Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Identity fórum

Identity (beszélgetős fórum)


1 2
15. Basset (válaszként erre: 14. - 43287dec91)
2010. ápr. 24. 19:56

Ó, bocsi... :O Azt hittem, vagyis úgy emlékeztem, hogy nem pszichológus. De vicces lenne, ha a saját játékából vizsgát kellene tennie... :P :S


Sajnos nem pesti vagyok, így eléggé esélytelen... Ha lenne egy ilyen játékom, én tuti, csinálnék ilyen csoportokat és játszanék (akár idegenekkel is)...

14. 43287dec91 (válaszként erre: 10. - Basset)
2010. ápr. 24. 19:42

egy középkorú hölgy a kitalálója és szakember, mert tréningeket tart, gondolom megfelelő képesítés nélkül nem tarthatna...


szoktak klubbot is tartani, vadidegen emberkék játsszák, valamelyik pubban, a Ráday utcában...lehet előre jelentkezni és kipróbálni...

2010. ápr. 24. 17:42
Jó film ;)))
12. Basset (válaszként erre: 11. - Correct)
2010. ápr. 24. 13:19

Ha nem írtad volna le, miről szól, nem értettem volna belőle egy szót se... :( Kár, hogy angol, én meg nem vartyogok angolul... Szöveg nélkül meg elég pörgős és banyanyúlt. Nem rossz az alapötlet, amúgy...

Majd valahogy megpróbálom megnézni...

11. correct (válaszként erre: 3. - Basset)
2010. ápr. 24. 10:49

Nézd meg a filmet! :)))

Identity - Azonosság


[link]


Na most az a sok ember aki ott van mind-mind egy ember, és a dolgok egy ember agyában játszódnak le, és az összes ő maga...13adofrén :)

Kapja a pszichiátrián a gyógyszert és így odabenn az agyában mindig egy "én" meghal, és kevesebb marad, mert hát gyógyítják.

A végén kettő én marad, így csak skizo lesz, egy jó és egy rossz én marad.

Itt dől el, hogy melyik én hal meg, hogy melyik marad, milyen ember lesz belőle a kezelés után.

Az utolsó percben ki is derül...nem semmi a vége.

10. Basset (válaszként erre: 9. - 43287dec91)
2010. ápr. 23. 18:27

A Nők Lapjában olvastam róla, akkor beszélgettek a kitalálójával is. Valami mezei emberke, nem pszichológus, vagy nem jól emlékszem?


Igazából minden társasjáték 10e-nél kezdődik, és ha belegondolok, hogy a Scrabble is majdnem 10e Ft volt és három-négy játék után már halálunalmas... :(


De nekem az is baj, hogy rendes játékboltban még nem nagyon (egyszer) láttam. Gondolom, egyszerűbb neten megrendelni...


Nekem is ez tetszik benne, hogy megnyit a másik előtt és talán önmagad előtt is megnyílsz kicsit...

2010. ápr. 23. 17:35

nagyon jó kis játék, bár nekem nincs, de a kitalálójával már találkoztam...


elég húzós az ára, de szerintem megéri...és lehet majd új kártyákat kapni hozzá...


az ember ritkán nyílik meg a barátai, család előtt, ez a játék erre tökéletes...szerintem mi is meg fogjuk venni, pároknak is ajánlott, egymás megismerésére...

2010. ápr. 23. 17:21
De a témakörök elég jók, nem? Nem nagyon beszélgetnek konkrétan ilyenekről az emberek, sőt, néha épp azért lenne jó ilyet játszani, hogy önmagunkból kihozzuk ezeket... Szóval maga az ötlet szerintem szuper...
7. Basset (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2010. ápr. 23. 17:13

Igen... És engem főleg az bosszant, hogy simán le lehetne tölteni a kérdéseket a netről, pl... A tábla tök mindegy... Dobókockát meg gyufás skatulyából is lehet csinálni...

Ha menne, mint pl. az Activity, tuti, még gyártanának hozzá plusz kérdéseket (nyilván külön csomagban ezt is...) DE egyelőre még egyetlen játékboltban láttam - és majd hanyatt estem az árától... Még karácsonyra se volt pofám azt kérni... :(

6. vvicus (válaszként erre: 5. - Basset)
2010. ápr. 23. 17:10
Úgy bírom, hogy alig van valami a dobozban és milyen áron tudják árulni. A Beugró is elég drága ahhoz képest, hogy pár kártya egy tábla meg egy csengő van benne.
2010. ápr. 23. 17:02

Ezt írják róla:


Ez egy olyan, felnőtteknek készült társasjáték, amely egyedülálló a piacon, mert amellett, hogy önismeretet mélyítő, önfejlesztő hatása van, a játékosok pszichológiai tudását is bővíti a háttérmagyarázatok által, a kommunikációs szabályok alkalmazása pedig hozzájárul kommunikációs kultúrájuk, érzelmi intelligenciájuk fejlődéséhez. Játékos formában, a szabályok által védetten, és alkalmas keretek között egy mini önismereti és kommunikációfejlesztő tréning, aminek vezetéséhez nincs szükség szakképzett trénerre, csak egy önként vállalkozó játékmesterre, aki felügyeli a szabályok betartását. Ez a játék oldott keretek között teremt lehetőséget önismeretünk mélyítésére, lélektani tudásunk bővítésére. Meghitt bensőséges légkört teremt és közelebb hozza egymáshoz a játékosokat. Családoknak, baráti társaságoknak, de akár a frissen ismerkedőknek is feltöltődést nyújtó szórakozás. Igényes megjelenés, praktikus –„minden egyben” kialakítás. 290 feladatkártya, 6 üvegkavics bábu, 1 dobókocka


A kártyák

A játékban 7 féle feladat kártya, és 5 fajta úgynevezett szabálykártya van. A 7 féle húzható feladat kártya különböző témájú feladatok köré csoportosul, míg az 5 féle szabálykártyából 3-3 darabot kapunk a játék elején, ezeket felhasználva passzolhatunk, vagy módosíthatunk a játékmeneten.

A Bölcsesség kártyákon idézeteket találhatunk, segítségükkel feltárhatjuk, hogyan jelennek meg a bölcsességek életünkben.

A Lélekerő kártyák azokat a pozitív élményeket hívják elő, amikor továbbléptünk egy nehézségen.

Az Öröm kártyák sikereinket, boldog pillanatainkat tudatosítják bennünk.

A Teremtés kártyák mindig a jövőre irányulnak, jövőbeni feladatainkról, vágyainkról szólnak.

A Szeretet kártyák a szeretet-tisztelet témakörét járják körbe.

A Megoldás kártyák a ránk váró feladatokról szólnak.

A Visszajelzés kártya húzásakor valamelyik játékostársról lehet intuíció, vagy tapasztalat alapján pozitív visszajelzést adni, adott témában.


A szabályok

A játék során a szerencse és saját szándékunk egyaránt befolyásolja, milyen kártyát húzunk. A kártyán lévő önismereti feladatokat el kell végezni.

A játékban nagyon jól összeválogatott feladatok vannak. A játék keretét alkotó szabályok önismereti csoportokból lehetnek ismerősek: "Ne kritizáld a másikat. Hagyd hogy megnyíljon, ne tanácsokkal segítsd, inkább elfogadással.

4. vvicus (válaszként erre: 3. - Basset)
2010. ápr. 23. 16:54
Jól hangzik, imádok társasozni, de az ára tényleg húzós.
3. Basset (válaszként erre: 2. - Correct)
2010. ápr. 23. 16:47

ÖÖöööö..... :) :D


van egy ilyen társasjáték, ilyen kommunikációs, emlékezz vissza erre-arra, asszociálj, meg ilyenek... nekem tetszett... de elég drága... 10e ft... :(

2010. ápr. 23. 16:44

Azonosság? Ez a film jut róla eszembe. Jó volt ;)

Kis skizo...:D Bár, 12-en voltak benne, önmagában.

2010. ápr. 23. 16:43
Ismeri valaki az Identity nevű társasjátékot? Olvastam róla és nagyon izgalmasnak tűnt! Van valakinek ilyen vagy játszott már valaki vele?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook