Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Húgom nem gondol a jövőre? fórum

Húgom nem gondol a jövőre? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2022. jún. 18. 10:33
igen.
35. l.luiselotte (válaszként erre: 32. - Liliom10)
2022. jún. 18. 10:14
Ági vagyon, a rokonok örökölnek egymás után.
2022. jún. 18. 09:49
Elmesélem az elejétől hogy értsétek. Tehát,ezt a házat még a nagyszüleim építették. Itt nőtt fel apám és a nővére,aki sajnos máűr nem él. Apám feleségül vette anyámat,itt éltek és ide születtem 43. éve. aztán rá 5 évre a húgom. Közben meghalt apám aztán nagymamám,évekkel később nagyapám is. Mivel a nagynénémet még a réági házból fizették ki mikor férjhez ment és elköltözött,apám után már akkor közös volt a ház a húgommal. Közben férjhez mennek,20. éve. De mivel anyumon volt a haszonélvezet,míg ő élt nem tehettük ki a házból (persze nem is akartuk). A húgomat szeretjük,egyáltalán nem akarjuk kitúrni. Külön költözni nem tudunk,anyagilag mi sem állunk túl jól. A húgom sem tudna kifizetni,ha netán még el is tudnánk költözni.Mondjuk,mi abba is benne lennénk,hogy majd kifizetne részletzekbe. Az hogy azért nem szerencsés a húgom a párkapcsolataiban? Volt már neki pár,mi nem zavatuk őket,van saját szobája stb. Egyébként mikor párom idejött,még fürdőszobánk sem volt,mi csináltattuk,meg sok mindent mi vettünk amit közösen használtunk/használunk.Hát,ez a mostani helyzet.
2022. jún. 17. 21:23
Ti sem gondoltok a jövőre. Ha már régóta együtt éltek, nincs gyerek sem, hogy lehet az, hogy nem tudtok egyről a kettőre menni? Azt érzem ki ebből a helyzetből, hogy a húgod zavar titeket, hogy ott lakik. Pont annyi joga van, mint neked, de sokkal több, mint a férjednek. Gondolom minden erőtökkel megpróbáljátok kitúrni.
32. liliom10 (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. jún. 17. 21:09

Igen. Az örökség az különvagyon. A feleség szülei dolgoztak meg érte, nem a házaspár.

Igazságos az lenne, ha a nővér,- vagyis FI - előbb halna meg, mint a húga, akkor a húgáé lenne az egész ingatlan, mivel az egész örökség.

Más helyzet lenne, ha a házaspár vett volna magának házat, akkor természetes, hogy az egyik fél halála után a másiké lesz az egész jogilag is, mivel nincs gyerekük.

Szerintem mindenre gondolni kell, még balesetre is, bármi megtörténhet.

Én kérnék tanácsot ügyvédtől, hogyan lehetne a legigazságosabban megoldani ezt a helyzetet ?

A mostani helyzet : Ha az egyedülálló húg hal meg előbb, az egész ingatlan a nővéréé lenne utána.

Ha a nővér hal meg előbb, akkor ott marad a férj a sógornőjével egy házban ? Eladnák ? Vajon a férj örökölne-e a neje után ? Vagy mivel örökség, nem járna neki ? Nem tudom, csak gondolkodom...

Úgy tűnik, csak jól elvan a 3 ember az örökölt házban, de nem gondolnak sem hosszabb távra, sem váratlan helyzetekre.

31. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Liliom10)
2022. jún. 17. 18:36

Szerintem sem egészséges így az együttlakás.

Ha a húg nem akarja eladni a házat akkor max. bíróságon lehet kikényszeríteni a közös tulajdon megosztását.

Hosszú időt és sok pénzt igényel.

30. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. jún. 17. 18:33
Jav: házasság előtt megvolt.
29. liliom10 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 18:14

Ha nincsenek gyerekeitek, akkor a Te halálod után a férjed örökli a fele ingatlant. Jelenleg ő a Te részedben lakik, azt használhatja, de nem tulajdonos.

Az örökség az ingatlan, aminek fele a húgodé. Nekem a "velünk lakik"-nak olyan a hangzása, mintha a Ti házatokban lakna a húgod, pedig a férjed lakik a Ti ( a húgod és a Te) házatokban. A húgod tehát a saját tulajdonában lakik. A helyes : együtt lakunk a közösen örökölt házunkban.

Az én véleményem az, hogy nem laknék így együtt a tesómmal, hogy a férjemmel élek. Én eladnám, és elfelezném a pénzt, mindenki élje az életét. Ha olyan az ingatlan, hogy két lakás vásárlása után maradna pénz, akkor a húgodon nem kellene segítenetek anyagilag, és megtanulna megállni a saját lábán. Lehet, hogy nem nőtt fel igazán, a nővére a pótmamája, amíg csak él, ha együtt lakik vele. A férjednek is lehetne félretett pénze, ha 40 év körüliek vagytok vagy idősebbek. Persze, nem tudjuk, mióta éltek együtt, lehet, hogy fiatal kora óta, lehet az 15 év is.

Valahogy nekem nem egészséges ez a mostani helyzet. Talán nem véletlen, hogy a húgod nem szerencsés a párkapcsolataiban.

28. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 17:38

5 év után csak a használati dolgok lesznek közösek.

Az ingatlan, ami a házasság alatt megvolt, illetve a házasság alatt az egyik fél örökölte, ajándékba kapta, soha nem lesz közös tulajdon.

Ha a testvéreddel közösen örököltétek, akkor mindkettőtöknek ugyanannyi joga van használni az ingatlant.

A férjed max. a te részedet használhatja.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Soufflet)
2022. jún. 17. 13:43
Tee,ne beszélj így a férjemről. Még a nagyapám és anyukám is élt,mikor a férjem hozzánk költözött. Különben meg 5 év együttélés utáűn ami az enyém,az övé is. Nem érted,hogy nem azzal van a gond hogy velünk lakik? Sajnálom...
26. Soufflet (válaszként erre: 25. - Soufflet)
2022. jún. 17. 03:42
Kezro toke lakasnak?
25. Soufflet (válaszként erre: 23. - Soufflet)
2022. jún. 17. 03:42

Elvileg csak a hugod csoro, o meg berleti dij nelkul elt

...miota is?

Mennyi felre tett penze van?

24. Soufflet (válaszként erre: 23. - Soufflet)
2022. jún. 17. 03:39
dobna
23. Soufflet (válaszként erre: 22. - Soufflet)
2022. jún. 17. 03:38

Egy orokolt hazrol van szo, fele-fele. Te megoszthatod a szobad. Lehet hogy rosszul tudom, de ha eletszeruen mukodik, akkor kell a masik beleegyezese is kell. Mivel a lakcim bejelenteshez a tulaj(ok) alairasa kell, aligha tevedek.


Te kihasznalod a tesod balgasagat es szemetnek allitod be.


Ha nem tetszik a helyzet adjatokn el a hazat, koltozzetek szet! Gondolom a faszingerednek az nem tetszene, mert most "van egy haza", valakit csak be kell kergetnie a szogajaba.

Ez a dalia mennyit Donna a kozosbe, ha lakast kellene venni??

22. Soufflet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 03:30

A tesod meg nem ker kulon fizetseget arra, hogy a ferjed ott lakik. Ennyit a kajarol. Ennel olcsobban hol fizetne hiteltnvagy berletet?

A rezsi osztasa rendben van, ha mindenki fizet.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - _Berry_)
2022. jún. 16. 13:50
Nincsenek sajnos gyerekeink,persze hogy jogosan van itt. Majd kiderül mit hoz a jövő.
20. _Berry_ (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 11:49
Akkor nem értem, hogy mi a problémád, teljesen jogosan van ott. Az meg, hogy ki fog előbb meghalni...ha mégis ti, majd max. eladja a házat (ha vannak gyerekeitek, a fele akkor is ugyanúgy járni fog neki, mint ahogy most is) és egy kisebb lakásba költözik. Külön pénzelni meg nem kell, ezt ti rontottátok el.
2022. jún. 16. 09:16
Sziasztok! A ház közös,szüleim után örököltük. Szeretjük,nem az van hogy nem akarjuk hogy itt lakjon. Lehet,hogy most fog nézzni másik muznkahelyet,mert kis szerény és az egyik munkatársa kikészíti idegileg. Kiabál vele,ugráltatja stb.
18. Solar-Tochter (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 19:08
Kié a ház?
17. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 16:53

Én nem nagyon értem, hogy mi a valós problémád. Gondolom a ház közös (örökség, vagy ilyesmi), tehát feltételezhető hogy albérletre nem kell költenie, ennek megfelelően bármilyen keveset is keres, a rezsi és a kaja felére elégnek kellene lennie. Ha meg ti már nem lesztek, ami gondolom nem ma-holnapi esemény, akkor majd megoldja...

Ha meg a ki-mennyit költ zavar, akkor állj elé, és mondd meg, hogy mennyit kell beadnia, hogy egálban legyetek. Ennek semmi köze a makacssághoz, hogy hol akar dolgozni teljesen az ő dolga, ahogy az is, hogy akar-e párt, vagy sem...

Az meg hogy anyagilag támogatjátok, az a ti döntésetek. Ha teszitek, akkor tegyétek szívesen, ha meg nem, akkor egész egyszerűen ne adjatok, hisz közös a hűtő, nem az éhenhalás fenyegeti...

2022. jún. 14. 15:42
Kié a családi ház? Közös a húgoddal? Szeretnétek ha nem veletek lakna?
2022. jún. 14. 15:24
Nem kell párkapcsolat terén probálkoznia, de illene leválnia rólatok és saját magát eltartania. Kezdve azzal, hogy "kirepül" 38 évesen..
2022. jún. 14. 13:33
Én se dolgoznék, ha nyomnák alám a pénzt. Szerintem ti rontjátok el. Nem egy 24-25 éves pályakezdő emberről beszélünk, akit még lehet segíteni kell, hanem egy 38 évesről... eszem megáll
2022. jún. 14. 13:29
Nem arról beszélgettünk hogy mindenképp találjon valakit. Konyhán dolgozik,de magán kézben van a hely,illetve bérli a főnök. Lenne lehetősége munkahelyet váltani,de nem teszi.
2022. jún. 14. 12:09
Tartana el a fene egy 38 éves felnőtt nőt!
11. _Berry_ (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 11:12
De miről próbáltatok beszélgetni vele? Hogy mindenképpen keressen valakit? Ezt nem lehet erőltetni. Vagy, hogy keressen egy jobban fizető munkahelyet? Kérdés, hogy ahol éltek valóban lenne jobbra lehetősége? Egyébként pedig, ha nálatok él, időnként bead valamennyit, akkor mire költ, miért kell kisegíteni? Vagy közmunkásként dolgozik és azért annyira alacsony a fizetése?
10. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 11:11

Hát akkor cselekedjetek valamit,,ha a szóból nem ért.Húzzatok kicsit a madzagon.


Inkább legyen sértődött egy darabig,,de tudjon kicsit észbekapni.

2022. jún. 14. 11:08
Milyen téren makacs? Minek adtok pénzt egy 38 éves felnőtt nőnek?
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 11:06
Sajnos, vannak emberek, akik így vannak "összerakva". Ilyen embereket nem lehet meggyőzni, nem tudsz mit tenni.
2022. jún. 14. 10:51
ha tudnátok,hányszor próbáltunk beszélni vele,de makacs mint egy öszvér.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook