Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás 4.hótól fórum

Hozzátáplálás 4.hótól (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. szabina1984 (válaszként erre: 20. - Monstro)
2009. dec. 11. 15:01

Én elősször délután kezdtem el kóstolgatni, de ott is csak azért, mert pocsékok az éjszakáink, a melleim meg már kezdték feladni a rácigálást egész éjjel. Tehát azt hittem, biztos éhes a gyerek, akkor egyen...de hiába kapott, ő akkor is felkelet..cici centrikus a kicsi fiam...:-D

most meg már délelőtt próbálkozom, vagyis tegnap kezdtem...:-)

22. szabina1984 (válaszként erre: 21. - Monstro)
2009. dec. 11. 14:59
Én tegnap adtam neki körtét, és semmi baja nem lett tőle, és úgy olvastam, hogy úgy mint az almát, körtét is lehet 4 hónapos kortól. Kicsit könnyebben jött a kaki, vagyis beterítette az egész gyereket...nem kellett erőlködni, mint a banántól...:-D
21. monstro (válaszként erre: 8. - Szabina1984)
2009. dec. 11. 14:45

spenót nálunk is van éppen:)

Egyszer már bűnöztem, megkóstoltattam vele a körtét, mesélem az anyósomnak erre totál kétségbeesve közölte hogy de hát azt még nem lehet... Pedig csak megnyalta:)

2009. dec. 11. 14:41
Tízóraira vagy uzsonnára lehet neki új ízt adni?
2009. dec. 11. 14:41
enné
18. monstro (válaszként erre: 5. - Kevian)
2009. dec. 11. 14:41
Az igaz, de azért jobban örülnék neki ha nem mindig ezt a mesterséges agyoncukrozott izét ebbé..
2009. dec. 11. 14:40

uhh nem is gondoltam volna hogy enniyen írtok majd:) Köszi előre is:) Én mostzanában mindig nevet adok a tápis kajának. a pl krumplifőzeléket ettünk:))

hm.. már megint ez a többesszám:())

16. evetke67 (válaszként erre: 15. - Szabina1984)
2009. dec. 11. 14:26
Én is így emlékszem - pulykát, vagy csirkemellet főztem neki. Ha ízesíted picit zöldfűszerekkel, sokkal kellemesebb íze lesz! (rozmaring, bazsalikom, oregano,stb.)Én a főzővízzel elturmixolva fagyasztottam le.
2009. dec. 11. 14:17
fél éves kortol, egz kis feher csirke hust, ha jól tudom, vagy jól emlékszem...:-D
14. ancsa84 (válaszként erre: 13. - Evetke67)
2009. dec. 11. 14:14
Húst milyen idős kortól lehet adni??
2009. dec. 11. 14:12
Az én kisfiam sokáig vegyesen kapta az anyatejet és a tápszert, de 5 hónapos kora körül kezdtem neki először gyümölcsöket adni. Alma, banán, őszibarack,paradicsomlé (persze az évszak beleszólhat!), utána kezdtem a főzelékekkel kísérletezni. Egyszerre mindig többet csináltam belőle, és pici adagokban lefagyasztottam, így nem kellett állandóan főznöm. Amikor már húst is lehetett adni, azt is leturmixolva jégkockatartóban fagyasztottam, és mindig csak abból tettem bele. De nagyon szerette a saját készítésű kásákat is - köles, zabpehely, kukoricadara - de ezt már később adtam neki, gyümölcsökkel keverve.
12. ancsa84 (válaszként erre: 8. - Szabina1984)
2009. dec. 11. 14:03

Igen,ízlett neki!

Megkérdeztem a védőnőt,és azt mondta már adhatom!

Utána olvastam,és egy héten egyszer ajánlották az oxál tartalma miatt!

11. szabina1984 (válaszként erre: 10. - Rékanya)
2009. dec. 11. 14:03
szerintem is inkább egészségesebb a friss gyümölcs, zöldség, és ami abból készül, mint a tápszer...
10. Rékanya (válaszként erre: 9. - Rékanya)
2009. dec. 11. 14:01

Mármint tápszert,csak reggel és este.

Tízóraira őszibarackot uzsonnára tejpépet kapott.

És minden rendben nála,nem beteg,és úgy fejlődik ahogy az meg van írva a nagykönyvben.

2009. dec. 11. 13:57

A spenót Rékának is nagyon bejött.

Mivel ő tavaly karácsonyi így az idei friss kerti mindenünkből kapott.

Sztem egészségesebb volt az mint a tápszer egész nap.

Egy idő után csak reggel és este kapott azt.

8. szabina1984 (válaszként erre: 6. - Ancsa84)
2009. dec. 11. 13:56
és, ízlett neki a spenót, mert azon már én is gondolkoztam, hogy merjek e csinálni, egyáltalán ilyenkor már lehet e...
7. szabina1984 (válaszként erre: 5. - Kevian)
2009. dec. 11. 13:56

de a tápszer nem a legjobb megoldás, sztem akor inkább már az új ízekkel kell próbálkozni...de ez csak az én véleményem...

igaz, mi szopizunk....

6. ancsa84 (válaszként erre: 3. - Ancsa84)
2009. dec. 11. 13:54
Ja és a spenótot is kipróbáltuk már,tápival hígítva!
2009. dec. 11. 13:54

Szia!


Egész életében ráér még minden vackot enni! Ne siettesd, ez a legjobb korszak az életében! S a Tiédben is, majd ha már főzögethetsz neki, néha örülnél, ha még csak tápszert enne... :)

4. szabina1984 (válaszként erre: 1. - Monstro)
2009. dec. 11. 13:53

helloka, mi 5 hósak leszünk szopizunk, de már én is elkezdtem a hozzátáplálást, kóstolgatjuk az ízeket.

Almát, banánt, bébikását, krumpli répa püré, sütőtök, eddig ezeket próbáltuk. Naponta még csak egyszer adom neki, utánna meg szopi, törpike nem reklamál....:-)

2009. dec. 11. 13:53

Szia!

Ez a téma engem is érdekelne...

Az én kislányom 27-én tölti a 4hónapot,és ő is tápszeres baba!

A doktornőnk,és a védőnőnk javasolta,hogy decembertől már elkezdhetek neki adni ezt-azt!

Kapott már almapürét,répát-krumplival,és gyümölcsös tejpépet is kostoltunk már!Imádja az új ízeket,szinte sikongat,mikor kapja!:)

2. Rékanya (válaszként erre: 1. - Monstro)
2009. dec. 11. 13:52

Szia!

Az én lányom 2 hónapig szopott,én is 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást,és semmi baja.Ahogy egyre többet eszik úgy lesz egyre könnyebb.

Mi alma,őszibarack és főtt kr.-val kezdtük.

Én az almát is megfőztem és úgy turmixoltam,mert Rékám bukós baba volt és a savassága így elszállt az almának.

Aztán jött a nagy kedvence a sütőtök.

2009. dec. 11. 13:49

Sziasztok!

Végignéztem a fórumtémákat, de nem találtam aktuális forumot a témában. Kislányom szeptember 09-én született, és sajnos tápszeres baba majdnem születésétől fogva, ezért szeretném a hozzátáplálását elkezdeni, de nálunk a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta hogy ráérünk még arra.Eddig bebea ha start aktívot ettük, most mivel mondtam a dokinak hogy ennénk valami mást is így írt fel egy új tápszert:))

Szóval segítsünk egy másnak, szívesen várom az ötleteket, ki hogyan, mivel és főleg mikor kezdte?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook