Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismétlő nagycsoportosok szüleitől kérdeznék fórum

Ismétlő nagycsoportosok szüleitől kérdeznék (beszélgetős fórum)


17. Anyucikóni (válaszként erre: 16. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 9. 16:40

Ekkora marhaságot még életben nem hallottam! Nagyon röhögök!


Éppenhogy a maradó gyerekek szüleinek könnyebb, mert több infot tud begyűjteni a régi szülőktől, akiknek már jár a gyerekük vmelyik suliba.

16. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 14. - Anyucikóni)
2018. nov. 9. 12:22
Én már félek, hogy mi lesz ha az enyémnek is évet kell ismételni. Ráadásul a család meg van győződve, hogy aki ismétli a nagycsoportot, az kizárólag a rossz iskolákba vagy a körzetes suli legrosszabb osztályába kerülhet be :(
2018. nov. 9. 12:19
Egyébként saját fülemmel hallottam az egyik nagyhangút szeptember elején az óvónőnek (mintha az óvónő tehetne róla) méltatlankodni, hogy mi az, hogy itt idén 9-cel több gyerek lesz? Kb kikérte magának. Aztán gondolom másokat is meggyőzött, hogy túl "sok" a gyerek.
14. Anyucikóni (válaszként erre: 13. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 9. 12:19

Büdös prolik, ennyi :D :D

Nálunk épp fordított volt a helyzet, a 25 főből 8-an mentek csak suliba. Így akik maradtak, azok szinte ugyanaz a csopi, ugyanazzal az óvónénivel, mint akik eddig voltak, ha jól hallottam 3 kisgyerek csatlakozott csak hozzájuk.

13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2018. nov. 9. 12:15

Így van, lenézik a maradó gyerekek szüleit. Csak nem tudom mi lesz, ha kiderül, az ő gyerekük se mehet iskolába és ugyanezt kapják vissza jövőre.


Egyébként tényleg piszok drága a torta, saját készítésűt meg ugye tilos bevinni... De akkor is legyen már egy bizonyos igényszint és ne 4 csomag madaras tescós piskóta tallérral ünnepeljük a gyerek szülinapját (megtörtént eset) amikor tavaly még nem volt "drága" a 8000 Ft-os torta... (idén is telik rá, azaz telne a 12 ezresre)

2018. nov. 9. 08:12

A köszönés alap dolog,azt gondolom hogy eléggé minősìti aki ezt nem teszi meg.


Nekem a második gyermekem,aki most 9 éves 3.-dik osztályos,7 évesen kezdte az iskolát.

A 4- dik évet mi is új csoportban kezdtük,új òvònőkkel.

Nem volt semmi gond senkivel.

A ballagást is én intèztem,szóval a szülők is elfogadtak.

11. lapbarna (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 22:06

Köszönés: akár bölcsi, akár ovi, vagy iskola, tök mindegy, mindenki köszön mindenkinek, legalábbis, ahová járnak/tak a gyerekeim. Hiába nem ismerjük egymást, akkor is. A bölcsiben 12 csoport van, nyilván nem ismeri mindenki egymást, de aki ott benn mászkál, mindenki köszön.

Azok a szülők nálatok bunkók.

Szülinap: mi is csak 4-5-6 gyereket hívtunk. Durva lenne egy egész csoportot vendégül látni, plusz animálni. Mondjuk nálunk az oviban 30-as létszámú csoportok voltak. De üdítőt, meg kekszeket mindig vittünk be (a két nagy egészen 4-ikig) oviba/suliba.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Anyucikóni)
2018. nov. 8. 21:20

Félreértetted, nem a maradó gyerekek szülivel van a gond, hanem éppen fordítva.


Azokkal bunkózik néhány szülő, akinek még egy évet maradt a gyereke.

2018. nov. 8. 18:35
Sok a bunkó ember, kétségtelen.
8. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 13:57
Szia. Óvó néni vagyok, de ilyet még nem tapasztaltam. Amúgy a lényeg, hogy a csoportban a gyerekek hogy viszonyulnak egymáshoz. Közös játék, barátkozás, stb. Merem remélni, hogy az óvodapedagógusok nem hagyják, hogy a szülők hozzáállása kihasson a gyerekek viselkedésére. A szülők csináljanak, amit akarnak, csak a gyerekeket hagyják ki belőle! Nem érdemes ezzel foglalkozni. Az egész csoportot meghívni én is túlzásnak tartom, de szokás kérdése. Lépj túl az egészen.
7. Idhikai (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 13:51

Mi tortát vittünk... óriásit, gyönyörűt, mert sok volt a gyerek! :)

Most első osztályos, nem egész két hét múlva lesz a születésnapja, még nem tudom, mi a módi... mi alakult a többieknél ebben a két hónapban, de rákérdezek. :)

6. Anyucikóni (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 13:33

Nyilván a köszönés illem kérdése. De ezekkel nem kell törődni. A te gyerekd is odajár már évek óta és a z övé is. Egyenlőek vagytok. Max odabökheted egy ilyen "bennmaradó gyerek anyucijának" hogy:

"látom Bödönke még nagyon nem érett meg az iskolára, nemcsodálom, hogy kénytelen voltál mégegy évet oviban hagyni őt." :):):)

5. Anyucikóni (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 13:30
Sztem ez pont nem tartozik a szülőkre! Ti igy teszitek, más nem. Én megmondtam a gyereknek mikor szülinapja volt, hogy 4 főt hívhat, többet nem. Ennyi. Vannak máshonnan is barátai, nem fogok 25 főt játszóházba vinni. Széplenne! :D :D
4. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. nov. 8. 13:11
Keveset találkozunk, de a köszönés alap kellene, hogy legyen . Tavaly mi az egész csoportot meghívtuk a buliba és akik tartottak külső helyszínen is zsúrt, ők szintén meghívtak mindenkit. Idén tortát sem vittek be egyesek mert "túl sok a gyerek"
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 13:05
Az óvódapedagógusnak kell kezelni a helyzetet. Én még nem is hallottam ilyent! A szülők meg magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt! ... persze a stílusok ki fog hatni a gyermekükre is.
2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2018. nov. 8. 12:54

Ezen kár aggódni. Nem kell a szülőknek jópofizni egymással. Mennyit találkoztok, most komolyan egy nap? 3 percet? 5 percet? És gondolom nem futsz össze mindenkivel mindennap. :)


A szülinapi meghívás pedig nem az egész csoportra vonatkozik! Szép is lenne, ha minden gyerek meghívná az összes gyereket a csoportból. Nálunk is az volt a szokás, hogy 2-3-4 gyerek, a legjobb barátok lettek meghívva.

2018. nov. 8. 12:35
Sziasztok! Szeretném a véleményeteket megkérdezni, főleg olyanokét akiknek jelenleg ismétlő nagycsoportos a gyermeke. A kisfiam jelenleg "első" nagycsoportos ovis. A csoportjukhoz szeptemberben 9 gyerek csatlakozott a tavalyi nagyok közül. Sajnos ezekhez a gyerekekhez nem minden szülő hozzáállása pozitív ami igen bántó, legalábbis a számomra. Nem vagyok érintett, de nem szeretem ami szeptember óta megy mert a kirekesztés, lenézés minden formáját elutasítom. Gyakorlatilag a "ki vagy te nem is ismerlek" játék zajlik a "régi" szülők és az ismétlő gyerekek szülei között. Gyakran köszönés sincs. Egy közelgő születésnapra a maradó gyerekek egyszerűen nem kaptak meghívót, hiába a csoport tagjai ők is. Az a gyerek nem tehet róla, és a szülő sem, hogy nem mehet még iskolába... Sajnos ezt nem mindenki fogja fel :( Más óvodában is ilyen "kedvesek" a többi szülők a maradó gyerekek szüleivel és kezdjek el félni, ha ne adj isten, az enyém se mehet jövőre suliba, vagy egyedi eset ami nálunk zajlik? Köszönöm hogy végigolvastátok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook