Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idén: baba a pocakban! fórum

Idén: baba a pocakban! (beszélgetős fórum)


504. zoknibaba (válaszként erre: 502. - Jszyl)
2014. febr. 24. 14:12
Nagfyon szurkolok. :) Mutizd is majd ,eg oket kivancsi vagyok. :) En felragasztottam es nem csak datumot, hanem idot is irtam melle.
503. jszyl (válaszként erre: 500. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 14:10
ok...
502. jszyl (válaszként erre: 501. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 14:09

Köszi :-)

Akkor örülök ha jó...majd a héten kíváncsi leszek a tesztjeimre és a hőmre...

A teszteket is összegyűjtöm, és lefotózom majd..

2014. febr. 24. 14:08
Az elejen nem gond ha cikk cakkos. A lutealis sztaskaszban kell viszonylag fenn maradnia picike erltetesekkel. Ezt is ugy olvastam.
2014. febr. 24. 14:06

A tablazatot csak kepletesern ertettem. Igy gondoltam


Zoknibaba marc. 10-12.

Szyl marc 11.


Igy aztan atlathatobb a dolog.

499. zoknibaba (válaszként erre: 498. - Jszyl)
2014. febr. 24. 14:04

Itt a gorbem:

[link]

498. jszyl (válaszként erre: 496. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 13:54

amúgy..mutatsz egy hőgörbét, hogy hogy állsz?

Kíváncsi vagyok...az enyém olyan furi, össze-vissza ingadozik, nem tudom, hogy jó-e...


ÍGy néz ki:

[link]

497. jszyl (válaszként erre: 496. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 13:51

ok...de hova tennénk fel azt a táblázatot?

De ha megmondjátok, akkor én megcsinálom, és feltöltöm valahova :-)

496. zoknibaba (válaszként erre: 494. - Jszyl)
2014. febr. 24. 13:38

Ez a varakozas a legrtosszabb. :(

Csinalhatnank egy tablazatot, ahova beirjuk ki mikorra nem varja. Aki meg babas annak meg, hogy mikor lett az.

2014. febr. 24. 13:36

Utanba olvastam egy kicsit anbak miert van, hogy a hocsokkenbes utan pozi az ovuteszt. Megtalaltam a valaszt itt nagyon jol leirjak.

Mikor lehetsz biztos benne, hogy megvolt a tüszőrepedésed?

A tüszőrepedés után a hőmérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell. Ezzel párhuzamosan egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie, amely azt jelenti, hogy nem termelődik több hüvelyi váladék (1-2 napon belül). A méhszáj kifelé mozog, jól elérhtő lesz és bezáródik (már a tüszőrepedés napján elkezdődhet). Az ovulációs teszt pedig újra negatív lesz és esetleg fájdalmasan feszülnek a mellek.


Összefoglalóan azt lehet mondani, hogy a tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hőmérséklet előtt vagy a hőmérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minőségű hüvelyi váladékot 5 napon belül a hőmérsékletemelkedés előtt vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni.


Mi történik, ha nincs peteérés?


Az ösztogének mennyisége normális esetben a tüszőrepedés előtt éri el maximumát und serkenti az luteinizáló hormon (LH) termelését. Ehhez viszont az ösztogénnek el kell érnie egy bizonyos mennyiséget. Előfordulnak olyan ciklusok, amelyekben ez a mennyiség csak lassan kerül megtermelésre de a megadott határt nem éri el. Ezután leesik az ösztogén szintje a szervezetben, ami kiváltja a vérzést. Ebben az estben inkább a könnyű menstruációs vérzés jellemző.


Egy másik lehetőség, hogy a méhnyálkahártya ebben a meghosszabbodott ösztogén-termlési fázisban annyira megvastagszik, hogy nem bírja tartani önmagát, és ez vezet a vérzéshez:

Egy teljesen megérett petesejt tüszőrepedésének kimaradása egészséges, normális peteérés mellett

A ki nem szabaduló érett follikulus állandó ösztrogéntermelésével nagyon vastagra növesztheti a méhnyálkahártyát. A méhnyálkahártya fokozatos növekedésével végül egy aránytalanság jön létre a méhnyálkahártya ösztrogénigénye és a follikulus ösztrogéntermelése között. Ez a probléma a nyálkahártya levérzése révén oldható fel, így ekkor megjön a menstruáció. A follikulusperzisztencia jelenségének jele a jóval hosszabb ciklus, mint normális lenne, amely pecsételö vérzéssel közeledik a végéhez, majd egy sok szövetdarabot tartalmazó erős vézéssel fejezödik be. Az anovulatórikus ciklusok ezen formájánál tehát a ciklus végén egy relatív ösztrogénhiány lép fel (hiszen a megnövekedett méhnyálkahártya többet igényelne), amely a méhnyálkahártya lebomlásához és kilökődéséhez vezet.


Mindkét esetben egy olyan vérzés lép fel, amely a normális menstruációhoz hasonló, de ezzel ellentétben feltételeznünk kell, hogy az éretten visszamaradó petesejt akár ez alatt a vérzés alatt is kiszabadulhat és a nő megtermékenyülhet.

Az is megtörténhet, hogy a ciklus során még annyi ösztrogén termelődik, hogy létrejöhet egy megkésett tüszőrepedés. A ciklus hosszabb lesz a normálisnál.

494. jszyl
2014. febr. 24. 13:28

Nekem elvileg március 11-re írja...Most két ciklusom is 27 napos volt. Úgyhogy azért...na! Akkor majd izgulhatunk együtt!! :-)

Amúgy én is ezt az utolsó két hetet utálom a legjobban!

493. zoknibaba (válaszként erre: 492. - Jszyl)
2014. febr. 24. 12:45

Ez jo kerdes, mert a legutobbi egy tankonyv szerinti 28 napos vol de atlagban 30 napos szokott lenni. Igy vagy marcius 10 vagy 12.

Nalad?

Meg par nap es jon a varakozas, talan az egesz ciklusban ez a ket het a legrosszabb.

492. jszyl (válaszként erre: 491. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 11:47
Amúgy mikorra NEM várod? :-)
2014. febr. 24. 11:26

Terhesseg alatt sok folyas nekem is volkt. Tenyleg csak arra figyerlj ne viszkjessrn es legyen buzos. .

Hat lanyok koszi a segitseget. Akkor meg par napiug szorgoskodunk. Tenyleg eleg bonyolult a dolog.

Szyl szuper, hjogy mnar etosodik a csik. :)

490. jszyl (válaszként erre: 489. - TF-Virág)
2014. febr. 24. 11:25
Az már jó, hogy nincs mindjárt megjön érzésed...a feszülés meg ahogy nő a méhed, és majd húzódnak a szalagok, annak tehető...
489. TF-Virág (válaszként erre: 488. - Jszyl)
2014. febr. 24. 11:20
Nem szerencsére. Csak van. A mindjàrt megjön érzés elmúlt. Esténként szokott feszűlni a hasam.
488. jszyl (válaszként erre: 486. - TF-Virág)
2014. febr. 24. 11:18

Valamennyi volt...de mindenkinek más.

Ha nem viszket, csíp, akkor nincs gond, ez terhesség velejárója :-)

487. TF-Virág (válaszként erre: 485. - Jszyl)
2014. febr. 24. 11:12
Szuper! :) êlvezzétek ki :)) szurkolok!
486. TF-Virág (válaszként erre: 483. - Annamari23)
2014. febr. 24. 11:11

Addig leràgom a körmeim :D dejó lenne, ha szépen erősödne. :)) huu nekem ma iszonyatos hànyingerem van :(

Nektek is volt vizes fehéres folyàsotok terhesen? nem sok, de tisztasàgi kell.

485. jszyl
2014. febr. 24. 11:09

Képzeljétek!

szombaton kezdtem ovutesztet csinálni (akkor csak egy csík volt), és már tegnap (a második teszt) kezdett a második csík látszani...:-)

Szóval mi is közeledünk!!!

Nagyon készülök rá, sikerül hét közepére kivennem két nap szabit, és a párom is otthon van...szóval belehúzunk! .-)

484. TF-Virág (válaszként erre: 475. - Jszyl)
2014. febr. 24. 11:08
Nàlunk nem akaródzik kibújni a nap a felhők alól.
483. Annamari23 (válaszként erre: 480. - TF-Virág)
2014. febr. 24. 11:07
Ezután a facelle után viszont nem tudom mi volt a többin, mert ez most teljesen más. :) Száradás után sokkal egyértelműbb lett. Gyorsan vettem még 3 tesztet, szerdáig elég lesz.
482. jszyl (válaszként erre: 476. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 11:07
Hát elvileg igen, de tényleg a hőleesés csak egy előjel, tehát utána történik még csak a tüszőrepedés...Elvileg azt szokták mondani, hogy mikor poz. a teszt, aznap és az utána lévő nap termékeny (utána is inkább a reggeli, ez nekünk nem szokott sikerülni, mert dolgozunk), de csak 36 óra van rá, ami nem túl sok.
481. jszyl (válaszként erre: 477. - Annamari23)
2014. febr. 24. 11:05

De jó!

Ezen már rendesen látszik!

Na hát, akkor szorítunk neked nagyon...

Tényleg lehet, hogy később fogant, és azért nem látszott eddig rendesen!

Már csak két nap és kiderül!

480. TF-Virág (válaszként erre: 477. - Annamari23)
2014. febr. 24. 10:56
Nekem is ilyesmi volt a facelle! :))) mostmàr nagyon izgulok érted!! Ennyi hibâs teszt nincs. Tuti van valami :))
479. Annamari23 (válaszként erre: 476. - Zoknibaba)
2014. febr. 24. 10:40

Erről azt olvastam valahol, hogy lehet megreped a tüsző, ezt jelzi a hőleesés, de innentől számolva több nap is eltelhet a petesejt kiszabadulásáig. Ezt pedig már a megemelkedett hőmérséklet mutatja, ami lehet csak szépen lassan kúszik felfelé.

Nagyon bonyolultak ezek a dolgok...

478. zoknibaba (válaszként erre: 477. - Annamari23)
2014. febr. 24. 10:36

Annamari lehet mnegiscsak lakik a pocakban valaki csak lehet kesobb fogant.

Szoritok nagyoinb!

2014. febr. 24. 10:27

Sziasztok! Csináltam egy facellét is. Azt hittem leesik az állam, ennyire még egyiken sem volt másik vonal. Száradás után is tökéletesen látszik és rózsaszín! :) Itt benn fotóztam munkahelyen, sajnos a vaku nagyon elhalványítja, de később megpróbálom máshol is lefotózni. Egyre jobban izgulok!

[link]

[link]

476. zoknibaba (válaszként erre: 475. - Jszyl)
2014. febr. 24. 09:27

Szyl itt is nagyoin szepoen sut a nap az alfoldon Kalocsatol nem messze.

A 13 nap reggelen esett le a hom aznapi ovuteszt negativ volt, es mnasnap lett pozi a teszt ennek egy idoben kellett volna lennie nem?

475. jszyl
2014. febr. 24. 09:19

Sziasztok! JÓ reggelt ezen a gyönyörűséges napon!

Budapesten hét ágra süt a nap, végre!! Tavaszkezdet...

Annamari! Hát már tényleg jó lesz ha elmész a dokihoz, nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani...érthetetlenek ezek a tesztek!


Zoknibaba! Ha leesik a hőd, akkor van ovuláció (ilyenkor 24-36 órán belül termékenyülhet meg a petesejt)...szerintem...nem egyszerre történt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook