Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnét lehet tudni, hogy egy 2 éves gyerek hiperakíiv? fórum

Honnét lehet tudni, hogy egy 2 éves gyerek hiperakíiv? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. rinike (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2009. júl. 5. 09:08
Én nem értek hozzá, elhiszem amit mondasz, hiszen neked van benne tapasztalatod. Mégis, ha emlékezetem nem csal, akkor az általam említett könyvben, még 1 éves (sőt tán éven belüli?) gyermekre is vannak adatok, hogy mi a minimum, amíg képesnek kell lennie ugyanarra a dologra figyelnie. Megjegyzem, az én (akkor egy-két éves) fiamnál emlékszem, hogy a könyv olyan hihetetlenül kevés időt írt, és még annak is az alsó határán volt, de szerencsére a normálison belül mindig. Emlékszem, hogy komolyan aggódtam én is annak idején...
2009. júl. 5. 09:06
Ha részletesebben kíváncsi vagy, írj és szívesen válaszolok. Nagyon sok hiperaktív és annak kikiáltott(de nem az)gyerekkel foglalkoztam már.
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. júl. 5. 09:03
Egy 2 évesről nem lehet megállapítani, hogy hiperaktív. Ennyi. (gyógypedagógus vagyok)
2009. júl. 5. 08:59

A hiperaktivításról van egy könyv (én 14 éve könyvtárból vettem ki), és van benne egy táblázat, hogy adott életkorhoz mekkora a minimum koncentrálási idő. Mivel alapos gyanú :-) merült fel a fiam hiperkativitására, így mikor észrevettem, hogy valamit önállóan elkezd játszani, stopperrel megmértem, hogy hány percig köti le ugyanaz a dolog. Az első mérések idején a fiam eredményei mindig benne maradtak a normálisban, de éppen az alsó határon. A könyvben voltak koncentráció fejlesztő játékok, így többszöt játszottunk is belőlük. Egy év múlva megállapítottam a dignózist :-) (nem vagyok orvos), hogy a fiam nem hiperaktív, de hatalmas a mozgásigénye, ezért tudatosan sokat "fárasztottuk". Eredmény: 16 éves, korosztályos válogatott sportoló, és jó tanuló. Legerősebb tulajdonsága a koncentrálás.

Általános iskolában volt neki valódi hiperaktív (diagnosztizáláták ezt nála az orvosok) osztálytársa. Mikor egyszer tudatlanul javasoltam az anyukának, hogy miért nem sportoltatja a gyereket, hogy lefáradjon, azt mondta, igazi hiperaktív (úgy értem, hogy ez egy tényleges betegség!) gyerekek be/túlpörögnek a sportól, nem hogy nem segít rajtuk, hanem árt.

Szóval magadtól is kiderítheted a koncentráció mérésével, hogy van-e ok aggodalomra, ha nincs, akkor a mozgékony és csak emiatt hiperaktívnak mondott gyereknek lehet és kell az, hogy a folyamatos mozgásigényét kielégítsék, mintegy lefárasszák, ha azonban tényleg hiperaktív a gyermek, akkor jobb, ha mielőbb orvosi kezelés alá kerül.

6. Belle Morte (válaszként erre: 5. - Rea69)
2009. júl. 5. 08:54
Ismerek olyan 9évewst, aki nem képes végigülni egy filmet, sőt ha nem moziban nézem én sem vagyok képes (20 múltam :P)... :D A másik meg: csodálkozik, hogy a gyerek sokat futkos???? Hát istenem! Eddig panelban csak azt hallotta, hogy "nem szabad, mert lent meghallják", "nem szabad, mert felszólnak"... Örül szegénykém, hogy élvezheti, düböröghet, és senki nem szól rá. Nem lehet vele semmi gond szerintem, én egy 3,5 éves gyereket lelőni nem bírok, én meghalok, mire az picit elfárad... :D Nyugodj meg, az anyós-pajtás meg ha nem nevelte a fiát ne okoskodjon, mert az orrára csapok, üzenem neki. :D
2009. júl. 5. 08:50

Még az is lehet,hisz nem is ő nevelte a fiát :-(

Szerinte ez egy komoly betegség,mert a lányom nem képes végigülni egy filmet ugy hogy ne mozogjon közbe, és szerinte sokat futkos az udvaron.

(Most költöztünk panelból családiba)

Én ugy gondolom,hogy ez még nem gond,de most ez van müsoron.......

4. mohonc (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. júl. 5. 08:33
Lehet, hogy csak elfelejtette, hogy milyenek a kétévesek. :)
3. Grácia (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. júl. 5. 08:21
nálunk voltak ilyen vizsgálatok, bár a gyerek még kisebb volt 1-1,5 és megállapították hogy csak hipermobil azaz mozgékony :) és tény a sok "hülyeséget" a mozgékonyság mellett elhagyta...
2009. júl. 5. 08:11

Sziasztok!

Szerintetek honnét lehet tudni,hogy egy 2 éves gyerek hiperaktiv?

Kedves anyósom hónapok után meglátogatott bennünket,és megállapitotta,hogy az unokája hiperaktiv.

2009. júl. 5. 08:10
Hiperaktiv?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook