Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idézet, amit Te nagyon szeretsz fórum

Idézet, amit Te nagyon szeretsz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. okt. 24. 11:42

"- Mi az, hogy "igazi"? - kérdezte egy napon Bársony-nyuszi a Bőr-lovacskától, amikor egymás mellett feküdtek a hintaszék alatt. - Azt jelenti, hogy van bennem valami, ami zúg és kiáll belőle egy fogantyú?

- Az, hogy "igazi" az nem azt jelenti, hogy milyennek csináltak. - felelte Bőr-lovacska. - Az, hogy "igazi" vagy, az csak úgy, váratlanul történik veled. Amikor egy gyerek hosszú-hosszú ideje szeret téged magadat, akkor attól leszel igaz.

- Nem fáj az? - kérdezte Bársony-nyuszi.

- Néha fáj. - mondta Bőr-lovacska, mert ő mindig megmondta az igazat. - De ha igazi vagy, akkor nem törődsz vele, hogy fáj.

- Hogy történik ez? Hirtelen? Úgy, mint amikor felhúznak? Vagy apránként?

- Nem hirtelen történik. - mondta Bőr-lovacska - csak történik. Lassan. Soká tart. Ezért nem szokott megtörténni olyanokkal, akik könnyen eltörnek, vagy elszakadnak. Mire igazi leszel, addigra rendszerint már majdnem az egész szőröd elkopott a sok szeretettől és simogatástól, amit kaptál, és a fél szemed is kiesett már, és minden ízületed lötyög. De ha "igazi" vagy, akkor már nem tudsz csúnya lenni, legföljebb azok szemében, akik úgyse értenek semmit." (Margery Williams)

6. f65231edcb (válaszként erre: 5. - Ibszi)
2009. okt. 24. 11:42
ez nagyon szép:)
2009. okt. 24. 11:41
A legdrágább kő mindent karcol, de maga nem tűr karsolást, a legdrágább szív inkább vérzik, de nem sebez meg soha mást!
2009. okt. 24. 11:38

"Nézd csak, tudom, hogy nincsen mibe hinnem,

s azt is tudom, hogy el kell mennem innen,

de pattanó szívem feszítve húrnak

dalolni kezdtem ekkor az azúrnak,

annak, kiről nem tudja senki, hol van,

annak, kit nem lelek se most, se holtan.

Bizony ma már, hogy izmaim lazulnak,

úgy érzem én, barátom, hogy a porban,

hol lelkek és görönyök közt botoltam,

mégis csak egy nagy ismeretlen Úrnak

vendége voltam."


Kosztolányi Dezső - Hajnali részegség (utolsó versszak)

2009. okt. 24. 11:38

"Az ember a maga kiszámolt homokszemeivel jön a világra, és azok a szemek, amelyeket bármi okból, önmaga vagy más miatt, szándékosan vagy kényszerűségből nem használ fel belőlük, örökre elvesznek..."


"Mindig nevess, még akkor is, ha szomorú vagy, mert soha nem tudhatod, ki lesz szerelmes a mosolyodtól"


"Ne sírj azért, mert valami véget ért, mosolyogj, hogy részese lehettél"


"Próbálj meg mindig jobb ember lenni, és tudni biztosan ki vagy valójában, mielőtt megismernél valakit, és elvárnád tőle, hogy tudja ki is vagy."


/Gabriel Garcia Márquez

2009. okt. 24. 11:37
Mindent lehet, csak akarni kell.
2009. okt. 24. 11:36

Írjátok le léci kedvenc idézeteteket, ami nehéz napokon is az eszetekben van, ami elgondolkodtató, ami szép!

Köszi

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook