Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ilyen lehet egy iskolában? fórum

Ilyen lehet egy iskolában? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. Banános Zselé (válaszként erre: 44. - Banános Zselé)
2019. szept. 4. 11:28
hogy ne legyen férlérthető
44. Banános Zselé (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2019. szept. 4. 11:27
akkor nem úgy kéne írni, hogy félreérthető legyen
43. Piroska52 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 11:26

na itt álljunk meg egy pillanatra,

az autista gyerek nem hülye,

másképp látja a világot,mint mi állitólag ,,,normális,,,emberek,

és ezek a gyerekek sokkal okosabbak a korukbeli gyerekeknél,csak másképp viselkednek,

egy normális osztályban ezt tudják kezelni,

42. michelle.r (válaszként erre: 40. - Banános Zselé)
2019. szept. 4. 11:25
Irónia volt Sheldon, irónia 🙄
41. michelle.r (válaszként erre: 35. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 11:25
Az a borzasztó, hogy nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy legalább azt felfogd, sértő minden szavad az ADHD-s gyerekekkel és szüleikkel szemben. Túl azon, hogy orbitális baromságokat hordasz össze.
40. Banános Zselé (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2019. szept. 4. 11:20
ő írta hogy verni kell
39. michelle.r (válaszként erre: 20. - Banános Zselé)
2019. szept. 4. 11:17
Nem várjuk el tőled, hogy megértsd a finom malíciát 🙃, de segítek, Panna arra próbált meg rávilágítani, hogy az ADHD, az Asperger szindróma, az autizmus nem a nevelés hiánya. Minden tudó szakértőnk ezúttal is téves diagnózist állított fel.
38. Bless the child (válaszként erre: 35. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 11:15
Ilyen hozzáállás mellett rajtad talán segitene. Szakértő vagy?
37. 9cf0877606 (válaszként erre: 36. - Hoxa)
2019. szept. 4. 10:53

Sajnálom! Nem lehet könnyű így az élet.

Sajnos mi, "szerencsések" (azaz akiket egészséges gyerekekkel áldott meg a sors) sokszor bajban lehetünk atekintetben, hogy hol a határ az ADHD és a neveletlenség között. Én személy szerint azt tapasztalom, hogy vannak emberek, akik az ADHD-t "takarózásra" használják. (Nem Rád gondolok.)

36. Hoxa (válaszként erre: 35. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 10:24
Bocs, de érintettként ilyen nézetekkel már évek óta nem szállok vitába, nekem nem ér ennyit.
35. 0adc8842b1 (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2019. szept. 4. 09:44
Ez így nem igaz. Az ADHD-t kiváltotta a szülő akár génje, akár a gyerek elkényeztetése fokozásával. Gondolom nem az iskolában derül ki, ha ADHD. Idejében akár "NEM-et is lehet mondani valamire a gyereknek, de egy bögre hideg víz is rengeteget segít.
34. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 33. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 09:42

Igen!

A gyereket elsősorban a szülőnek KELL nevelnie!

33. 0adc8842b1 (válaszként erre: 18. - 16b5d6ae34)
2019. szept. 4. 09:40
Igazad van, de a gyerek lesz hülye. Mindent ráhagynak, az van amit akar. Meg kell érteni, hogy a tanár sem tud 20-30 vagy több gyerekre külön-külön módszerekkel tanítani, mert nem tud csak egyre figyelni, a tanárra! A szülőnek kell elmondani, hogy csak a tanár szava a fontos a többiek csak a szünetben.
32. 9cf0877606 (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2019. szept. 4. 09:21

"Ha a pedagogus nem tud vele mit kezdeni, nincs rendben."


Igen, szerintem is itt a baj.

Mert egy tanító(nő)nek az a dolga, hogy rendet tartson az órákon, és ez régebben kisebb gond volt, mint manapság.

...És MÉG RÉGEBBEN - voltak 30-40 fős osztályok is, sőt, olyan is volt, hogy egyszerre tartott órát (pl. egy falusi iskolában) a tanító az elsősöknek és a 3.-osoknak, azután pedig 2. és a 4. osztálynak... (Abban az időben is voltak mindenféle gyerekek, lásd pl. Móra Ferenc "Kincskereső kisködmön" c. könyvét!)

Ne értsd félre! Nem azokat az időket tartom szerencséseknek! Cseppet sem lenne jó, ha nem lenne hehetőség ma sem iskolát, tagozatot választani, cserélni. Csak azért írom ezeket, mert tudom: nem mindig lehetséges kialakítani az ideális környezetet, bármennyire szeretnénk is. (És bármennyire volna is hozzá jogunk.)

31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2019. szept. 4. 09:20
😁ez jó
30. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Horakulum)
2019. szept. 4. 09:19
Sajnos ezeken mar tul vannak.Tehetetlenek.Az igazgató pedig..hagyjuk is..😝
2019. szept. 4. 01:22
28. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Horakulum)
2019. szept. 4. 01:18

Szerintem sem ilyen szintem kell tolaranciat oktatni a kisgyerekenek, mert egyesek nem fernek a borukbe.

Annyit kell a fejukbe kapalalni, hogy azert, mert masok helytelul viselkednek, te meg ne tedd azt; ha ugyanezt teszed masok mellett, nem lesz kevesbe helytelen.

27. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 01:09

Szerintem eleve keves a "hulye gyerek". Es ha hulye is, nem az o hibaja, hanem a geneke.

Egy idegen tenyleg hulye es vagy neveletlen gyerekkel lehet beszelni, ha valaki nem egy sudri bunko.

Na, egy felnottnel ez mar nem biztos.

26. Guruljka (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 4. 01:05

Nem tudom, mi beszél belőled, és hogy mi köze a retinának a viselkedéshez.

Az ADHD nem nevelési probléma.

25. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2019. szept. 4. 01:05

Ha a pedagogus nem tud vele mit kezdeni, nincs rendben.


Amugy meg a legjobbrol is el tudom kepzelni, hogyha egyszerre 5 ugral a feje tetejen 20 fele modon, akkor nem tud a masik 20-ra figyelni.

Kis koncentracioban eleg mas. Vagy tobb problemas kis csoportban. De igy?

Ha 5 van egy osztalyban? Es kisgyerekek.

24. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Brandy85)
2019. szept. 4. 01:00

Na, igen, ha a szulok nem szettarjak a kezuket, hogy ilyen a gyerek, hanem attol meg ugyanazt elvarjak, akkor mas a helyzet.

En tizeneves koromtol kezdtem szokatlanul erezni magam, aztan lettem hulye igazan :D De a mercem rendben van. Tudom, hogy nem vagyok epkezlab, es ezert 100-szor jobban meg kell gondolnom barmit, mielott kijon a szamon, vagy teszek valamit.

A rossz ot kezdodik, mikor egy gyereknek az ADHD-papir felmentes lesz.

23. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2019. szept. 4. 00:47

"A mi idonkben" ez ugy volt, hogy volt nyugtalan diak, aki folyton magatott.

Ugy mondta fel a verset, hogy kozben felmaszott a padra meg leugrott. A vegen visszaullj, es csinlalt minden mast. Mindig a hatso padban kellett ulnie, es sokszor raszolt. Tanar, de nem akadtunk fenn.

Ha "rossz volt", fekete pontot kapott, vagy beirast.

Tok normalis felnott lett belole. Igazabol nem " notte ki", hanem kezeli, hogy folyton porog.


Meg en jo tanulo voltam, es a hulyek kezelesehez van valami belso erzekem, szoval a 12 iskolai evbol, amig a tanarok donthettek az ulesrendrol, mellem raktak a (bocs) hulyeket. Ami sokszor volt idegesito.

Es egyszer eleg varatlanra sikeredett, mert birka turelmem van. De egyszer az utolso szamitasnal tartottam, az elso 3 kaphatott otost, es mar volt aki megoldotta. Lacika meg azzal bszogatott, milyen mely nyomot hagy a kezen a grafithegy, majd megkerdezte, hanyas szamu peldat kelk megoldani. En meg egy csappanossal pofan vertem, mire o lefagyott, senki nem szolt semmit, beleertve a tanart, es Lacika kussban ult a masodik felevben, mig el nem lett tanacsolva a "dolgozoba". Hulyek iskoljaja.

Elotte par honappal egy otszazasert mutogatta a farkat az osztaly elott szunetben. Es nem letett kitenni, nem volt atvevo iskola.


A fele sem ADHD-s a neveletlen kolykoknek.

22. Hoxa (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 3. 22:30
Ne keverd ide a nevelést, az adhd-ról volt szó, az pedig nem nevelési hiba.
21. horakulum (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2019. szept. 3. 21:41

Hat, ezt a kérdést elsősorban az osztály tanítójától kellene szerintem megkerdezniuk teljesen őszintén, akár négyszemközt, akár a többi szülővel egyetemben,h.miert csak pont az ő osztályukba kerülnek ezek a gyermekek. Ha nincs érdemi válasz, akkor a szülői munkaközösségben érdemes lehet erről beszelni, hogy másnak is probléma e ez , es talán meg lehetne akkor interjuvolni az igazgatót is ez ügyben. En azt gondolom,h.ha az embernek kérdése van vagy vmi.zavarja, az a legegyszerűbb, ha kérdez, kommunikál, jelez. Főleg addig, míg adott ügyben higgadt tud maradni.


Aki meg azzal példálózik,h.ő mennyire multitalent,m.ezer ember es zaj között is tud koncentrálni, az legyen nagyon boldog vele, de én is azt gondolom,h.nem vagyunk egyformák es nem azt kell megtanulni egy iskolában,-nem is tanitjak-h.hogyan alkalmazkodjunk egy dührohamhoz vagy agresszióhoz, hanem odafigyelve irni es olvasni tanulunk. Ha a tanár sem tudja kezelni a helyzetet, akkor a gyerekek sem tudják mitévők legyenek...

20. Banános Zselé (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2019. szept. 3. 21:38
gyereket nem ütni kell, hanem nevelni, ha meg baja van akkor meg megfelőlen kezelni
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 3. 21:37

Pedig két nagy büdös pofon egyből kigyógyítaná a hülye gyereket az ADHD-ból.

Kár, hogy a hülye fórumozót nem lehet így helyre tenni.

18. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 3. 21:25
Nem a gyerek a "hülye", hanem a kedves szülő, aki mindent ráhagy, nem neveli a csemetéjét. !
17. 0adc8842b1 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. szept. 3. 21:11
Először is sok hülye gyerek születésétől kezdve nincs nevelve. Mindent meg kap,anya kicsi - pici gyereke. Csak hát mire az iskolaév elkezdődik, addigra a gyerekeknek már a retinájukba van a viselkedésük. Az egyik dolog, hogy a pedagógusok keze meg van kötve. Hogy merne egy gyereket megütni, hiszen a gyerek belerúghat a tanárba. Ha olyan a szülő, megpofozza a tanárt. No meg egyre kevesebb a tanár.Az oktatásügyet meg a fentiek miatt látni, tapasztalni. Szomorú hogy ez a helyzet, plusz ugye teszik tönkre magát a nevelést, a tananyagokat.
16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Brandy85)
2019. szept. 3. 21:01
Tanárnő elmondta az anyukának de annyira nem merültem bele..a lényeg,hogy nem igazan tudjak kezelni..Ez okozza a gondot..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook