Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten és a matematika fórum

Isten és a matematika (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
5. 35341ab13d (válaszként erre: 4. - VersEmber)
2018. dec. 9. 16:52
Pedig ezt már nem 1 helyen olvastam már régebben is, hogy matematikusok ISTEN létének bizonyításával, vanak elfoglalva.
4. VersEmber (válaszként erre: 1. - 35341ab13d)
2018. dec. 9. 16:45
Marhaság.
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. dec. 9. 16:44

Bizony, a térítők néha nem járnak jól...

Aki hisz, szerintem tudja, hogyan jutott el a hitéhez, és tudja azt is, hogy a karma, a sors, az életfeladat vagy bárhogy hívjuk, nem rábeszélés kérdése. Én hívőként azt mondom, Isten rendelése - de van más felfogás is, és én nagyon is jól emlékszem az út fokozataira.

Ahogy etetni nincs értelme valakit akarata ellenére, ugyanúgy nincs értelme nekem hadakoznom az ő lelkéért, belátásáért, szellemi értékeiért, satöbbi...

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 35341ab13d)
2018. dec. 9. 16:39

Olvasd el újra ezt a 2014-es cikket!


Ez nem a te és más hasonló vallási(?) és/vagy ezo istenetekről szól.

Az elején magyarázza, hogy ezt akárhogy is hívhatnánk, és nem istenről, hanem egy "jobbságról" van szó. Pl. a piramisnak sosincs teteje, mert mindig van jobb, mindig van tovább.

És az utolsó mondat:" Isten létezése nem matematikai kérdés."

Akkor miért törekszik egy hívő ennek ellentmondva, matematika által bizonyítani?

Higgye azt, amit hisz, és hagyja, fogadja el, hogy mások másként gondolják. Ennyi.

2018. dec. 9. 16:17

[link]


Matematikai istenbizonyíték



Mi a véleményetek arról, hogy ISTEN létezését már matematikai egyenlet is bizonyítja?


Állítólag ISTEN maga is bonyolult matematikai egyenletekkel vezérli a mindenséget. ...

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook