Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jártál már Amerikában? fórum

Jártál már Amerikában? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2021. aug. 8. 18:19
még nem
2021. aug. 8. 13:38
nem voltam
2021. aug. 8. 13:13
Nem voltam még
47. L.Anikó2 (válaszként erre: 42. - 2f9443a416)
2021. júl. 15. 19:57
Jól hangzik. Mikor mész?
46. L.Anikó2 (válaszként erre: 45. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 15. 19:32
A beutazásnál, metrojegy vásárlásnál stb.ahol szükség van a nyelvtudásra elkéne a segítség. Nem feltétlen az egész utazás idejére de ha egyénileg utazik egy csapat és a programok jók és van lehetőség csatlakoznánk. Nem szeretnék egy idegenvezető ernyője után szaladni inkább elvegyülni. New Yorkban kipróbáltam nagy élmény volt.
45. VendrinerPiroska (válaszként erre: 41. - L.Anikó2)
2021. júl. 15. 15:24
Milyen segítségre lenne szükséged?
44. Guruljka (válaszként erre: 42. - 2f9443a416)
2021. júl. 15. 15:04
Igen, kell valami motorizáció mindenképp.
2021. júl. 15. 15:02

Én nem jártam, nem is vágyom

Németül tudok, én Németországba vagy Ausztriába szeretnék menni.

2021. júl. 15. 15:01

Nem, de tervben van , az Ontario tavat meghorgászni!


És a U.S. Route 66 végig Motorozni, túrázni sok kitérővel!

2021. júl. 15. 14:40
Sziasztok! Amerikában élő magyarok vagy angolul jól beszélők segítségét szeretném kérni. Párommal utaznánk ha majd lehet túristaként a covid után.Sajnos nem beszéljük a nyelvet. Akár egy csapat is összejöhet. Mindenki segítene amiben tud. 54 és 62 évesek vagyunk.
2011. okt. 15. 05:01
igen,eletem legszebb evei voltak ezek.
2011. szept. 22. 17:04
voltam. fantasztikus hely.., az az érzés amit kint érzel..., ahh, bárcsak kint élhetnék!!!
38. access
2011. júl. 17. 05:46
nem
37. erif1
2011. júl. 16. 23:58
Igen, többször is, és megint megyek a családommal az év végén. A nővérem él kint, Washingtonban, de már az egész keleti partot végig jártuk. Imádom, de nem élnék ott! Pedig a nővérem sokat csal és két háza is van, volna hol laknunk, de nem akarjuk...mi nagyon jól vagyunk itthon is:). Ja, a sógornőmék Kanadában laknak, nincs Európában anyukámon kívül egyeneságú rokonunk:( ez az ami nagyon fájdalmas), hogy a gyerekeinket rajtunk kívül nem szereti itt senki sem feltétel nélkül:(
36. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - 9fa28b0ed4)
2011. júl. 13. 02:43
Britney, dehát neked házad van Malibun!
2011. júl. 13. 02:36
Ott vagyok jelenleg is...egész jó, de teljesen más világ - összehasonlíthatatlan.
2010. jan. 3. 07:57
Most készülök Mexikóba. Már előszedtem a bőröndöket. Még 45-öt kell aludni.........
33. o.andi
2010. jan. 3. 05:10

soha még....de egy egészen más világ...

szeretnék eljutni oda egyszer!!

2009. okt. 13. 17:52

Igen voltam:)

Nyáron egy hónapot töltöttünk kint a Szerelmemmel. Nagyon jó volt, teljesen más világ, sokkal de sokkal jobb (mégha ezért a kijelentésért néhányan meg is köveznek:)) egyszerűen összehasonlithatatlan. Minden egzes nap visszavágyunk. Ha minden igaz két év múlva diplomázom és akkor megigányeljük a vizumot (diplomásoknak könnyebben adnak) és kiköltözünk. Nem lehetetlen kint a zöld kártya illetve az állampolgárság megszerzése sem. Ez lenne a fő cél, illetve, hogy a gyerekünk már amerikai állampolgárként születhessen meg és ne kelljen ezen a hercehurcán végigmennie.

Amúgy Bostonban laktunk egy bérlakásban, és onnan utazgattunk mindenhová ahová szárazföldi közlekedéssel el lehet jutni. New Yorkban voltunk kétszer (isteni volt a Time Squeren shoppingolni:)) Wasingtonban (nagyon rendezett és gyönyörű város, látszik hogy elnöki) Philadelphiában, New Jerseyben, MaryLanden, sőt még Kanadába is eljutottunk, Torontóba, gyönyörű a Niagara.

Az ESTA kiutazási engedéllyel ma már bárki kijuthat egyszerűen az államokba, max 3 hónapot szabad maradni. De dolgozni igy nem lehet, mert nagyon szigorúan betartják kint a törvényeket, senki sem alkalmaz engedély nélkül. Sajnos mi sem találtunk munkát emiatt kellett hazajönnünk egy hó után (többet terveztünk) mert elfogyott minden pénzünk, a szüleink támogatásával mentünk ki, amiért örökre hálás leszek nekik:)

Nagyon sok mindent tudnék még mesélni, meg rengeteg képünk van. Jó volt most így szösszenetileg felidézni az emlékeket:)

2009. okt. 13. 17:33
Rengetegszer:)Sőt, én Dél-Amerikai vagyok,Venezuelában azonbelül Carcasban születtünk és csak 214 éves korom után jöttünk Mo-ra, mert apu félig magyar. Rengeteget utazok haza illetve az Usába is évente többször ellátogatok.Régen ez megszokott volt hogy rendszeresen átrepültünk az Usa-ba.Szeretem Amerikát:)Nagyon más világ.
2009. szept. 10. 00:13
Igen voltam tobbszor...es mar itt elek.
2009. aug. 15. 07:30
Voltam! Először 1 hónapot töltöttem ott, 2 évre rá pedig 3 hetet! A Bátyám kint él, kb. 20 éve, jó lenne megint eljutni oda! Én csak a keleti parton voltam, New York, Washington, Florida, illetve voltunk fent Main államban is! Gyönyörű, fantasztikus, de én semmi pénzért nem élnék ott! Az ott élő emberek sznobságát, közönyösségét, mű kedvességét semmilyen látnivaló nem tudja kárpótolni! A Lányomnak azért egyszer szívesen megmutatnám, remélem lesz rá alkalmunk!
2009. aug. 15. 01:31
A Vezuvot sem fogom látni mert félek hogy pont akkor törne ki mikor ottvagyok,elég peches tudok lenni és mivel a tudósok a következő 50 évre jósolják a kitörését inkább kihagyom.SS
27. 49ca420470 (válaszként erre: 24. - Vkatka)
2009. aug. 15. 01:30

Engem meg Afrika vonzana.)

Kár hogy a sok terrorcselekmény miatt fél az ember kimeni.Szívesen megnézném Egyiptomot,Izraelt stb,de a sok háború,önkéntes merénylő stb elveszi az ember kedvét.Igazán egzotikus világ,Tunésiába sikerült eljutnom,hát mint ha nem is ez a bolygó lett volna.Olyan volt mint egy mese.

2009. aug. 15. 01:27
A voltférjem volt kint egy hetet tíz éve.Azt mondta hogy sok a kövér ember,rondák a nők,kereste a szőke bögyös nőket mint amilyenek a filmeken vannak de nem voltak.Állítólag a keleti parton vannak szebb nők is.Annyi kaját adnak egy személyre a repülőn hogy három embernek elég lenne.Vannak furcsa kocsmák ahol pl zsákban van a földimogyoró és a evés közben a héjját a földre kell ledobni majd mikor felállsz recseg a lábad alatt a mogyoróhéjj.Hozzot egy jó farmert és pár igazán jó minőségű anyagú polót kintről.Jólérezte magát de nem vágyott vissza.Az egy egészen más világ mint itt,sokkal durvább,ridegebb.Az angolok és amcsik is roppant barátságtalan népség tudtommal,nemnagyon barátkoznak idegenekkel,szomszédokkal stb.
2009. aug. 10. 13:41

Sziasztok!

Én 8 éve töltöttem kint egy évet. Au pair voltam egy családnál Delaware államban. Nekem az volt életem egyik legszebb éve.

Elmentem egy pár baráttal egy 2 hetes körútra. Elrepültünk Új Mexico-ba, onnan pedig bérelt kocsival elmentünk a Grand Canyon-hoz, Las Vegas-ba, San Francisco-ba és Los Angeles-be. Fantasztikus volt, életre szóló élmény.

Egyébként voltam New York-ban, Philadelphia-ban, Orlando-ban és Baltimore-ban is.

Azóta is visszavágyok oda, de talán Los Angeles tetszett a legjobban!

24. vkatka
2009. aug. 9. 20:34
Én sem vágyom oda. Európa sokkal jobban vonz, annyi csodálatos város, tengerpart, stb. van!
2009. aug. 9. 20:11

még én sem voltam, de nem is vágyom oda. viszont férjemnek jövőre lesz a 30.szülinapja és ez az egyik szülinapi ajándékötletem.

pontosabban, hogy befizetem Őt egy nyugati parti útra.

Szerintetek mennyiből jönne ki egy 2 hetes ilyen út 1 főnek?

2009. aug. 9. 18:08
Nem voltam még, de nem is vágyom oda!
2009. aug. 9. 17:33
Én jó pár éve New Yorkban töltöttem pár napot,nagyon nagy vágyam volt akkor kijutni,és nagyon örültem,hogy összejött.Ráadásul én nem turistaként voltam ott,nem szállodában laktam,hanem magánlakásban.És odamentem,ahova akartam.Több időt akartam ott tölteni,sok mindent meg szerettem volna még nézni,de bizonyos okok miatt haza kellett jönnöm.Most viszont már nem szívesen mennék ki újra,azóta sok minden megváltozott,itt főleg a politikára,biztonságra,és hasonlókra gondolok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook