Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerősöm szeretne felmondani jelenlegi munkahelyén, de fenyegetik, hogy akkor annak jogi következményei lesznek fórum

Ismerősöm szeretne felmondani jelenlegi munkahelyén, de fenyegetik, hogy akkor annak jogi következményei lesznek (beszélgetős fórum)

1 2
21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. ápr. 9. 07:42
Igen az rajta van, vagy legalábbis amíg dolgoztam, a kilépős papirok egyikén rajta volt az előző munkaviszony mettől meddig tartott, és a megszűnés módja. Szerintem ez most is így van, hiszen egyébként "egy messziről jött ember azt mond, amit akar"
20. Channa* (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2018. ápr. 9. 07:40
Ha rajta lesz a papírjain, akkor lehet, hogy hamar megválnak tőle majd(próbaidőn belül), mert a papírokat, csak a belépéskor látják elvileg.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. ápr. 9. 07:29
Pont erre gondoltam, csak nem voltam benne biztos! És ha fegyelmivel zavarják el, az esetben egy következő munkáltató is alaposan meggondolja, hogy alkalmazza-e????
18. Channa* (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 9. 07:21

Remélem te elmondod, hogy még is, hogy nem menne mégse a felmondás?

Milyen jogi következmények lehetnek? Természetesen azokra gondolok, amik a munkavállalóval szemben negatívak lennének.


Ha nem jól dolgozik és azért rúgják ki, akkor sajnos nem jár a végkielégítés.

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Vitust)
2018. ápr. 9. 07:11
Nem hinném, hogy komolyabb jogi következményei lennének egy felmondásnak, hiszen kinek éri meg bíróságra járni csak azért, hogy érvényesítse ezeket a komoly jogi következményeket? Én az egyszerű, sima felmondást javaslom. Persze előbb olvassa el a szerződését, hátha kiderül a turpisság. Ha meg sehogy sem megy, legyen kevésbé jó munkaerő. Ha nem dolgozik jól, és megbízhatatlan, a munkáltató sem fog ragaszkodni hozzá, hogy ott dolgozzon. Ha meg ők rúgják ki, még végkielégítés is jár. Ez mocsok módszer, de ha a munkáltató is így játszik, nem kell baleknak lenni.
2018. ápr. 8. 19:29
Ha törvényes módon teszi nem lesz semmi következmény, ha csak az nem, hogy máshová fog bejárni dolgozni a felmondási idő letöltése után:)
15. Smirnoff (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2018. ápr. 8. 19:22
Én is épp ezt írtam volna. Pont azért adja be az ember a felmondást, hogy legyen jogi következmény ;P
14. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Vitust)
2018. ápr. 8. 17:30
Határozott vagy határozatlan idejű a szerződése? mennyi ideje dolgozik ott? 3 hónapon belül idndoklás és minden fajta következmény nélkül felmondhat.
13. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Vitust)
2018. ápr. 8. 17:26
12. malacbefőtt (válaszként erre: 1. - Vitust)
2018. ápr. 8. 16:48
Ne legyen buta az ismerősöd. Ha szabályosan mond fel, semmiféle jogi következménye nem lehet :)
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Lonna4)
2018. ápr. 8. 14:42

És milyen jogi következményekkel járhat? Nem is értem az ilyen kijelentéseket. Mindenkinek joga van felmondani a munkahelyén! Nem akadályozhatja meg senki!!!!

Ha a munkavállaló mond fel, akkor 30 nap a felmondási idő, kivéve akkor, ha a munkaszerződésben más van. Én pl. most kezdek majd új helyen és a munkaszerződésemben benne van, hogy 60 nap a felmondási idő akkor is, ha én mondok fel és akkor is, ha a munkáltató, attól függetlenül, hogy mennyi időt töltöttem el náluk.

10. Lonna4 (válaszként erre: 2. - Vitust)
2018. ápr. 8. 14:29
Kvázi lépjen ki. Gyakorlott felszolgálóként könnyen talál új helyet. A felmondás járhat jogi következményekkel. De semmi jelentősége:-). [link] van telefonos segítség kérés is. Határozott vagy határozatlan idejű a szerződés, próba idő van e kikötve. Hogy határozza meg a szerződés a munkaidőt, a felmondás körülményeit. Stb stb pontos választ csak pontos infók ismeretében lehet adni.
2018. ápr. 8. 13:42

Jogi következmény??? Persze előjön a munkajog, hogy ilyen esetekre mit ír elő felmondási időre, stb. részletekre a jog!!! és azt kell betartani. Mind a munkáltató, mind a felmondó munkavállaló részéről.


Mivel te mondasz fel, ami nem nagyon tetszik a főnöködnek, valószínű, hogy ragaszkodni fog a felmondási idő teljes letöltéséhez, hacsak nem talál helyetted gyorsan valakit. De hát ezek a részletek is szabályozva vannak a Munka Törvénykönyvében, nem kell megijedni az ilyen kifejezésektől, csak játssza az eszét.

2018. ápr. 8. 13:34

Vicces a legtöbb vendéglátós....fenyegetőznek minden alap és tudás nélkül.

Miért ne lehetne felmondania? Ilyen nem létezik:DDDd Hülyének nézik az ismerősödet!

Hacsak nem rabszolga. Ez meg nem törvényes...

Ha itt van félni valója valakinek, akkor az a munkáltató, hiszen többet dolgozik a munkavállaló, mint amennyi a szerződésében van. Ez fekete munka! Nem csak az a fekete munka, amikor nincs bejelentve a munkavállaló, hanem az is, amikor bejelenti 4 órára és 12 órázik. Gondolom 12 órát dolgozik, ugye?

Remélem van kamera, mert azzal bizonyítani is lehet.

Tehát, nyugi! Csak próbálkozik! De, ha hagyja magát az ismerősöd, akkor jól ki fognak babrálni vele.

7. michelle.r (válaszként erre: 2. - Vitust)
2018. ápr. 8. 13:06
Az is egy jogi következmény, hogy megszűnik a szerződés ;) Nincs az a szerződés, amit ne lehetne felbontani, de kevés infót adtál. Határozott idejű szerződés is felbontható, pl. az egyik fél súlyos szerződésszegése elég hozzá. Mi áll a szerződésében a felmondásra vonatkozóan?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Vitust)
2018. ápr. 8. 12:54

Nem lehet ennek semmi következménye, a felmondásban le is írhatja az okot.


Mivel fenyegették meg? Kis határozatlan lehet, ha ezt megengedik maguknak, valamint, hogy fenyegetni merik.

Ennyi információ birtokában, adjja be a felmondását, semmi oka félni, ha ledolgozza a felmondási időt.

2018. ápr. 8. 12:51
Igen, attól függ, hogy mit tartalmaz a munkaszerződése. Elviekben mindenkinek joga van a felmondáshoz, de ha pl. határozott időre szól a szerződés vagy valami egyéb korlátozó pont van benne, akkor problémás lehet, ilyenkor a közös megegyezés lehet megoldás, de nyilván ez esetben a munkáltató ebbe nem egyezne bele. Meg a felmondási idő szokott még vita tárgya lenni, de ez is olyan, amibe a munkavállalónak bele kell törődnie.
2018. ápr. 8. 12:50

Ha Van felmondási idő, akkor természetesen nem állhat fel azonnal.

Illetve felállhat, ha jobban megéri a másik helyen dolgozni neki.

A munkavállaló és munkaadó is felelősséggel tartozik, tehát egyik sem mondhat fel csak úgy. A munkavállaló is joggal háborodna fel, ha egyik napról a másikra úgy mondanának fel neki, hogy nem vétett semmit. Tehát a felmondási idő azért van, hogy mindkét fél tudjon készülni a továbbiakra.

2018. ápr. 8. 12:48
Kollektív szerződés, vagy munkaszerződés ismerete nélkül senki. Munkaköre, megállapodás.... ezt mind tudni kellene, hogy egyáltalán valaki hozzá tudjon szólni érdemben.
2018. ápr. 8. 12:46
Szóval jelenleg felszolgálóként dolgozik de a munka ideje bőven több mint a szerződésében, folyamatosan alázzák(igy sz*r meg ugy..), eközben senki más nem dolgozik. Sajnos tanúja voltam az esetnek. Tanácsoltam hogy mondjon fel be is adta a felmondásit de aztán megfenyegették hogy ennek jogi következményei lesznek ha felmond. Nem tudták megmondani hogy mik azok a jogi következmények persze.. kihez lehet fordulni? Kvázi korlátozzák hogy tudjon rendes munkahelyet keresni.
2018. ápr. 8. 12:42
Ismerősöm (tényleg), szeretne felmondani jelenlegi munkahelyén de fenyegetik hogy akkor annak(nem.meghat.) jogi köv. lesznek. Kitud seg.?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook