Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
314. Mezei Virág (válaszként erre: 293. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:08

A papír sok mindent elbír...

Kár, hogy ez jóóóóóóóó nagy hazugság! :(

A diákmunkások,közmunkások, akik akár 1 órát dolgoztak csak, a külföldön dolgozók egy része is bele van számítva.

Ja és milyen éhbérért dolgoznak sokan :(

313. zsanci79 (válaszként erre: 309. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:08

Ezt mi is látjuk. Az okok már itt ki vannak fejtve, hogy miért nem találni jó munkaerőt.

És itt a hangsúly a "jón" is van!

Mi sem találtunk jó kőművest sajnos.

312. gribedli*** (válaszként erre: 307. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 14:07
De ez hogy jön össze azzal, amit az előző oldalon írtál, hogy hát sitty sutty felépítenek egy házat? Most akkor van szakember vagy nincs? Ráér vagy nem?
311. 124637ff9b (válaszként erre: 304. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:07

Biztos jó irány egy diplomás embernek olyan fúrócsövekkel foglalkozni, amihez fingja sincs, derűsen átérezve a PR-osok sorsát, hogy milyen jó kis napot szerez nekik, hisz van min kacagni, viszont lesz mit enni a családnak és a számlák is be lesznek fizetve. Mondhatjuk akár önmegvalósításnak is, örüljünk hát, majd kupálódik! Csak kis humorérzék kell hozzá ...


Anyám add el a házat ...

310. Channa* (válaszként erre: 295. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 14:07

Én meg csak az enyémre gondolok.

8 éve dolgozok itt, és ha kollégát keresünk, akkor a feladott hirdetés alapján azt sem tudom, hogy milyen munkára keresünk embert.

Én mindig megkérdezem a főnökömet, hogy ez tuti az a munkakör e, amit én csinálok, mert én én ezek közül semmihez sem értek....


Régen néztem már hirdetéseket, de annak idején csak onnan tudtam, hogy takarítónőt keresnek, mert, így kezdték a hirdetést, de az elvárásoknál olya felsorolás volt, hogy pironkodtam, mert nem értettem belőlük semmit.


Természetesen kicsit sarkítok....

309. gribedli*** (válaszként erre: 306. - Zsanci79)
2017. júl. 18. 14:05

Nem a lovardások fogják lasszóval az embereket, hogy náluk dolgozzanak, hanem ők azt látják, hogy mindenki. Tehât nemcsak a lovardáról van szó.


Elnézést, nem vettem észre, hogy lovarda, meg lasszó együtt, arra esetleg úgy reagál valaki, hogy csak a lovardás ismerőseimről lenne szó!

308. unom (válaszként erre: 303. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:04

Sok vállalkozó sír, mert annyiért, amennyit fizetni akarnak, tényleg nincs ember. Hozzászoktak, hogy ők diktálnak, és most meg vannak döbbenve, hogy változik a világ.

Nem igazán tudom sajnálni a többségüket.

307. PöttyösPanka (válaszként erre: 283. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:02

Persze, máshol is lopnak, itt is loptak eddig is, csak mára már olyan pofátlanul csinálják, hogy az hihetetlen. Még leplezni sem próbálják. Azért a lopásnak is lehetne egy határa. Erre írtam, hogy legalább annyit meghagyhatnának, amennyiből fenn lehet tartani a látszatot.


Nem baj, hogy külföldön dolgoznak. Leszámítva, hogy persze a munkaképes lakosság hagyja el az országot. A nyugdíjasok és a rokkantak viszont nem nagyon lapátolják a gdp-t. De nem is az a baj, hanem hogy nem lehet szakembert találni. Ha a tél közepén tönkremegy a fűtésed, csak olyan embert találsz, aki leghamarabb két hét múlva hajlandó kijönni, akkor is csak egy csillagászati összeg fejében, és még imádkozhatsz, hogy ne egy kontár legyen. Az orvoshiányról meg ne is beszéljünk, mert még 10 fokos lakásban kibírok két hetet, egy akut egészségügyi problémával viszont nem húzok ki hónapokat, mire mondjuk kapok MRI-re időpontot.

306. zsanci79 (válaszként erre: 303. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 14:02
Valószínűnek tartom, hogy aki a lovardában tudna dolgozni (és ezzel senki munkáját, senki szakmáját nem becsülöm le!) az már Angliában mosogat vagy pincérkedik.
305. gribedli*** (válaszként erre: 302. - Channa*)
2017. júl. 18. 14:02

Akkor kvittek! Vegyük ki képzeletben a gyeseseket, tegyük be képzeletben a fekete munkásokat és saccperkábé ugyanaz lesz, ami a papíron szerepel, nem?:)


Persze lehet tovább csak a rosszat látni mindenben, az nem visz előrébb.

304. gribedli*** (válaszként erre: 301. - 124637ff9b)
2017. júl. 18. 14:00
Szerintem meg nincs humorérzéked. Igen, aki dolgozni akar, képes irányt váltani.
2017. júl. 18. 13:59
Ismerőseimnek lovardájuk van otthon és ők is mondták már többször, hogy nahát,a magyaroknál mindenkinek van munkája, tényleg lasszóval fogják az embereket. Személy szerint itt egy szerencsés zónában élek és van sok munka, de azért délebbre meg nagyon nincs, és ezek a lovardások mindig olyan ámulattal mondják. Pedig ők nem a statisztikákba olvasták
302. Channa* (válaszként erre: 293. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:58
De papíron benne vannak közmunkások is, akikkel csak jobban néz ki mutatónk, meg a 2 órába bejelentett is....
301. 124637ff9b (válaszként erre: 298. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:57

Nekem nehéz ezen röhögnöm, hogy egy pedagógus ilyen méltatlan és kiszolgáltatott helyzetbe kerül a mai Magyarországon.

Csak mert dolgozni akar, mindegy, hogy mit, bármit, pedig előtte diplomát szerzett.

300. zsanci79 (válaszként erre: 294. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:55

3 hónap a munkanélküli segély és a regisztráció. Onnantól kezdve megszűnt papíron létezni az emberke.

Meg a közmunka!

Szétkozmetikázott minden.

299. gribedli*** (válaszként erre: 297. - Unom)
2017. júl. 18. 13:55
Igen, írtam is lejjebb, hogy részben a gyes által kikozmetikâzott szám, de hát akkor is, szerintem nem olyan rossz.
298. gribedli*** (válaszként erre: 295. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 13:54

Ne haragudj, ezt nem bírtam ki röhögés nélkül:DDD


Remélem, hogy az illető hamar kikupálódik azért!

297. unom (válaszként erre: 294. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:53

Ez köszönhető a gyes-nek, gyednek, a közmunkának, és annak is, hogy könnyű kikerülni a rendszerből. Vagyis aki 3 hónapig nem talál munkát, utána már nem számolják bele a statisztikába.

Érdekesebb lenne a foglalkoztatottsági adatokat megnézni, azok reálisabbak kicsit.

296. PöttyösPanka (válaszként erre: 295. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 13:53
Nem beszélve arról, hogy takarítónak sem jelentkezik senki, pedig ott tényleg nincs semmilyen elvárás.
295. PöttyösPanka (válaszként erre: 284. - Channa*)
2017. júl. 18. 13:50
Nem látom globálisan a munkaerőhiányt, csak arról tudok nyilatkozni, ami nálunk van. Mivel a szerszámkészítőre 0 jelentkező volt, ezért már csak azt mertük beleírni az álláshirdetésbe, hogy forgácsolót keresünk. Mivel még így sem jelentkeznek, már ott tartunk, hogy aki látott már oszlopos fúrót, azt felvesszük. Konkrétan pár hete felvettünk gépbeállítónak egy volt tesitanárt. Interjún arra a kérdésre, hogy miért ilyen területen akar elhelyezkedni, azt felelte, hogy az apja szeretett barkácsolni, volt neki esztergája is. Felvettük, mert így is emberhiánnyal küzdünk. Nem hiszem, hogy ezek nagy igények :D Viszont nekem jól jön, mert az elmúlt pár éveben átlagosan évente kétszer van fizetésemelés, hogy versenyképesek maradjunk a munkaerőpiacon.
2017. júl. 18. 13:44

Azt hiszem, papíron olyan 7-8% a munkanélküliség Magyarországon. Máshol olyan 11-12%.


Ha be lennének jelentve a feketézők is, akkor a magyar munkanélküliség még 7%sem lenne, hanem mittudomén, csak 4%. Tehát jóval alacsonyabb mint máshol.

293. gribedli*** (válaszként erre: 292. - Channa*)
2017. júl. 18. 13:42

Nem érted. Ha a magyar munkanélküliség alacsony, akkor a bejelentett munkaerő is ugye sok. Mert alacsony a munkanélküliség. Plusz ha azok is dolgoznak, akik nincsenek bejelentve, ha be lennének jelentve, még annál is alacsonyabb lenne a munkanélküliség mint ami papíron.


Magyarország Euròpa egyik legfoglalkoztatottabb országa. Mert még levonva a feketén dolgozókat is, így is alacsony a munkanélküliség más országokhoz képest.

292. Channa* (válaszként erre: 287. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:35
Ha nincs bejelentve, akkor nem dolgozik, azaz munkanélküli....
291. lapbarna (válaszként erre: 290. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:26
Görögország.
290. gribedli*** (válaszként erre: 288. - Lapbarna)
2017. júl. 18. 13:24
Melyik országra gondolsz?
289. gribedli*** (válaszként erre: 285. - Zsanci79)
2017. júl. 18. 13:20

Ezek a dolgok gondolom, más országokban is jelen vannak,az egészségügy szinte mindenhol fizetős vagy az ingyenes akkor jó, ha szerencséd van.


Egy másik fórumban írta valaki, hogy létezik olyan, aki Angliában él és dolgozik, de hazament csak a szülés és terhességgondozás miatt miatt, mert nyilván olcsóbbnak és jobbnak találta azt a megoldást, valamiért jobbnak találta a magyar egészségügyet mint az angliait, ilyenkor mi van?

288. lapbarna (válaszként erre: 272. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:17

Szerintem volt az eu-ban más ország kivételes helyzetben, ahová öntötték a pénzt, és azóta volt tüntetés, megszorítások, majd ismét tüntetések. Rengeteg pénz folyt oda, mindenféle látszat nélkül.

Szerintem senki nem hordja a másik cipőjét.

Én pl. nem nyilatkozom Hollandia gazdasági helyzetéről, mert nem élek ott. Laknak ott rokonok, de ennyi.

287. gribedli*** (válaszként erre: 284. - Channa*)
2017. júl. 18. 13:16
Ha nincs bejelentve, akkor ráadásul még annyi munkanélküliség sincs mint papíron, mert ott csak a bejelentett dolgozók szerepelnek.
286. Channa* (válaszként erre: 283. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:08

Örülünk a támogatásnak, de vajon mennyit keres ott a kőműves, amit ebből a támogatásból finanszíroznak?

Kár, hogy nem juthat el mindenki a foci meccsre, stb.

Azaz ismét ott vagyunk, hogy a támogatásokat nem tudjuk élvezni, mert nem áll módunkban.....

285. zsanci79 (válaszként erre: 277. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 13:07

Én per pé annak örültem volna, ha nem b*sznak ki a gyerek kórházból, hogy menjünk magán UH-ra, ha tudni akarjuk, hogy mi a baja az egekben lévő májfunkciós fiamnak. Nem tudom, ez extra igénynek számít-e, hogy a kórházban megvizsgálják....


Szóval a helyzet Magyarországon kb. ilyen szinten van, bárhol, ha egy kicsit mélyebbre is furkálsz, nem csak a rengeteg beáramló pénzt látod, amit nyilván ellopnak, különben nem lennének ilyen ordító esetek.

Az iskolába minden diáknak kellett vinni egy csomag A4-es papírt, hogy legyen az iskolának. Persze a napi dolgok mellett.

Párom csinálta meg, és adott ingyen számítógépeket a sulinak, különben ott a suliban nem tudtak volna informatikából leérettségizni a diákok. Soroljam még?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook