Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelykujj-rögzítő fórum

Hüvelykujj-rögzítő (beszélgetős fórum)


1 2
16. júliusi (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2015. júl. 21. 06:41

Hát ez az, hogy nekem se ajánlott mást, pedig direkt rákérdeztem...


Itt a neten javasolta ezt a reumatológus.


Ezért fogadom kicsit nehezen a kézsebész által javasolt műtétet.Sajnos tapasztaltam, hogy a sebészek azonnal vágni akarnak, a nőgyógyászok meg kaparni...:( már kétszer átestem volna rajta, ha belemegyek...

15. júliusi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2015. júl. 21. 06:38

Szerintem a megeröltetéstől van,mert én pl. a Halastóhoz mentem ki biciklivel, ez hegynek felfelé, elég meredek, kb 5 km.Viszont már máskor is megtettem ezt az utat,akkor nem fájt.

Én jobbkezes vagyok, és pont a jobb kezem ujja fáj, most jövök rá, mennyire igénybe van véve szegény...

Csirkecombokat vagdostam pl. ketté,és igencsak dolgoznia kellett...Viszont a balkezem alig használom, nem csoda, hogy a jobbnak lett baja, nem?:)Most próbálok a ballal is csinálni valamit.


Neked nem zsibbadt, és merevedett meg a kezed a fáslizás után? Mert nekem igen...:(

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Júliusi)
2015. júl. 21. 00:57

Érdekes, még nem jöttem rá, hogy függhet össze a biciklivel. Én is azt hittem, hogy a biciklizés okozott valamit, habár ugyanúgy fogom a kormányt mindig. (Azaz alig, mert mindig aszfaltúton jártam, nem kellett erősen fogni a kormányt, inkább csak támaszkodtam rá.)

Nekem a bal kezem hüvelykujja volt érintett, de csak a fájdalom idején jöttem rá, hogy mennyit használom! Ha nehezebbet emelek, kell a bal kezem is támasznak, és nagyon fájt.

Fáslit tekertem a kezemre úgy, hogy a hüvelykujjat hozzáfogtam a többihez, úgy kevesebb csillagot láttam, mint egyébként.

13. júliusi (válaszként erre: 11. - Syria)
2015. júl. 20. 19:37

A jobb kezem hüvelyk ujja Pünkösd óta fáj.Akkor kicsit sokat bicikliztem ,hegyre fel.Azután kezdett fájni.Viszont már máskor is megtettem ezt az utat,akkor nem volt gond.Kenegetem,borogatom, de nem változik, makacs,bár nem folyamatosan fáj.

Nem piros, csak kicsit duzzadtabb,énehezen tudom hajlítani, néha pattan egyet az ízület.

2015. júl. 20. 18:34
Nekem is műtét kellet, a kézsebész visszatette az idegszálat ugy magyarázta,pokolian fájt a mütétig aztán azonnal mozgatni kellett. Másnap már dolgoztam
11. syria (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2015. júl. 20. 18:00
Mitől keletkezett a problémád? Nem mindegy, hogy segédeszköz vagy műtét vezet az orvosláshoz.
2015. júl. 20. 17:59
Ha bemész egy gyógyászati segédeszköz boltba, ott is vehetsz, igaz, teljes áron.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2015. júl. 20. 17:10

Én aznap mehettem volna haza, de mégis altatni kellett, csuklóba nem hatott.


Nekem fel sem ajánlották a konzervatív kezelést. Igaz, először megerőltetésnek hittem, és csak sokára mentem el orvoshoz. Akkor már szinte semmit nem bírtam csinálni. Akkor jöttem rá mennyire fontos mindkét kezünk a mindennapokban!


Semmi baj nem volt a műtét során, és utólag sem. Ahogy a varrat kikerült, már szépen mozgott az ujjam, és egyáltalán nem fájt már közvetlenül a műtét után sem.

2015. júl. 20. 17:03
A kézsebész úgy mondta, 13 ra bemegyek, 16 óra körül lenne a műtét, ami kb 20 perc, és csuklóba kapnám az érzéstelenítést, aznap este a kórházban maradok, és másnap reggel vizit után mehetnék haza.
2015. júl. 20. 17:01

"Először kenzervativ terápia javasolt, több körben kezelés, segédeszköz, lokális injekciós kezelés is akár. Ezek eredménytelensége esetén végső megoldás a műtét.

"

Ezt válaszolta.

6. júliusi (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2015. júl. 20. 16:59

Hát, az előbb kérdeztem a neten egy reumatológust,bemásolom a válaszát.Elsősorban pihentetni szeretném, hogy csökkenjen a gyulladás.Van akinek műtét nélkül is helyrejött.Akármilyen bagatell is, veszélyekkel jár minden műtét, és utána is visszatérhet.A pár hét táppénz, gyógyulási időről nem beszélve.

Amíg nem látta reumatológus nem akarom műttetni.

5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Júliusi)
2015. júl. 20. 16:48

A pattanó ujj nem reumatológiai ügy.

A rögzítőt felesleges megvenni, az sem használ, kímélni sehogyan sem lehet.

Fogod majd külön gondolkodás nélkül kérni a műtétet, idő kérdése...


Bagatell műtét egyébként. Elvileg ambuláns.

4. júliusi (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2015. júl. 20. 16:22

Szia, köszi.Nézegettem a neten,milyenek vannak, elég drágák, postaköltséggel.

Kíváncsi lennék, milyen fajta a tied?Tudnál képet küldeni róla, vagy ha hasonlót látsz itt a neten belinkelni?

2015. júl. 20. 16:13

igen, felírják

úgy emlékszem, 2000 körül volt nekünk

2015. júl. 20. 16:10
Majd 2 hónapja fáj a jobb hüvelykujjam.Mivel kenőcs, borogatás, fájd. csill. se hozott sok eredményt, a kézsebész pattanó ujj dg.al műtétet javasolt.Reumatológus még nem látta, csak aug ra kaptam időpontot.Először neki akarom megmutatni, műtét,csak végső esetben...:(
2015. júl. 20. 16:08
Hüvelykujj rögzítőt írnak fel receptre, mennyibe kerül, használ, vagy elég a fásli is?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook