Isten (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 18. 20:59
Egyetlen dolog amiért kitartok a katolikus egyház mellett. Jézus a szeretetet és a szeretet fontosságát hírdette. Ezért meghalni is képes volt, akár Isten fia volt, akár nem. Tisztelem azt, aki egy értékes eszme miatt képes volt feláldozni az életét. A körítés és megtévesztés nem érdekel. Ezért fogadom el az Újszövetséget, míg az "ó-t" nem. Érdekes a zsidók pont fordítva gondolkodnak.
100. 40163fd81d (válaszként erre: 77. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 20:42
Nem.Az embereknek van szüksége a valódi szeretet érzésére,ami egyenlő a szabadsággal és egyenlő Istennel.
99. 40163fd81d (válaszként erre: 69. - Minerva223)
2009. ápr. 18. 20:38

Elolvastam,még nem hallottam róla:))

De egy mondat megragadott ,"csak arra ösztönöz Bennünket, hogy tartsunk ki meglévő hitünk mellett és azt erősítsük. Nem azért jött közénk, hogy hívőket gyűjtsön maga köré, hanem hogy meggyújtsa a szeretet tüzét a szívekben, hogy még nagyobb fénnyel ragyogjon."


..azt hiszem ez a legfontosabb:)

98. 40163fd81d (válaszként erre: 66. - Minerva223)
2009. ápr. 18. 20:33

Igen.

Te,meg Ő ,meg mindenki és minden....az a minden ami emberi ésszel felfoghatatlan.

2009. ápr. 18. 18:32
Kinek mi a szabad akarat!?Engem ne korlátozzon senki egy könyvvel,amit emberek írtak egy állítólagos isten nevében!kissé nyakatekert ez a dolog!És borzalmasan álságos!
96. vénboszi (válaszként erre: 89. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 18. 18:25
A szabad akarat szerintem arról szól,hogy azt teszek amit akarok,nem leszek megbüntizve érte.Vagy ha igen,akkor az már nem szabad akarat.Persze ne tévesszük össze a büntetést és a következményt ami abból eredhet,ha vétek a természeti törvények ellen,mert a kettő nem u a.
95. vénboszi (válaszként erre: 88. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 18. 17:55

Elég érdekes gondolatmenet.Hmmm..

Ezek szerint Isten nem volt eléggé előrelátó,mindentudó léttére,vagy pedig ő forralta ezt az egészet így ki s aztán most bennünk keresi a hibát.Szóval nekünk kell megszívni" a miatt amit ő elpuskázott? :)

Na most akkor ki is teremtette az egot_sátánt_satanellt olyanra hogy írígy legyen??

Szóval egyszerübben:satanell ki vagy mi miatt is lett ilyen természetü?

94. anaterra (válaszként erre: 89. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 18. 17:45
Érdekes dolog a szabad akarat. Másról sem hallani, hogy minden eleve el van rendelve. Akkor hol a szabad akarat?
93. anaterra (válaszként erre: 79. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 17:43
Azért írtam emberszerűt, mert nem tudhatjuk, hogy ott is emberek vannak-e. És miért csak mi vagyunk a bűnös?:(
92. c42aaaac41 (válaszként erre: 89. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 18. 17:30
Na ezt kötve hiszem,de mindegy!
91. 0d19e1a24d (válaszként erre: 90. - Klenca)
2009. ápr. 18. 17:23
és hányas számú hozzászólás az ? (nem találom. )
90. klenca (válaszként erre: 83. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 17:17
Válaszoltam!!!!
89. 0d19e1a24d (válaszként erre: 87. - C42aaaac41)
2009. ápr. 18. 17:14

Az ha nem hiszel Istenbe az a te dolgod az egyéni szabad akarathoz tartozik az is hogy hinni akarsz e vagy sem.


Senki nem mondta hogy az ateistáknak nem jár egésség ők ugyanúgy a cselekedeteik alapján kapják a sorsukat mint mások. (karma)

88. 0d19e1a24d (válaszként erre: 85. - Vénboszi)
2009. ápr. 18. 17:09

"A gonoszt"is ő teremtette," Az Isten satanelt teremtette ő volt Isten első angyala ő állt hozzá a legközelebb földiesen ő volt az angyalok főnöke. később fellázadt az Isten ellen mivel nem akarta követni az Isten parancsát miszerint szeressék és szolhgálják az embereket, ez nem tetszett satanelnek és lázadást szított az Isten ellen amit sikerült leverniük az angyalok seregének. (az Isten oldalán álló jó angyaloknak) Miután satanel lázadása megbukott őt az Isten követőivel 1ütt kiűzte a paradicsomból és elvette nevéből angyali mivoltára utaló el végződést így lett ő a sátán.


"az embereket is ő teremtette olyanná hogy elfordúljanak tőle vagy tévedek? "


Nem az Isten nem ilyenre teremtette az embereket.


Az emberek ilyenek lettek az egó a sátán miatt. (aki bujtogatta az embereket Isten ellen stb..)



A gondolataidat te gondolod ki viszont azokat már az Isten és az angyalok tudják előre mielőtt kigondolod.

87. c42aaaac41 (válaszként erre: 30. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 14:41
Ne haragudj,de hátborzongató amit írsz!Én nem hiszek istenben,akkor nekem nem jár az egészség?Miről beszélünk?
2009. ápr. 18. 14:35

Ateista vagyok!

Úgyhogy én nem hiszek semmilyen istenben!

De kíváncsian olvasom mások véleményét ebben a témában!

85. vénboszi (válaszként erre: 82. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 14:28

Végülis minden Istentől ered nem?

A gonoszt"is ő teremtette,meg az embereket is ő teremtette olyanná hogy elfordúljanak tőle vagy tévedek?

Tehát a lehetőségeket is ő teremtette meg,mivel más teremtő nincs.Szerinted a mi gondolataink honnan erednek? Az agyunkból,vagy valahonnan kintről?

84. dfd27f97fa (válaszként erre: 82. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 14:23
ld: kllenca hozzáállását és nem ő az egyetlen a földön aki elfordult Istentől.
83. dfd27f97fa (válaszként erre: 81. - Klenca)
2009. ápr. 18. 14:22

A felelősséget is neked kell vállalnod a tetteidért.



Amúgy 2szer kérdeztem már hogy mért gondolod így de még nem válaszoltál.

82. dfd27f97fa (válaszként erre: 80. - Vénboszi)
2009. ápr. 18. 14:20

Nem a bajt nem Isten teremtette hanem az hogy az emberek elfordultak az Istentől az egójuk és az ördög hatására. "Van más teremtő is?" maguk az emberek is temthetnek pl gondolatokat. és a gondolat is teremthet.



"Egyáltalán ki állapítja meg hogy mi baj,és mi nem baj? "


Az Isten-

81. klenca
2009. ápr. 18. 14:19

Nem érdekel egy olyan teremtő, aki csak belerugdosni tud az imádott teremtettjébe.


Antagonisztikus ellentéteket látok ebben!


Így aztán mentesítem magamat az ilyenektől.

80. vénboszi (válaszként erre: 78. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 14:13

Szóval előbb bajt teremtett a földnek,hogy aztán legyen miből kihúznia?Vagy a bajokat valaki más teremtette?Van más teremtő is?Egyáltalán ki állapítja meg hogy mi baj,és mi nem baj?

Kíváncsi vagyok az Istenképedre nem baj ugye?

79. dfd27f97fa (válaszként erre: 76. - Anaterra)
2009. ápr. 18. 14:02

"vagy a szellemvilágban semmi lenni." A szellem soha sem lesz semmi mindig valaki lehet épp szellem.


"Ott is lehetnek emberszerű lények, mivel az univerzumban mindenhol ugyanazok az anyagok vannak. "


Az ember szerű és az ember nem ugyan az.


"Kérdésem az: hogy Jézus minden földtípusú bolygón keresztrefeszítteti magát az emberek bűneiért?" Nem mivel Isten ellen csak az emberek vétkeztek olyan súlyosat hogy ennek meg kellett történnie.

78. dfd27f97fa (válaszként erre: 75. - Vénboszi)
2009. ápr. 18. 13:55
Isten annak érzi szükségességét hogy kihúzza a földet abból a bajból amibe van.
77. dfd27f97fa (válaszként erre: 74. - Vénboszi)
2009. ápr. 18. 13:54
Igen. Istennek szüksége van az emberek szeretetére .
2009. ápr. 18. 13:20
Csak egy valamit kérdezek tőletek. MIvel az univerzumban több milliárd bolygó van, így elég valószínűnek látszik, hogy van máshol is földtípusú bolygó. Ott is lehetnek emberszerű lények, mivel az univerzumban mindenhol ugyanazok az anyagok vannak. Kérdésem az: hogy Jézus minden földtípusú bolygón keresztrefeszítteti magát az emberek bűneiért? A katolikus vallás legnagyobb hibája, hogy eleve bűnösnek kell éreznem magamat az eredendő bűn miat. De ha átgondoljuk Ádám és Éva történetét, nagyon nincs rendben a történetük. Főleg hogy miután Ramapithechus, Australopithechus és stb. voltak az őseink, akik még írni sem tudtak, nemhogy az édenkertben alma után kajtatni.Katolikusként, de nem bigottként kezelem a témát. A Biblia Ószövetségi része az olyan mint nálnuk Anonimus: Gesta Hungaroruma. Van valóságalapja, de sok benne a mitosz, ami nem valós. Az ószövetség a zsidó nép őstörténete, és így is kell bánni vele. Az újszövetség már más. Több a hiteles szemtanu. Csak ezzel is az a bajom, hogy Constantínusz császár 325-ben a Niceai-zsinaton kedve szerint kanonizálta az evangéliumokat. Egy ember eldöntötte, hogy mi legyen a Bibliában. Ez nem túl isteni cselekedet, csak emberi. De igaz ami igaz. Sok megtévesztő szöveg és magyarázat ellenére hiszem hogy mindennek megvan az oka és a mikéntje. Nem kell elvakultan hinni, de hit nélkül sem lehet élni, mert akkor üres az ember. Én benne lennék a reinkarnációba, mert jobb ujjászületni, mint a pokolban sütkérezni, vagy a szellemvilágban semmi lenni.
2009. ápr. 18. 13:06
Röviden:Isten szükségét érzi annak,hogy bebizonyítsa magát az embereknek?Jól értem?
74. vénboszi (válaszként erre: 73. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 13:04
Gondolod szüksége van rá hogy higyjenek benne?
73. dfd27f97fa (válaszként erre: 72. - Vénboszi)
2009. ápr. 18. 12:41
Az 1 dolog hogy mindenhol ott van viszont az emberek nem hisznek benne mivel Isten "láthatatlan" és mint tudjuk az emberek tönbbsége csak a kézzelfogható valóságban hisz. Épp ezért ha az Isten úgy gondolja bizony szükségesnek láthatja létezésének bizonyítását.
2009. ápr. 18. 12:14

Na megint kezd jó" irányba kanyarodni az elmélkedés.Elég érdekes gondolatok.

Szóval ha Isten a minden,akkor mindenhol ott van,minden formában,mindenben és mindenkiben,és mivel szükség nélküi,talán nincs is szüksége reinkarnálódni,így bizonyítani létezését a saját teremtményeinek nem igaz??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook