Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin használata mellett mivel lehet fogyni? fórum

Inzulin használata mellett mivel lehet fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 21. 18:40
látom már Zsóka54 is irta, hogy én mint anyós pld. nem igazán szeretném ,ha a fiam vagy menyem akarná eldönteni mit tegyek, mégha a legjobb szándékkal tenné is. hát óvatosan türelemmel lehetne bezélni vele, s a döntés az övé, hiszen cselekvőképes és az Ő élete.
2011. okt. 21. 18:38
/3-4 zsemle a napi adag.
2011. okt. 21. 18:37
hát ez nem oly egyszerü dolog ! aki 4-5ször szurja magát az komoly cuk. beteg, s valóban insulin után fogysztania kell /ill.ennie/ szénhidrát tartalmu kaját , zsemlét 3-4 db-ot kapnak a cukrosok ill annyi a javasolt. és ez mellé szalámi v. a dietetikus pontosan kell tudja, lefogyni egy ilyen komoly cuk.betegnek nehéz, de nem lehetetlen. kell hozzá,h Ő is akarja, azután meg előre nem kell arra gondolni,h levágják a lábát, de az én keresztanyám 14 évig ápolta az apukáját aki csontsovány ,de cukorbeteg volt s mindkét lába amputálva volt. a bácsika 98 éves volt . Minden elismerésem keresztanyámé. Van házi segitő szolgálat őket is igénybe lehet venni,ha nem birnátok az ápolását, de ez majd kialakul. A cukros az általában éhes szegény sznte mindig, és éjjel és képesek eszegetni. na magyarázd meg nekik ,hogy le kell fogyni, még egy egészséges embernek is nagy akaraterőre van szüksége . Biztosan ideálisabb lenne. Az ,h a Norbi az anyját mivel és hogy fogyasztotta le nem tudom és nem érdekel, én fiatalabb koromban le tudtam fogyni és 55 fölé betegségemig nem ment sulyom,ill vigyázni tudtam.de ez betegség óta nem megy ,ha belefeszülök is,/ nem vok cukorbeteg/ ,de szociális otthonban láttam és tapasztalatom van milyen a cukorbetegség, sőt a két tesőm is ins.cukorbeteg. hát sok erőt -kitartás és mindenekelőtt rengeteg türelmet a néni gondozásához. Neki pedig a lehető legjobbat kivánom.
2011. okt. 21. 18:37
ÉPn azt értem,hogy folyamatosan kell tartani a szintet,de apósom is cukros lett,ő is inzulint szúr 3-szor naponta,és neki nincs ilyen baja. Felfogja mit tehet meg,és mit nem.26 volt neki,és most már szépen 6-7 közt mozog. Nyílván nem fogok anyós mellett ülni,mikor mennyit eszik,csak férjemnek szeretnék infókat,hogy ő tovább adja neki. Aztán ha hasznát veszi akkor jó,ha nem akkor viselje a következményeket. A házi orvosa is ,meg a cukor gondozóba is ugyan ezt mondják neki,de nem érti meg.
6. b99048cdfc (válaszként erre: 4. - Mandarin_x)
2011. okt. 21. 18:30
Sajnos anyóspajtás tojik az egészre:O)) Viccet félre téve,én csak kíváncsi vagyok hogy kell ennie. Mert szerintünk többet eszik a kelleténél.
5. b99048cdfc (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. okt. 21. 18:29
Tudod ha nem szólunk bele,levágják a lábát majd,mint az ő apósának,és 100 kilósan nekünk kell majd mozgatnunk. Ehhez sajnos nincs kedvünk. Vagy dugjuk kórházba? Én elhiszem hogy nehéz,de igenis le lehet fogyni. Meg mondta a doki,mindent akarni kell.
4. mandarin_x (válaszként erre: 1. - B99048cdfc)
2011. okt. 21. 18:27

nezz utana az Inzulin Rezisztencias dietaknak, es beszelj diabetologussal. Norbi sztem jo egy egeszsegesnek, de egy cukrosnak mar nem megfelelo (hiszen a cukrosnak folyamatosan kell tartani a szintet es ahhoz KELL bevinni szenhidratot is, mig Norbi ezt delutan ill estefele mellozi). szoval IR dieta, es diabetologus!

Persze ez nem fog menni ha anyospajtas nem akarja...

3. naty77 (válaszként erre: 1. - B99048cdfc)
2011. okt. 21. 18:25

szia!

nem egyszerű a kérdésed, ugyanis mindenkinek egyénileg van megállapítva az adott inzulin adaghoz mennyi szénhidrátot kell megennie.

persze megbeszélheted az orvossal, hogy fogyni szeretnél és ahhoz állítsa be a mennyiségeket.

nem midnegy milyen inzulinokat kap.

elvileg van közte hosszú hatású amihez nem kell enni.

bár én egyes típusú cukros vagyok, nálam totál más a helyzet. olyanokat keress, akik 2-es típusúak.

egyébként tényleg baromi nehéz fogyni az inzulin mellett. :(

nemcsak a kenyér a szénhidrát... érdemes lenne egy GI táblázatot és egy szénhidrát táblát megnéznetek.

2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - B99048cdfc)
2011. okt. 21. 18:25
Ne akarj az életébe mindenáron beleszólni, változtatni, megmondani, hogy mit csináljon és mit ne.
2011. okt. 21. 18:22
Anyósom 4-5-ször ad magának inzulint. Nem tudom pontosan. De sajnos nagyon túlsúlyos,és az igazság az,hogy nem nagyon törődik magával,hogy fogyjon. Nem tudom ,hogyan megy ez az inzulinosoknál. Le lehet fogyni,biztosan. Ő minden inzulin után eszik. A férjem most volt vele a kórházban,és a doki elmondta minden baja a kövérség. És ezt én pontosan tudom,hiszen ha lefogyna biztosan nem dagadna keze, lába. A kérdésem az,hogy muszáj neki kenyérfélét enni az inzulin után??? Vagy ehetne mondjuk egy szelet felvágottat is?? Én 5 éve fogytam le Norbival 20 kilót kb. És sikeresen tartom is. Igaz nem vagyok cukorbeteg,de tudom a Norbi könyvéből,ha fogyna normalizálódna a cukra is. És ezt mondta most a doki is. Meg kell vele értetnünk,a dolgot. Mert nagy baja lehet ha nem változtat. Olyan emberek ,írjanak,akik konkrétan inzulinosak. Kíváncsi lennék mit esznek,és hogyan,egy nap. Tudnám én hogy fogyjon le,csak nem tudom,mivel hogy inzulinozik ehet e pl Norbi szerint???? Vagy ha nem is Norbi szerint akkor mit,mikor kell ennie ,hogy mozduljon a súlya?? Köszönöm .
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook