Isten (beszélgetős fórum)


371. murva (válaszként erre: 365. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 13:47
A harc mindig a rossz ellen irányul a rossz az ördög és minden ami tőle van ez ellen kell harcolni Isten erejével SZ Sz vezetésével. Az ellenségeink szeretete ?Tudok értük imádkozni,kitudom mondani,hogy szeretem őket és a kimondott szónak teremtő ereje van.
2009. jún. 12. 13:43
Számomra a harc egyet jelent, egyetlen lénnyel van harcom, és az én vagyok, önmagam. Nap, mint nap meg kell birkóznom az egommal, az akaratosságommal, a makacsságommal és azzal, hogy nehezen megy az alázat. De senki mással nem harcolok. Nincs miért. Ha rosszat tettem és azért bántanak, akkor csak magammal kell harcolnom, hogy beismerjem és alázatosan bocsánatot kérjek. Ha nem tettem semmi rosszat és úgy bántanak, akkor nincs miért harcolnom, mert nem követtem el semmit. Tudom jól, hogy a támadónak nem velem van baja, hanem saját magával. Vagy segítek neki megoldani, ha tudok és igénye van rá, vagy ha képtelenség, akkor békén hagyom. Majd megbékél vagy ha nem az az ő baja.
369. Castellina (válaszként erre: 367. - Murva)
2009. jún. 12. 13:36
Pontosan erről van szó. Köszönöm.
368. Castellina (válaszként erre: 361. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 13:35
Én is pontosan erről beszélek, nem arról, hogy tűrd, hanem arról, hogy dobd vissza kenyérrel. Hogy te szeretettel old meg, kenyérrel, ne kővel, ne üss vissza. Te szembeszállsz vele, én odamegyek, megfogom a kezét és együtt megyünk tovább. Számomra ezt jelenti, hogy kenyérrel. Hogy megpróbálom megérteni mit miért tesz, megbocsátani és segiteni neki, hogy másképp cselekedjen. Így teszem az ellenséget baráttá. De ha belerúgok, akkor még több olajat öntök a tűzre, még nagyobb ellenállást szitok és nagyobb gyűlöletet hozok létre, mint amiben részem volt.
367. murva (válaszként erre: 333. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 13:32

Ezért kell SZent SZellemel és vízzel megkeresztelkedni,hogy ne az érzelmeid,körülményeid irányítsanak hanem a

SZ SZ vezessen a vízben pedig otthagyod az egodat az ó emberedet és élsz többé nem te hanem él benned a Krisztus így tudsz isten akaratában élni engedelmesen boldogan egészségesen gazdagon SZ SZ nélkül nem megy az csak üres vallás ,de elősször be kell fogadni Jézust a szivedbe mert ha nincs közösséged vele akkor miről beszélünk ?

366. 0d19e1a24d (válaszként erre: 361. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 12:52
Azt hiszem te ezt félre értelmezted. Nem a harcra buzdít, hanem azt mondja ne fegyverrel üss vissza hanem adj éltető kenyeret. Egyáltalán nem harcra buzdit,
365. 40163fd81d (válaszként erre: 364. - 1f59823251)
2009. jún. 12. 11:36

Hát igen.

Az őszinte ,tiszta háború,soha nem valamiért történik,soha nem valami ellen ,hanem valami mellett állunk ki.Számomra a harc ezt jelenti.

364. 1f59823251 (válaszként erre: 363. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 11:32
363. 40163fd81d (válaszként erre: 362. - 1f59823251)
2009. jún. 12. 11:26

Mindennek meg van az ideje.

A harcnak,és a békének is,egyik ellen sem lázadhatunk,alázattal kell fogadnunk az utunk milyenségét.

2009. jún. 12. 11:21
361. 40163fd81d (válaszként erre: 359. - Castellina)
2009. jún. 12. 11:17

A harcnak annyi fajtája van ,mint amennyi harcforma létezik a világon:))

Jézus nem véletlenül mondta azt ,hogy "dobd vissza kenyérrel":))


Mondhatta volna azt is ,hogy tűrd,a köveket,mondhatta volna azt is ,hogy alázattal hajts fejet a kővel dobálónak,mondhatta volna azt is ,hogy simogasd meg kennyérrel!

De nem ezt mondta,hanem azt szállj szembe vele ,dobd VISSZA kennyérrel!

360. 40163fd81d (válaszként erre: 358. - Castellina)
2009. jún. 12. 11:10

Nem volt idétlen.

Pont az a fajta ember vagyok,aki egy sorozatgyilkost mellett is képes védőbeszédet mondani:)))

Viszont a példádra visszatérve,én pont arról beszélek,hogy amikor még tehetsz valamit,amikor még megállíthatod,amikor még megmentheted a szerettedet,vagy önmagad,akkor igenis ki kell húznod a kardot,akkor nincs idő a megértésre,a szeretetre és az elfogadásra,akkor tenni kell,cselekedni kell.

Próbáld nem konkretizálni,hanem átvitt értelemben átgondolni ,miről is beszélek!

Sokszor van úgy az életben ,hogy a szeretet legnagyobb áldozata egy szíven szúrás,ami még nekünk is fáj,de meg kell tennünk.

359. Castellina (válaszként erre: 357. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 11:05

Valóban, számomra a harc valamiféle ellenállást jelent, hogy nem békülök ki a helyzettel és akkor abban a pillanatban felveszem a bokszkesztyűt..

Valamiféle vehemens temperamentum, nem véletlenül mondják: harcias természet. Hát valóban, nagyon messze van tőlem. Én is szoktam harcolni, de mosolyogva, cinikusan néha, csendesen, vagy csak csendben cselekedve. Az is annak számít?

2009. jún. 12. 10:59

Mondok egy példát: ha egy szerettünk hal meg gyilkosságban, valószínűleg fájdalmat érzünk, haragot és kétségbeesést. Ezek normális reakciók. valószínűleg bosszúvágy hajt minket. Ez is normális. Az egonk azt diktálja, hogy mindent elkövessünk azért, hogy a gyilkos meglakoljon, és sose bocsássunk meg neki és ne törődjünk bele a helyzetbe. Ha meghal valaki, azon sajnos nem lehet változtatni. Nincs más választás, idővel beletörődik az ember. Fordithatom az energiámat arra, hogy bosszút álljak és sose bocsássak meg a másik embernek. De ez senkit nem bánt, csak engem. A gyilkosnak nem lesz rosszabb, hogyha bennem gyűlölet tombol. Az csak nekem rossz. El kell fogadnom a megváltozhatatlant és meg kell tudnom bocsátani, mert ha nem akkor sose leszek boldog. Nem kívánja senki, hogy pátyolgasd a gyilkost. de nem teheted meg, hogy önmagad ítélkezz és magad is gyilkossá válsz, mert akkor tragédiát még nagyobb tragédiává növelsz. De megteheted azt, hogy jót teszel a gyilkossal. Akit ez zavarni fog és abban a tudatban kell leélnie az életét, hogy egy jó embernek tett rosszat. Ha emberből van, akkor ez jobban fogja kínozni, mint bármi más. de ha ellenséges vagy vele, akkor magában igazolva véli tettét, hogy megérdemelte, mert lám, mily gonosz ember.

Lehet, hogy kissé naiv és idétlen volt az ismertetés, de megpróbáltam felvázolni a gyakorlati részét. Bocsi ha kissé idétlenre sikerült. De talán valaki megérti.

2009. jún. 12. 10:53

A különbség köztünk az ,hogy a harcot te negatívak látod,én pozitívnak.

Neked a harc egyenlő a kard ki karddal ,gyilkolással,fájdalommal ,gonosszal.

Számomra a harc,nem emberi fogalom,nem véres fájdalom ,nem egyenlő a háborúkkal ...és más harcról beszélek ,olyanról,ahol szintén lehetnek áldozatok,de szükséges ,elkerülhetetlen .

Önmagadért, a hitedért,és ez nemes küzdelem,még ha megsebzett embereket is hagysz magad mögött.

2009. jún. 12. 10:43
Isten is ad nekünk olyan megpróbáltatást, ami pillanatnyilag bánt és rosszul érint minket, de azért kapjuk, hogy általa fejlődjünk és így javunkat szolgálja. De ehhez a felismeréshez alázat kell. Mert ha nem, akkor dacosak vagyunk és tovább szenvedünk, nyalogatjuk a sebeinket és nem akarunk változtatni, mert akkor fel kell adni valamit, amihez annyira ragaszkodunk. Akkor valóban szenvedés marad az élet. Ha alázatról beszélek, akkor arról beszélek, hogy elismerem, valamit nem jól csinálok, mert nem vagyok tökéletes. Elfogadom, hogy ez történt velem, mert a rossz tetteim következménye. De felismerem és változtatok rajta. Ez a harcom, önmagammal és nem másokkal. Az egomat győzöm le és nem más embereket, mert nem akarom elismerni, hogy én hibáztam. A világgal akkor harcolunk, amikor nem tudunk kibékülni az adott helyzettel: vagy rosszul gondolkodunk vagy rosszul cselekedtünk, nem az történt amit elvártunk.
355. Castellina (válaszként erre: 353. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 10:36
Ez is igaz. De nem azért teszem a másik emberrel, hogy fájdalmat okozzak, még ha az is a hatása. Nem direkt bántásból és nem kegyetlenkedésből. Ez a különbség.
354. Castellina (válaszként erre: 349. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 10:33
Nem keverem. Én azt mondtam, hogy az alázatos ember elfogad, de nem meghunyászkodik. Elfogadja az adott helyzetet, de a jövőben meg tesz mindent, hogy az változzon és nem az ego fegyverét választja, a kard ki kard harcot, hanem a szeretet nyelvét.
353. 40163fd81d (válaszként erre: 350. - 1f59823251)
2009. jún. 12. 10:32
Inkább úgy fogalmazok ,hogy a szükséges rossz,ami ráébreszti a maradottakat a valódi értékekre....a szeretet nem mindig mutathatja meg magát fájdalom nélkül.
352. 40163fd81d (válaszként erre: 348. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:30
De ez a fegyver nem mindig válik be,van úgy ,hogy más utat kell választanunk.
351. Castellina (válaszként erre: 348. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:29
Szeretettel mindenkit le lehet győzni. Sok ember azért dühös és azért bánt másokat, mert szeretet hiányban él.
350. 1f59823251 (válaszként erre: 349. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 10:28
Természetes kiválasztódás?
349. 40163fd81d (válaszként erre: 341. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:27

Szerintem te az alázatot is kevered a meghunyászkodással.

Nem,a háborúk azért vannak ,mert túl sok a düh,a kapzsiság ,a gonosz a lelkekben és ezt valahol valamikor ki kell "sütni",hogy újra helyre álljon a rend.

Persze ez áldozatokkal jár,de ez sem véletlen.

348. Castellina (válaszként erre: 345. - 40163fd81d)
2009. jún. 12. 10:26
Akkor pontosítok: lehet harcolni szeretettel és alázattal is, vagyis az már nem harc, hanem egy másfajta út, aminek a fegyvere a megértés, megbocsátás és a szeretet.
2009. jún. 12. 10:24

Most...EGO


mint márka?

Vagy...


[link]

346. Castellina (válaszként erre: 343. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:24
De ha istent szolgálja, akkor alázatos és akkor már nem ego.:) Csak egy ember, akinek lehet még önbecsülése, lehet büszkesége, de semmiképp sem ego.
2009. jún. 12. 10:23

"Ez az ego fegyvere, a harc. "



Nem értek egyet.


Ez nem igaz.

Harc nélkül élni annyit tesz,mint beletörődni valamibe,bármibe.

Ne keverd az elfogadással.

Néha ki kell húznod a kardot a kőből,el kell fogadnod a helyzetet akkor is ,ha harcra kényszerít.

344. Zizisicc (válaszként erre: 343. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:21
Mondtam én olyat, hogy fordítva? Te ezt hol olvastad????????????????? :o))
343. Castellina (válaszként erre: 339. - Zizisicc)
2009. jún. 12. 10:19
Egyezzünk meg abban, hogy az egonak kell Istent szolgálnia, és nem fordítva.
342. Zizisicc (válaszként erre: 341. - Castellina)
2009. jún. 12. 10:19
De az ego is változik, fejleszthető! Az ego nem azonos minden földi rosszal! Pont ez a lényeg, hogy az egonkon dolgozzunk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook