Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár a táppénz? Majd szülés után a CSED és GYED? fórum

Jár a táppénz? Majd szülés után a CSED és GYED? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 24. 18:36
Ferjem igenyelte a gyedet aug.1 tol.mert o a fizetese alapjan tobb gyedet kapna.viszont szeptemberbe nem kapott gyedrt.munkaltatoja azt mondra h lassz az allamkincstar.attol felek hogy most ugrik a gyed.en lemondtam mert o tobbet kaoni.en 4 orara kaptam 41eft gyedet.kivancsi vagyok hogy oktoberbe utalnak e gyedet.mar 2 honapot kell
15. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 18:44

Igy mukodik; szolsz h visszamennél, kiveszel 1 napot a szabibol, majd elmesz tapenzre.


Kapod a tapenzt, majd csed, gyed.

14. Léna123 (válaszként erre: 12. - Panna07)
2022. aug. 11. 09:08
Akkor ez már változott, egy ismerősöm pár éve még "megszívta" anyagilag, hogy csak 1,5 év van a két gyermeke között, és a másodikkal úgy lett terhes, hogy az elsővel még gyeden volt.
13. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Panna07)
2022. aug. 11. 09:04

Ez nem cáfolja, amit írtam.

Általában ez a gyakorlat, de a szabadsággal a munkáltató rendelkezik.

12. Panna07 (válaszként erre: 9. - Léna123)
2022. aug. 11. 09:03
Egy barátnőm 2019-ben szült, 2021-ben újra szült, és kap ugyanúgy mindent. A két gyerek között végig otthon volt, nem ment vissza dolgozni.
11. Sz123 (válaszként erre: 8. - Panna07)
2022. aug. 11. 09:03
2 hónapon belül.
10. Panna07 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 09:01
Első kérdésedre a válasz igen, elvileg lehetséges. Kirúgni csak okkal rúghatnának ki pl nem végzed el a munkát, részegen mész be stb de ezek nem is jöhetnek szóba. Nem tagadhatják meg h vissza vegyenek, csak akkor ha megszűnt a munkaköröd és nem tudnak olyat felajánlani amit el tudsz végezni.
9. Léna123 (válaszként erre: 7. - Panna07)
2022. aug. 11. 09:00
Nekem személyes tapasztalatom nincs, pár éve még meg kellett lenni a 180 napnak. Már lehet nem így van.
8. Panna07 (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. aug. 11. 08:57
Hát én úgy tudom hogy ha szülési szabadság után visszamegy az ember, akkor a felgyülemlett szabadságot ki kell venni.
7. Panna07 (válaszként erre: 5. - Léna123)
2022. aug. 11. 08:56
Ez nem igaz. Ha két gyerek egymás után úgy születik hogy az anya végig otthon van, a második gyerek után ugyanúgy jár a GYED.
6. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 08:43

A szabadsággal (évi 7 munkanap kivételével) a munkáltató rendelkezik.

Ő határozza meg, mikor veheted ki.

5. Léna123 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 08:40
Én úgy tudom, hogy akkor kapod teljes összegben a gyedet a második gyermek után is, ha 180 napot aktív állományban töltesz.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 11. 08:31

Igazán korrekt munkavállalói magatartás.

Tiszta szerencse, hogy csak férfiakat alkalmazunk.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Panna07)
2022. aug. 10. 22:05

És ha már akkor terhes lennék amikor bejelentem hogy vegyenek vissza aktív állományba? Kiveszem a felgyűlt szabijaimat és utána megyek táppénzre?

Ha kiveszem a felgyűlt szabit akkor az alatt kirughatnak?

Megtagadhatják hogy vissza egyének aktív állományba? Vagy azt hogy kiadják a felgyűlt szabikat?

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 10. 21:55
Szia! Sajnos nem működik így. Táppénzre akkor mehetnél a második gyerekkel, ha visszamennél dolgozni. Fizetés nélküli szabadság az azt jelenti, hogy nem vagy állományban, és csak az mehet táppénzre aki állományban van. Amúgy még azt lehetne csinálni, hogy beszélsz a munkahelyeden a hr-rel, ügyintézővel, és visszavesznek állományba, de dolgoznod nem kellene, mert az első gyerekkel való terhességed alatt ki nem vett szabadság és a szülés után 6 hónapig járó szabadságot kiveszed egyhuzamban. Csak rizikós mert ez alatt az idő alatt kellene teherbeesni, és azért többnyire ez nem csettintésre megy. De csak így lehetne táppénzre menni.
2022. aug. 10. 21:30

Jelenleg Gyesen vagyok a kislányommal 2023. Júliusig. Akkor tölti hármat. A munkahelyemen fizetés nélküli szabadságon vagyok.


Ha összejönne a baba a Gyes és fizetés nélküli szabadság ideje alatt akkor megszakithatom a szabadságot és elmehetek táppénzre(a munkahelyen amint terhes lesz valami táppénzre kell hogy menjen mert veszélyesnek minősül a munkavégzés). Köszönöm szépen a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook