Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádok főzni. Számomra a főzés olyan, mint egy meditáció. fórum

Imádok főzni. Számomra a főzés olyan, mint egy meditáció. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. aug. 25. 14:11

Nálam változó. Van amikor röpke néhány óra alatt több mindent is főzök-sütök, szinte megtáltosodok. És persze utána napokon keresztül csak melegítenem kell, vagy ha már unom, akkor fagyasztóba velük!

Most ezeken a forró napokon, már inkább eszek szalámis kenyeret, mint akár egy rántottát készítsek.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2023. aug. 25. 14:07

Pedig még sokan használják. Ez szerintem inkább mondhatni "tájszónak", mint helytelen kifejezésnek. Mint pl. a szegedi ő-zés, vagy a palócok, svábok sajátos hangzású kiejtése.

A tanár úr egy kicsit utána olvashatott volna ezeknek a dolgoknak is, és nem kizárólag csak az "irodalmi nyelvet" sulykolni a fiatalokba.

14. tien
2023. aug. 25. 12:21
Sajnálom rá az időt,de nem csinálok belőle gondot.
13. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Rockcica)
2023. aug. 25. 12:17
ha, lesz kedvem csinálok paradicsom ivólevet,állítólag jobb,mint a bolti.lekvárt nálunk senki nem eszik.kivéve a lekváros linzert,de mióta a derekam odavan,hát ezt sem tudok csinálni..
12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2023. aug. 25. 12:11
a lányomat kigúnyolta a tanár,nem evvel,hanem ezzel.
11. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 11:15
Vagyunk evvel így páran.
10. rockcica (válaszként erre: 8. - Papája)
2023. aug. 25. 11:02
Na én ezért nem nagyon sütök, csak kb két havonta egyszer, befőzni meg biztos hogy nem...mondjuk sem a fiam, sem a férjem egy nagy lekvárevő, az ilyen lecsó, meg paradicsomlé tök jó lenne ha lenne elrakva, de nincs az a pénz amiért én egész nap a dögmelegbe pucolgassak, meg álldogálljak a tűzhelynél:D
2023. aug. 25. 10:59
Hát, én akkor szeretek ha egyedül vagyok otthon, és azon kívül aznap semmi dolgom nincs a világon...Ja és azt főzhetem amit szeretnék enni...
2023. aug. 25. 10:48

Gyűlöm a főzést, de főznöm kell, mert a család viszont szeret enni. Sokat sütök, befőzök, ez is az Ő kedvükért.

Egyszer, ha megkérdezik, mit szeretnék pl. szülinapra, akkor azt szeretném, ha 1 hónapig felmentést kaphatnék a konyhai munkák alól.

50 éve gályázok a konyhában, hát jóból is megárt a sok....

2023. aug. 25. 10:44
A kukoricát osztogatók jól ki lehetnek bukva maguktól. :DD
2023. aug. 25. 10:43
Ezzel én is így vagyok. :)
2023. aug. 25. 10:41

Nekem a sütés jelenti ugyanezt.

Főzni is szeretek, ott nem kell dekázni semmit, csak az ízek és az állag (azért legyen szép is) a fontos, lehet kísérletezni.

4. jennyvagyok (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2023. aug. 25. 10:29

Ezzel én is igy vagyok, sajnálom rá a sok időt.

Viszont nekem a kerti munka olyan, mint a meditáció! 🙏

2023. aug. 25. 10:26
Irigyellek benneteket! Én utálok főzni, de muszáj, ha enni akarunk.
2023. aug. 25. 10:16
Megértelek, mert én is szeretek főzni, de mindig új és új ízeket próbálok ki egy-egy ételnél. Nálam kevés étel van ami mindig csak egyféleképpen készül. Szeretek kísérletezni, változatosan főzni. 😁
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook