Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova menekülnétek a helyemben? fórum

Hova menekülnétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
57. MZsanett (válaszként erre: 48. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 15:58
Sok negatívat éltem át, ezért először mindig a negatívat veszem észre, mert azt ismerem. De azért igyekszem...Csak nem könnyű átalakulni.
56. MZsanett (válaszként erre: 47. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 20. 15:57
Igaz, vannak erős emberek, és sérült emberek, meg gyenge emberek. Lehet, hogy te nem sérültél meg annyira, hogy képtelen legyél önállósodni. Vannak olyanok is, akik rossz házasságba menekülnek a családi fészekből.
55. csikil4ny (válaszként erre: 4. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 15:55

Azért nem, mert egy pár közös jövőjét nem érdemes egy már elszúrt életközösségre építeni, mert abból semmi jó nem fog kisülni.


Ha én hasonló helyzetben lennék egyértelműen az albérletet választanám párral vagy pár nélkül. Nem kell luxus körülmények között kezdeni és ilyen körülmények között nem érdekelne a horvátországi nyaralás. S hogy miért írom ezt? Egy éve egy icipici szobát bérlek a kislányommal, mert a házasságom nem úgy alakult ahogyan elvártam, most már mehetnék nagyobba, de nem megyek mert így jobban tudok takarékoskodni. Egy év alatt viszont az összes háztartási gépet megvettem amire szükségem van, igaz fél évig a gerincsérvem ellenére kézzel mostam. Túléltük.

54. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 15:54

Nem menekülnék, összeköltöznék a barátommal.

Tanulj! Nyelvet is, mert még szükséged lehet rá!

53. 328e1b30ab (válaszként erre: 41. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 15:25

Ezek szerint az elmúlt tíz évben nem haladtál előre, rosszul keresel, gondolom hétfőtől péntekig dolgozol.

Az elvesztegetett tíz év után ideje lenne nekiállni tanulni, például egy idegen nyelvet. 30 évesen azért legalább angolul illik beszélni.


Össze kellene szedni valami olyan tudást, ami megfelelő pénzért tudsz értékesíteni a munkaerőpiacon. Úgy semmi sem fog változni az anyagi helyzetedben, ha ezek után is csak annyit teszel, hogy reggel bemész a munkahelyedre, este meg hazamégy.

52. 328e1b30ab (válaszként erre: 33. - MZsanett)
2016. júl. 20. 15:21

Én pedig azt tapasztalom, hogy az emberek maguk élnek.


30 évesen az ember saját magért felelős, anyagilag is. Nehéz? Ez az élet.

2016. júl. 20. 14:57
ja és olyan nincs, hogy a nővéred csak úgy elvenné a pénzedet. bankszámlán van a pénz, csak te tudod a pinkódod.
50. massalhangzo (válaszként erre: 46. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 14:56

ma nagyon ellustultak az emberek es nagyon erdektelenek, mindenki csak panaszkodik, tenni azt lof...sz :D en mar a suliba is napi 3 orat utaztam, 30 evesen meg felkotottem volna magam, ha meg szulokkel elnek es nullan allnek az eletben. persze ehhez ki kell lepni a bazinagy lustasagbol es kenyelembol, tenni es dolgozni, kilepni a komfortzonabol


a legtobb ember csak kesereg es megmagyaraz mindent, hogy miert nem teheti azt, amit tennie kene

49. túrógombócka (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 14:54

albérletbe a barátoddal. ha ő nem akar veled külön költözni, akkor ezzel a fiúval ne tervezz.

a fiú családjához nem költöznék, mert az nem önálló élet.

48. massalhangzo (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2016. júl. 20. 14:53
te mindenben csak a negativat latod a rossz dolgokat, amik miatt semmi nem jo es semmit nem erdemes tenni. ez nem jo, mert hatraltat mindenben, es nem is tudod kielvezni az eletet ugy, ahogyan kene, pedig sok szep van benne, akkor is, ha tenni kell erte vagy megkuzdeni
47. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - MZsanett)
2016. júl. 20. 14:48
Engem ugyan nem ismersz, de itt vagyok példaként. Szar volt otthon, 18 évesen albérletbe költöztem, senki nem támogatott egy fillérrel sem. Igaz, hogy levelezőn végeztem, de van egy egyetemi diplomám, és ha keveset is, de tudtam félretenni, minden hónapban pár ezer forintot. Volt olyan, hogy semennyit se, mert több volt a kiadásom, mégis itt vagyok. Senki nem mondta, hogy könnyű az élet, de még 30 évesen is a sült galambot várni nem a legjobb ötlet szerintem.
46. 31bc25d879 (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 14:47

Tudom, hogy nem megy csettintésre és jó ha van ismerős aki kezdetben ellavíroz és megmondja merre van arccal előre. És egy jó foglalkozás is szükségeltetik. A számvitel szerintem nem éppen az és, hogy nem beszél nyelveket az sem előny.


Szerintem nem budapesti csak Bp-en dolgozik, és amíg bejut a mh-re az 30-40 perc gyaloglás földúton vagy bicajjal + a busz, távolsági gondolom, vagy a fene sem tudja.


Na mindegy, ő tudja. Mindenki maga tudja mibe vág bele, mit akar, mi a célja.

45. MZsanett (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 14:46
Á...nem rossz, csak néhány helyen olyan car a közlekedés Pesten, hogy Tatabányáról hamarabb érsz be vonattal.:/
44. massalhangzo (válaszként erre: 40. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 14:40

a biacajt azert irtam, mert ez az egy kifogasa volt a baratja csaladjanal, hogy sokat kellene gyalogolni a munkahelyere. szerintem 30-40 perc nem sok idokieses, ennyit kocsival vagy bkv-val is megtesznek. az meglepett, hogy budapesti, mert ott nem rossz a kozlekedes, olyan szempontbol, hogy eljutni mindenhova


ez a tanulj es menj kulfoldre olyan dolog, amit annyira konnyu mondani, csak megtenni nem. mert ez nem olyan, hogy szar munkad van, akkor ma dobod, holnap kulfoldon melozol jo penzert. ez legfeljebb egy terv lehet, amiert tenni kell, szervezni, megteremteni a lehetosget, nem azonnali megoldas. csak ugy mondjatok folyton, mintha ez egy csettintesre menne barkinek barmikor

43. massalhangzo (válaszként erre: 41. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 14:37

de elvileg a paroddal egyutt tervezitek a jovot, a koltozest, nem? akkor ideje lenne lepni, alberlet, lakas hitellel vagy barmi megoldas. ha odakoltoznel hozzajuk, mennyivel lennetek elorebb? szerintem semmivel, es nem biztos, hogy egyutt elve szulokkel jo lenne


ha ugy erzed, hogy a paroddal megsem terveznel ilyen komolyan, akkor keress alberlotarsakat, hatha ugy megeri es jobb lesz. budapesten azert talalni elfogadhato alberletet, szobat barhol

42. gizus58 (válaszként erre: 41. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 14:33
Ha a párod szüleihez költöznél, ott is kellene hozzájárulást fizetni a rezsibe,még ha nem is kérnék, de illene valamennyit beszállni.!Főleg ahogy írod, nekik is van hitelük nem lehetnek anyagilag jó helyzetben.Plusz még alkalmazkodnod is kellene hozzájuk!Akkor már inkább közösen a pároddal albérlet!
2016. júl. 20. 14:27

Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást.


Idegen nyelvet nem beszélek.


Budapesten dolgozom, 10 éve ugyanazon az egy munkahelyen, számviteli területen, legalja.hu beosztásban és munkakörrel ami számvitelen belül létezik, de erre nem panaszkodom, jön a havi fix és kész. Nem szeretném megosztani hogy mennyi a havi fizum, hogy mennyi a félretett pénzem.


Átlagkeresetem van, egyedül egy albit max úgy tudnék kifizetni hogy ha egy putriról lenne szó és akkor egy centet se tudok félretenni, megtakarítani.


A jelenlegi megtakarításom negyedét meg elvinné az albérlet kauciója.

40. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 14:10

1.) Ha így nézzük igazad van.


Ha úgy, akkor meg váltson, ugorjon, tanuljon, dolgozzon. De a földutas verzió a barát családjánál szerintem nem viszi előre.

A saját családjára ami véleményem szerint a nagyobb baj abszolút nem támaszkodhat. Sőt, csak hátrahúzzák.

Mindenképpen így vagy úgy a kezébe kell vennie a saját sorsát.


2.) ha "50 évesen is megélhetési problémákkal küzdenek az emberek", vajh miért is ne próbálja meg külföldön?


De kulcsfontosságú lenne tudnunk mi a szakmája, milyen nyelveken beszél a fórumindító, mert az nagyban befolyásolni engedné javaslatainkat, hogy merre, hová is meneküljön:)

39. MZsanett (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 14:10
Napi 3-4 óra utazás, plusz a munka elveszi az egész életet, rendesen bele lehet fásulni.
38. massalhangzo (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 14:00

szerinted egy kulfoldi alberletet tudna fizetni egyedul, munkat talalni egyedul, ha itthon meg ketten se tudnak boldogulni 30 felett? :D


igen, a keresett penz egy resze mindenkinel lakhatasra megy el, ha nem alberletre, akkor hiteltorlesztesre, mert kotve hiszem, hogy huszonevesen olyan sokan keresnek annyit, hogy lakast vegyenek rogton, vagy a szuleik. jo az, ha be tudnak segiteni, de nem mindenkinek telik erre, az emberek nagy resze 50 evesen is megelhetesi problemakkal kuzd

37. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:59
Hát...nem egy életcél, de akinek úgy jó, hajrá!:)
36. 4331bba7c7 (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 13:57
Lehet! Minden felfogás kérdése :)
35. massalhangzo (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 13:56
most erre mit lehetne mondani? senki sem szeret napi tobb orat utazgatni, de 30 evesen nehez felulni egy bicajra es odatekerni 10 perc alatt? ne adj isten, dombon is athajtva?
34. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:53

Egyébként már bocsánatot kívánok de igenis a meredek domb lehet mosolyt lehervasztó tényező :), főleg nap mint nap földúton és még utána zötykölődik egy órát, hogy beérjen dolgozni, ugyanez hazafelé.


Hát ne mondja már nekem azt senki, hogy napi 2-3-4 órát utazni az olyan felemelő és boldogító.

33. MZsanett (válaszként erre: 28. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 13:53

Szinte az összes csoporttársamnak a szüleik fizették az albérletet anno. Meg a kolit is. Ők meg úgy hébe-hóba dolgozgattak, kerestek egy kis zsebpénzt, és ennyi...Szerintem a mai napig a szülők segítenek nekik.


Vagyis volt még egy csoporttársam, aki szintén a szülői házból menekült, de ő olyan szinten maximalista, hogy az idegösszeomlásig képes hajszolni magát.

32. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:48

Most ezt nem értem mire mondod, tőlem aztán nyugodtan megpróbálhat bármit is, a hóban-fagyban-sárban, esőben, sötétben lévő gyaloglástól elkezdve a baráthoz vagy éppen a fizetését elvevő nővéréhez is költözhet.

De valóban mehetnek albérletbe is, ahol az egyikük fizuja elmegy az albira és a rezsire, a másikból meg élnek.

És még az az alternatíva is ott van, hogy marad a dühkitöréses papával.

Emellett külföld, tényleg ördögtől való ötlet:)


Sehol nincs kolbászból a kerítés...már külföldön sem.

31. Cirmancs (válaszként erre: 30. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:47
Igazad van, ez most valami mánia...külföldre is csak nyelvet jól beszélő, jó szakmával rendelkező emberek kellenek. És még úgysem könnyű. Hollandiában dolgozó/élő ismerőseim közel évtizede élnek kint. Az itthonihoz képest jól fizető állásuk van, mégis az ottani költségek... 6-an élnek egy 70 m2-es lakásban, ahová most született egy kisbaba is pár hónapja. Ez a valóság.
30. massalhangzo (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2016. júl. 20. 13:40

mindenki mindenkit kulfoldre hajt, pedig ha valaki 30 evesen itthon sem kepes a sajat eletet rendbe tenni, az hogy lenne kepes kulfoldon egyedul, valoszinuleg nyelv es tudas nelkul barmire?


nagyon kevesen vannak, akiknek a szulok rogton tudnak venni lakast es fiatalon is mar szuperul fizeto munkahelyuk van, de ha valami nehez, es nem kesz, akkor mar meg se kell probalni? :D

29. massalhangzo (válaszként erre: 6. - 9c57fd10dc)
2016. júl. 20. 13:38
vegyel egy bicajt, ha csak ez a problemad. inkabb gyalogolnek (ja hogy meredek domb is van? :D :D), mint ilyen korulmenyek kozott eljek
28. 31bc25d879 (válaszként erre: 13. - MZsanett)
2016. júl. 20. 13:35
Én is így látom. Ha valaki mögött nem állnak a szülők, nem örökölt mondjuk egy lepusztult garzont, vagy házrészt és/vagy nem kiemelkedően tehetséges valamiben, valóban nem könnyű.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook