Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó magyar egészségügy fórum

Jó magyar egészségügy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó magyar egészségügy

1 2 3
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - Marylu93)
2013. márc. 14. 12:16

Igaz, de amit a magánrendelésért és a szülésért kapnak, az is munkáért van, nem év végi bónusz, prémium, stb. Vagyis ezt a munkát a napi x. órás rendelés és ügyeletek mellett végzik, ne sajnálja tőlük senki. És azt se kell csodálni, hogy kimerültek.


De ez természetesen nem mentség arra, hogy az SZTK-ban sajnos tényleg nagyon sokan alig figyelnek oda a problémára. Az SZTK-s terhesgondozást pl. jó szívvel csak annak merném én is ajánlani, akinek teljesne problémamentes a teherbeesés és a várandóssága is, nem mintha ezt mindig előre lehetne tudni. Sajnos ha már valami felmerül, akkor magánrendelés, ahol az orvos "saját betegének" tekint, esetleg el is intéz más vizsgálatokat, nem hónapokat kell várni egy időpontra a klinikán. Szomorú, de tényleg ez van.

12. Marylu93 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:44
Azért szomorú, mert ezek az "SZTK's orvosok" általában szép summát hazavisznek mellette a szülésekért és a magán rendelésükért (mert kb mindegyiknek van magánrendelése is). Hippokratész meg forog a sírjában.
11. szafaripók (válaszként erre: 9. - Foxika)
2013. márc. 14. 11:12
Azért a legtöbb sztk-s orvossal nem cserélnék fizetést. Azon kívül minden nap, több műszakban, ügyeletben, én se lennék túl lelkes egy idő után...:(
2013. márc. 14. 10:53
Mindenképpen keress másik nőgyógyászt mert ha így áll hozzád még a baba előtt akkor mi lesz amikor szeretnétek és jön is a baba...
9. foxika (válaszként erre: 7. - Annadi)
2013. márc. 14. 10:42
Pedig nem a pénzre eskudtek fel, és van fizetésuk is.
2013. márc. 14. 10:40
Nekem a magándoki se segített úgy,ahogy szerettem volna.Szerencsèe sztk-s doki itt több van,nâlam az volt normális,mondjuk a második.Szòval 3-szorra sikerült.
2013. márc. 14. 10:37
Egyetértek az előttem szólókkal. Sajnos csak a magánrendelés az ami segíthet ilyen esetben neked. Ott csinálnak Uh-ot, emberszámba vesznek, igen ezért fizetni kell :(( Mert ritka, mint a fehér holló a rendes orvos, aki pénz nélkül segít.
2013. márc. 14. 10:24
Nem leszek népszerű, de leírom. Ha elsőre nem sikerül megnyugtató eredményt kapni egy orvoshoz, én nem várok napokat, megyek másikhoz. Nőgyógyászati dologban meg eszembe se jutna ilyen esetben az sztk.
2013. márc. 14. 10:20
Én is sajnálom az esetedet, de kapásból az ugrott be, hogy a helyedben az első zökkenőnél elmentem volna egy magánrendelésre egy ultrahangra, mert a szakrendelésen dolgozó dokik olyan lekezelőek és bunkók, nem kevésbé flegmák tudnak lenni, hogy felháborító. És ha nem látnak pénzt, nem fognak odafigyelni rád. De kívánom a legjobbakat nektek a jövőre nézve!!!
2013. márc. 14. 10:14
Sajnos erre csak annyit tudok mondani, ha emberséges bánásmódot kíván valaki, akkor magánorvoshoz és magánklinikára kell mennie, ha anyagilag megengedheti:( Nem tudom elhinni, hogy ezek ellen az orvosok ellen nem lehet mit tenni... Hogy dolgozhatnak még? Hogy nem kellett még viselniük a viselkedésük, tetteik következményeit:SS
2013. márc. 14. 09:41
Hasonlót tudok én is javasolni. Mindenképp menj el egy magánrendelőbe, mert ott legalább a pénzedért veszik a fáradtságot és megvizsgálnak. Nagyon sajnálom a történteket, de tapasztalatból írom, hogy ha nem kezelteted ki rendesen azt a gyulladást ,hónapról hónapra visszatérő dolog lesz.Minden jót neked.
2013. márc. 14. 09:27

Nagyon sok dologról írtál, és nyilván helyszűke miatt sem lehetett végletekbe menően részletesen, ezért nem tökéletesen világos minden, de a lényeg igen, sajnos:(


Nagyon sajnálom, hogy ez és így történt veled. Azt hiszem, sokunknak van hasonló története arról, hogy az orvosok, akikben megbízunk, milyen nagyvonalúan tudják kezelni a problémáinkat.


Nyilván van oka annak, hogy nem magánpraxisba jársz/jártál nőgyógyászhoz, de én azt javaslom mégis, hogy ha egy módod lesz rá, a baba előtt válaszd ki a legmegbízhatóbbnak tartott orvost és áldozz a magánrendelésre. Nem mindig ezen múlik, de ezen is múlhat, hogy mennyire figyelnek oda rád.

2013. márc. 14. 09:08
Pontosan nem is tudom hol kezdjem, talán egy pár előzmény, és jöhet a kezdete a történetemnek.
Azt a legelején el kell mondanom, hogy 3 éve szedtem fogamzásgátlót, s híztam tőle 12 kilót, mikor abbahagytam 9 hónap kellett, hogy kiürüljön a szervezetemből.
Így 2 éve elkezdtem a naptárazást, egy éve védekeztünk így, s teljesen jól működött. Mindig megéreztem a peteérést, a testem minden apróbb kis jelzését, s tudtam is, hogy mit jelent.

Ugrás a teljes írásra: Jó magyar egészségügy
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook