Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazságtalannak tartom, hogy a tulajdonos megemelte az... fórum

Igazságtalannak tartom, hogy a tulajdonos megemelte az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
52. LBO (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 7. 18:46
Na neee! Ezt te sem gondolod komolyan ugye? Van egy lakásunk, 2 éve vettük. Fullra felújítottuk. Nem vagyok hajlandó kiadni! Inkább álljon üresen, minthogy idegennek kiadjam, aztán szépen lelakja.
51. horex (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. szept. 7. 14:53
50. horex (válaszként erre: 42. - Orosz medve)
2022. szept. 7. 14:53
És mi lesz? Év májusban SZJA-t fizet majd, magánember nem köteles számlát adni a lakásbérletröl
49. levarosbukta (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 7. 13:33
Erre mondják hogy izé oda ahova én gondolom!
48. aszparagusz (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 7. 09:09

Engedtessék meg, hogy a saját ingatlanával önmaga rendelkezzen.

Sokszor jobban megéri üresen hagyni a lakást, mint az, hogy vadidegenek teljesen lelakják, fizetetlen számlákat hagyjanak ott.

Minek alapján döntenéd el, hogy az adott helyen probléma-e a lakhatás?

Ha Bivalytoszodon van lakásom, ahol ember nincs a környéken, ott lehet üres? Ellenben Budapesten köteles vagyok kiadni?

47. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Orosz medve)
2022. szept. 7. 09:06

Szerinted, ha a f.i-nak lenne másik hely, ahova mehetne, itt vergődne?


Nem írt arról, hogy utalással vagy készpénzben fizet, de épeszű tulajdonos már nem ad ki feketén semmit.

Az esetleges NAV bejelentéssel ő is megütheti a bokáját.

Őt is vizsgálhatják, hogy miből és hogyan fizetett.

2022. szept. 7. 08:51
Sok igazságtalanság van a világon.
45. unom (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. szept. 7. 07:30
A neve alapján mást vártál?
44. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 07:27
Emberségből nem lehet megélni. Évente az inflációnak megfelelő mértékben teljesen jogszerű az emelés.
43. michelle.r (válaszként erre: 42. - Orosz medve)
2022. szept. 6. 22:52
Lehetőleg névtelenül, egy anonim vonalról, úgy stílusos.
2022. szept. 6. 22:49
Ha készpénzben fizeted jól kiszúrnék vele. Keresnék másikat, de be is jelenteném a Nav-hoz. Azok most úgy is ugranak, mert üres az államkassza.
41. michelle.r (válaszként erre: 37. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 22:29

Eladni nem, mert jelenleg nincs annál jobb befektetés. Én egyáltalán nem úgy látom, hogy nem épült eddig is elég lakás. Komplett lakóparkok állnak félig üresen - a fizetőképes kereslet tűnik el.


Értem én az indulatodat, de szerintem rossz irányba fordítod. Sok-sok egyéb helyett kellene inkább bérlakásokat építeni.


Sok olyan embert ismersz, akinek üresen állnak a lakásai, és állami segítségre szorul?

40. Egnisz (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2022. szept. 6. 21:46
Van aki nem tud többet dolgozni a jelenleginél, mert például nem bírná a még több munkát. És nem biztos, hogy talál olcsóbb albérletet. Külföldre sem költözhet ki mindenki. Ugyan én Németországban élek, de most itt sem egyszerű.
39. syria (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 20:56
Hagyd már ezt a megadóztatást! Eleget fizetünk minden szirért-szarért adót, aminek a fele se oda megy, amire beszedik. Szerinted 10 albérletet kiadóból hány fizet adót a beszedett albérleti díj után?
38. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 6. 20:56
Dolgozz többet, vagy máshol, vagy keress másik albérletet.
37. f6e17c1dbe (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 20:50
Így van, a nagyvárosok legyenek még jobban beépítve. Még több zöldterületet távolítsanak el, csak mert X, Y nem akarja véletlenül se az ingatlanát se kiadni, se eladni. Az ilyen önző emberekkel vagyunk csak többen, ezen a bolygón. Nekik minden, másnak meg semmi. Persze amikor bajban vannak, akkor jó az állami segítség, amúgy a közért meg lóf@szt nem akarnak tenni.
36. f6e17c1dbe (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 20:45
Gondolom fehéríteni akarták ezzel a gazdaságot, de megint csak felfelé nyomták a már amúgy is magas költségeket.
35. f6e17c1dbe (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 20:41

Hát persze, mert joga van abba fektetnie a pénzét, más meg oldja meg a lakhatását, ahogy tudja. Ugye? Miért ne lehetne megadóztatni? Máshol is van adó az ingatlanokra. Amúgy mi az, hogy nem termel bevételt? Ha valaki ott él és az adott városban dolgozik, az nem jó a városnak? Az üres ingatlanok jobbak? Akkor mire lenne való a lakás? Valaki mondja már meg.

Ezzel is lehetne ellensúlyozni az elszálló ingatlanárakat, hogy ingatlanok kikerülnének a piacra.

34. michelle.r (válaszként erre: 28. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 20:35
Igen, minden mester első kérdése, hogy kérünk-e számlát? 😎 Amikor szemétkedni akarok, azt szoktam válaszolni, hogy az adóhivatal jogásza vagyok, feltenné újra a kérdését, nem értettem egészen pontosan 😂
33. michelle.r (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 20:29
Szép lenne, ha olyat szeretnél megadóztatni, ami nem termel bevételt. 🙄 Nem lehet egy embert arra kényszeríteni, hogy idegeneket engedjen be az ingatlanába. Nem egy ingatlantulajdonos felelőssége valaki másnak lakhatást biztosítani. Ha valakinek, az államnak a feladata.
32. michelle.r (válaszként erre: 26. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 20:27
Az állami összes intézkedése, igen jó nagy balfaxság volt. Mint ahogy az ársapka is. Mindig veszélyes a piacgazdaságba beavatkozni, de ahogy mi tettük, az meg öngyilkosság.
31. f7f780f355 (válaszként erre: 27. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 19:49
Na akkor rokonaim faszulnanak. Egy helyen 5 hazat orizgetnek. 😁😁😁😁 Nem baj, nincs gyerekuk es ezaltal en es a tesom vagyunk az orokosok nekunk majd jol jon 🤣🤣🤣🤣
30. sanyinak (válaszként erre: 26. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 19:45
Jelenleg inkább kivonulnak az ingatlanba fektetők a piacról, mivel most inkább állam bácsinak érdemesebb kölcsön adni a pénzt kamatra.
29. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 6. 19:34
Én is albérletben lakom. Még nem emeltek árat ,de ami késik nem múlik. Ha így lesz átgondolom mi legyen. Nekem is minden drágább lett(lesz).Tudom nem vigasz, de pont ma beszéltem egy szociális bérlakásban lakóval. Duplájára emelték a bérletidíjukat.
28. f6e17c1dbe (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 19:22
Tavaly kitalálták, hogy ha egy családban van 18 éven aluli gyermek, akkor - számla ellenében - visszaadják a munkadíj 50%-át. Mondanom sem kell, a mesterek egyből árat emeltek... Mi értelme volt ennek a rendelkezésnek?
27. f6e17c1dbe (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 19:01
Egyébként aki több ingatlannal rendelkezik olyan helyen, ahol a lakhatás probléma, és nem adja ki, azt igenis megadóztatnám.
26. f6e17c1dbe (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 18:59
Nem mondtam, hogy szabályozzuk, de ne kezdjük már el felelőtlenül élénkíteni az ingatlanpiacot akkor, amikor lakhatási válság van... Olyan ez, mintha olajat öntenénk a tűzre. A bérlakás pedig megint más. Az viszont igenis fölfelé tolta az árakat, amiket itt elkövettek pár év alatt...
25. f6e17c1dbe (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 6. 18:57
Nem más, mivel a kereslet-kínálat akkor lenne szabályozó erő, ha nem hoznának olyan rendelkezéseket, amik buborékot fújnak, tehát ez nem, nem szabályozó erő. Ez olyasvalami (hasonlóan az árstopphoz), ami a laikusoknak nagyon jónak tűnik, egyébként meg csak az inflációt növeli. Bár ezekhez a rendelkezésekhez nem kell szakértelem (mert ha lenne, akkor meg sem hoznák), rövid távon "jól mutat", hosszú távon meg majd meglátjuk milyen anomáliákat okoz (azontúl, amiket már most tapasztalunk).
24. Sütikee (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 6. 18:41
És ez a komment még valakinek tetszik is! Gratulálok az illetőnek!
23. syria (válaszként erre: 20. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 6. 18:39
A kisebbik baj, hogy állambácsi mindenbe belepancsol, mert büntetlenül megteheti. A nagyobbik baj az, hogy szakértők bevonása nélkül teszi, csak az ő hasznát tartva szem előtt. Szociális háló? Ugyan már! Régen szétszakadt és tessék-lássék foltozgatják.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook