Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismered a Gynevac-ot? fórum

Ismered a Gynevac-ot? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1259. cherrylin
2011. febr. 4. 19:34
Jó nektek,hogy csak úgy felírta,ráadásul a háziorvos,én 3 nőgyógyásznál jártam mire nagy könyörgésre fel lett írva!Nem értem miért húzzák a szájukat,mert eddig minden nő aki megkapta csak dícsérő szavakkal titulálta a gynevacot.Nekem már 10 éve vannak panaszaim,conizatio-s műtétem is volt,a prof aki műtött vidéken kifejezetten ajánlotta a gynevac injekciót.Örülök neki,hogy nem vagyok egyedül és sok más női sorstársam van aki bízik benne,ahogyan én.
1258. 1c92396beb (válaszként erre: 1257. - 7b730ab858)
2011. febr. 4. 11:29
A pco okoz menstruáció késésést.
1257. 7b730ab858 (válaszként erre: 1256. - 1c92396beb)
2011. febr. 3. 15:29
Amióta kapom a szurit védekezünk...két hete csináltam egy tesztet, mert egész nap rosszul voltam, de negatív lett...
1256. 1c92396beb (válaszként erre: 1255. - 7b730ab858)
2011. febr. 2. 22:15
ha voltatok együtt, akkor lehet, hogy már most babát vársz.
2011. febr. 2. 19:10

Sziasztok!

A férjemmel két éve szeretnénk babát. Kivizsgáltak mindkettőnket, ő rendben van, nekem jutott elég sok minden... pco gyanú, endometriosis gyanú, hol van peteérésem, hol nincs, petefészkeim kicsit nagyobbak, mint kéne, stb... Kb. fél éve hallottunk a gynevacról, tavaly októberben felírattam, bár elég sokat kellett rá várnunk, de végre januárban sikerült hozzájutnunk. Már túl vagyok a harmadik injekción, február 18-án kapom az utolsót, szívecskével jelöltük azt a napot :)

Az injekcióval kapcsolatban két kérdésem lenne: normális, hogy késik a menstruációm? (1 hete) Az utolsó szuri beadatása után mennyi idővel próbálkozhatunk újra? Köszönöm a válaszokat!

1254. liliangyal (válaszként erre: 1247. - Jansik)
2011. febr. 2. 10:53

Kedves Jansik,


Telefonálj be a háziorvosodhoz, írasd fel a receptet és ugorj be érte, vagy menjen be érte a párod. Én is így kaptam..Szerintem ennyi időd biztosan van, hiszen a szúrásra is be kell menni majd hetente a háziorvoshoz..

2011. febr. 2. 10:49

Kedves Mindenki,

Ma reggel megkaptam az első szurit!!!! Én még így nem vártam semmit, mint ezt a ma reggeli szúrást, még aludni sem tudtam! :-))

Szerencsére nem ütköztem akadályokba, mind a háziorvos, mind pedig a patikus nagyon kedves volt, sőt 1 dobozzal volt is nekik, így csak a páromnak kellett megrendelni, ami másnapra már meg is volt..

Remélem nálam is beválik!

1252. erazmusz
2011. jan. 31. 22:41

Kedves Hölgyeim!

Egy kis "továbbképzés" a Gynevacról, az utóbbi 2 hónap kérdései alapján.

A hüvelygyulladás gyógyítására, a kiújulás megelőzésére kiválóan alkalmas. Csak nem mindenkinél egyformán. Német kutató csoport állapította meg, hogy a nők 70 %-ának hüvelyváladékában a vakcináció befejezése után 1 évvel is magas szinten mérhető az immunglobulin mennyisége, nekik 1 év alatt nem újult ki a hüvelygyulladásuk. A nők 30 %-ának fél év mulva a kiindulási szintre csökkent az immunglobulin mennyisége - nekik fél év alatt több, mint 2x kiújultak a panaszaik. Vagyis immunrendszerünk nem egyformán válaszol a laktobacillus injekcióra. Akiknek 1 év mulva is magas a szintje, azok többnyire 2-3 év mulva is panaszmentesek lehetnek. Akiknek fél év alatt lecsökken, azoknak feltétlenül javasolt fél évente megkapni a teljes sorozatot, vagy 4-6 hetenként egy emlékeztető oltást, és évente egy teljes sorozatot.

Mivel nálunk nincs olyan labor vizsgálat, ami megmutatná, hogyan alakult a "szekretoros IgA szint", ezért én azt javaslom, hogy amikor újra jelentkezik a panasz, a gyulladásos tünet, akkor 1 teljes sorozatot adassatok. Ha ez fél évnél hamarabb jelentkezik, akkor azt a módszert kövessétek, hogy 4-6 hetenként emlékeztető, és fél-1 évente (talán az utóbbi) 1 teljes sorozat. Annak nem sok értelmét látom, hogy évente 1 emlékeztetőt adatni, e módszernek az elmúlt 35 év alatt nem láttam hasznát.

Aki babát szeretne, és az oltás után 6 hónapon belül nem lett terhes (akár lombikkal, akár inszeminációval, akár spontán), az adassa be magának és párjának fél évente, mivel nem tudni, melyik csoportba tartozik, és mikor lesz mégis terhes, legyen elég védettsége a fertőzésekkel szemben! Ez nagyon fontos a baba szempontjából!


Ha valakinek van kérdése, írhat a lazar.erika@gynevac.hu vagy info@gynevac.hu email címre.

1251. bbeus73 (válaszként erre: 1248. - Berbooo)
2011. jan. 30. 21:03
Szia! A kúra után javasolják, hogy évente egy emlékeztető oltást adassunk be magunknak.
1250. 1c92396beb (válaszként erre: 1248. - Berbooo)
2011. jan. 30. 09:00
Én úgy tudom, hogyha babát akarsz, és az öt nem volt elég, mert van panaszod, akkor kell emlékeztető oltás.
1249. Hedi13 (válaszként erre: 1248. - Berbooo)
2011. jan. 29. 22:41
szia, úgy tudom, hogy ajánlott megismételni. Én két éve már kaptam egy kúrát, de újból felíratom és beadatom.
1248. Berbooo
2011. jan. 29. 17:01
sziasztok , ha beszedek egy kurát többet soha nem kell vagy ezt évente meg kell ismételni?
1247. Jansik
2011. jan. 15. 12:48

Sziasztok!

Már régóta babát szeretnék, és 1 éve várom, hogy végre kapható legyen a gynevac. Sajnos nincs időm orvoshoz menni, ezért kérem a segítségeteket. Ha bárki tudna nekem gynevac receptet küldeni, azt nagyon megköszönném!

1246. bbeus73
2011. jan. 10. 14:10
Megvettem, megkaptam a szurit!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1245. eniway (válaszként erre: 1244. - Bbeus73)
2011. jan. 4. 19:56

Sziasztok, a gynevac honlapján az áll, hogy "Örömmel értesítjük az érdeklődőket, hogy 2011. Január 4-től a Gynevacot újra forgalmazzuk."

A gyógyszertárak szíveskedjenek megrendelni a Hungaropharma nagykertől.

1244. bbeus73 (válaszként erre: 1243. - Nory1981)
2011. jan. 2. 21:47

Kedves Nory! Akkor hasonló cipőben jártok, mint mi.

Igazából lehet csak én gondolom így, de talán, ha más is írna az Epidemiológiai Központnak, ők ülnek rajta, akkor lehet, hogy elérnénk,hogy ne két év múlva bólintsanak már rá az injekcióra, hanem napokon, heteken belül. Bár nekik mit számít az a pár hét, pár év........ másnak meg lehet az élete is múlhat rajta....


Persze előrelépés nem biztos, hogy lesz így is.... sajnos.


De szurkolok nektek, mert nagyon szép a kis csemetétek! És mindenkinek!


Nem véletlenül szomorú Lázár doktornő sem!!!!!

1243. Nory1981
2011. jan. 2. 13:37

Beus!


Szomorúan olvastam a naplód bejegyzését! Mi is már nagyon várjuk, hogy mikor lehet újra kapni, hiszen mi is a Gynevacnak köszönhetjük a kis tündérkénket. És most jött el az idő, hogy szeretnénk Kristófnak kistesót, de az injekció nélkül nem hiszem, hogy menne.

Nem tudom mit tudnánk tenni, most nem is igazán értem, hogy akkor mit írtak, kit kéne ezzel "zaklatni". Talán ha többen is írnánk, hogy igényt tartunk már rá, akkor lehet, hogy lenne előrelépés?

Borzasztó, hogy így ki vagyunk szolgáltatva, hihetetlen ez az ország!

1242. bbeus73
2010. dec. 27. 15:20
A naplóm 961. bejegyzésében leírtam, hogy hol is tart jelenleg a Gynevac sorsa....... úgyhogy csak reménykedni tudunk csajok!
1241. Éffi85
2010. dec. 13. 17:59
Valaki tud valamit a gynevacról? Mikor lehet újra kapni? Válaszokat előre is köszönöm
1240. Bizsu70 (válaszként erre: 1238. - Erazmusz)
2010. júl. 29. 09:47

Tisztelt Doktornő!


Harmadik lombikprogramra készülünk. Kérdésem az lenne, ha nincs semmilyen probléma (negatív hüvelykenet évek őta) se nálam, se férjemnél, akkor is szükséges mindkét fél oltása?

Sürgősen szeretnénk elkezdeni ugyanis a kúrát, de a lenti hozzászólások alapján ha 5x két ampulla most kapható Gynatren-el számolunk , kettőnknek akkor ez 130e Ft-ba kerülne. Esetleg elég lenne a férjnek vagy nekem egy ampulla is?

Köszönöm válaszát.

1239. zsuzsi 18
2010. júl. 15. 15:37
szerintetek a hüvely heveny gyulladására jó lenne a GYNEVAC
1238. erazmusz (válaszként erre: 1237. - Nita081)
2010. júl. 10. 15:23

Kedves Hölgyem!

Lehet, hogy más úton már megkapta a választ. Ide mostanában nem léptem be.

Novemberben várható a Gynevac ismét a patikákban.

Üdvözlettel

Dr Lázár Erika

1237. Nita081
2010. jún. 22. 13:19

Kedves Dr. Nő!

Kb. mikorra várható, hogy legyen újra gynvac? Én még másfél éve beadattam, jó is volt,tünetmentes voltam, nem gyulladtam be, semmi fertőzést nem kaptam. Most gyerekvállalás előtt szeretném megismételni, mert mostanában ismét gyakran van hüvelygyulladásom.:-(

2010. máj. 26. 13:34
A doktornőnek igaza van a Gynatrennel kapcsolatban, mert én végülis azt szereztem be, de legalább vmit kaptam. Bízom benne, hogy lesz itthon újra! De akinek kell az szerezze be a külföldit, drágább, de jó. Esőmentes napot mindenkinek! :)
1235. handa (válaszként erre: 1234. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 27. 09:32

Szia,


Bár a doktornőt kérdezed, én csak a véleményemet írom le, sztem jó lehet a krónikus gombásodásra, én évekig küzdöttem vele, mikor egyszer egy régebbi nőgyógyászom írta fel nekem, 2 kúra után teljesen elmúlt és már évek óta nincsen semmilyen panaszom! Viszont jelenleg nem lehet sehol beszerezni, én már minden patikát felhívtam és a honlapot is nézem minden nap, de semmi. Eléggé elkeserítő!!!

1234. éjjelipillangó (válaszként erre: 1232. - Erazmusz)
2010. ápr. 26. 14:45

Kedves Dr. Nő!


Nekem krónikus gombásodásom van már egy ideje, és Mycosyst kapszulát kapok, most tartok ott, hogy két hetente egyet kell bevennem. Ebből a kúrából még kettő van, aztán majd minden vérzés után kell bevennem 4 alkalommal. Ezek mellett van fokozott vizeletürítési ingerem is. Sok antibiotikumot kaptam erre, de nem hatottak. És nem régiben egy kedves tanárom, akinek a nőgyógyászat is területe, azt mondta, hogy a gomba is kiválthatja ezt. Tehát az antibiotikum ésszerűen arra nem hat. És mivel kiírtódott a hüvelyflórám is.. annak a helyébe ment a gomba. Nagyon kedves doktornő kezel, és meg is vagyok vele elégedve, mert ő vette egyedül észre a krónikus gombásodás. És nagyon kedves, hogy foglalkozik velem. Csak szeretném megkérdezni, hogy a gynevac erre jó lehet e? Mert, hogy ugye ajánlották.. csak nem tudom, hogy most nehezen is lehet beszerezni..! A páromnál elvileg nincs semmi baj.. bár kapott egy krémet gombásodás ellen. A vizelete sokszor elég sötét, de azt mondja, csak keveset ivott, bár nagyon barnásnak tűnt.Panaszai nincsenek. Remélem, van vmi ötlete.

1233. rekag (válaszként erre: 1232. - Erazmusz)
2010. ápr. 17. 12:30
Értem, köszönöm. Akkor inkább megvárom a gynevacot. Abban tud segíteni, hogy mikortól lehet újra kapni a patikákban?
1232. erazmusz (válaszként erre: 1231. - Rekag)
2010. ápr. 16. 09:49
A Gynatren összetétele 70 %-ban azonos a Gynevac-kal, hatása teljesen azonos LENNE ha a mennyisége azonos lenne. Sajnos nem azonos. A Gynevac 5 ampulla 1 ml-es szuszpenzió, a Gynatren 3 ampulla fél ml-es szuszpenzió. 1 doboz ára viszont több, mint 2x-es. Ha ezt akarja behozatni, 4 dobozzal kell belőle megvenni, hogy azonos mennyiséget tudjanak belőle beadni. Mert a fél ml-ből még a fele a fecskendőben és a tűben marad, és annak, ami bejut belőle a popsijába, elégtelen a hatása!
1231. rekag (válaszként erre: 1230. - Erazmusz)
2010. ápr. 13. 09:44

Köszönöm.

És ez is olyan összetételű, mint a gynevac? A lányommal való terhességem előtt kaptam a szurikat és az utolsó beadása után estem teherbe és a hatása végigkísérte a terhességem.

Sajnos a 2 hete streptococcus fertőzés miatt meghalt az újszülött kisfiam és még méhen belül fertőződött meg, vagyis én adtam át neki, ezért szeretnék egy újabb kúrát venni a következő terhesség előtt. esetleg tudna abban segíteni, hogy mikor lehet újra hozzájutni az injekcióhoz?

1230. erazmusz (válaszként erre: 1229. - Rekag)
2010. ápr. 12. 22:29
A német Gynatrenhez is kell recept.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook