Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Influenza elleni védőoltás:ti beadatjátok gyermekeiteknek? 1,5 éves a kislányom és nem tudom beadassam-e vagy sem? fórum

Influenza elleni védőoltás:ti beadatjátok gyermekeiteknek? 1,5 éves a kislányom és nem tudom beadassam-e vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. correct (válaszként erre: 18. - F65231edcb)
2011. jan. 29. 20:58
Kiírt egy fórumkérdést.
19. correct (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2011. jan. 29. 20:58

Parancsolj:


Úgy van, nyomassuk a

thiomersalt(angolban: thimerosal),

kálium-kloridot(angolban: potassium chloride) és

kálium-dihidrogén-foszfátot(angolban: monobasic potassium phosphate),

a két neurotoxint (idegmérget) és egy immunotoxint (immunmérget) a szervezetünkbe!

Csak az influenza elleni oltásban van ilyen sok és erős, veszélyes toxikus vegyi anyag.

Az egész világon egy szezon alatt (3 hónap) évente 5 millióan betegszenek meg szezonális influenzában, mely betegek közül 300.000-500.000 elhalálozik. (Forrás: WHO, itt, a Sesonal Epidemics címszónál középen.)

Az egész világon az elmúlt egy teljes év alatt (nem 3 hónap!, hanem 2009.febr.-2010.január 10.) 13.554 elhalálozott szervezetében mutatták ki a H1N1 vírust a boncolás után.


Dr. Guseo András (ideggyógyász, kutató-főorvos, kandidátus, a Magyar Sclerosis Multiplex Társaság elnöke) cikke:

"Mi történik egy védõoltás során?

A beadott oltóanyag a szervezet immunrendszerét stimulálja, arra kényszeríti, hogy az

oltóanyag tartalma ellen ellenanyagot képezzen - tehát az immunrendszerünket stimulálja. A vírus elleni stimuláció hatására az összes immunsejt aktivációja nõ, így azon sejteké is,

amelyek ismerik az idegrendszer myelin hüvelyét, mint ellenséget. Ennek sub lehet a

következménye. Ha a szervezet elõállította a védõanyagot, és ha késõbb a vírussal találkozik, akkor a korokozót azonnal közömbösíti a behatolás helyén és nem lesz betegség belõle. Influenza esetén a behatolás helye az orr nyálkahártyája és a szájüreg, a garat. Ismét a Közegészségtan tankönyvét idézem: a védõoltások mérsékelt sikerének hátterében álló okok közül csak kettõt említek:

„az influenzavírus fertõzés ellen az orr, a száj, a légutak nyálkahártyáján megjelenõ

ellenanyag nyújtana biztos védelmet, de ezt a fajta védekezést, a védõoltások nem alakítják ki”.

„Az influenzavírus folyamatosan változik, így az oltóanyagban felhasznált változat és a

várható fertõzést okozó változat sohasem teljesen azonos”.

Esetünkben pedig az oltóanyag nem is az új vírusból készül.

A védõoltás hatásának kialakulása után, ha a szervezet találkozik a vírussal az az

immunvédekezésünknek újabb stimulust jelent. (Példa: ha valakinek a gyermeke rubeolás lesz és a mama már átesett gyermekkorában a rubeolán, akkor nem lesznek kiütései, de sm-es subot kaphat!!- azért mert a vírussal történõ újabb találkozás az immunrendszert újból stimulálja, és magasabbra emeli a már meglévõ ellenanyag szintet). Ismerjük a védõoltások hasonló szövõdményét is, ha nem is minden védõoltás alkalmával, de errõl késõbb.

A védõoltásoknak lehet ettõl eltérõ és más szövõdménye is. Egy korábbi influenza vaccina

kapcsán egy másik autoimmun betegség alakult ki a szervezetben, amelyik még az SM-nél is ijesztõbb volt.

18. f65231edcb (válaszként erre: 17. - Correct)
2011. jan. 29. 20:57

mindenki lelkiismeretesen dönt, akár beadatja, akár nem.

azért a nyomásgyakorlás ott van, még ha nem is mondod ki...

2011. jan. 29. 20:56

Én sosem nyomnék a gyerekembe ilyen mérget.

Gyere át a H1N1 oltás - Pro és kontra fórumra. :D

Egyébként Te döntesz.

16. mimmo33 (válaszként erre: 5. - 5ff1c435aa)
2011. jan. 29. 20:55

ezzel az indokkal nem fogsz senkit meggyőzni;)

Nem csak oviban, iskolában lehet elkapni.Elég ha a kedves szomszéd néni ráprüszköl, vagy apa, anya...

15. MANCIKA123 (válaszként erre: 11. - Talian35)
2011. jan. 29. 20:50
HúHA akkor nem adatom be.Komolyan mondom nem tudom mi a jobb beadatni vagy sem.Az ember nem tud jól dönteni,marad az aggódás.
14. tündér74 (válaszként erre: 8. - MANCIKA123)
2011. jan. 29. 20:50
Nemcsak az oviban lehet elkapni az influenzát. Bevásárlóközpontokban nagyon jól terjednek a fertőzések és a rokonok, barátok is hozhatnak nektek vírusokat.
13. f65231edcb (válaszként erre: 11. - Talian35)
2011. jan. 29. 20:47

oh, azért ez nem gyakori

ritka szövődmény

12. f65231edcb (válaszként erre: 10. - MANCIKA123)
2011. jan. 29. 20:47
az én 11 hós fiam utána náthás volt. vszínű attól
2011. jan. 29. 20:46

Soha! :-)


Egy kis "segitség" a döntéshez másik topikból:


"71. huncus2007 2011-01-29 13:34


Sziasztok!

Nos a helyzet nálunk a következő.

Mindhárom gyerekem be van oltva az influenza A és B tipusa ellen.

A kisebbik fiam 1 hete belázasodott, fájt a füle.

Kiderült a kórházban, hogy gennyes hólyagos középfülgyulladása van.

Az okozója a B tipusú influenzavírus.

Mármint ez már a vírusnak az egyik ritkább szövődménye.

Ja és a nagyobbik is beteg volt 2 hete, lázas volt, torka fájt , hányt stb. . . Innen kiindulva valószínűsíthető, hogy ő is az influenzát kapta el.

Pedig oltva vannak és jó erős immunrendszerük van.

Tehát ennyit adok én az oltásra!!!

(válasz Bora Bora 1. hozzászólására) "

10. MANCIKA123 (válaszként erre: 9. - F65231edcb)
2011. jan. 29. 20:46
Akkor viszont a kicsit is be kell oltatnom.Az orvos amugy nem ellenezte a beadását csak én félek mert minden oltásnak vannak szövödményei.
9. f65231edcb (válaszként erre: 8. - MANCIKA123)
2011. jan. 29. 20:43
dehogynem vírushordozó lehetne
2011. jan. 29. 20:42
a nagyobb lányom ovis,ezért lenne szükség rá.de ha a nagyobb lányomat oltatnám be,akkor nem tudná hazahozni a kicsinek nem?
7. f65231edcb (válaszként erre: 5. - 5ff1c435aa)
2011. jan. 29. 20:42

és boltba sem jár és játszótérre sem?

burokban élnek és senkivel sem érintkeznek sehol?

2011. jan. 29. 20:40
A lányom akkor volt 2o hónapos.
2011. jan. 29. 20:40
neeem, mert még nem jár oviba, suliba. ezért nem tudja elkapni, amúgy magadat sem kell, sem a 4 év feletti gyerekeket! szegénynek rossz lenne :-(
2011. jan. 29. 20:40

Én beadattam a 11 hónapos fiamnak, a doktornőnk javasolta.

Dönts úgy, ahogy jónak látod. Gyerekorvos mit mond?

2011. jan. 29. 20:39
Mi 2oo9 decemberében beadattuk a lányunknak. Akkor sokat utaztunk, sokat volt emberek között, reptereken stb. Mérlegeld, hogy mennyire van ő kitéve fertőzésnek, mennyire vagytok ti szülők kitéve a fertőzésnek.
2011. jan. 29. 20:39
nem, ennyi erővel minden évben oltathatnánk magunkat...a mi időnkben is ugyanezek voltak, csak nem is tudtunk róla, nem fújták így fel...
2011. jan. 29. 20:36
Influenza elleni védőoltás:ti beadatjátok gyermekeiteknek?másfél éves a kislányom és nem tudom beadassam-e vagy sem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook