Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járni tanuló babának kell cipő a lábára? fórum

Járni tanuló babának kell cipő a lábára? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. ápr. 2. 22:08
Szia. Nekem 10 hónaposan indult el a fiam, de cipőben nem volt hajlandó menni. Vagyis inkább nem tudott cipőben menni. Inkább hagytam. A védőnő azt mondta hogy nem baj,mert így jobban tud "kapaszkodni" a talpacskája. Megtanult rendesen járni és már nincd gond a cipővel sem.
2007. ápr. 2. 13:48
Én vettem neki, mert ha lementünk sétálni valamit adnom kellett a lábára:)
2007. ápr. 2. 13:44
Nekem az ortopédus azt mondta, hogy amíg nem megy a gyerek, nem kell semmi a lábára,legfeljebb csúszásgátlós zokni.(ami a laminált padlón nem ér semmit)Viszont, ha elindul, gyógyszandált, gyógycipőt kint és bent is, ami rendesen tartja a bokát.A lányomnál így is csináltam, most három éves, de imád mezítláb, zokniban lenni, nem tudom ráparancsolni bent a szandit.De szerintem nem lesz gond belőle.A kisfiam 4 hónapos, vele is ugyanígy fogom csinálni.Szerintem az a fontos hogy legalább az első cipők normálisak legyenek.......De gondolom ez is mint minden gyerektől is függ.
11. Elviracska (válaszként erre: 7. - Anyuszka)
2007. ápr. 2. 10:58
Na pont ez ,hogy nem a megfelelö cipöt adják a kisbaba lábára,és pont evel téved minden szülö.Szerintem ,és tapasztalatom ,hogy pici korban nagyon fontos ,hogy magas száró füzzös cipöt viseljen a kisgyerek ,és ne mezitlább járkáljon ,hanem mindig legyen a lábán.Azok a kis csontok még olyan könnyen formálodnak ,hogy mindenképp jó ha van tartás adva a kis lábfejének.
10. tibike
2007. ápr. 1. 21:55
és vegyük figyelembe, hogy rohadt drága
2007. ápr. 1. 21:33
kotot= kotort (bocsi)
2007. ápr. 1. 21:30
Kertes házban lakunk, legkisebbik fiam pedig augusztusban született. Most 3,5 éves. Mindig is nagyon szeretett mezitláb lenni az első pillanattól. Még a szandált sem igen tűrte a lábán. Még amikor járni tanult is, csak úgy csupasz lábbal kotot a betonon, a füvön, a kavicson stb. Ha cipőt akarsz ráadni, akkor valami könnyű kis cipőt válassz, de olyat ami jól fogja a bokáját. (Nem biztos, hogy pont a legdrágább lesz a legmegfelelőbb.) Ha viszonylag "nagy" és "ormótlan" a cipő, azt csak nehezen tudja hordani. A legegészségesebb a mezitláb!
7. anyuszka (válaszként erre: 2. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 1. 20:57

Szerintem bent a szobában és jóidőben pl fűben nem kell cipő.Ahhoz hogy a lábboltozat kialakuljon sokat kell mezítláb járni.Azért van sok lúdtalpas gyerek,mert alig indul el és már ráadják a bumszli sport cipőt az apró lábacskájára.

Egyébként lehet kapni saroknál erősített baba szandit.

2007. ápr. 1. 20:54
Eleinte akkor add rá amikor nem használja, pl. ha a babakocsiban ül. Fokozatosan szoktasd hozzá.
2007. ápr. 1. 20:54

Tiger szinte mindent leírt ezzel kapcsoltaban :-)

Egyetértek vele.

2007. ápr. 1. 20:52
Csak azért kérdeztem,mert probaltunk a labara cipot adni,de annak ellenere,hogy imadja ha sétáltatjuk,amig a cipo a laban volt nem volt hajlando felallni.Azt hittem csak mert elso alkalommal van a laban,es azert,de tobbszor is megprobaltuk,es mindig ez volt az eredmeny.Talan varnunk kell egy kicsit,es majd akkor ujbol megprobaljuk!
2007. ápr. 1. 20:51

Igen, fontos ha cipőt adsz rá az megfelelő legyen. Amíg nem tud egyedül járni, addig lehet mezítláb, vagy monjuk (csúszásgátlós) zokniban.

Fontos szempontok a cipő vásárlásánál:

- hajlékony talp (ezzel megelőzöd, hogy kifelé kacsázzon, mert ha kemény a talpa, nem tanul meg gördülni, hanem kifordítja a lábfejét)

- magas kérgű legyen (fogja a bokáját, így nem lesz bokasűlyedése)

- könnyű, jól szellőző legyen.

A haránt boltozat kialakítást egyenlőre nem nagyon fontos nézni, de ha van benne, az nem baj.

2007. ápr. 1. 20:46
A védőnőnk szerint olyan cipőt kell rá adni a totyogó babára,ami tartja a bokáját,mi olyat vettünk a lányunknak,csak majd a nyári cipőnél leszünk gondba,hogy nyitott is legyen meg tartsa is bokát...:-S De azt is mondták,hogy mezitláb is jó a babának.Nem tudom igazán.
2007. ápr. 1. 20:41
Járni tanuló babának kell cipô a lábára?Mi a tapasztalatotok a cipôkkel való ismerkedés terén?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook