Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


114. micimacko72 (válaszként erre: 113. - Becseiagi)
2009. júl. 15. 06:10
nálunk pont így van, Hanna egy akaratos fiús alkat, Bence meg inkább bújós, szégyenlős, kislányos :-)
2009. júl. 14. 22:22
Az én kicsi fiam a 9 hónapjával most kezd vagy nagyon sírós lenni, vagy csak egyszerűen nagyon érzéken ykezd lenni, mert feltűnően az elmúlt 2-3 napban észrevettük Apával, hogy el-elpityergi magát dolgokon. A fiúk ilyen érzékenyek?
112. micimacko72 (válaszként erre: 111. - Becseiagi)
2009. júl. 14. 12:14

Szia!


Gondoltam,hogy nem lesz leányálom, még a fiam egy tündér, addig a másfél éves lányom lo ördögöt is kitesz :-))

2009. júl. 14. 12:10

Detti05 és micimacko72: Nem azért, hogy megijedjetek! De nehezebb lesz 3-mal, mint 2-vel! :D Csak kinek mennyi ereje van, és ki hogy éli meg. Ki mellett mennyit van a párja, és melyik családban hogy viselkedik a két nagyobb. Sok mindentől függ...


Nálunk pl. a két lány napról napra kiadkaszt, mert nem férnek meg egymás mellett nyugton, a középső hisztizik állandóan, stb...

110. micimacko72 (válaszként erre: 107. - Detti05)
2009. júl. 14. 11:48

Szia!


Nálunk is most jön a 3. én 26 hetes vagyok.


Picit félek én is, milyen lesz 3 gyerkőc, mert mostanság ez a 2 is néha sok :-))

109. Detti05
2009. júl. 14. 11:42
Köszönöm
108. becseiagi (válaszként erre: 107. - Detti05)
2009. júl. 14. 11:40
Mi is gratulálunk neked a gyerekekhez! És sok sikert és egészséget a 3. babának/hoz!
107. Detti05
2009. júl. 14. 11:27

Sziasztok,én nem egészen 20 évesen szültem az első gyerekemet,majd rá 3 évre a másodikat.Akkor mikor a fiam megszületett/második/azt mondtam soha többet nem szülök nem is volt tervben 3 gyerek.Viszont olyan gyorsan nőnek és mivel én fiatalon szültem így eldöntöttük belefér az életünkbe még egy gyerek.Majd 1,5 év után,több vetélésen túl sikerült a baba akivel most vagyok 22 hetes terhes,nagyon nagy szeretettel várjuk a nagyok nem győzik simogatni a pocakomat.Nem tudom milyen lesz majd 3 gyerekkel,de mivel az első kettő aránylag már nagyobb így bízok benne,hogy ha nem is könnyen,de legyőzünk minden akadályt.


Gratulálok mindenkinek a gyerekekhez.

106. becseiagi (válaszként erre: 105. - Fbab8271ce)
2009. júl. 14. 11:18
Hát igen, nálunk is az a baj, hogy panelban lakunk...
2009. júl. 14. 11:12

Hát amíg van időm hoxázni is...:)

Komolyra fordítva: nekem az a Legfőbb gondom, hogy csak kétszobás házunk van. Igaz családi ház, 770nm-es kerttel, és azért az is sokat számít, hogy egész délután kint lehetnek, és akár közben feldobom a vacsorát főni, belépek megkeverem, stb...bedobom a mosást,kiteregetek, amit egy panelban ugye nem lehet, és közben őrjönghetnek a gyerekek az udvaron.

Van (szerencsére) hinta, homokozó, csúszda, medence szóval nem panaszkodom...csak azért még egy szoba volna jó. De nem itt akarunk megöregedni, tervben van mindenképp a házcsere, remélhetőleg 4-5 éven belül!:)

104. becseiagi (válaszként erre: 102. - Fbab8271ce)
2009. júl. 13. 11:58

Valószínűleg a második lányom nekem is azért volt a legkönnyebb, mert 4200 grammal született. Én eddig úgy hallottam, hogy a nagyobb babaák könnyebben születnek meg. A fiam 3570 grammal volt a legnehezebb, és az első szülésem, a nagyobbik lányom 2800 grammal.


Attól függ, hogy bírnád-e a 3 gyereket lelkileg és fizikailag. Mi is 4-et beszéltünk, de ha most kellene eldöntenem, akkor azt mondanám,hogy nem lesz 4. baba.

2009. júl. 13. 11:44
...a negyedeik baba...(kicsit elírtam)...:D
2009. júl. 13. 11:42

Sosincs két egyforma szülés(4 szülésből anyunál)

Első: 24hétre, lelkileg volt nehéz, mert nem maradt meg(élve született, de hát 30éve még nem volt ilyen technika), második voltam én a szerény 4 kgmal,öcsém harmadik a legnehezebb szülése, 32. hétre és az utolsó, de legnagyobb súlyú 4500g-os öcsém volt a legkönnyebb. Szóval lehet a negyedik abba nálad is "kirepül(ne)"...:)

Azért gondoljuk úgy, hogy jó lenne most, mert még benne vagyok az éjszakázásban, de ki tudja, lehet 4-5 múlva azt mondanám, nem kezdem újra. De viszont, akkor nem lenne meg, amit szerettünk volna már 7 évvel ezelőtt is:) Elvégre már a kezdetekkor megbeszéltük, hogy 3 baba lesz:)

101. becseiagi (válaszként erre: 96. - Fbab8271ce)
2009. júl. 13. 09:29
Én 26 évesen szültem a 3. babámat. Mi is gondolkoztunk, hogy talán lesz egy 4. baba is, majd a kicsik nagyobbak, mert 4 kicsivel én már nem bírnék. :) Olyan 6 év múlva gondoltuk. De aztán egyszer nagyon kimerültem, és eszembe jutott, hogy 6 év múlva kezdjem újra az elejétől ezt az egészet? Nem is tudom. Nekem még azért is kérdéses, mert mindenki azt mondta, hogy a 3. baba sokkal könnyebben jön. Nekem a fiam volt a 3., és ő volt a legnehezebb szülésem. Aztán az első lányom, és a legkönnyebb a második lányom volt, a legnagyobb súlyú. Úgy hogy nagyon félek, hogy a 4. baba még fájdalmasabb lenne.
2009. márc. 31. 14:18

Tudnak meglepő dolgokat csinálni!

Amelyik előbb ébred, azt áthozom, mert különben addig piszkálná a tesóját reggel, amíg fel nem ébred, mert ugye játszani kell már hajnalban!:)

99. micimacko72 (válaszként erre: 98. - Fbab8271ce)
2009. márc. 31. 14:01
Bence lassan 5 éves lesz Hanna most múlt l éves. Nem is gondolnád, hogy el tudnak együtt játszani. Érdekes ám a testvéri szeretet. Imádom őket.
2009. márc. 31. 13:54

Mindig is úgy terveztem, (terveztük), hogy fiatalon szeretnénk szülők lenni, és ugye nagycsaládot.:)

És talán megérem még az unokáimat is...!:)

Azt szeretném, hogy ne legyen nagy korkülönbség, együtt nőjenek fel...

Olyan jó nézni, amikor a két "gazfickó" együtt játszik már!:)

97. micimacko72 (válaszként erre: 96. - Fbab8271ce)
2009. márc. 31. 13:48

35 évesen ráirta a nődokim a papiromra, idős anyai életkor :-))

De neked kell eldönteni, mikor szeretnél babát és milyen terveid vannak még.

2009. márc. 31. 13:45

Nekem egyedül az a "visszatartó" még, hogy 26leszek idén, ha teherbe esek, jövő évben baba, és utána vége....mármint a másállapotnak, én úgy szeretek babát várni!:)

De itt leszek(lennék) 26 évesen 3 gyerekes anyukaként, és nem valószínű, hogy lesz több...és akkor még messze van a 30-35, más meg csak akkor szül. És ha elkap 5-10év múlva újra a "babaláz"?nem akarok felelőtlen lenni...de jó lenne egy kislány is a családba...

95. micimacko72 (válaszként erre: 93. - Fbab8271ce)
2009. márc. 31. 10:28
nekünk 2 gyerkőcünk van s most várjuk a harmadikat. Nem terveztük de mikor a doki közölte eszünkbe sem jutott hogy elvetessük. Nem vagyunk milliomosok mert sokan a pénzre fogják, hogy azért nem vállalnak gyereket. De nekik eddig mindent elő tudtunk teremteni. Igaz jár némi lemondással részünkről de nekünk ők az elsők.
2009. márc. 31. 09:48
ma se és régen se volt anyagi biztonság..ma még rosszabb minden mint a mi időnkben de a gyerekek sok sok örömet és sok sok szomorúságot is hoznak az ember életébe igy lesz az életünk teljes... nem is tudom elképzelni a sok gyermektelen házaspár helyzetét ,bele élni meg nem is szeretném helyzetükbe...
2009. márc. 31. 09:44

Gondolkodom a 3. babán...:)szeretnénk, párom mondta...látszik tavasz van, beindultak a hormonok, és ugye letelt az egy év...

(kisebbik születése óta, pont így voltunk az első után is, tavasz ...egy éves elmúlt...két év lett köztük..)

mondtam: nem jó, mert megint januári lenne:)

Mi 7 éve, amikor megismerkedtünk és pár hónap múlva szóba került a baba kérdés, hogy ki mennyit szeretne, akkor megbeszéltük, hogy 3 lesz!(ők is mi is 3an vagyunk testvérek)

2009. márc. 31. 09:38

Mi számít ma stabil háttérnek?

Egy nyugdíj "stabilabb" jövedelem, mint bármilyen munkahely.De maradjunk a gyermekvállalóknál, a gyed stabilabb, mint az állás, mert azt legalább biztos kapod a gyermek 2 éves koráig, de nem lehetsz biztos abban, hogy két év múlva ott dolgozol, ahol ma...

Sajnos ilyen világ van.

91. 72f62a66ed (válaszként erre: 90. - Debóra)
2009. jan. 15. 17:49

Én sem azt mondtam hogy segélyre szorulunk, de nem érzem úgy hogy most betudnánk vállalni még egy gyereket. Azért a pénz sem utolsó szempont, ha mindent megakarsz adni a gyerekeidnek.

Jó egészséget kívánok Nektek!!!

2009. jan. 15. 17:41
Nálam nem pénz kérdése, hogy legyen-e harmadik vagy sem. Jelenleg nálunk most jön a harmadik és boldogok vagyunk, nem szorulunk semmilyen segélyre. Szeretet, boldogság, egészség legyen a többi nem fontos.
2009. jan. 15. 13:32
Ha tehetnénk, mi is vállalnánk harmadikat. Akinek megfelelő háttere van, és szeretne még babát, az merje vállalni!!!
2009. jan. 15. 13:26
Ha valaki stabil hátérrel rendelkezik hosszú távon/itt a pénzre gondoltam/,miért ne vállalhatna?
87. cb4c323adf (válaszként erre: 86. - 3b41f6053f)
2009. jan. 15. 13:18
nem!!!mindenki maga döntse el hogy mit tud vállalni,na és nem azért nyilt a fórum hogy egymást nézzük bolondnak:((((ezt tibinek üzenem.
86. 3b41f6053f (válaszként erre: 83. - 1eded24452)
2009. jan. 15. 11:04

Akkor én meggondolatlan vagyok!!!!


A 3. babánk nem véletlen fél évet vártunk rá:)


Már alig várom,hogy láthassam ,és babázhassak,még így utoljára:)

85. böbe83 (válaszként erre: 83. - 1eded24452)
2009. jan. 15. 09:44

a válasz meg milyen meggondolt :S

ez sztem nem ilyen egyszerű kérdés :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook