Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? fórum

Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 10. 10:55

Ha vendégségbe megyek, mindig megkérdezem, hogy levegyem-e. Kivéve, ha tudom, kisgyerek van, vagy csak szőnyeg van a lakásban, mert ilyenkor rögtön leveszem.


Én soha senkit nem kértem még meg hogy vegye le, de általában célozgatok rá. Pl ha jön, mondom, hogy neki készítettem oda azt a papucsot :D

Ez egyáltalán nem sértő, mégis jelzi, hogy mit várok el tőle.

2009. szept. 10. 10:36
Általában olyan cipőben jön, amit könnyen levesz. Én is szóltam neki eleinte, de azt mondta, hogy otthon sem mássza körbe a lakást sáros cipővel.
26. ében11 (válaszként erre: 25. - Steinné)
2009. szept. 10. 10:25
nah ilyenkor szólni szoktam hogy nehogy levegye!nem szeretném ha nálunk bárki zavarban lenne.egy dokitól meg főleg nem várnám el-engem zavarna ha a cipőjével bíbelne.
2009. szept. 10. 10:22
Hozzánk minden hónapban jön a doki a gyerekekhez. Neki én sem mondom, hogy vegye le a cipőjét, de mivel ismeri a lakásunk jellegét, magától is leveszi.
24. d4b0dd2692 (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:22
Igazad van,nem szabad udvariatlannak lenni.Esetleg ha odakészít az ember tiszta vendégpapucsokat,és a vendég ajánlja fel,hogy leveszi a cipőt akkor oké.Előfordult velem ,hogy egy ismerősöm,akit nagyon kedvelek egyébként,hozta a pulikeverék kutyáját hozzám (nem kérdezte meg,hogy szeretném-e?),majd a kutyus felugrott a bőrgarnitúrámra. A gazdi mondta,hogy otthon is ezt szokta.
23. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:17

:-)

vicces lenne.....

"Doktor úr, mielőtt megmentené a férjem életét, vegye már le a cipőt..."

:-)

22. ében11 (válaszként erre: 21. - D4b0dd2692)
2009. szept. 10. 10:13

szerintem nem illik levetetni-úgy fogadni hogy rögtön cipőt le!az megalapozza az egész vendégvárást.és utána úgyis takarít az ember.

de mint vendég illik figyelmesnek lenni.

szóval senkinek nem mondom vegye le én soha senkit nem fogadok így.pl. egy szerelőnek vagy dokinak sem szólnék-remélem más sem.

2009. szept. 10. 10:02
Talán függ lakás burkolatától és a kapcsolattól is.Pl.egy baráti társaság esetén,ha tudok tiszta papucsot adni mindenkinek,akkor nem gáz.Főleg,ha pl. világos padlószőnyeg van.Magasabb rangú (pl.főnököd) személynél inkább nem illik! Legfeljebb őt nem hívom a lakásomba. Jártam már úgy vendégségben,hogy levetették a cipőt,de egy ótvaros papucsot kínáltak fel,és a szobában ott volt a rotweller kutya.Azért piszkos ne legyen a vendég zoknija,harisnyája!
20. Castia
2009. szept. 10. 09:58

Szerintem a vendéglátó dolga előkészíteni a megfelelő számú vendégpapucsot, így udvariasan tudja jelezni, hogy nem szeretné ha cipőben mennének be a lakásba, ugyanakkor azt se várja el, hogy a vendége mezítláb járkáljon.

Ha ez gondot jelent (nincsenek erre a célra külön papucsok), akkor inkább vállaljon be egy plusz porszívózást, miután a vendégei elmentek.

Olyan helyen viszont, ahol kisgyerek van, aki még a földön mászik-játszik, szerintem illik levenni a cipőt kérés nélkül is. Vagy legalábbis nem bemenni a gyerekszobába.


A kutyát csak oda viszem magammal, ahol tudom hogy nem gond, és mindig megbeszélem előre.

2009. szept. 10. 09:54
Szerintem egy normális vendég, ha látja, hogy te is cipő nélkül vagy a lakásban és olyan jellegű a lakásod, akkor magától leveszi. Hát megmondom őszintén, hogy nem örülnék, ha kutyával állítana be hozzám valaki. Erre megint a vendégnek kell ráéreznie.
2009. szept. 10. 09:54
A kutya jöhet, azután meg pláne takarítani kell. Ha olyan az idő lábat is kell neki mosni bejövetel előtt. Tiszta vendégről feltételezem, hogy a kutyáját is ápolja.
2009. szept. 10. 09:52
Mikor néztem a főzőműsorokat,szinte "fájt" mikor télen tűsarkú csizmában mentek be a vendégek a fényes parkettára és a hosszú "szőrű" elegáns szőnyegre. Ugyanakkor azt is durvának tartottam,mikor a házigazda levetette a vendégeivel a cipőt,papucsot nem adott,de a labrador kutya ott volt velük a szobában.
2009. szept. 10. 09:51
Én rühellem, ha nem veszik le a cipőjüket, mert bármit behozhatnak a lakásba és egyből lehet utánnuk takarítani, de elnézem és nem szólok. Meg hát zokniban sem megoldás járatni őket a lakásban, azért akkora tisztaságot lehetetlen tartani, hogy a hófehér zokni fehér maradjon. Legjobb a vendégpapucs, ami tisztítható, könnyen lemosható ha a legközelebb más vendég jön.
15. Emi29
2009. szept. 10. 09:50
Szerintem nem levetetni illik, hanem levenni. A vendégnek kell rákérdeznie, hogy maradhat-e a cipő.
2009. szept. 10. 09:50

Levetetni szerintem nem illik, esetleg óvatosan, hogy felajánlasz neki mondjuk egy vendégpapucsot.


Amúgy meg normális vendég magától leveszi a cipőjét, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. A nemnormálisakat meg nem kell meghívni! ;-)


A kutyával már más a helyzet, ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, akar-e állatot látni a lakásában vagy nem. A lányaim félnek a kutyáktól és bár én nem félek, de annyira nem is vagyok oda értük, úgyhogy hozzánk biztos nem jöhetne senki kutyával a lakásba.

2009. szept. 10. 09:50

én is meg szoktam kérdezni.de attól függ ki érkezik hozzánk.akit jobban ismerünk az magától szó nélkül leveszi.de ha olyan jön aki még nem volt stb. akkor nem szoktam ezt kérni.vendégpapucs jó ötlet.de ahhoz is csak akkor ragaszkodnék ha mondjuk nagyon saras az idő.

kutyával nem célszerű csak úgy kérdezés nélkül beállítani-szerintem meg kell kérdezni hogy viheti-e az ember.nem lehet előre tudni, örülnek-e neki.lehet kisgyerek allergiás macska másik kutya.szóval kérdezni kell.

de mindenki másképp csinálja-anyósom pl. az udvaron leveteti a cipőt-sokszor el is pakolja? ezt annyira nem szoktam kedvelni-mert túlzásba viszi!

12. winny
2009. szept. 10. 09:49

Cipőt levetetni a legnagyobb illetlenség!

Ha vendéget hívunk akkor a takarítás utána is bizony fárasztó.

A kutya az olyan dolog,hogy ha a vendéglátónak is van kutyája és a kutyusok ismerik egymást és előre megbeszéltük akkor vigyük.

Különben egy kutyátlan lakásba nem illik beállítani még egy ölebbel sem.

2009. szept. 10. 09:48

Az a véleményem, hogy amikor belép az ember egy lakásba, látja, hogy pl. a háziak zokniban vagy papucsban vannak, tehát ők nem viselnek cipőt. Ekkor felajánlom/megkérdezem. De NORMÁLIS házigazda sosem várja el a vendégétől - és ilyenkor minidg legyen kikészítve a vendégpapucs, ha nem közeli barátokról van szó. Persze, a sáros cipőt mindig leveszem, ha nincs pl. nagyon hideg a lakásban.

Kutyával érkezni csak előzetes megbeszélés után szabad, ha egyébként nem ismerik egymást az ebek, mert a "házigazda" nagyon védi a területét. Még ha az utcán szeretik is egymást, kerten/lakáson belül esetleg nekitámad a betolakodónak. Az enyém már járt így! Ha szükséges, be kell mutatni őket egymásnak, és ha megbarátkoztak, szabadon lehet hagyni őket. De első alaklomaml mindig mellettük kell maradni.

2009. szept. 10. 09:48

Nem csak a vendégül látónak, hanem a vendégnek is alkalmazkodnia kell.

Az biztos, hogy minden lakásban az első, hogy a cipőmet veszem le. Ha külön megkérnek, hogy ne, mert ők sem szokták, akkor persze, hogy én sem vetkőzök. :)

Ahol a vendéglátó háklis, akkor tegyen oda a vendégek részére papucsokat, hogy ne mezitláb kelljen csoszogni.


A kutya témához: Ha megyek valakihez, akkor megkérdezem, hogy felvihetem-e a kutyát, vagy hagyjam az autóban. Egy ismerősék például alig várják, hogy vigyem a kutyust, mert a nagymama akkor elvonul, és egész idő alatt a kutyával játszik, mert neki is volt régen, és hiányzik neki.


De mindezeket előre meg kell beszélni, nem pedig amikor kinyitják az ajtót, akkor sáros bakanccsal, három kutyával beesünk egy idegen lakásba!

2009. szept. 10. 09:48

Nem illik,de vendég papucsot adhatunk,különösen

olyan helységben.ahol kis gyerek mászik.

2009. szept. 10. 09:47

Szerintem ha parketta vagy járólap van, akkor maradhat a cipő, de ha szőnyeg, akkor kötelező levetni.

Kutyát hozhat, ha kint hagyja az udvaron megkötve. Lakásba viszont ne hozzon.

2009. szept. 10. 09:45
Szerintem nem illik levetetni a cipot a vendeggel. Ha O maga felajanlja akkor oke, de en semmikeppen nem kerem ra. A kutyuval sincs semmi bajom.
2009. szept. 10. 09:45

Én még a zoknit is levetetem a vendéggel.

Kutya?

Maximum aranyhalat hozhatnak, egy kis befőttes üvegben.

2009. szept. 10. 09:45
Nálunk vannak vendég-papucsok, de ha pl nyáron a vendég le akarja venni a szandálját, akkor ált azt mondom, h hagyja csak.
2009. szept. 10. 09:43
én úgy gondolom, hogy nem illik levetetni a cipőt és lehet vinni kutyát, ha előre megbeszélted a vendéglátóval.
2009. szept. 10. 09:42
Szerintem minden a házigazdától függ...
2009. szept. 10. 09:42
Én ha vendégségbe megyek mindig megkérdezem,hogy levegyem e a cipőt,az más kérdés,hogy én ilyet sosem kérek a hozzám jövőktől...
2009. szept. 10. 09:41
Ha van kedvetek,vitassuk meg a témát!Mi illik és mi nem,ha vendéget fogadsz,vagy vendégségbe mész?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook