Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hová vonulhatnék el? fórum

Hová vonulhatnék el? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. csemár (válaszként erre: 30. - Catmother)
2014. máj. 12. 07:07

Értem én, hogy gondoltad.

Csak azt nem értem, hogy az "elvonuláshoz" minek kellenek segédletek?

Jobb az "alanatúr"! :-D

2014. máj. 8. 15:32
Galyatető
30. catmother (válaszként erre: 29. - Csemár)
2014. máj. 8. 09:01

Ebben nem a telefon lenne a lényeg, hanem hogy hallgassam valamiről a felvételt :) Írhatnék mp3 lejátszót is, az is van :) Egyébként tényleg nem venném fel a telefonokat, van rajta hívástiltás :)

Amúgy igazad van, én sem vagyok telefonbuzi, soxor el se viszem magammal ha nem hosszabb útra viszem. Volt, amikor otthon felejtettem, és észre sem vettem estig :)

29. csemár (válaszként erre: 28. - Catmother)
2014. máj. 8. 05:21

Most olvasom a FB-on (kép is van hozzá): "Az élet az, ami elmegy melletted, amíg a mobilodat piszkálod."


(Lehet, hogy bennem van a hiba, de erről a te ötleted jutott az eszembe. Szóval csak annyit akartam mondani ezzel a bejegyzéssel, hogy én a helyedben - az elvonuláshoz - otthon felejteném a mobilomat.)

28. catmother (válaszként erre: 27. - Csemár)
2014. máj. 7. 10:17

Húúú, megtaláltam, 23 részes!! :-o Köszi!

Szerintem kombinálni fogom a kettőt. Letöltöm ezeket telefonra, és kivonulok a természetbe vele! Mégpedig most hétvégén... Persze, ha nem lesz hideg, meg eső.

27. csemár (válaszként erre: 26. - Catmother)
2014. máj. 6. 19:17
Próbáld meg beírni a keresőbe, hogy "Csend a világ közepén". Nekem "előjött" erre... Ha nálad mégsem, akkor jelezd, kérlek.
26. catmother (válaszként erre: 25. - Csemár)
2014. máj. 6. 12:50
Jaaa, hát azt nem írtad, hogy YouTube-on nézzem meg :) Nem tudnád bemásolni ide a linket? Vagy privátban...
25. csemár (válaszként erre: 24. - Catmother)
2014. ápr. 30. 14:13

Lehet, hogy könyv, én egy "jútúb" felvételre gondoltam, azt néztem meg ma reggel. A 10 perces 1. részét egy sorozatnak. E. T. nagyon szuggesztívnek tűnik mint előadó, valószínűleg ezt meg tudja "csinálni" akkor is, ha könyvet ír.

Annak alapján, amit eddig megtudtam róla, valahogy az volt az érzésem (és ezért hoztam szóba a Csend a világ közepént), mert a mondanivalójának a lényege: a csend bennünk van - vagy nincs. :-D "Elvonulni" úgy is lehet, hogy nem teszel egy lépést se...

(Ne értsd félre, nem az észt osztom, nekem is csak néha sikerül, viszont ismerem azt a nyugtalanságot, ami hasonlíthat ahhoz, amit Te éreztél, amikor beindítottad ezt a fórumot.)

24. catmother (válaszként erre: 21. - Csemár)
2014. ápr. 30. 12:48

Ez nem helyszín, hanem egy könyv. :)

Amúgy olvasni is sokat olvasok - jó a könyv?

23. catmother (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2014. ápr. 30. 12:46

Igen, lehet :))

Viszont ott emberek vannak, és most nem szeretnék nyüzsi helyre menni.

22. emagdi (válaszként erre: 18. - Catmother)
2014. ápr. 30. 10:25
szerintem menj el egy wellness hotelbe, ha nem viszed a családot ott is egyedül lehetsz, elmélkedhetsz a szaunában meg a medencében, vagy a szobádban. csak ott lesz mint enned, és nem kell attól félned, hogy valami félőrült kirabol az erdő közepén. :)
21. csemár (válaszként erre: 19. - Csemár)
2014. ápr. 30. 07:18

Nos?

(Én most ismerkedtem meg az első résszel.)

20. csemár (válaszként erre: 19. - Csemár)
2014. ápr. 28. 18:32
Bocs, elírtam a nevet: Eckhart Tolle
19. csemár (válaszként erre: 18. - Catmother)
2014. ápr. 28. 18:29

Addig is:

Írd be alkalomadtán a Gugliba, hogy: Eckhard Tolle, Csend a világ közepén.

Ma hallottam róla, aszongyák, jó.

18. catmother (válaszként erre: 17. - Csemár)
2014. ápr. 24. 08:53
De, de... nagyon is el szeretnék még vonulni. Nagyon hiányzik egy kis egyedüllét, valahol a természetben. És ismerem magam, úgyis véghezviszem, amit nagyon akarok :)Csak nem vagyok egy nagy országjáró, ezért kértem ötleteket.
17. csemár (válaszként erre: 15. - Catmother)
2014. ápr. 24. 04:13

Pedig az az igazi, ha Te magad keresed meg... :-)


(Vagy lehet, hogy már nem is igazán akarsz elvonulni?)

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Catmother)
2014. ápr. 22. 11:50
Húsvét előtt voltunka a Bükkben, ott van sok kis faház, konkrétan a Garadna völgyben többet is láttam.
15. catmother (válaszként erre: 9. - Csemár)
2014. ápr. 22. 11:06
Az erdős hegyoldal kicsi házikóval nekem is nagyon szimpi lenne, csak konkrétan nem is tudom, merre induljak.
14. catmother (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2014. ápr. 22. 10:57

Megvagyok, csak nem voltam gépközelben :P És változatlanul szeretnék elvonulni.

Mindenkinek köszönöm a tippeket, szét fogok nézni. Azért remetének nem mennék :)

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2014. ápr. 22. 10:27
Mikor a gyerekeim picik voltak, azon álmodoztam, hogy minimum 12 órát egy sötét hangszigetelt helységben tölthessek el. :DD Túl éltem hangszigetelés nélkül is.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 22. 09:47

valami olyasmi lehetett, hogy hirtelen borult nála a bili, valakivel összeveszett, vagy valami egyéb konfliktusa akadt. gondolta, hogy na akkor ő kimenekül a világból, csak hirtelen nem tudta, hogy hova, így létrejött a fórum.


valószínűleg másnapra aludt a problémájára egyet, lehet már nem is akkora probléma, és már nem is akar sehova se menni :)


azért gyakran elfelejtik az emberek, hogy attól még, hogy ők "kivonulnak a világból", a problémák nem szűnnek meg, azokat ugyanúgy viszik magukkal :)

2014. ápr. 22. 09:31

Már, ahogy kiírta a fórumot, azonnal el is vonult.

Nem is gondolta komolyan, hiszen nem mindegy mennyi pénze van az elvonulásra, az ország melyik részén él, esetleg külföld is belefér-e neki, valamint mennyi ideje van, az elvonulásra, 1-2 óra, 1 nap, netán hosszabb?

2014. ápr. 22. 06:28
"helyoldal" = hegyoldal (Bocs!)
9. csemár (válaszként erre: 2. - Catmother)
2014. ápr. 22. 06:26

A legközelebbi park egy kevéssé forgalmas sarkába - ha városban laksz...

A kertbe - ha van "ilyened"...


Ha hosszabb időre szeretnél "elvonulni", akkor... Talán... Én a helyedben keresnék egy erdős helyoldalt egy kicsi házikóval... :-)

(Persze a Családnak írnék előtte pár megnyugtató sort, hogy most eltűnök egy kicsit, de semmi gond, majd jövök...)

2014. ápr. 22. 02:46
Majki remeteség.
2014. ápr. 21. 08:12
Budai hegyek
2014. ápr. 21. 07:21
Bármelyik hegységünk/dombságunk megfelel ennek a célnak. Manapság már majd' minden településen van vendégház is.
5. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Catmother)
2014. ápr. 21. 00:33
Szia! A mesés Dunakanyarban van egy kis település, Dunabogdány és ott van egy léböjtház. Ha beírod a keresőbe, kidobja az oldalt! Nagyon klassz programokat szerveznek és ráadásul a természetközeli kikapcsolódáson túl még nem csak lelki, de a testi mérgektől is megszabadulhat az ember.
2014. ápr. 20. 23:11
Bukk?
2014. ápr. 20. 23:11
Mennyi időre szeretnél elvonulni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook