Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játszótérről, focipályáról folyamatosan berúgják az udvarunkba a labdát. Köteles vagyok visszaadni? fórum

Játszótérről, focipályáról folyamatosan berúgják az udvarunkba a labdát. Köteles vagyok visszaadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
77. csyncso (válaszként erre: 75. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 16:28
Egyetértek veled, de ahogy az előbb is írtam csak a két dolog súlyát hasonlítottam össze.
76. michelle.r (válaszként erre: 73. - Csyncso)
2012. aug. 12. 16:26

Az egy külön "per" tárgya. Megértem a tulajdonost is, de ezek gyerekek, nem bűnözők. A kutya jó megoldás, valószínűleg nem fognak utána bemászni. És a védőhálót is meg kell magasítani. A gyerekeknek valahol muszáj játszaniuk, nem ülhetnek egész nap a lakásban.

Klassz hozzászólás, hogy milyen szülő az, aki egész napra kihajtja a gyerekét. De mégis hova tegye, amikor neki dolgoznia kell egész nap? Nem mindenki engedheti meg magának, hogy táborozzon a kölke egész nyáron.

75. 6bd83f61cd (válaszként erre: 73. - Csyncso)
2012. aug. 12. 16:19
Nem kell kiszúrni a labdát, berúgják, és eltettni a kamrába, aztán megmondani, hogy hívd anyukád, vagy apukát, és nekik visszaadom.
74. 6bd83f61cd (válaszként erre: 35. - 4d5610bcc4)
2012. aug. 12. 16:17
Korábban egy bácsi bajba került, mert áramot vezetett a kerítésébe (a telkén belül). A saját birtok végelmére vonatkozó törvényeket is módosították, én utánanéznék, és simán tennék villanypásztort. Biztos olcsóbb, mint a kínai falat felhúzni a telek köré.
73. csyncso (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2012. aug. 12. 16:17
A jog érdekességét én arra értem, hogy: bemásznak a kerítésén a saját udvarába, ami magánterület. Ezzel szemben áll egy labda kiszúrása. Akkor most melyik a nagyobb vétség? A birtokháborítás vagy a szándékos rongálás? Nem helyeslem a rongálást, mielőtt félreértés adódik belőle. Illetve nem arról van szó, hogy egyszer másznak be hanem folyamatosan, ráadásul sértegetik a saját udvarában.
72. pirosbegre (válaszként erre: 70. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 16:17
Nem, majd hívja Emettet és Ő kifizeti gyerekkorára való tekintettel.
71. pirosbegre (válaszként erre: 63. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 16:14

Kedves Emett!


Szerinted a napi 10x berúgott labda normális? Szerintem nem? Meg az is normális hogy idegen házba bemászik egy gyerek a kerítésen? Meg az is normális hogy ha bemászik még ő szemtelenkedik a tulajdonossal? Ezt Te se gondolod komolyan?

Bérházban lakom, TUDOM hol vettem lakást. Nem is szólok ha 6-22 között fúrnak, faragnak, zenét hallgatnak hangosan. De amikor a becsukott ajtón, miért kell bezárni a harmadikon, pláne ha garzon, de lánccal be volt akasztva a lakóbizalmi kopogás, csengetés nélkül benyitott. Milyen jogon is? Itt is ugyanez a helyzet. NEM a gyerekeké a ház. Valószínüleg egy korban nőttünk fel, de azért mert Te kizárt gyerek voltál és egész nap a szabadban voltál, nem lett mindenki olyan, mint Te. Akkor se illett berúgni a labdát a más kertjébe.

Nem megoldás a kutya sem a fórumindítónak. Bárki idegen jön azt is megharaphatja. Nem adja vissza, videóra veszi. Birtokháborítás. 14 év felett már büntetendő, alatta nevelőintézet. Meg milyen szülő az aki egész napra kicsapja a gyerekét? Napi 10 labda= reggel 8tól délután 4ig, átlag 1 labda. Enni se mennek haza? Inább a "focisták" anyjával foglalkozz hogy nevelik a gyereküket. Ha normálisan nevelné eszébe se jutna bemászni más portájára.

70. 6bd83f61cd (válaszként erre: 63. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 16:14
Ha meg berúgják az ablakod vasárnap délelőtt, akkor mosolyogva hívod az üvegest, és kifizeted a hétvégi felárat örömödben, mert hát te voltál olyan ostoba, hogy odaköltöztél.
69. michelle.r (válaszként erre: 39. - Globus)
2012. aug. 12. 16:13
Teljesen mindegy. Semmiképpen nem a gyerekek hibája, a játszótér, a sportpálya arra való, hogy ott játsszanak, sportoljanak. Az önkormányzat nyakára kell járni a védőhálóért. Ott kell keménykedni, nem a gyerekekkel :/. A bőr lesülne a képemről, ha a gondolat megfordulna a fejemben, hogy nem adom vissza, vagy tönkre teszem a labdájukat.
68. 6bd83f61cd (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 16:11

Ha 3,5 méter magas kerítésen átruják, akkor neki milyen magasat kellene húzni? A nyúl viszi a puskát?


Én vissza nem adnám a labdájukat. Aki berúgta, az szépen citálja oda este a szülőt, aztán ha ő aláírja nekem, hogy tudomásul vette, mit csinált és rendszeresen csinál a gyereke, a tevékenységével az enyémet és az én értékeimet veszélyezteti, akkor visszapakják a labdát.


Amit meg írtál, hogy ne hagyják a gyerekeket az udvaron felügyelet nélkül, nem ér semmit. Ha repül a labra, akár csak 2-3 méterrel tőlünk, simán kilövi a 2 éves gyereket, hiába nézzük végig, nem lehet megakadályozni. A gyerek felügyelése nem azt jelenti, hogy folyamatosan fölétartunk valamit, a golyózápor elkerülése végett. Engem rúgtak fejbe fél pálya távolságból. Ahol ilyenre naponta 10-15-ször bvan lehetőség, az abszolút nem elfogadható, akkor sem, ha előbb volt ott a játszótér. A magánterület, magánterület. Vagy ha mellettem az önkormányzat kiparcelláz egy területet, akkor én az új tulaj területére majd lazán bejárok, mert én korábban megtehettem?

67. michelle.r (válaszként erre: 25. - Csyncso)
2012. aug. 12. 16:07
A labda kiszúrása szándékos rongálás és semmi köze a jog érdekességéhez.
66. f1e23b97ee (válaszként erre: 65. - Mmacus)
2012. aug. 12. 15:25
Elmondom Neked, hogy ha ilyent bejelentenél, hogy berúgták a labdát a kertembe a gyerekek és utána bemásztak érte, azt mondaná a rendőr, hogy miért nem adta ki nekik, akkor nem másztak volna be.
65. mmacus
2012. aug. 12. 15:17
Hozzám csak egyszer másznának be a kerítésen, biztos, hogy kifelé már nem engedném, hanem kihívnám a rendőröket. A szomszédból néha hozzánk is jött át labda, óhatatlan, ahol gyerek van, de azoknak a gyerekeknek eszükbe sem jutott átmászni. Sőt, még csak nem is csengettek, ha észrevették, hogy kiment valaki, udvariasan elkérték, megköszönték. Pedig két eleven kisfiú, de foglalkoznak velük, jól neveltek.
64. f1e23b97ee (válaszként erre: 59. - 7dfc648351)
2012. aug. 12. 15:02
Inkább nem minősítem a hozzászólásodat, mert utána nagyon csúnyán megharagudnál, illetve az alapján amit írtál biztos rögtön mennél árulkodni a Hoxához.
63. f1e23b97ee (válaszként erre: 60. - F303be5590)
2012. aug. 12. 15:00

Engem nem zavarna, már csak azért sem mert mi is pont ilyen ,,üldözöttek" voltunk gyerekkorunkban. Akkor megfogadtam én soha nem leszek olyan, aki a normálisan focizó fiatalokat elkergeti a háza közeléből.


Mint írtam beszélnék a gyerekekkel, hogy ha nem vagyok kint az udvaron nyugodtan jöjjenek be a labdáért, de ne tapossanak le mindent legyenek óvatosak.


Ha pedig otthon vagyok, visszaadnám nekik minden zokszó nélkül, sőt elképzelhető, hogy én is beszállnék egy kicsit mozogni közéjük.

2012. aug. 12. 14:58

Egyébként meg jön a szeptember, kezdődik az iskola, a focizás délutánra marad, az is csak 2-3 hónapig... jövő nyárig tud gondolkozni a megoldáson.


Szerintem ha veszek egy házat, megnézem mi van körülötte. Ha focipálya, feltételezem, hogy ott fociznak, a labda óhatatlanul átesik. Ha zavar, nem költözök oda, vagy megoldom hogy ne jöjjön át a labda. Önkormányzattól követelni a megoldást szerintem reménytelen.


Az pedig, hogy kinek kellett vagy nem kellett volna szülnie, nem tartozik a tlmához, leglábbis nem visz közelebb a mnegoldáshoz.

Gondolom egyébként van előnye is a játszótér közelségének, amit élvez a család...

2012. aug. 12. 14:45
zavard el a kölköket a focipályára
60. f303be5590 (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 14:41

csakhogy nem kétforintból van meg egy kerítésmagasítás. másrészt mennyivel lenne jobb, ha megemeli (sokpénzért a kerítést) majd a labdával azt bactatják


te szeretnél ilyet nálatok?

59. 7dfc648351 (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 14:38

Nem 10 méteres kerítést kellene emelni, hanem bizonyos embereknek nem kellene gyereket kilökni a világra, ha akkora állatfajzatok lesznek, hogy nem értik, mi az, hogy nem bemászni más kertjébe vagy olyan állati módon viselkedni, mint ami ide volt írva.


A jegyzőhöz kell menni, írásban követelni intézkedést, az nem indok, hogy nincs pénz, majd birtokvédelmet kérni stb.


Ha meg bemászik egy kölyök, akkor átadni zsaruknak. Garantáltan elkopnak a kis parasztok.

58. f1e23b97ee (válaszként erre: 56. - 7dfc648351)
2012. aug. 12. 14:35

Ha nem tetszik a fórum létrehozójának ez a megoldás, akkor pedig emelje meg a kerítés szakaszát ahol berugdossák a labdát.


Akkor biztos nem fognak csöngetni és mászkálni.


Ha az önkormányzat nem lép, akkor a telek tulajdonosnak kell lépni, ha ezek az állapotok zavarják.

2012. aug. 12. 13:50

Szerintem ha néha-néha kellene kiadni a labdát, nem akadna így ki senki. De ha már napi szinten pl óránként kell ugrálni, hogy visszadobd, az már igencsak zavaró tud lenni. Főleg h ha az sem megoldás, ha a baba miatt a csengőt is kihúzod, mert akkor meg kiszolgálják magukat a gyerekek, és önkényesen bemásznak a te kertedbe. Azért ez durva...szerintem.


Az se kellemes, h figyelni kell, mikor tiporják vagy törik le a virágaidat, bokraidat a berepülő labdák, vagy az érte bemászó gyerekek. Vagy mikor találja el a kertedben elvileg védetten játszó gyerekedet egy focilabda. :S


Emlékszem, mikor kiskoromban játszuttunk kint az utcán sokan (foci, tollas, egyéb labdadobálás), és bement 1-2x valahova, kikértük. De volt, h nekünk nem volt pofánk ismét becsöngetni, mikor 20 perce is már a beesett labdával zargattuk a szomszédot. Bemászás sose jutott volna az eszünkbe. Persze volt, h kézzel nyúlkáltunk be a kerítésen, hátha elérjük, de az, h most bemásszak más kertjébe...az már más. Pedig őket ismertük is, egy utcában éltünk.


De a történet fontos eleme az is, h mikor odaköltözött a család/pár, akkor is ott volt-e már a játszótér. Ha igen, akkor ezt be kellett volna kalkulálni. :/

56. 7dfc648351 (válaszként erre: 53. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 13:39

Azért, mert semmi keresnivalójuk nincs más magánbirtokán.


A labdák folyamatos berugdosása már önmagában birtokháborítás, nem beszélve a bemászkálásról.


Abszurd, amit írsz.

2012. aug. 12. 12:58
Illik visszaadni,lesz majd neked is gyereked,vagy volt és lehet,hogy ő egy másik szomszédba fogja berúgni,vagy rúgta be...
2012. aug. 12. 12:08

Magasítsátok meg a kerítéseteket... ;)

Igaz ez nektek költség, de amikor megvetted a házat, gondolom láttad, hogy mi van mellette... ha magas lesz a kerítés, nem jön át a labda.

53. f1e23b97ee (válaszként erre: 47. - 2b2a4a10d2)
2012. aug. 12. 11:52

Miért kellene védeni pár fiatal gyerektől védeni a telkét?


Vissza kell adni a labdát.

52. globus (válaszként erre: 51. - 4d5610bcc4)
2012. aug. 12. 11:51
Tolerancia :)
51. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 48. - Globus)
2012. aug. 12. 11:50
Akkor még azt értékelték a szülők, hogy nem másztam be érte... Főleg, hogy tudták, holnap meg lesz. Akkor még az volt a divat...
50. globus (válaszként erre: 47. - 2b2a4a10d2)
2012. aug. 12. 11:50
Nem tetszene, de ha ide költözött, ez benne volt a pakliban. Ha autópálya mellett veszek házat, nem reklamálhatok, hogy járjanak a kocsik másfelé.
49. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 46. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 11:49
Valszeg nem volt kisgyereke...
48. globus (válaszként erre: 45. - 4d5610bcc4)
2012. aug. 12. 11:48
De biztosan volt miatta néhány rossz perced. Vagy ha nem lett volna ott a labda- mert itt arról van szó, hogy nem adják vissza-, a tanár kifizettetné, szüleid pedig jól megdicsérnének.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook