Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a gyermek nem lehet napközis az óvodában, ha az édesanyja gyeden van? fórum

Igaz, hogy a gyermek nem lehet napközis az óvodában, ha az édesanyja gyeden van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. szept. 29. 09:04

a törvény szerint az ovinak csak dolgozó szülő gyerekét és az 5.évét betöltött gyereket kötelessége ellátni.a délutáni ellátás tényleg nem járna.így ha otthon vagyunk örülhetünk ha fél napra beveszik a gyereket.ezt kegyként szolgáltatják és úgy is viselkednek,hogy legyél érte hálás...

az más hogy a "ráérsz,mert otthon vagy "azt jelenti, hogy a néhány hónapos pici körül ugrálsz egész nap.

53. -agi- (válaszként erre: 49. - 5944e3a28a)
2007. szept. 29. 08:40
A magyar államkincstár ellenörzi ezt a nagycsaládosoknál, pontosabban a föállásu anyáknál.
52. -agi- (válaszként erre: 50. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 29. 08:38
Nekem egyszerüen csak annyit mondott az óvonéni, hogy maradhat a gyerek 13 óra után, de ha ellenörzés van megvonják a Gyet-et visszamenőleg is. Hát köszönöm.
51. -agi- (válaszként erre: 48. - Tengericsillag)
2007. szept. 29. 08:34
Dehogynem, csak a barátai ott vannak. Lényegében pont a korlátlan közös játékokból marad ki. Mi későn, 5 évesen keztük az óvit tavaly. Egész nyáron azt várta, mikor lesz már szeptember, hogy mehessen az óviba.
2007. szept. 28. 10:47

Nálunk tavaly már szóltak pár szülőnek hogy hozza haza délben a gyereket,de amiatt mert sok az ottalvós és nem fértek rendesen az ágyak.A gyet esek egy része tavaly még ott altathatta a lúrkót,előre tudták az ellenőrzéseket pl a bölcsiben szóltak annak akinek anyuja otthon volt a picikével,hogy aznap ne vigye.A kiskapukhoz szerintem nagyrészt az óvónénik akarata és jóindulata kell,csak velük lehet ezt megcsinálni.

Mikor nekem valamiért a gyerekért kellett mennem délben,inkább nem vittem aznap egyáltalán míg a tesója picike volt,mert az egész napot felkavarta.Nem tudott a tesó délben aludni,így egy óra után két síró,fáradtságtól aludni nem tudó gyerekkel jöttem haza...Nagyobb gyerek mellett már más lehet,de a legrosszabb ha picibabás anyával vitetik haza a lúrkót,mondván úgyis ráér,más dolga sincs...

2007. szept. 28. 10:39

A Kismama októberi száma ezzel a témával foglalkozik,érdemes elolvasni.Állítólag az óvoda nem hozhat ilyen rendelkezést,hogy a gyerek nem maradhat valamiért az óvodában.Csak az illetékes önkormányzat,ill.a jegyző tehet ilyen jellegű intézkedést.

Az önkormányzat nekem is küldött egy papírt,hogy nyilatkozzam,hogy mennyi időt vannak a gyermekeim tanintézményben,pontosabban csak az óvodáskorú gyermekkel kapcsolatban kellett volna nyilatkoznom.De én vállalkozó vagyok 4 órában,és utána érdeklődtem,a vállalkozó hivatalosan bármennyit dolgozhat gyes mellett is,ránk nem vonatkoznak ilyen szabályok,tehát a ygerek is ott alhat az óvodában.

De azt meg nem értem,hogy az iskolában nem szólnak ilyesmiért,sőt kérik,hogy maradjon,mert ha nincs elég napközis,akkor az a pedagógus állásába is kerülhet.

2007. szept. 28. 08:59

Hát nem irigyellek.

Most hogy bővebben leírtad,már maga a távolság megterhelő,(utánna néztem mi is az a gyet) napi 5 órát lehet oviban igaz?S a közelben nincs más lehetőség?pl.uszoda ahova elvihetnéd,spotpálya ahova apukája elvihetné egyet focizni engesztelésül?

47. -agi- (válaszként erre: 46. - Tengericsillag)
2007. szept. 28. 03:17
Igen, hiszen ezek alvás után vannak. Vagy otthagyom és megvonják még visszamenőleg is a gyet- et, vagy hazahozom visszaviszem 2óra mulva ami Nekünk +60 km mert 15 km az óvi.
2007. szept. 27. 19:51
Ha jól értem az ovis délutánok miatt nem tud fejlesztőkre járni?
45. -agi- (válaszként erre: 43. - Gréger)
2007. szept. 27. 18:45
Az én kisfiam totál kivan akadva, hogy haza kell jönnie... nem szól hozzám amiért hazahoztam az óviból ebéd után. Nagyon szeret odajárni, jövöre iskolás lesz. Az meg csak hab a tortán, hogy igy nem mehet külön fejlesztőjátékra, tornára és úszni sem. :(
2007. szept. 27. 15:11
2 hete ovisok vagyunk,én november 12.-én kezdek dolgozni.Erre az óvónő azt mondta:"Szó se róla ,a Zazi itt alszik te csak legyél nyugodtan".Így 3kor megyek érte s aludt.uzsonnázott gyerekkel megyek haza.
2007. szept. 27. 13:38
Én nyitottam ezt a topikot, mert teljesen ki voltam akadva.Nekem is szóltak, hogy hétfőtől haza kell hoznom a lányomat.Aztán hétfő reggel azzal fogadtak, hogy mégis maradhat, csak a nagycsaládosokra meg azokra vonatkozik, akiknél a nagymama van otthon gyesen vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan.....A lényeg, hogy ránk nem vonatkozik, maradhat a csajszi az ő nem kis örömére :)
42. -agi-
2007. szept. 27. 12:05
Aki tud valami kiskaput, jelezze legyen szíves :(
41. -agi-
2007. szept. 27. 10:54
A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. Törvény végrehajtásáról rendelkező 223/1998. (XII. 30.) Korm. Rendelet 2007. március 31-től hatályos rendelkezése értelmében azonban öt óránál többet nem tartózkodhatnak sem az óvodában, sem az iskolában. Ez azt jelenti, hogy csak délelőtt lehetnek ott, majd a szülőknek haza kell vinni őket.
40. -agi-
2007. szept. 27. 10:41

Hello!

Nekem tegnap szólt az óvonő, ma már ebéd után haza kell hoznom a gyereket...

39. Egnisz (válaszként erre: 24. - Rozália)
2007. szept. 15. 20:17

Óvodai napközire is vonatkozik a hozzászólásomnak az a része, hogyha a picivel otthon van az anya, akkor nem biztos, hogy tud a két gyerekkel megfelelően foglalkozni, illetve az a legrosszabb, hogy mikor a pici aludna, akkor kell a nagyért menni az oviba és az elég macerás egy nyűgös babával.

Egy kisgyerekes anyának amúgy is 24 órás a szolgálata, nem kell annyira irigyelni azt az órácskát, amikor délután a kicsi alszik.

Arról nem is beszélve, hogy az én gyerekeim utálnának ebéd után hazajönni.

Szerencsére ez a téma engem nem érint igazából, mert a nagy már nem napközis, a kicsit meg ovisok, én meg dolgozom, tanulok, de ettől meg tudom érteni a problémát.

38. Icus (válaszként erre: 37. - Icus)
2007. szept. 15. 16:49

Én arról beszélek, amikor valaki GYES-en van és akivel GYES-en van az a gyerek NEM MEHET!!


DE, HA ÉN A KICSIVEL VAGYOK GYES, GYED-EN, A MÁSIKNAK AHHOZ SEMMI KÖZE!


Ez csak arra a gyermekre vonatkozik akire a pénzt kapom. Mert közben ti is elmentetek más írányba.


Most a kérdés mire vonatkozott?

37. Icus (válaszként erre: 30. - 497f15547f)
2007. szept. 15. 16:45

Nekem nincs meg a papírom. igy nem emlékszem, hogy volt-e rajta törvényi hivatkozás. De, úgy rémlik igen. Az anyosomkapja a GYEST. Neki jött a papír. De, bementem vele az oviba, ahol a vezető már tudott erről a dologról. Kérdeztem mi legyen. Ő ajánlotta fel, hogy ne törödjek vele, mert a Döme végre bennt alszik végre beilleszkedett a közösségbe, most ne kelljen mindet előről kezdeni. Beszélt a gyermek ovónőivel is, ha ellenőrzés lenne és kérdeznék őket, mindenki azt mondja a gyerek csak 4 órát volt aznap az oviban, most jött nemrég.


Iskolában is csak akkor maradthat, ha tanítás van. Iskolaotthonosba jár a fiam 8-16-ig. nem hozhatom el előbb.


De, arra határozottan emlékszem, hogy a papíron, rajta volt, visszamenőleg pénzbüntetést kaphatók "visszaélés" miatt. (mármint a mama, mivel ő veszi igénybe a GYEST)

36. daroki (válaszként erre: 34. - E28ddc7c9b)
2007. szept. 15. 16:30

Tehát akkor ez nemcsak a főállású anyákra vonatkozik?Érdekes,mert nálunk csak most kezdték el ezt rebesgetni,két fiam már kijárta az ovit,de sosem volt gond belőle,hogy napközisek.

Akkor azt kell mondjam,ez tényleg ovira,sulira válogatja.

2007. szept. 15. 16:17
Sajnos igaz. Én kaptam róla papírt is. Az oviban pedig nagyon is figyelik ezt nálunk. Ha kések 5 percet (dugó esetén), akkor már megjegyzést tesz rá a vezető óvónő.
2007. szept. 15. 16:08

Ahogy vissza olvastam nincs új a nap alatt. 1985-ben mikor a lányom (ő a kicsi) született, már a fiam óvódás volt. Közölték az óvódában, hogy amíg a lányom nem éri el a 16 hetes kort addig lehet a fiam egésznapos, de utánna ebéd előtt(!!!), legkésőbb 1/2 12-kor hozzam el az óvódából. Reggel 8-ra legkésőbb oda kellett érni, mert kezdődött a foglakozás. Haza fele jövet bevásároltam, a kicsit tisztába tettem, megettem, vissza a fiamért. Ebédeltetés, délután két óra fele tudtam hozzá fogni mosni, másnapra főzni.

SEGÍTIK, SEGÍTETTÉK A GYEREK VÁLLALÁST!

33. daroki (válaszként erre: 32. - DODICA)
2007. szept. 15. 10:59
Azt hallottam,hogy ha van papírom arról,hogy du-án dolgozom 4 órát akkor a gyerek maradhat a napköziben.
32. DODICA
2007. szept. 15. 09:56
Nekem még nincs ilyen papírom, de láttam egyik ismerősömét, amiben le volt ez írva. (Mármint, hogy nem lehet napközis a sulis, s oviban se töltheti a du.-t. Csak azt nem tudom, mi van akkor, ha anyuka du. dolgozná a 4 órányi lehetőségét???) Törvényi hivatkozásra nem emlékszem, de elkérem majd tőle azt a papírt...
2007. szept. 15. 09:51

Sziasztok!

Tudomásom szerint semmilyen törvény nem szabályozza, hogy a gyerek napközis lehessen. Ez csupán az iskola, vagy az óvoda vezetésén múlik, mennyire kényelmesek, vagy hivatástudóak.

Amikor az enyémek voltak kicsik, szinte könyörögtek, hogy ne menjek korán értük, mert imádtak a társaikal játszani.

Egy kismamának pedig nagyon kellemetlen, ha, éppen a kicsit altatná, de, nem lehet, mert rohanni kell a nagyért. Azt gondolom, senki nem azért adja közösségbe az gyerekét, mert nem szeret vele lenni, hanem azért, hogy a gyerek tanuljon szocializálódni, beilleszkedni a közösségbe!!

Felhíborít, hogy ilyen intézményeknek még adnak létjogosultságot!!

2007. szept. 15. 09:44
Gyerekek! Volt 1-2 hozzászóló,aki azt mondta,hogy kapott tájékoztatót a témáról. Kérlek szépen, ha van benne törvényi hivatkozás írjátok le, mert utánanéznék szívesen :P
29. DODICA (válaszként erre: 24. - Rozália)
2007. szept. 15. 09:41

De. :)))


Ugyanakkor kiterjedhet a sulisokra is, nem?? Végtére is őket is hozni-vinni kellene. :((


Nekem ugye van ovis, van sulis is...


Kiskapuk: ki mit tud??? Örömmel vennék javaslatokat!


Egy kérdés: volt már valakinek tapasztalata ellenőrzéssel??? Az intézménybe mennek, vagy lakásra? Mennek egyáltalán, vagy csak fenyegetőzés az egész? Szóval tud erről valaki bővebbet? Érdekelne, érdemes-e kockáztatni.

2007. szept. 15. 08:32

Igen, sokan csak akkor vállalják be a második gyereket, amikor a nagyobbik már óvodás.De így nemhogy megkönnyebítenék, megnehezítik az anyukák dolgát!És akkor csodálkoznak, ha nem vállalnak az emberek gyereket!

Egyébként a napközit ugyanúgy ki kell fizetnem, ebédet ott eszik, az uzsonnát pedig haza kell hoznom.

2007. szept. 15. 08:17
És ugyanannyit kell fizetni nektek is? Egyébként ez rohadt szemétség! Az enyémek már nagyok, (11 és 13 évesek) és a beíratáskor közölte velem a főnémber -úgy látszik, már 1997-ben is voltak reformerek - hogy "anyukaakigyesenvanazelszoktavinniagyereketebédután!!!!", na innentől fogva minden délben, amikor a kicsit otthon, a nagyot az oviban kellett volna lefekteni, öltözés, be a babakocsiba, irány az ovi, anagyobbik álmos volt, aludt volna inkább, de jönnie kellett (volna) gyalog haza velem, Volt, hogy fél kézzel az egyik gyereket cipeltem, a másikkal meg a kocsit toltam. Szép idők voltak, még gyed sem volt, mert akkor is elqrták, és pont az én gyedemet kellett lenyúlni az ország "stabilizációja" érdekében. Most is valami ilyesmi történik. Csak nem tudom, hogy 30-40 év múlva ki fog majd dolgozni, adót fizetni, ha most mindent keresztbe tesznek azoknak, akik most vállalnának gyereket.
2007. szept. 15. 08:16
Tegnap képzeljétek én is sétáltam egy nagyot a kisebb gyermekemmel, amíg a nagy óvodában volt.Ő is megérdemli ugyanazt a törődést,amit a nagy annakidején, nem?HIszen ő jól érzi magát az óvodában!És kell is neki.Most lelkiismeretfurdalásmnak kellene lenni???Nekem állandóan robotolnom kell?Igenis jólesett!Amíg a nagy nem járt óvodába, egész nap "állatkodtam" a két gyerekkel(már elnézést a kifejezésért, de nem igazán vannak el együtt, és nagyon nehéz volt), most nem érdemli meg a kicsi, hogy egy kicsit csak vele foglalkozzak?Ha ebéd után haza kell hoznom, lehet, hogy nem is fogom vinni, mert ahogy hazaérek, főzök, a kicsit le sem tudom tenni, már indulhatunk vissza a fáradtságtól ordító gyerekkel az oviba.Na szép lesz!...Hogy a többiről ne is beszéljek!
25. Icus
2007. szept. 15. 05:33
Lehet, hogy mi is azért kaptuk azt a hivatalos papírt, mert a fiam már elmult 6 éves. Be akartam másolni nektek, de az istenért nem találom.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook