Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor jöhet át a szomszéd leolvasni a saját vízóráját, ha az az én telkemen van? fórum

Mikor jöhet át a szomszéd leolvasni a saját vízóráját, ha az az én telkemen van? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 17:53
Nincs telekhasználati megosztás? Feltételezem, hogy van, ha van kerítés köztetek.
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. máj. 2. 17:34

:D

Megint sikerült jól értelmezned a problémát

2023. máj. 2. 17:32

Azért ez érdekes, hogy valakinek a vízóráját a szomszéd garázsának a falára szerelik fel.

Szólni kellene, hogy rakják át a saját telkére, és akkor nem kellene átjárnia hozzád.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 17:31

A kapuhoz meg zár, a zárhoz meg kulcs.


Biztosítanod kell neki, hogy leolvashassa a vízóráját, ami nem egyenlő azzal, hogy akkor flangál a kertedben, amikor csak akar.

8. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. máj. 2. 17:25
Lehet azért izgul, mikor jön már vízórát olvasni.
7. globus (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2023. máj. 2. 17:19
Nem hát, idáig nem napozott 🙂
6. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 17:15

Ha van kerítés meg kapu, akkor mi a problémád?

Bezárt kapun csak nem mászik át.

Annyi esze meg csak van hogy becsenget, ha beakar menni.

Az nem izgat, hogy esetleg valamelyik ablakból látnak

napozni?

2023. máj. 2. 17:09

Akkor én ismét megkérdezem, hogy szerintem bármikor van joguk leolvasni, de az illem és az intelligencia azt diktálja, hogy előtte átszól üzenetben vagy telefonon, hogy figyi átmennék, mikor alkalmas? Nem?


Nincs köztetek ilyen megállapodás?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. máj. 2. 17:00
A kerítéshez tartozik kapu.
2023. máj. 2. 16:56
Szerintem bármikor van joguk leolvasni, de az illem és az intelligencia azt diktálja, hogy előtte átszól üzenetben vagy telefonon, hogy figyi átmennék, mikor alkalmas? Nem?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 16:50
Átmászik a kerítésen, vagy hogy megy be amikor te pucéran napozol?
2023. máj. 2. 16:46

Sziasztok!

Ingatlan jogban jártas személyt szeretnék kérdezni. Adott egy ikerház, ahol a garázs fala a közös. Kettő kerítéssel leválasztott telekkel, külön kertekkel. A vízóra a mi oldalunkon van. Az lenne a kérdésem, hogy az ikerház másik felében lakók az ő vízórájukat bármikor szabadon jöhetnek- e leolvasni, vagy előzetesen értesíteni kell minket róla? Tehát van-e gyakorlati "félnivalóm" attól, hogy ha meztelenül napozok, a szomszéd váratlanul megjelenik vízóraleolvasás céljából, vagy esetleg átjár akkor, amikor mi nem vagyunk otthon?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook