Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai kiközösítés fórum

Iskolai kiközösítés (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 12. 09:53
A több százezret természetesen osztályszinten értem. Bár ez 22 felé ment, de higgyétek el, így is sok volt. S ebben nincs benne a ballagás utáni családi grillezés, sütögetés költsége, mert hát az nyilván vállaljuk, hiszen mi hívtuk meg őket. Kizárólag nagyszülők, szülők testvérei, s azok gyerekei. Ennyi.
15. 00a194caf9 (válaszként erre: 14. - Laszlozsu)
2011. máj. 12. 09:52

Igen, ez így van. Sajnálom ezeket a gyerekeket. De lehet, hogy nem is a pénzről van itt most szó. Lehet, hogy a gyerek követett el valamit, amiért ennyire büntetik.

Kár, hogy aki létrehozta a fórumot, az most tesz rá egy lapáttal. :)

2011. máj. 12. 09:49

Ez azért olyan kétélű dolog.

Én mindkét oldalt megértem egy kicsit.

Egyedül a gyereket sajnálom, de őt nagyon.

A szülő lehet, hogy éppen tényleg nem tudja befizetni az ehhez szükséges dolgokat. Tavaly ballagott a fiam. Komolyan 100 ezrek mentek el, amire ballagás, tabló, ruha, bankett minden meg lett szervezve. Néhol igencsak átestek a szülők is és a pedagógusok is a ló túloldalára. Tekintve, hogy csak egy általános iskolai ballagás volt.

Tavaly volt nálunk is olyan kisfiú, akinek mi dobtuk össze, mert tudtuk, hogy olyan helyzetű a család. Ezért senki nem büntethető, főként a gyerek nem.

13. 00a194caf9 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. máj. 12. 09:43

Ez nagyon szomorú. :( Nem a gyerek tehet arról, ha a szülei nem fizetik be az osztály pénzt!


Ez az emlék mindenkinek jár, milyen pedagógus az, aki ebben részt vesz?

2011. máj. 12. 09:30

Az egyik iskolában a nyolcadikos kislány rákos volt, a kemoterápia miatt már nem volt haja, és a fején egy középkék kalap van. Az egész öltözéket, hátteret, kiegészítőt átalakították, hogy ne látsszon annyira....


Azért, mert nem tudott fizetni, ezért kizárják mindenhonnan? Ez durva... Miért büntetik a szerencsétlent, nincs neki éppen elég baja így is?

2011. máj. 12. 09:26
hA TÉNyleg az van, hogy nem fizette be az osztálypént, akkor is lehet valami megoldást találni a szülőkkel...
2011. máj. 12. 09:18
Számomra ez elképzelhetetlen hogy valaki ne mehessen a saját ballagására.Kíváncsi lennék hogy ezt mivel indokolják.
9. bobe2 (válaszként erre: 1. - Tiara 17)
2011. máj. 12. 09:08
Akkor szokott felmerülni ilyesmi amikor valaki nem fizeti be az osztálypénzt.( én fiam is most fog ballagni,és a bankett és sok más minden az összegyűlt osztálypénzből lesz finanszírozva)így aki nem fizetett az nem mehet a bankettre,meg évvégi kirándulásra meg ilyesmi.
8. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Tiara 17)
2011. máj. 12. 09:02

Bővebben? Az indok?

Azt tudom, hogy középiskolában ha terhes lenne estleg, akkor megtilthatják (legalábbis az én időmben így volt), de hogy ált.-ban...nem hiszem, hogy lehet rá ok. Ne hagyd!!!

7. syria (válaszként erre: 1. - Tiara 17)
2011. máj. 12. 09:00
Hát az elég durva lenne. Miért tennének ilyet?
2011. máj. 12. 08:57
Mitörtént? Mi az, hogy a szülők kizárnak? A diák saját szülei? vagy a szülők egy csoportja egy konkrét diákot?
2011. máj. 12. 08:52

először a suliban az oszt. főnökkel, aztán az igazgatóval kellene beszélned. azután az iskola fenntartójával (ált. önkormányzat)

tapasztalatom nincs, csak logikailag szerintem így működik

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Tiara 17)
2011. máj. 12. 08:52

Nem, nem lehet ilyet. Ha a gyerek kijárta a 8-at, akkor ő is ballag és kész. Ebbe senki nem szólhat bele.

Miért nem akarja több szülő, hogy rajta legyen?

3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Tiara 17)
2011. máj. 12. 08:52
???? Jesszus...hogy jogszabály van-e rá azt passzolom, de felnőtt ember ilyet elvből nem tesz.
2011. máj. 12. 08:51

????

Nem értem,hogy történhet ilyesmi,de természetesen NEM!

2011. máj. 12. 08:50
Sziasztok!Tanácsot kérnék azzal kapcsolatban,hogy van-e olyan jogszabály,ami arra vonatkozik,hogy egy 8.-os ballagó diákot a szülők kizárhatnak-e a saját ballagásáról és a tablóképen való részvételről...Hová fordulhatnék segítségért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook