Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játszótéri terror? fórum

Játszótéri terror? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Játszótéri terror?

1 2 3
2013. máj. 29. 13:10

ha bíroda 4et,hajrá:DDD nekem a 2 is sok,de mindenki más:DD


cigi?????első alkalommal megkértem volna h legyenek szívesek...

frászt kapok!!!!


én még a bkv-n is szoptattam a 2-at:D letakarva,de simán! mások azt hitték alszik:P


felhúz h mik vannak!!! nálunk nincs normális játszó,így nincsenek ilyen v jobb szituációk (sajnos?)

32. sweetie-pie (válaszként erre: 30. - Bekacomb)
2013. máj. 29. 13:05

Egyetertek. De alapbol mi szukseg is a VITARA? Hihetetlen, hogy emberek miken kepesek osszevitatkozni, vagy letolni masokat.... mindent meg lehet beszelni kulturaltan, plussz vannak illemszabalyok, meg irott/irtalan szabalyok is, es gondolna az ember, hogy nem nagy elvaras, sot alap, hogy a jatszoteren nem cigizunk, meg hogy normalisan beszelunk mas anyukakhoz, gyerekekhez.

Ja engem meg az akaszt ki, hogy nehany gyerek milyen "szep" szavakat hasznal a jatszoteren, kicsiktol is hallottam mar sajnos cifra karomkodast.

2013. máj. 29. 12:45

Azt a mindenit!!! Milyen viselkedés ez!??

Huhh komolyan mondom, hogy én lettem dühös!

Vertem volna ki a kezükből a cigit! Az biztos!


Te pedig ne vedd magadra amit az a nagyon intelligens "anyuka" mondott!!

Igen is légy büszke, hogy a mai világban négy gyermeket nevelsz! Minden tiszteletem a Tied!!!

2013. máj. 29. 11:28

Nagyon helyesen látod a dolgokat, nincs szégyellnivalód! Ellenben az ominózus társaságnak...

Sajnálom a történteket, én biztos nem menné-k oda többet. Nem kell a baj, az ilyenekkel nem lehet vitába szállni, nem egy színvonal. Sajnos kulturált vitára alkalmatlanok. :-(

2013. máj. 29. 11:12
Bicskanyitogató.
28. Li Dzsin (válaszként erre: 15. - Bazuki)
2013. máj. 29. 10:43
Pont ezt akartam javasolni, kihívni a rendőröket :)
2013. máj. 29. 10:40

Nekem szerencsém van. Az egyik legnagyobb prolémánk, hogy kevés a játszóté. Egy játszótér van az egész lakótelepnek. Igaz ezt rendszeresen karbantartják, füvetnyírnak, kukát ürítenek, homokot töltenek. Mi anyukák pedig igyekszünk vigyázni. Lassan felnő az első játszóteres gyereksereg. Ők a mostani kamaszok, akik szívesen beülnek ma is a játszóra hintázni, padon csevegni. Ám ha látják, hogy jön a kicsi nem kell ám szólni nekik. Ők kérdezik, hogy szeretnél hintázni? Gyere oda adom. Az én fiam ma már 11 éves, lejár egyedül hintázni. Őt már nem őrzöm. A szülők ismernek, tudják kinek szóljanak, ha nem viselkedik. Persze még nem volt rá szükség. Na és uye a mostani tinik közül, van aki a kistesót hozza most a játszira. Olyan furcsa látni a 13 éves lányokat a kishugival. Amikor még anno együtt homokoztak az én 13 éves nagyfiammal. Ami nagyon jó lenne nálunk, ha lenne több generációs játszótér. Ha lenne nagyobbaknak kialakított terület, nekik való játékokkal. Valahol láttam már ilyet. Volt hinta, csúszda, külön homokozó a totyisoknak és lengőhinta, kötélmászó, kanyargós csúszda a nagyobbaknak.

A cikkel kapcsolatban. Sajnálom, hogy ezt kellett átélned kedves kérdező. Egyébként sem egyszerű négy gyereket kijátszatni, de ha még a biztonságos helyet is kisajátítják egyesek az nagyon szomorú. Ezek a véranyák azt gondolják övék a játszótér. Néhány év múlva az ő gyerekeik fogják a játszin áthaladó gyerekeket megvámolni. :(

26. Babeck (válaszként erre: 13. - Bazuki)
2013. máj. 29. 10:37
Ennyi.
2013. máj. 29. 10:33

olyan helyen lakunk, hogy kilométeres körzetben csak egyetlen játszótér van. vannak akik autóval járnak ide, ennyire nincs más játszótér a környéken. szóval nagy "kincs" ez a hely. de sajnos itt is megjelentek a suhancok és cigiznek, szemetelnek a játszótéren, pedig van erre vonatkozó tiltó tábla. mikor egyszer rá szóltam egy dohányzó lányra, megrándította vállát és szép kényelmesen elszívta a cigit... milyen ember lesz az ilyenekből, akik ennyire nem tartanak tiszteletben senkit és semmit???

rongálások is rendszeresen előfordulnak, szerencsére elég hamar megjavítják a hibákat.

tavaly nyáron pedig rendszeresen emberi ürülék volt a kis faházban, mászóka alatt, homokozóban... ép ésszel fel nem foghatom, hogy miféle emberállat képes ilyesmire?!

és mindez úgy történik, hogy be van kamerázva a játszótér, csak gondolom bekapcsolva nincs a kamera...

24. mese habbal (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2013. máj. 29. 10:20
igen, valszeg én is ezt tenném amúgy...
2013. máj. 29. 10:16

nem csak cigányok ilyenek,é s köztük is vannak rendesek... a cikkíró nem írta, hogy azok lennének...


nekünk szerencsénk van, jó a környék.. van azért itt is olyan, aki nem hiányzik a játszóról, de többségben vannak a normálisak...

tizenéves trágár beszédűek itt is jönnek, szotyival itt is tele van a föld, kerítés nincs, 20 méterre egy kocsma...kutyások elsétálnak (én is szoktam arra sétáltatni), de azért a homokozóba senki nem engedi be a kutyáját... persze kóbor macskák mindenhol vannak, így ürülékkel így is lehet találkozni néha, de az elkerített játszón sem tudod ezt kivédeni...


de valahogy mégis betartja mindenki, hogy cigizéshez kicsit távolabb mennek, a kocsmából kijövő iszogatók is távolabb maradnak, ha nem, akkor a normális anyukák udvariasan szólnak nekik... általában semmi gond nincs...

ha több normális anyuka összefog, és normálisan szólnak, akkor mindenkire lehet hatni... ha már hatóság kell, akkor azt kell hívni.. a cigizés miatt mindenképp... az "apróságok" fölött meg szemet kell hunyni, mint pl a szotyi... tökéletes hely úgysem lesz, burokban nem lehet gyereket nevelni....... az én 3 éves lányom is szedegeti a szemetet mások után, én meg visítok, hogy ne szedd fel, koszos, nem lehet ennyi ember után takarítani...

2013. máj. 29. 10:15

Meg ilyet?

Azert az onkormanyzattol megkerdeznem, hogy berelheti-e a jatszoter napi 1-2 orara, mert ugy latod ez tortenik.

Dohanyozni nem lehet jatszoteren! Kell legyen tabla, ami jelzi is.

21. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - F880737a86)
2013. máj. 29. 10:14

Ez eleg elkeserito jovokep. Az en kisfiam fel eves mult ugyan, de mar most beszelgetunk Apaval azon,,mi lesz kesobb. Ezekbe a jatszoteri dolgokba bele sem gondoltam, de a gyerek vedelmeben nem komfrntalodnek primitiv, buta, nemtorodom emberekkel. Tobbet er a nyugalom, ugyhogy keresnek masik helyet inkabb. Masik megoldasnak azt latom,ha osszefgnatok, szulok egyutt, de godolm ez a banda ott eli az eletet, igy meg kell varni,mig "kioregednek" onnan, csak addigra ez a problemad is aktualitasat veszti.

Kitartas! Es en ezuton is gratulalok a 4 csemetehez :o)

20. Milup2
2013. máj. 29. 10:13

Szörnyűűűűűű:(

Mi még eddig ilyesmivel nem találkoztunk, szerencsére...Márminthogy vkik kiközösítik a játszót, s még ilyen trágárul szitkozódnak...


Azért itt a környékünkön is ülnek 10-en felüli gyerekek a hintákra, egyebekre, többen is, suli után, s hát idő előtt tönkre megy minden, de ha szólok, legalább hagyják a fiamat hintázni, s nincs visszaszólás...

Na, meg néhanapján vannak kéregető kisebb-nagyobb gyerekek..A kicsik kajáért kuncsorognak (ha nincs nálam, akkor mondják: de ott van a közelben a pékség, vegyek nekik..:S Szívszaggató, hogy 6 éves gyerek a cirka tán 2 éves kistesóval, nyakig koszosan kuncsorognak, de ha egyszer engedek, már nem tudja az ember lerázni őket), a nagyobbak ruhákért (kisgyerekre való ruha? ha nincs, akkor nagyobbra? ha az nincs, akkor anyukámra? ha az nincs, akkor van-e, ami már nekem nem jó, nem kell...ha nincs ruha, akkor vmi más, ami nem kell?....mit mondjak?!? kellemetlen, na nem nekik, nekem..nemet mondani...).


De többnyire szerencsére még itt a környékünkön öröm a játszóra járni...

19. spinneli (válaszként erre: 17. - Mese habbal)
2013. máj. 29. 10:11
Pont azt akartam írni, hogy érdemes-e a gyerekekkel ilyen szinten konfrontálódni...biztos hosszútávon nem a legjobba megoldás, de én keresnék másik játszóteret.
2013. máj. 29. 10:09
Hát ez elég elkeserítő.
2013. máj. 29. 10:08

sajnos vannak primitív emberek, és nekik ugyanúgy joguk van a játszón lenni... ez egy pech, hogy pont ilyenek "foglalják" a közeli játszót nálatok.. de az tény, hogy cigarettázni tilos a játszótér körzetében, illetve nem küldhetnek el senkit, mert a tietek is ugyanúgy a játszó... lehet közterületest hívni a cigi miatt, vagy rendőrt... de sajnos az a gond ezekkel, hogy nem a közteres ott őrködni minden nap, és amikor az elmegy, akkor ugyanez lesz, csak még jobban fognak utálni, és ha elég primitívek, akkor ki tudja mit csinálnak...


én biztos szólnék azért az illetékes szerveknek, a cigi miatt, de aztán egy darabig nem mennék oda egyedül a gyerekekkel, csak férfival... de amúgy csak akkor szállnak le rólad, ha látják rajtad, hogy nem félsz tőlük, hogy kiállsz magatokért...

de azért ez egy nehéz helyzet, hogy az ember milyen konfliktusokat vállaljon fel, és menjen bele 4 gyerekkel... :(

szomorú hogy ilyen van...

2013. máj. 29. 10:03
És vajon melyik etnikai kisebbséghez tartoztak ezek az anyukák?
15. bazuki
2013. máj. 29. 09:58

nálunk is volt ilyen hívtuk a zsarukat és jöttek és azóta eltakarodtak a tizen éves suhancok...

Azt hallottam hogy ez szabálysértés euért büntet a rendőr

probáljátok ki nekünk bevállt

2013. máj. 29. 09:52

Ez jellemző, a környékünkön is gyönyörű őrzött játszótér és park van. Van egy csoport akik délután ébrednek és onnantól jobb elhagyni a teret. Anyukáknak fülén a telefon köpködik a szotyit, és pöfékelnek. Természetesen tilos a dohányzás, de hiába a jól megtermett biztonsági őr tenni nem mer semmit. Anyányi lányok uralják a hintákat, még a bébi hintákat is visszafordítják, és órákat ülnek rajta zenét hallgatva. Ha valamelyik szülő, nagyszülő próbálja megkérni őket, nyomdafestéket nemtűrő szavakkal meggyőzik őket, itt rajtuk kívül keresni valójuk nincs.

Természetesen ezek sosem hoznak játékot, a többi gyerek kezéből tépik ki, olyan szót, hogy kérem, legyél szíves nem ismernek. Tehát más megoldást nincs, amikor ők kiténferegnek a játszóra, a többi szülő csomagol. Ja, hogy tettünk-e lépéseket ellene, igen. Jeleztük az önkormányzatnál, kértük nem lehetne-e bekamerázni. A válasz sejthető mi történt......SEMMI. Se egy járőrt se bátrabb őr nem került a játszóra.

13. bazuki (válaszként erre: 4. - Pic74)
2013. máj. 29. 09:52
Ezek jó kérdések a válasz: régen megnevelték a gyerekeket és a gyereknek kuss volt most meg pont fordítva van a szülőknek tanároknak kuss. Nem minden gyerek ilyen mint az is hogy a legtöbb anyuka normális barátkozós nyitott személyiség! Nem vagyok rasszista mert van cigány ismerősőm aki dolgozik de ez a ritka. A cigányok nem is akarnak beilleszkedni a társadalmunkba csak mi erőltetjük ezt az egészet ebből kelletkeznek a bonyadalmak....
12. simple (válaszként erre: 9. - Bazuki)
2013. máj. 29. 09:52
Hát nyilván, ha ilyen példát látnak maguk előtt... :(
2013. máj. 29. 09:51

Nálunk is ez megy:(

cigi, szotyi, ocsmány beszéd.


Én máshova hordom a gyerekeket játszótérre, inkább autóba ülök és keresek egy kulturált helyet.

10. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2013. máj. 29. 09:47
Ebben én teljesen biztos vagyok, hogy ez a 4 tesó sokkal hasznosabb tagja MÁR MOST IS a társadalomnak!
9. bazuki (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2013. máj. 29. 09:47
ezek soha nem lesznek hasznosak a társadalomnak csak kárunkra vannak
8. noozimanoo (válaszként erre: 7. - Bazuki)
2013. máj. 29. 09:46
Nincsenek előítéleteim, de hasonló 'civilizáltságot' eddig csak tőlük tapasztaltam én is...
2013. máj. 29. 09:44
biztos cigók voltak
6. simple (válaszként erre: 5. - Simple)
2013. máj. 29. 09:35
A leírtak alapján nem idén barnultak.
5. simple (válaszként erre: 3. - Babeck)
2013. máj. 29. 09:35
A leírtak nem idén barnultak. Rájuk jellemző ez a magatartás.
2013. máj. 29. 09:32

Sajnos ez a valóság. :( A közelünkben volt egy szép játszótér,bekerített, felújított, jó kis játékokkal. A lányom 5 éves, másfél éves kora óta oda jártunk és végignéztük ahogy tönkrement. Az elején sokan voltak, jó volt homokozni a kicsiknek,az anyukák leülhettek a padokra,volt hinta, szemetesek,tisztaság. Aztán beültek értelmes anyukák szotyizni, persze a földre, majd nem csak a szotyimag került a földre....Az én lelkes kislányom szedte a szemetet a földről és motyogta,hogy buták akik szemetelnek. Majd beültek 13-16 év körüli gyerekek, szemeteltek, csúnyán beszéltek. Őket még egy-két jobbérzésű anyukával kiküldtük. Majd jöttek a 10 év körüli "nagy" fiúk,értelmes nagyapával a 2X5 méteres füves területen focizni a kicsik csúszdája mellett,hát nem mindig jó helyre ment a labda...(azért nem értettük miért bent kell focizni,mert a játszi mellett van egy füves tér direkt erre a célra.... Aztán lassan a padok kikerültek a bekerített helyről, a füves részre,mert ott is le kell ülni cigizés közbe persze...és eéfelejtődőtt visszakerülni...A focizó fiúknak könnyebb volt a kerítést szaggatva átugrálni a kilőtt labdáért,mint a kapun kimenni. Sokszor szóltunk,hogy nem szaggassák a kerítést,használják a kaput,de persze falra hányt borsó volt. + év alatt teljesen tönkrement a játszótér. Kerítés nincs, a hintákból talán kettőt lehet használni, a szemetesek tönkretéve, a libikóka szintén, mivel kerítés nincs a kutyások is behozzák a kutyát, a homokozóba inkább nem engedem a gyereket, a mászóka-csúszda lecei leszaggatva, üvegszilánkok,szemét, a csúszdát a közter leszerelte,vissza se hozták,pedig volt 3 is...

Miért kell tönkretenni egy játszóteret? Miért kell egyedül leengedni 10 év körüli gyerekeket, hogy azt csináljanak amit akarnak? Miért érzik magukat a felnőttek is jól a szemétben? Miért sikk játszótéren cigizni és inni? Miért nem szabad rászólni a gyerekre ha rongál? Miért nem figyelünk más emberekre? Miért önző, bunkó az emberek nagy része? Miért tanítják hülye viselkedésra a gyerekeiket? Miért érzik magukat jól ha másokat zavarnak? Nem tudom... Nem értem őket... de már nem járunk arra a játszótérre, inkább megpróbálom elmagyarázni a lányomnak,hogy miért lett ilyen a kedvenc játszótere. De ő se érti...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook