Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hormondiéta fórum

Hormondiéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. bimm2
2013. máj. 27. 07:13

Napi egy multivitamin!

Ujabb szabaly a hormondietaban, a napi egy multivitamin.

Szerintem mindenkinek szednie kellene a multivitamint naponta. A specializalt vitaminokban hiszek, hogy a noknek fejlesztettet a nok szedjek, a ferfiak a ferfiaknak valot, a sportolok a sportoloknak valot...

Hat, ez is egy teljesitheto hormondieta feltetel :)

2013. máj. 27. 02:18

Nézd csak, itt a 2. oldalon...de ha jól látom, nem a méregtelenítésben.


[link]


(valamicskét értek angolul a német alapján, de folyamatos szöveget nem.)

2013. máj. 27. 02:14
Általában nem engedik a diéták...:D
52. bimm2
2013. máj. 27. 02:05
Mi van az alkohollal? :D na azt meg keresem... Tudja valaki, lehet e alkoholt inni? Norbi tiltja ahormondietaja alatt...
51. bimm2
2013. máj. 27. 02:00

Szoval a hormondieta (Natasha Turner elmelete alapjan) a meregtelenitessel kezdodik.

Amiket enni lehet

-glutenmentes gabona

-zoldsegek (kukorica kivetel)

-*gyumolcsok (kiveve citrusok, szaritott es konzervalt)

-diok

-magok

-hal

-husok

-feta sajt vagy kecskesajt

-oliva

-*lenmag

-avokado

-canola olaj

-tojas

-nem tehentej (mandula, szoja ilyesmi)

-szojatermekek

50. bimm2
2013. máj. 27. 01:59

A meregtelenito, gyulladascsokkento kezdes ket hetig kell, hogy tartson.

Tehat ket hetig kell a korabban mar leirt eteleket tartani...

Meg vacilalok, hogyan tudom a kis tehentejemet elhagyni, de most orulok, hogy megtarthatom a gyumolcsevest :) juhhhu

Erzem magamban a 'harcra fel!'-t.

Mivel az elobbi felsorolasbol ket dolgot kihagytam, ezert ezt most potolom...

49. Guruljka (válaszként erre: 42. - Bimm2)
2013. máj. 27. 01:11

Bocs, ezt csak most olvastam. Persze, hogy a rostok a kiürítést szolgálják.

Találtam német infókat, de nem túl sokat, még böngészgetem.


Amit eddig olvashattam a hormondiétáról, az nagyon kevés. Igaz, három ALAP típusának egyikébe sem férek bele egyértelműen, de nyilván van erre finomítás is.

Én nem csináltam még léböjtöt sem, még a tavalyi táplálkozás-átálláskor sem. Ehhez én gyáva vagyok. Arra figyeltem, hogy sok folyadékot igyak (ez nálam meleg, és nagyon gyenge tea), és abból főzök, amihez a boltban hozzájutok. Biotermékeket rendelnem kell, különlegességekhez nem jutok hozzá. Ezt úgy kell érteni, hogy még padlizsánt sem kapok itt a faluban. Cukkinit ritkán, pedig ezek ma már nem is különlegesek.

2013. máj. 27. 00:57

Érdeklődni próbálok valamiről,amirtől még nem hallottam szokatlan és kevésbé érthető dolgoknál többet.

Már régóta nem használok sima lisztet, de ez itt nem volt kérdés.

Norbit nem bántottam, csak leírtam, hogy nekem személyesen ellenszenves.


Sértegetni senkit nem próbáltam. Nem szokásom mást megsérteni.


Az inzulinról valóban nincs személyes tapasztalatom, csak amit tanultam róla, a méregtelenítést én magam nem végeztem, de elég sokat olvasgatok táplálkozás-élettani dolgokat, hidd el.

Ha rosszindulatú és buta lennék, akkor nem lennék 17 kilóval egészségesebb, mint tavaly ilyenkor voltam. Nemscak fogyást értek ez alatt, hanem erőnlétet is, azért írtam így. Nem koplalok, és nincs eltiltva semmi. A finomított szénhidrátokat a magam jószántából hagytam el, de teljes kiőrlésű dolgokkal helyettesítem. Eszem barna kenyeret, ha úgy adódik, de általában lencsét, kölest, zabpelyhet és -korpát.

Mindezt azért nem írtam eddig, mert próbáltam rájönni, mi az előnye a hormondiétának.

Nem az én fórumom... de attól még érdeklődnék, és remélem, találok a neten valamit esetleg németül is.

47. bimm2 (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2013. máj. 27. 00:45

Ott is angolul lenne... Semmi ertelme.

Kulonben sem valtasz a sima lisztrol, nem turod, ha megmondjak, mit es mikor egyel, gozod sincs az inzulinrol es a mergtelenitesrol sem, cserebe csak kritizalsz es bantod azokat, akik gazdagok egy ilyen dieta meghonositasabol, sertegetni probalod azokat, akik azt a termeket vagy produktumot veszik vagy venni akarjak. Puffogtatod itt a felmondatos megjegyzeseidet, hogy mi az ami NEM JO, de meg egyetlen pozitiv vagy valamire valo bejegyzesed nem volt.

Tenyleg nem ez a te forumod itt.

2013. máj. 27. 00:38
Boldogan olvasnék róla, de a facéra senki kedvéért nem fogok regisztrálni.
45. bimm2 (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2013. máj. 27. 00:37
Akkor sajnos veled nem fogok tudni errol beszelgetni... Sajnalom
2013. máj. 27. 00:35

Angolul nem tudok, német nyelvű oldalt nem találok.

Magyarul nincs, csak cikkek.


Államtitok?


(Nincs az a Natasa, akiért a facéra belépnék, ez kilőve.)

43. bimm2 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2013. máj. 27. 00:34
Te egyenlore semmit nem tudsz errol a hormondietarol, ugye?
42. bimm2 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2013. máj. 27. 00:33

Es nyilvan az is elkepzelheto, hogy a 'detox-phase' elnevezest en forditottam rosszul, es inkabb egy 'atallo resz' vagy beindito resz' helyesebb lenne. Hiszen megiscsak hormondietarol van szo, nem egy meregtelenito kurarol.

Te hogy forditanad a detox phase-t? Kitalalhatjuk kozosen, mi a megfelelobb.

Azt a megjegyzesedet is eleg sommasnak talalom, hogya rostokkal tavozik a mereganyag - egyebkent. Mert attol, hogy rostot viszel be, meg semmilyen mereganyag nem fog kiuurulni beloled. Ahhoz valami egyeb osszetevo szukseges, a rost mar csak azert hogy ez ki tudjon jonni. Mit gondolsz errol?

2013. máj. 27. 00:30

És nem a hormondiétát, hanem első lépésben ezt a méregtelenítést nézem meg alaposabban.

Most már kíváncsi vagyok.

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Bimm2)
2013. máj. 27. 00:29

Engedi a húst, korlátozás nélkül, tehét akár zsíros hús is lehet..de a sovány húsban is van zsír.

Az olaj is zsír, de az engedélyezett sajtok is zsírosak.

Az olajos magvakból nem ehetsz csak egy marékkal, mit nincs talán 50 gramm sem.

A zöldségfélékben jóval kevesebb a rost, mint pl, a gabonák korpájában.


A cukor elhagyása persze rendben van.

39. bimm2 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2013. máj. 27. 00:25

Ez a konyvbol van. Sajat gyujtes :)

A facebookon van egy oldal az a neve 'the hormone diet' es ha a youtube-on beirod hogy natasha turner, akkor egy csomo riport leon vele.


Miert hagyna zsirosra?

Egyfele zsiradekot enged, a kanola olajat,

rostoknak az osszes glutenmentes gabona, zoldseg, gyumolcs (kiveve a citrusokat, a konzervgyumolcsoket es a szaritottak) olajos magok. Ez mind rost (is).

Miert gondolod, hogy ez zsiros?


Szerintem meg az elso lepes a cukor teljes elhagyasa, emiatt a szervezet majd a zsirokbol-olajokbol gyart maganak cukrot, ami amukodeshez kell, csak a vercukorszintedet nem lovi az egekbe - kvazi az inzulinszintedet (hormon) nem serkenti.

Nekem eddig beleillik a hormondieta elkepzelesbe....


Te mivel indoklod, hogy nem?

2013. máj. 26. 23:50

Küldesz egy linker erről?


Érdekel az elmélete, mivel indokolja vajon, hogy a méregtelenítést elég zsírosra hagyja, de rostok nélkül (amik általában segíteni szokták a méreganyagok távozását).

37. bimm2
2013. máj. 26. 23:40

Szoval a hormondieta (Natasha Turner elmelete alapjan) a meregtelenitessel kezdodik.

Amiket enni lehet

-glutenmentes gabona

-zoldsegek (kukorica kivetel)

-diok

-magok

-hal

-husok

-feta sajt vagy kecskesajt

-oliva

-avokado

-canola olaj

-tojas

-nem tehentej (mandula, szoja ilyesmi)

-szojatermekek


ennyi :)

36. bimm2 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2013. máj. 26. 12:12

Igen! A hormondietaban az olajos magvak evese ajanlott. A huvelyesek kerulendoek...

Sok az atfedes. Na de a 'naaaagy szenhidratforradalmat' eljuk napjainkban. Atkins sem engedi a gyumolcsot. A hormondieta sem...

35. michelle.r (válaszként erre: 34. - Bimm2)
2013. máj. 26. 12:05
Igen, a paleoból tudom :). Ezt a hormondiéta könyvben olvastad? Elég nagy átfedés van :))
34. bimm2
2013. máj. 26. 11:09

Az olajos magvak evese mindig valahogy a 'bunos nassolas' korebe tartozott, mert sosem lehet abbahagyni... A MERTEKrol sosem volt meg csak foggalmam sem. Nem kinlodtam a ragyaktol sem, ugyhogy ha en egyszer nekialltam akkor mar csak az ures zacsko/doboz szabott hatart.

No, hat az ebben levo nagy felfedezes

A. A foldimogyoro NEM mag, hanem huvelyes! Ennel fogva az emesztese es a benne rejlo osszetevok totalisan mashova soroljak. Paff. Ettol paff lettem. Ti ezt tudtatok?!

B. Az olajos magvak merteke az egy maroknyi (hahaha ZART maroknyi!)

Igy viszont a hormondietaba totalisan beillesztheto, egyben napi kotelezo (legeslegjobban a manula)

33. bimm2 (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2013. máj. 25. 23:32
Jajj hat akkor neki nagyon hasznos lesz a kis konyv! Ugyanis a pajzsmirigy alulmukodesrol is szo van benne. Arrol is,. hogy a lefogyas nem fugg tole. (max 5-7kg)
2013. máj. 25. 23:31

Az az érzésem, hogy már hótt ciki azt mondani, hogy főzz otthon egyszerű és gyors ételeket, egyél jóízűen, amit csak kívánsz, és ne koplalj.

Az én hormonjaim normálisan működtek és működnek, de jobban is utánajárok ennek az elméletnek.

Azért eleve nem hiszem el azt, hogy az alakom miatt ne egyek húst, legfeljebb két naponta. Nem vagyok nagy húsevő, de ha kevés a fehérjém egy-egy nap, akkor sutty a csirkehús befele! :D Mégse lehet mindenhez túrót enni! :D

31. Guruljka (válaszként erre: 25. - Bimm2)
2013. máj. 25. 23:01

Van egy...Még nem olvastam utána, miben térnek el a lisztjei, illetve van-e saját malma.

De már neki is van rendszere.

30. michelle.r (válaszként erre: 27. - Bimm2)
2013. máj. 25. 22:39
Rábeszéltél, tovább gazdagítom kis barátunkat :)). Bár szerintem tök esélytelen lesz így is lefogynia, amíg nem húz el pajzsmirigyvizsgálatra.
29. michelle.r (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2013. máj. 25. 22:38
nem tudom elképzelni kókusz vagy bármilyen magtejjel, azt jó ideje nem ittam inglissztájl :)
28. michelle.r (válaszként erre: 21. - Bimm2)
2013. máj. 25. 22:36

Az én okos kis szervezetem gyerek korom óta nem veszi be a tejet :))

A kávémat én is kókusztejjel iszom, esetleg mandulatejjel.

Én a paleolit elvek szerint étkezem - inkább többé, mint kevésbé, mert a sajtokon azért sikerül néha el-el csúszni :) A glutént abszolút kiiktattam, az egyszerű, fehér szénhidrátokat is, a gabonákat is.


A teát

27. bimm2 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2013. máj. 25. 22:33

Nehez mit mondani... Az ember kicsit tobbet varna, mikozben erzi, hogy errol nincs mit tobbet beszelni...

Egy eleg egyszeru rendszer arrol. hogy mit ehetsz es mit nem.

Bar akinek szuksege van fogyasra, az minden ilyesminek orul. EN orultem volnba, ha ajandekba kapom!

26. michelle.r (válaszként erre: 19. - Bimm2)
2013. máj. 25. 22:27
Engem semmilyen diéta nem érdekel, ajándékba szeretném venni a könyvet. Azért kérdezem, hogy érdemes-e mert te már legalább láttad kinyitva :)), én csak az üzletek kirakatában. Nem a 990 forintot sajnálom, hanem nem szeretnék egy semmit mondó, érdektelen könyvet adni. De ha azt mondod, hogy aki alapvetően érdekelt a fogyásban és talál benne okos gondolatokat, akkor megéri az árát.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook