garabonciás (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2020. júl. 21. 14:14
Nem hanem nalunk meg ezek a regi szennyvizelvezeto aknak vannak, aztan mult heten szippantottak belole, de nalunk ugyanugy tele van az aknak. Nalunk meg a mellettunk levo szomszednal, a masik kettonel nincs, eldugaszolhattak vmivel az aknajukat, mert arra folyik le felejuk a nagyaknaba a viz. Budit nem tudjuk hasznalni, mert nem folyik le a viz, a furdokadbol is ugy hordjuk ki a vizet a kertbe. ÁNTSZ-nel fellehet jelenteni az ilyet, vagy nem?
4. Lávli* (válaszként erre: 3. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:09
Koszosak, büdösek? Akkor ÁNTSZ?
3. Garabonciás (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. júl. 21. 14:08
Nincs jegyzo, csak a jovo hettol lesz, de elegge surgos lenne a dolog. Népegészségi ugy, szoval nem vmi hulyeseg miatt zaklatnam oket.
2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 14:02
Én úgy tudom, hogy a jegyzőhöz kell fordulni szomszéd-ügyekben.
2020. júl. 21. 13:57

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy gondjaink akadtak a szomszedokkal, (tarsashazrol van szó) aztan kerhetunk ingyenes jogi segitseget a jarasi hivatalnal, vagy ilyen lehetoseg nincs? Tud errol vki vmit, csak hogy ne menjunk potyára?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook