Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés fórum

JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés (beszélgetős fórum)


79. KIDMEN (válaszként erre: 76. - Gabor4444)
2010. dec. 1. 13:45

"családom miatt mert tudom szeretnek és biznak bennem. mert külömben nem lesz semim és senkim"

az a legszomorúbb ezekben a történetekben,hogy a hozzátartozó bízik,mert a játékos olyan színten tud hazudni,még maga is elhiszi amit mond

78. KIDMEN (válaszként erre: 76. - Gabor4444)
2010. dec. 1. 13:44

azt mondják okosok:annyi a felépülés,mint a játszási időszak

A szenvedélybetegek azt hiszik pikk-pakk és nem játszanak/nem drogoznak...stb.

A játékszenvedélyt a kényszerbetegségek kategóriájába sorolták szakemberek,(pl.:vásárlásmánia,kleptománia.....stb)

Komoly pszichiáteri segítség+GA segíthet csak.

2lehetőséged van:

1/amit most csinálsz,és tényleg mindent elveszítesz

2/segítséget kérsz

77. KIDMEN (válaszként erre: 76. - Gabor4444)
2010. dec. 1. 13:40

szia!

Még mindig nem értem,miért nem kérsz senkitől segítséget!?

SZENVEDÉLYBETEG VAGY!MONDOM BETEEEEEEEEEEG!

Kérj szakembertől segítséget,egyedül NEM TUDOD ABBAHAGYNI!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 28. 18:11
7 év után rá kellett jönöm súlyos játékfüggő vagyok,vagy legalábbis eddig nem néztem szembe önmagammal.nagyon sok pénzt veszitettem(20 30 milliot)majdnem elvesztettem a családomat az életemet mindenemet.mindenki ugy tudja hogy már nem játszom de sajnos igen.külföldön dolgozom jol keresek igy sok hazugsággal mindig találtam valami kibuvot ha kevesebbet vittem haza.nyertem 5000 eurot 2 hét alatt, tegnap 2 óra alatt visszaszortam 3000 et.elég volt a játékbol mert érzem tudom hogy rámehet mindenem.hiába nyerek a tripláját szorom vissza.pedig gyönyörű feleségem és két szép fiam van.egyszer már majdnem elváltunk de én azota is csak hazudozok.szégyelem magam de már ma is mennék játszani.nem megyek.meg kell állnom önmagam miatt de leginkább a családom miatt mert tudom szeretnek és biznak bennem.mert külömben nem lesz semim és senkim.
2010. okt. 2. 15:34
Sziasztok!Nálam a játékgépezés átment sorsjegyezésbe,rulettezésbe.....minden ahol bukni lehet...még jó ,hogy havonta járok pszichiáterhez és már tud róla ,s megpróbálja kezelni.De ezt csak én tudom kézben tartani ez az igazság.Ha van gyógyult játékos köztetek írja le ,hogy gyógyult meg.Köszönöm.
74. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 28. 21:11

Egy hozzátartozónak azon túl hogy megtanulja a játékszenvedély egy betegség,azt is tudnia kell hogy a játékos játszmázik.

Játékos életjátszmája:

(alkohol helyett helyettesítendő a játékos szó)

[link]

73. KIDMEN (válaszként erre: 72. - KIDMEN)
2010. jún. 28. 13:41

privit is írhat bárki,már minden nap benézek

A játékszenvedély egy őrület!aki ebbe belekerül!?

annak az élete nagyon megváltozik!

72. KIDMEN (válaszként erre: 71. - KIDMEN)
2010. jún. 27. 15:20

Hozzátartozónak meg kell tanulnia mi ez az egész,mert csak akkor tud védekezni!

Mert bármilyen szomorú,védekezni kell.

71. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 27. 15:15

A hozzátartozónak első dolga önmagát és a gyerekeit megvédeni!

Senki nem azért dolgozik hogy a játékos játékát finanszírozza!és a pénzeket a gépbe dobja!

Ha mondig kifizetik az elvesztett pénzt,addig könyörög,amíg valami indokkal nem kap.

A játékos remeg,ha nem játszhat.

A játékos zsarolhat,hogy pénzhez jusson!

Ez egy betegség!

A hozzátartozó védje meg magát,először önmagát,csak utána segíthet a játékosnak.

MONDOM MINDEZT AZUTÁN HOGY MAJDNEM HAJLÉKTALANOK LETTÜNK,NEM SOK KELLETT HOGY ELÁRVEREZZÉK A HÁZUNKAT!!!!!!!!!!!

De sok rossz példából tanuljon az okos!kölcsönt felvenni tilos!

Ha kell azonnal beadni a válópert!Nem lehet tudni milyen adósságokat csinált a háttérben.

Amit mond elhinni ugyse lehet,kinyomozni meg képtelenség!

Mondom ezt úgy,hogy 4,5 milla hitele volt amit felgöngyöltünk, és bíróságilag megítélt 4,7 millát kell most kifizetnünk.

És igen,ilyen tartozásokat fel tudott úgy halmozni,hogy senki nem tudott róla!

Nem kell elhinni,de akkor is igaz!

Mert aki valmilyen színten belekeveredik egy játékszenvedélyes életjátszmájába,ott a józan ész megáll!

70. KIDMEN (válaszként erre: 69. - KIDMEN)
2010. jún. 27. 15:07

-a hozzátartozónak tudnia kell,hogy a mai játékgépekhez már nem szükséges pénz!!!!!!!!!!!!elmehet otthonról úgy a játékos,hogy nincs a zsebében egy Ft se!és mégis játszat!

-a hozzátartozónak tudnia kell,hogy a játéktermekben összejátszanak az ottaniak a játékossal!

-a hozzátartozónak tudnia kell!!!hogy a játékos ha megkéri a tulajdonost akivel összejátszik!az odamehet a géphez,megkérdezi a játékost mennyivel szeretne játszani,és ha 500.000Ft-ot mond,akkor a gép kompjuterébe beüti az összeget,majd elfordítja a kulcsot,és mehet a játék!

-a hozzátartartozónak tudnia kell,hogy sokszor vannak játéktermek előtt uzsorások,akik szívesen adnak kölcsön!De kölcsönt a kocsmákban is szívesen adnak a pultosok,akik a kamatot szépen bezsebelik

69. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 27. 15:02

"És mi van azzal ha már nem bízik a hozzátartozó hogy változhat a helyzet, és olyan mint a bizalom teljesen megszűnik?"

-a hozzátartozónak tisztában kell lennie hogy a játékos mindig megigéri hogy nem fog játszani,és mégis játszik

-a hozzátartozónak tudnia kell,hogy amit a játékos mond,annak a töredéke igaz

-a hozzátartozónak szembesülnie kell azzal,hogy a játékos kölcsönöket rajta kérik a hitelezők,és azzal is hogy amíg feleség/férj 50-50%ban felelős a játékos tartozásiért

-a hozzátartozónak keménynek ,és következetesnek kell lenni,nem mondhat olyat,nem zsarolhat olyannal amit ugyse tesz meg.Pl.nem mondhatja mint a játékosom anyja,hogy öngyi lesz ha a fia mégegyszer játszik.Nem mondhatja,mert a játékos ugyse mondja meg hogy játszott,és ugyse lesz öngyi ha meg is tudja

-semmilyen zsarolásnak nincs helye,se a hozzátartozónak,se a játékosnak NEM MEGENGEDETT

68. KIDMEN (válaszként erre: 67. - KIDMEN)
2010. jún. 27. 14:19

ÉS MÉG EGY NAGYON FONTOS!

a játékszenvedélyesek játszanak a gépeken/kaszinóban...és játszanak az emberekkel!

67. KIDMEN (válaszként erre: 66. - KIDMEN)
2010. jún. 26. 12:35

a részletek nem az én játékosomtól származnak

hanem egy olyantól aki belátta hogyan kell kilépnie

nálunk én kerestem a megoldásokat/addiktológusokat/kölcsönöket fizettünk ki......stb. mindent amikor még az eddig leírtakkal nem voltam tisztában

Sajnos hazudott tovább,és folytatta titokban,és nem riadt vissza a lopástól sem.

Én mindent megtettem de kiszálltunk az életéből,most már rajta a sor.

Szilveszter azt mondja,és jól mondja:

"Adjuk vissza a felelősséget a játékosnak"

66. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 26. 12:30

ezután benézek ide(régen jártam erre)és ha van kérdés szívesen válaszolok

az én játékosom 25millát és a családját dobálta a gépbe

65. KIDMEN
2010. jún. 26. 12:24

játékos vallomása:

"a játékszenvedélyre mondják azt is hogy a hazudozás betegsége. Életen kersztül tartó betegség amiből nem lehet meggyógyulni, csak felépülni."

64. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 26. 12:21

részlet egy játékostól:

"én mindíg okosabb voltam mindenkinél. Kereshetett a családom nekem pszichiátert, vagy családsegítőt amíg nem láttam be a problémát és hogy az életem irányíthatatlanná vált bárki mondhatott bármit... én úgyis jobban tudom és a problémám nem pszichés inkább anyagi jellegű. persze hogy nem így van, de kellett a mélypont hogy belássam nincs semmim. voltak nagy terveim, nagy álmaim hogy majd lakásom, nyaralóm, autóm, boldog családom lesz de eljátszottam mindent és nagyjából mindenkinek a bizalmát. DE EZ NEM BAJ! nincs semmim így teljes a mélypontom és ezért látom most a 40. nap után hogy az életem, ahogy a fogadásaim is kétesélyes. Viszont itt az esélyek élet és halál mert nincs tovább. most nincs semmim csak a napjaim száma és a reményeim amik titokban most arról szólnak hogy fel tudom vállalni a tetteim következményeit, igazat mondok és a dolgok nem romlanak tovább. (idáig több mint 10éven keresztül hazudtam és menekültem a következmények elől ami miatt elszigetelődtem a külvilágtól és sok embert veszítettem.) Az igaz mondás nehéz és egy új út viszont nincs más lehetőségem. Másoknak sikerült és ez reményt ad."

63. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 26. 12:19

részlet egy játékostól:

"nem vitáznék de olvastam utánna keveset a témának mint érintett. a gyógyulás egy olyan állapot amikor a szervezet a betegség előtti állapotba rendeződik. Mivel ez egy lelki betegség a lélek nem fog beforrni mintha meg sem történt volna. Aki egyszer megérezte a remegést és a kényszert, az adrenalint abban a pillanatban amikor eldől minden az tudja mi ez. Nem lehet leírni az érzést és hogy azért az egy pillanatért miért tudtam odaadni mindent. Bármit. És még többet úgy hogy nem érdekeltek a következmények. Aki van legalább olyan mélyen mint én voltam az nem fog belőle meggyógyulni de van lehetősége nem játszani ha elérte a mélypontját. Ez a nem játszás a felépülés vagy a józanság. Az út az önsegítő csoport.



A probléma a játékosnál jellemzően nem csupán a játék. Én pl többek között hatalom és munka függő is vagyok. Ahogy az egyik szenvedélyem csökkent -akár az anyagiak miatt- idáig a többi úgy nőtt de ezzel nem voltam kevésbé káros. Maximum más értelemben és más téren. A megoldás a változás és a hajlandóság a változtásra minden téren. Azért minden téren mert a betegségem is progresszíven működött és minden másban is jellemzően így működök"

62. KIDMEN (válaszként erre: 61. - Junction)
2010. jún. 26. 12:15

Szia!

A bizalom nem véletlen szűnik meg,ugyanis annyi igérgetést/hazugságot kap a hozzátartozó hogy azt ép ésszel el se lehet képzelni.Erre szoktam mondani:"már azt se hiszem el amit kérdez"

És tényleg nem lehet neki elhinni semmit.

Egy a lényeg,amire hosszú idő kellett míg rájöjjek:...amíg a szenvedélybeteg/játékos nem mondja ki hogy beteg,és segítséget kérjen Ő,addig a hozzátartozók NEM TUDJÁK MEGMENTENI!!!!!!!!!!

Hogy mit tegyen a hozzátartozó?

1./elválik/elhagyja a játékosát,és teljes egészében kilép az életéből,és nem foglalkozik vele

2./homlokegyenest másképp kezd viselkedni a játékosával mint eddig,de ezt tanulni kell,és megvárja amíg a játékos teljesen padlón van,és segítséget kér.Na akkor lehet neki felajánlani a segítséget GA.A hozzátartozó elmehet GAMANONba,olvasgathat/tanulhat erről az egészről,de egyet ne feldjen:a játékos BETEG!amit NEM ISMER EL!sőt,még megkaphatja a másiktól hogy az ő a beteg kezeltesse inkább a hozzátartozó magát!

Nem tudom mennyire ismerős egy hozzátartozónak a játékos azon viselkedése,miszerint mindenki hibás,mindenki tehet mindenről hogy ő itt tart,csak a ajátékos maga nem hibás semmiben.

Aki ezt ismeri,annak a játékosa már nagyon beteg.

2010. jún. 25. 21:55
És mi van azzal ha már nem bízik a hozzátartozó hogy változhat a helyzet, és olyan mint a bizalom teljesen megszűnik?
60. KIDMEN
2010. jún. 25. 16:25
A játékosoknak és a hozzátartozóknak is van megoldás! A GA csoportok országosan is elérhetőek (gamblersanonymous.hu) és léteznek hozzátartozói csoportok a játékosok családjának. Ezekben a hozzátartozói csoportokban megtanítják hogy lehet a játékoshoz állni és 5-10éve nem játszó hiteles emberek tudják megosztani tapasztalataikat arról hogyan lehet fenntartani a nem játszást, hogyan lehet egy normális, boldog életet elérni.
59. KIDMEN
2010. jún. 25. 16:22

játékos vallomása(részlet):

"a játékosok - , köztük én is - be kell lássák hogy kényszeres szenvedélyes szerencsejátékosok. a kényszeres a kulcsszó, mert ez nem az esélyekkel és a racionalitással van összefüggésben. nincsenek határok és addig tart amíg van miből finanszírozni. család, barátok, kölcsönök, értéktárgyak. A legtöbb kényszeres szenvedélyes szerencsejátékosnak nagy nehézséget okoz belátni hogy különbözik a többi embertől és hogy valóban problémát jelent számára a játék.


Az én esetemben a cél az volt hogy visszanyerjem azt amit elveszítettem. De egy idő után minden más is ennek esett áldozatul (munkahely, emberi kapcsolatok) mert minden gondolatom a játék körül forgott és a játék gátolt abban hogy hatékony legyek, vagy egyáltalán csak őszinte. Mindig beállítottam magam valamilyennek - újabb lehetőségeket kiépítve arra hogy pénzt szerezhessek a játékra - és akartam látszani valamilyennek. Egyfajta mindenkinek meg akartam felelni helyzetben voltam és természetesen amikor a kölcsönöket újabb kölcsönök követték mindig egyre mélyebbre sodródtam az anyagi és erkölcsi mélységek felé.


Az egyetlen megoldás az őszinteség. A játékom alatt mindig a következmények elől menekültem. Nem tudtam felvállalni sem a családom, sem a barátaim előtt hogy játszok és hogy mennyit veszítettem. A hazugságokat újabbak követték és redukáltam a kapcsolatot a külvilággal hogy minél kevesebb legyen az esélye annak hogy ellentmondásokba keveredek és belebukhatok a hazugságokba. A végén már nem tudtam hogy kinek mit mondtam és egyáltalán milyen határidőket ígértem. Az őszinteséggel két dolgot tudtam elérni. Az egyik hogy letettem a terhet magamról és nem kellett tovább a határidők és a folyamatos fenyegető telefonhívások miatt aggódni mert lesz ami lesz a játék alatti veszteség nem csak a pénz hanem az emberi kapcsolatok is! Másrészt azzal hogy felvállaltam elvágtam annak a lehetőségét hogy attól az embertől további kölcsönöket tudjak kérni. Nagyon fájdalmas és egyáltalán nem könnyű de fel kellett vállalnom, mert végleg egyedül maradok."

58. KIDMEN
2010. jún. 25. 16:17

Mint ismeretes, a tagadás mindig része a hirtelen stressz hatására bekövetkező pszichológiai változásoknak.

Elisabeth Kübler-Rossvizsgálatai óta közismert, hogy a jelentős veszteségek (halál, válás,elbocsájtás, súlyos baleset stb.) mindig először tagadást, elutasítást váltanak ki, amit normálisan a harag, az alkudozás, a depresszió és végül a belenyugvás stádiumai követnek. A tagadást negatív érzelmek(félelem, merevség, bizalmatlanság, elkeseredettség) kísérik.

részlet egy könyvből:

"A játékszenvedély rabja folyamatosan veszít, sőt egyre többet. A szüntelen veszteség pedig folytonos tagadást tart fenn nála.

Mivel pedig tagadja a betegség tényét, így küzdeni sem képes ellene.

A veszteség a tagadás kettős megerősítésének negatív komponense."

57. KIDMEN
2010. jún. 25. 16:14

részlet egy játékos vallomásából:

"mindenki története olyan ebben a körben, hogy a "normális" emberek - ha van ilyen - hánynának tőle kb. ez a szitu ha jól értem még ott tart, hogy az én problémám nem mentális hanem anyagi. nem tudsz vele mit kezdeni mert senkit nem lehet megmenteni saját magától. ha a tetteknek nincsenek következményei azok "normálissá" válnak és a világ nálam is úgy nézett ki hogy minden azért van hogy engem szolgáljon. mindenkiben csak a számításomat néztem. A család nálam is körém rendeződött. az én hangulatomhoz igazodtak és nekik nem lehetett véleményük. sajnos őket is megbetegítettem"

56. KIDMEN (válaszként erre: 49. - Ba21036ade)
2010. jún. 25. 16:11

63 éves embernek nincs annyi esze, hogy megértse, nem fogja visszanyerni a gápekbe dobált pénzt?"

NINCS

ez nem az észen múlik,ez egy szenvedély,és betegség

azért hívják szenvedélybetegségnek

55. KIDMEN (válaszként erre: 53. - 052c295741)
2010. jún. 25. 16:06

Cila!

Ez az egy út van amit Te megtettél.

Ezzel lehet a játékost,és a hozzátartozókat talán megmenteni.

Még egy fontos momentumot kihagytál:GA

üdv

54. gabi14 (válaszként erre: 52. - Ba21036ade)
2010. márc. 13. 16:28
Köszi, igen, minden jel szerint ez a gond.
2010. márc. 7. 11:36

Sziasztok, Cila vagyok, játékgépes hozzátartozója.


Van köztetek, akinek már priviben is írtam, remélem, nem vettétek tolakodásnak.


A játékgépezés egy szenvedélybetegség.


Utána lehet nézni a www.szenvedelybetegsegito.hu-n.


És érdemes elolvasni a szenvedélybeteg hozzátartozója írást is...


a szenvedélybetegség berántja a környezetet is a játékba.


Én, mint hozzátartozó, rengeteget panaszkodtam a játékos-alkoholistámra, mire rájöttem, hogy jogosak a szörnyű érzéseim, de egyszerűen nem bírok az egyről-kettőre lépni mégsem.


Szakemberek útmutatása alapján nem adtam pénzt a játékra, és a játékosom környezetében minden potenciális kölcsönadót figyelmeztettem, hogy ne adjon kölcsönt a játékosnak, mert ez egy betegség, és ezzel megakadályozzuk a gyógyulást.


Persze, minden ízemben reszkettem, amikor ezeket a tabunak kinéző dolgokat elmondtam másoknak, de legnagyobb meglepetésemre az ismerősök azt mondták, hogy köszönik hogy szóltam, nem is tudták, hogy ez betegség, és hogy ez jófejség tőlem, hogy bevállalom. Biztos tényleg szeretem a páromat. Együttérzőek, és segítőkészek voltak. (El se hittem)


Míg a játékos a pénztől függ, addig a hozzátartozó közérzete meg attól, mit csinál, és mit nem csinál a játékos. Ez tölti ki az összes idejét. Én vagyok rá a tanú :-)

A hozzátartozó is függővé válik, ugyanolyan beteg lesz egy idő után, mint a játékos.

És persze, a sértődés. Szörnyű érzés elviselni, hogy csúnya arcot vág a játékos.


Nekem az önsegítőcsoportok segítettek nagyon sokat. Nélkülük nem ment volna... Én kezdtem el megtörni az ördögi kört, de nem egyedül, mások segítségével...


Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a játékos-párom 2 éve nem játszik, tudja, hogy függő, úgyhogy távoltartja magát a géptől.

Nagy meccs volt, ahol az én életem is tét volt.


A szenvedélybetegsegítő oldalon egy addiktológus szakember (aki játékosságból is gyógyult) nyújt rendkívül hasznos információkat).


Hasznosnak tűnik minél több infót szerezni a betegség mechanizmusáról, hogy bánni lehessen vele, és érdemes leszámolni a tabukkal, tévhitekkel.


Biztatok mndenkit, próbálja meg! Én jól jártam!


Üdv: Cila

52. ba21036ade (válaszként erre: 51. - Gabi14)
2010. márc. 7. 07:31
Szia.Attól tartok,jól gyanakszol.Idegesség,téblábolás,ha nem kap pénzt,rohanna tovább,hiszen vkitől kell kérnie.Ha kap pénzt,akkor meg azért sietne.Nem vagyok szakértő,de após is ezeket a tüneteket szokta produkálni.
51. gabi14
2010. márc. 6. 17:32

Úgy gondolom, hogy játékgép függővé vált egy ismerősöm. A következők jellemzik: pénzért könyörög / az élete a tét/, másnap elszámította magát, még kell hozzá, harmadnap már csak kevés de negyedik napon küldjek utána.Régi énje eltűnt, ruházata,ápoltsága szintén. Folyamatosan hazudik.A gyerekei életére is megesküszik.Amikor a pénzt megkapja, már rohanna is. Ha nem adok, megsértődést játszva nem jelentkezik, és engem hibáztat, mintha megígértem volna. Hogy mire kell? Uzsorakamatra.Telefonja hol kikapcsolva, hol be.

Aki gépezik, azoktól kérdezném, megalapozott-e a gyanúm.

2010. febr. 12. 10:02

Sziasztok!

Én is szeretnék segítséget kérni ! Nekem a Testvérem gépezik. Épp tegnap kapott fizetést és az utolsó fillérig bedobálta a háték gépbe. De mivel ez nem volt elég még egy pár dolgot eladott és persze az is a gépbe folyt! Ettől ő megrémült és tőlem kért segítséget, hogy segítsek neki meggyógyulni. Én segítenék is de nem tudom hogy merre induljak. Nekem is jó lenne ha meggyógyulna, hiszen hosszú hónapok óta én fizetem a számláit, állandóan azon kell idegeskednem honnan veszek pénzt arra hogy az ő számláit is kifizethessem, honnan adjak neki pénzt a megélhetésére stb. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném ! Merre induljak , milyen kezelések vannak stb.


Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook