Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iskolai "csak ennyit fizess be".... fórum

Iskolai "csak ennyit fizess be".... (beszélgetős fórum)


1 2 3
6. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. okt. 20. 21:38
sajnos tényleg sok olyan van amit "muszáj" fizetni, de azzal értek egyet, hogy egyáltalán nem kötelező mindenhova járni, és nem csak a pénz miatt. szerintem 1 max. 2 féle különprogram bőven elég egy ekkora gyereknek. Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy erre most nincs se idő, se pénz, válasszon egyet a sok szakkörből. szerintem
2009. okt. 20. 21:32

Hát sajna ez van...

Nekem is másodikos a lányom,de ezt mi úgy oldottuk meg,h 1000ft/hó az osztály pénz és abból fizetik pl:mozi,színház,kirándulás,tanároknak ajándék,gyerekeknek ajándék stb.

A különórákat meg persze fizetni kell,de nálunk félévente,meg persze az étkezést havonta.

Nehéz... a gyerekkel kell megbeszélni,h mire van szükség és mire nem,én elmondom mindig a lányomnak ha valamit feleslegesnek tartok pl: egy egy újság ami értelmetlen vagy,h nem kell minden különórára beiratkozni,mert a barátnője beiratkozott. Én azt gondolom,h nem szabad a gyereket tévhitben nevelni,nem kell mindent megvenni csak azért,h jaj szegény gyerek ne tudja,h nekünk most nincs rá pénzünk. Szerintem már ilyenkor tudatosítani kell,h az élet nem mindig szép és nem tudunk mindent megvenni csak azért,mert "Pistike" is kapott.

4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. okt. 20. 21:26

Miért nem említed meg ezt pl. a szülői értekezleten?


OK, lehet ez egy költői kérdés, mert nálunk is az van, hogy a szülők egymás között háborognak, ha meg odakerül a sor mindenki kussol.

2009. okt. 20. 21:23
hát bizony, a mi iskolánkban még a szekrényt is pénzért bérelheti a gyermek :(
2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. okt. 20. 21:20
Sajna ismerős a szitu...Az én fiam most 7.-es és havi 1500.- az osztálypénz, plusz minden kirándulás és stb. pénzbe kerül. :-( havi 1500-ből nem futja már ezekre. Most csütörtökön is kirándulni mennek, vinni kell a kaja mellé plusz 5-1000ft-ot. Hm...
2009. okt. 20. 21:17

nem tudom,hogy vagytok vele,ezekkel az "iskolai csak ennyit fizess be" témával...a gyerek mindennap azzal jön haza,hogy anya,most erre ennyit,arra annyit kell befizetni,mert moziba megyünk,mert szinházba megyünk,fényképezés lessz,kosárlabda szakkör,kaja befizetés/amit meg sem eszik,olyan pocsék.../,játék foglalkozás,foci,úszás,tánc,külön angol,osztálypénz,kirándulás,tappancsújság...stbstbstb...


ez van általános iskola 2.osztályában,késöbb mi lessz????

és ha valamiből kihagyod a gyereket,akkor rosszúl érzi magát,hogy miért pont ő nem...kivel tólnak ki,csak a gyerekkel...de ha nincs rá???!!!..:(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook