Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Interneten létrejött barátságok fórum

Interneten létrejött barátságok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
10030. 1d8984f9f3
2011. jan. 2. 15:00

Szép napot mindenkinek!!!

Talán még emlékeztek rám...

Csupán Boldog Új Évet Kivánok,minden jót mindőtöknek!!!

Akikkel máshol tartom a kapcsot,azoknak köszönöm,hogy a barátaim,aik itt vannak,azokat puszilom!!!

Évi

10029. Imisz
2011. jan. 2. 14:38

Nah, lassan elindulunk tesómékhoz. Jók legyetek, használjátok ki még ezt a pár órát ami vissza van, holnap már munka:(


Puszi: Szimi

10028. Imisz (válaszként erre: 10027. - 289fab1d6b)
2011. jan. 2. 14:01
Áá, Szilvike, ilyen alapon egyik napnak se örüljünk, mert az is egyre csak közelebb visz. Valahol azt olvastam, hogy "a születés szövődménye a halál". Én már elfogadtam, hogy egyszer valamikor, remélem jó sokára, belehalok a születésem szövődményébe:)
10027. 289fab1d6b
2011. jan. 2. 13:51
Ma az egyik rádióadón nyilatkozott Rékasi Károly. Ugyanazt fogalmazta meg, amit én is éreztem ezen a szilveszteren, vagyis hogy nem tud örülni annak, hogy elmúlt ismét egy év, és megint közelebb kerültünk az elmúláshoz. :(
10026. szofi99
2011. jan. 2. 13:42

Sziasztok!


Látom már hogy miről irtatok, hogy öregitett a hoxa, jajj nekem már csak 6 napom van.....


Átfutottam az irásokat, majd reggel jövök, további szép napot és pihenést még erre a pár órára. puszi mindenkinek :):)

10025. Imisz
2011. jan. 2. 11:56

Szép napot mindenkinek!

Úgy érzem, sikerült kialudnom magam. Nem most keltem azért, 2 adagot már teregettem, most megy a harmadik. Tira lánykám még a kabátját is kimossa mert azt mondta, tiszta cigi-bűzös. Igy mag hamar összejön 1-1 adag.

Nálunk is kezdődnek a hétköznapok, tegnap már ketten jelentkeztek az elromlott vagy nem jól működő sz.géppel. Apa most ment az egyikhez, ebéd után pedig a tesómhoz megyünk, az övé is szaraxik.


Kamilla, egyet értek veled, a gyereket lehet sajnálni, a felelőtlen szülőt nem nagyon. Én amondó vagyok lehet valaki bármennyire abortusz ellenes, még mindig jobb, de a legjobb megoldás mégis a védekezés. Számos lehetőség van már, nem tudom miért nem élnek vele. Igaz, pénz a gumi, tabletta, spirál bármi, de pénz az abortusz is. Ha meg megszületik egy nem várt gyerek sokszor nem értem miért nem mond le róla a szülőanya? Örökbe lehetne adni már a kórházból. Ehelyett "csak" nevelőszülőkhöz kerülhet akik rettegnek, mikor kell megválni tőle! Aki meg örökbe szeretne fogadni évekig vár. A másik amit nem értek, az örökbefogadó és nevelőszülőknek tanfolyamra kell járni, hogy bebizonyítsák alkalmasak a szülői szerepre. Ez ok, mégsem adjuk akárkinek. De könyörgöm, nekünk saját gyereket nevelőnek nem kellett semmi, megszültük, neveljük ki hogy, több kevesebb sikerrel. DE! Aki bántalmazza, carik rá és az utca neveli a gyereket, meg csak a pénz miatt kell, az simán szülhet, mindenféle alkalmassági ellenére? És hányan vannak ezek közül akik nem egyet szültek! Na nekik valahogy nem engedném!


Bocsánat, kicsit hosszú voltam, de nagyon fel tudom húzni magam ilyeneken!

10024. Rezeda63 (válaszként erre: 10023. - Kamilla62)
2011. jan. 2. 11:48

Kamilla!

Ha őszinte akarok lenni, néha nem vagyok meggyőződve arról, hogy az a legjobb a gyereknek amit Én próbálok elérni, nevezetesen azt, hogy a szülei mellet maradhasson. Tudom, hogy egy "rossz"szülő is jobb mint az intézeti nevelés, de amikor ilyenről hallok mint a Ti esetetek és még van néhány jó ismerősöm akik hasonló helyzetet éltek át, akkor igazán nem vagyok róla meggyőződve, hogy jót teszek. Ez egy olyan dillemma és belső konfliktus amit évek óta minden külső segítség ellenére sem sikerült helyretenni magamban.

Puszi Eda

10023. kamilla62
2011. jan. 2. 11:20

Ha már szóba hoztad, Eda elmondom, hogy kissé meglepett amikor elmeséltem a mi ,,történetünket"és valaki rögtön a másik felét látta a dolgoknak, vagyis milyen lehet annak, aki lemond a gyermekéről.Ha nem lenne tapasztalatom lehet azt gondolnám én is, hogy ezt nehéz megtenn.

Hát nem....lagalábbis nem mindenkinek.Hihetetlen, de sokan sokmindent megtennének vagy meg is tesznek, hogy megszabaduljanak egy nemkívánt gyermektől.Nem ítélkezem felettük, mert álszent dolog lenne a részemről, de tudom, hogy némelyiket igazán nem lehet sajnálni.Aki igazán sajnálni való az a gyermek...aki szegény nem tehet róla, hogy nem kívánták őt erre a világra.

Hiszem, hogy igenis fel van az jegyezve ha tettél bármily csekLlységet is azért, hogy egy gyermeknek örömet csalj a szemébe.

Puszi:kamilla

10022. Rezeda63
2011. jan. 2. 11:14

Most nem mentségként mondom az új esztendőben, de lehet néha azért is vagyok túl őszinte, időnként lehet bántóan őszinte, mert az önkéntes munka során megszoktam, hogy ezeknek az embereknek mindíg meg kell mondani úgymond a "tutit". Mert ők csak akkor értenek ha nyíltan és őszintén beszélünk velük, és felvázoljuk a lehetőségeiket.

A lehetőségek viszont tényeken alapulnak. A tények meg tények, bármennyire is próbálnánk kozmetikázni. Ezek az emberek meg csak a nyílt beszédet értik, nem értik a beszéd egyéb kísérőit, a gesztus, a mimika, a hanghordozás, stb. Csak az őszinte szót.

Úgy hogy ne haragudjatok érte, ha így volt, de próbálok jobban odafigyelni rá, hogy veletek kapcsolatban ez a foglalkozási ártalom ne érvényesüljön.

Puszi Eda

10021. Rezeda63 (válaszként erre: 10036. - Sylvice)
2011. jan. 2. 11:09

Szia Szilvike!

Nekem szerencsére még főznöm nem kell, mert a szilveszteri levesből és káposztából még van, sőt a tegnapi újévi vendégvárás maradékai is ott várnak a hűtőben.

Puszi Eda

10020. Rezeda63 (válaszként erre: 10030. - Kamilla62)
2011. jan. 2. 11:06

Szia Kamilla!

Én sem vagyok egy tipikus vallásos egyéniség. Mint ahogyan írtam már, egy évben háromszor megyek templomba, az éjféli misére karácsonykor, húsvétkor, és amikor a szüleinkért egy évben egyszer mise van.

Valahogy számomra is túl tökéletes ahogy élnünk kellene a vallás szerint. De ezek a beszédek mindíg rádöbbentek arra, hogy mennyit javíthatna az ember önnön magán, csak kicsi erőfeszítéssel. Bár e tekintetben Én sem járok élen, de olyan jó hinni, hogy vannak akik esetleg IGEN!

Tudjátok még soha nem mondtam, de évek óta járok egy csecsemőotthonba "önkénteskedni" úgymond. Lelki segítségnyújtás olyan anyukák számára akik rászorulnak. Sajnos nem túl nagy a sikerélményem, de az ott ténykedők mindíg azt mondják, ha csak egy gyereket sikerül a családjában tartani, már az is nagy eredmény. Mindíg erre gondolok, amikor úgy érzem kezdek kudarcot vallani. És egy kicsit megnyugtat, hogy tettem valamit ami hasznos lehet.

Hátha "odafent" feljegyzik!

Puszi Eda

10019. Vivienke30 (válaszként erre: 10018. - Imisz)
2011. jan. 1. 14:34
szia a forralt bor fini
10018. Imisz
2011. jan. 1. 14:33

Sziasztok, szép újévi első napot!

Remélem mindenki kipihente a szilvesztert akárhol érte is az éjfél!

Kamilla, én is a Himnuszon meghatódók táborát gyarapítom. Míg iskolába jártam, gyereknek nem hatott meg de ahogy öregszem, úgy változom, na meg a történelmi ismeretem, saját meglátásom is bővült az évek folyamán. Ehhez nagyban hozzájárult a gimis töritanárom, aki csodálatos ember volt.


Ametiszt, ígérem ha hallok valamit itt Pécsen, szólok Neked! Hátha. Gondolom nem 4 órában akarsz takarítani, mert az a munkalehetőség azért van. De ne keseredj el, olyan nincs, hogy nincs sehogy! Talán ez az új év hoz jobbat is mint a tavalyi volt! Munkanélkülire el tudsz menni? Az is segítség egy pár hónapig. Én már sajnos abból is kiestem.


Most nézem engem is öregített a portál, pedig még hol a 22-e?:)) Bár ebben a korban 1 év ide vagy oda oly mindegy nekem!


Timike csak nem a lesre mentek? Kellemes időtöltést nektek! A forralt bor imádom ilyen időben a szabadban inni!

10017. Vivienke30
2011. jan. 1. 14:21
sziasztok szép napot az ujévre
10016. a0aecda338
2011. jan. 1. 13:30

Sziasztok!!!!!!


Egy rövid bekukkantásra van csak időm,de muszáj volt benéznem.

Ametiszt,nagyon sajnálom,hogy ilyen kegyetlen világban élünk,de hidd el minden jobbra fordul.Bízzál magatokban!!!!!!!!!Gábor és Te megoldjátok,mint mindig.Csak a legjobbakat tudom kívánni.

Kamilla,a himnusz itthon is megható,de Nektek sokszoros jelentősége lehet.A karácsonyi ünnepek alatt egy nagyon kedves kezdeményezés mellé álltam,ha csak virtuálisan is,de együtt voltam a Világ különböző pontjain élő Magyar emberekkel.

Van egy kalocsai együttes,a nevük Dupla Kávé,Ők voltak az ötletgazdák és szervezők,amikor az emberek a zenéjüket hallgatták,akkor gondolatban együtt voltak.

Most már elárulom,hogy egy kicsit a Ti otthonotokban is ott voltam.Gondoltam az emberekre,de szívből azokra tudtam gondolni,akiket így vagy úgy ismerek is.


Néhány órára el kell mennem,apa programot szervezett.Éppen készíti a forralt bort,magunkhoz vesszük és indulunk sétálni.Este jövök!


Mindenkinek puszi:Timi

10015. Rezeda63 (válaszként erre: 10013. - Kamilla62)
2011. jan. 1. 12:22

Szia Kamilla!

Nem is vettem észre csak így hogy írtad!

Sajnos nálam az új év nem sokkal később eggyel több esztendőt is jelent.

De még 47 vagyok!!!!!!! És ezt kikérem magamnak:))

Puszi Eda

10014. 289fab1d6b
2011. jan. 1. 11:46

Ametiszt!

Nagyon gerinctelen dolognak tartom, amit a főnököd művel veletek. Ha jól emlékszem, gyakran mondtad, hogy nem tudsz jönni hozzánk, mert annyi a rendelés, egész Pécs tőletek akar pizzát rendelni... mi az hogy nincs forgalom? Hát karácsonykor ne is számítson nagy forgalomra. Emberség nincs benne egy szikra sem? Hogy lehet egy házaspárt egyszerre munkanélkülivé tenni????

Tudom, hogy ez téged nem vigasztal, de mélységesen felháborít a dolog:((((

10013. kamilla62
2011. jan. 1. 11:32

Csajok, láttátok, hogy azonnal megöregített bennünket Hoxa,amint átléptük az új évet!

Ez nem járja, én csak 48 vagyok!Sajnos nem sokáig, de addig is hadd örüljek a 48-nak.Nem engedek a 48-ból!

10012. 289fab1d6b (válaszként erre: 10009. - Kamilla62)
2011. jan. 1. 11:24
Kamilla!!!! Én is beleborzongok, ha magyar himnuszt meghallom, és mindig könnyes lesz a szemem...pedig én már több mint 20 éve, hogy itt élek, és magyar állampolgár vagyok...
10011. 289fab1d6b
2011. jan. 1. 11:21

BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!


Köszönet az összes jókívánságért!!!

Én tegnap este olyan 11 körül majdnem elaludtam, apa ébresztett:))) Éjfélkor koccintottunk, aztán átmentünk a sógornőmékhez, ők is ketten voltak, beszélgettünk egy órácskát, majd hazajöttünk, ágyba bújtunk...aztán aludtunk. Megébredtem 4 körül, akkor jöttek a gyerekek, aztán egészen fél1ig aludtam.

Rotyog a lencsefőzelék, egyéb dolgom nincs:)))

10010. Rezeda63 (válaszként erre: 10009. - Kamilla62)
2011. jan. 1. 11:21

Szia Kamilla!

Nem csak Te vagy így vele! Ha a himnuszt meghallom Én is libabőrös leszek, és nem tudnám felállás nélkül és közömbösen végig hallgatni. Tudod sokat elgondolkoztat, hogy Ti akik kívül rekedtetek a "térképen" hogyan élhetitek meg mind ezt. És megmondom őszintén számomra csodálatra méltó, hogy ennyi évtizeden át meg tudtátok őrizni azt, hogy magyarok vagytok, és ugyanúgy éreztek, gondolkoztok mint MI. Csupán annyi a bökkenő, hogy Nekünk az iskolában annó nem tanították hitelesen az erdélyi és más magyarok történetét. Tényként tanultuk, minden érzelem nélkül. Ma már más a helyzet, de nem minden ember egyforma és nem mindenki érti azt, hogy Nektek mit jelent. Számomra is tanulságos volt a Veled való kapcsolat,mert éreztem általad, hogy egyformák vagyunk, még akkor ha nálatok egy órával korábban van új év mint nálunk.

Puszillak és Szeretlek Eda

10009. kamilla62
2011. jan. 1. 11:09

Lányok, kérdeznék én valamit, csak Ti tudjátok igazán erre a választ.

Nem akarom részletezni a miértjét, de sokszor kerültünk olyan helyzetbe ideát, hogy jól esett azt érezni vannak a világban valahol ,nem is olyan messze hozzám hasonló emberek, akiknek ugyanaz az anyanyelve, ugyanazokaz a dalokat kedvelik,ugyanazzal a hévvel ropják a csárdást mint mi....és részletezhezném még a közös pontokat.De ....ha a Himnuszt meghallom.... beleborzongok, könnybe lábad a szemem és akkora szeretet árad bennem mint a Duna összes vize.Ti is éreztek ilyeneket, vagy csak nekünk ideát rekedteknek ad ekkora impulzust?

10008. kamilla62
2011. jan. 1. 10:58

Köszönöm, Eda!Ami igaz az igaz miért kéne ezért megsértődni?

Habár ha jól meggondolom az igazság néha nagyon is sértő tud ám lenni!

Szofi,

neked is Boldog új évet!Hogy vagy az akrobatikai gyakorlat után?Minden rendben?

10007. Rezeda63 (válaszként erre: 10004. - Szofi99)
2011. jan. 1. 10:33

Szia Judit!

Nektek is ugyan ilyen jókat kívánunk!


Mit csináltatok szilveszter éjszakáján?

Megsütöttem a túrós pogácsát , nagyon finom lett!

Eda

10006. Rezeda63 (válaszként erre: 10002. - Kamilla62)
2011. jan. 1. 10:28

Igen! Csodálkoztam is, hogy nem jönnek össze a sorok, de gondoltam a szilveszteri buli után még nem jól forog a nyelved:))))))))))))))

Puszillak Eda

De nehogy megsértődj, viccnek szántam!!!!!!!!!!!!

10005. Rezeda63 (válaszként erre: 10000. - Kamilla62)
2011. jan. 1. 10:25

Szia Kamilla!

Tökéletesen egyetértek a gondolataiddal. Szégyen egy országra nézve, hogy családok kerülnek a létbizonytalanság küszöbére. És jöhet bármilyen hatalom, ezeket a problémákat képtelenek orvosolni.

Emberek milliói élnek egyik napról a másikra, és kiszámíthatatlan helyzetben. Akkor nem vagyok együtt érző amikor valaki erőn felül adósodik el luxus cikkeket élvezve, de akkor igen amikor az egyén mindennapi megélhetése önhibáján kívül bajba kerül.


Kedves Kamilla!

Ma neked küldöm azt az igazán megérdemelt puszit amit valamelyik nap Sziminek küldtem. Remélem ez már az igazi,

Üdv Eda

10004. szofi99
2011. jan. 1. 10:18

Sziasztok!



Kivánok Nektek, és családtagjaitoknak , egészségben, sikerekben gazdag boldog uj évet !!!:):)

Puszi mindenkinek : Judit

10003. kamilla62
2011. jan. 1. 10:08

Timi!

Ilyen hamar kidőlni?Gyenge legények vagytok, vagy csak fáradtak?

Én kétszer is koccintottam,eléggé a fejembe szállt, mert ugyebár fenékig ki kell inni.Meg is tette a hatását, nem ébredtem fel az éjszaka közepén mint máskor.:):):)

10002. kamilla62
2011. jan. 1. 10:02
Lehet nem vagyok még teljesen ébren, talán azért lett ennyire hibás a ,,beszédem".Elnézést.
10001. Rezeda63 (válaszként erre: 9998. - A0aecda338)
2011. jan. 1. 09:58

Szia Timi! Jó reggelt Mindenkinek!


Mi kibírtuk éjfélig:))))) Szokásunkhoz híven csak azt követően aludtunk el. Pedig mától jó lenne visszatérni a kicsit korábbi lefekvéshez, mert még két nap a világ, utána várhatjuk a következő új évet:)))

Puszi Eda

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook