Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan */ kiktől, származunk? fórum

Honnan */ kiktől, származunk? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. jún. 12. 10:10
az odaig rendben, de en hozzaszoltam a temahoz, es nekem ugy jott le, h mekkora egy hulye vagyok, h lehet ilyet irni, amikor ez nem igaz, jobb lenne ha meg se szolalnal!
49. fde954d8c0 (válaszként erre: 47. - Jay néni)
2007. jún. 12. 10:02

Jay kedves....

a végeredmény siralmassága szerintem az elnyugatiasodás"-nak tudható be, szerintem akiben van identitástudat, az tudja azt hogy ez komplex probléma, és sajnos egész földünket fenyegeti!

nemcsak az echte" Magyar él a fogyasztói társadalom bűvkörében, hanem az egész világ! a cél pedig pontossan ez, elsivárosított emberfajtákat létrehozni, pont úgy mint az alant bemásolt Habsburg- uralkodók által meghamisítot, eredetünk, */ látszat finnugorizálás/ , a szolga a jó ember, akinek nincsennek gyökerei, akinek nincs multja, akit lehet dobálni ide oda, aki egy ember, de nem több!

48. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 46. - Fde954d8c0)
2007. jún. 12. 09:43
és téved rajtam kívűl mindenki, aki felvilágosultabb mint a tankönyveid!----ne haragudj, de hogy mersz ilyet kijelenteni?mindenkinek lehet velemenye, en azt irtam ki!es sztem nem minket kene lenezni, hanem nez annak utana, h miket es hogy tanitanak a tanarok a sulikban!lehet, h az is jo amit en irtam es az is amit Antea irt!senkinek nem hagysz eselyt?nem vagy egy kicsit elszallva magadtol?
2007. jún. 12. 07:51

Kedves carscac!


Arra nem gondoltál még hogy nem számít?

Az számít, hogy mivé lettünk.

És ha az ősök (bárkik is legyenek azok), látnák a mai magyar emberek kicsinyességét, lelki szegénységét, egoizmusát akkor letagadnának. Nem a találmányok számítanak, meg az emberi zseni (az a pár), hanem hogy mivé lett a többség.

Hát igen siralmas a végeredmény.

2007. jún. 12. 00:07

nem kívánok csatázni.....

az ahogy viselkedsz, és kérkedsz,a tanulmányaiddal, az téged minősít.

egyébként tanulmányal, kérkedni ostoba dolog!

ha olyan felvilágosult volnál mint amilyen nem vagy, akkor reagáltál volna arra amiket bemásoltam!

az okított dolgok max a bemagolás szintjén jók addig amig államvizsgázol, vagy érettségizel, vagy doktorálsz,,,, stb.

aztán a sutba lehet dobni a legtöbb megszerzett tudást!

ma 2007-ben, sorra dőlnek meg olyan dolgok, amikről azt gondolhattuk pár éve, hogy nem ingathatja meg őket semmi sem!

hagyd ezt gagyi"Barcsak az egyetemen mondtak volna ezt a tanarok, mikor vizsgaztam oskorbol, okorbol, magyar ostortenetbol... . "

dolgot, mást áltass ezekkel! az lehet hogy levizsgáztál, de a vizsga semmi! a 0-val egyenlő! ezt fel kéne érni ésszel!

egyébként kíváncsian várom a reakciódat, ha ennyire művelt vagy, akkor semm akadálya annak hogy meggyőzz arról, hogy tévedek! és téved rajtam kívűl mindenki, aki felvilágosultabb mint a tankönyveid!

érdeklődve várom soraidat:)))))))))

2007. jún. 11. 19:39

ez már csak puszta érdekesség...........

.

"Szinte nincsen olyan Árpád-házi királyunk, akit a pápa ne átkozott volna ki, mert - Fehér M. Jenő leírása szerint - a magyar királyok megtagadták az egyházi adó fizetését a pápának. Szántai Lajos művelődéstörténész közli az adatokat azokról a megtalált pápai levelekről, amelyekben a római püspök a mongol kánnak szövetséget ajánl, s azt Magyarország megtámadására nógatja. Még maga igazságos Mátyás is törte fejét egy önálló magyar egyház megalapításán, mely független a római egyháztól. Ugyanakkor a francia királynak írott levelében kifejti: Magyarország nem csupán a saját határait védi a török erőszakkal szemben, hanem az egyetemes kereszténységért is áldozza vérét. Milyen kereszténység nevében teszi hát ezt? Ezen kívül a Magyar Szent Koronával megkoronázott – mindenkori - magyar király egyházjogilag magasabb helyen állott a római pápánál, s a többek között pápaválasztáskor vétójoga volt."

2007. jún. 11. 19:25

ha érdekel valakit, bemásolom az oldal címét is!

.

"Szeretnénk azt hinni, hogy nem rejtett hiúság, hanem az az érdek, hogy tisztán lássunk és az igazság keresése vezet bennünket, amikor gyakorlati célokból arra törekszünk, hogy helyre igazítsuk az eltorzított képet és érvényre jutassuk a szittya népi egység gondolatát, ahogy a klasszikus szerzõk - akik egykorúak voltak - ezt látták. Õk nem voltak ostobák.


Igaz mi a szittya nevet olyan népcsoport megjelölésére akarjuk felhasználni, amely már sokkal régebben létezett, mielött Skythia nevét valaki is kiejtette a száján, de az indoeurópaiak is régen léteztek már, mielõtt Európa és India nevet kapott.


Volt tehát Skythia és léteztek szittyák. Voltak szittya szokások, kultúra, nyelv, amelyekrõl a görögök és rómaiak megállapították, hogy különbözõ az övéktõl. A szittya eredet hagyománya õsi idõk óta él a magyarok között és azt nem szabad mint üres mítoszt félretenni.


A problémákkal való foglakozásnak helyes útja, hogy türelmességgel megvizsgáljuk a korai magyar történetírás minden lehetõ olyan forrását, amely a Skythiek "Skythiai" eredetünkre utaló adatokat tartalmaznak...


Ilyen források a papok által írt régi magyar történeti krónikák, a szomszédos országokból származó német és orosz egyházi krónikák, a bizánci császárok és alattvalóik írásai és végül, de nem utoljára, a régi arab és perzsa utazók forrásai.


Az írásos kútfõk minden állításait ellenõrizni kell a történelem segédtudományaival: a régészettel, néprajzzal, embertannal és biográphiával. Ezek mindegyike fontos. Mégis az etnogenezis koronatanúja, a nép származásának, a történeti kutatásának az a különleges fajtája, amely a nemzet eredetét keresi,- mindig a nyelv marad.


Mint már említettük, a klasszikus Skythiából igen kevés nyelvi emlékanyag maradt ránk. De ha elgogadjuk a ziwiyeni lelet tanúságát és azt az elméletet, hogy a szittya kultúra fõleg sumér forrásból származik, feltehetjük, hogy a szittya nyelv a sumér nyelvbõl származik. Szerencsére, hogy a sumér agyagtáblák bõséges nyelvészeti anyagokat õriztek meg.


Ha a szittyák a magyarok õsei, mint azt a hagyomány állítja, és aha a szittyák a suméroktól származnak, akkor a sumér nyelvnek és a magyar nyelvnek rokonnak kell lennie. De hát így van-e?


Ha csak nincsen jogos okunk feltételezni, hogy egy nép nyelve megváltozott, akkor a nyelv tanúsága döntõ bizonyítékul szolgál a népcsoport eredetére nézve..."

2007. jún. 11. 19:19

érdemes elolvasni!

.

"A magyar parasztra szükség volt, hogy Bécsnek élelmet szállítson. Ezt felismerve a Habsburg uralkodók bölcs tanácsadói szintén felfedezték azt az igazságot, amelyet késõbb Orwell így fogalmazott meg:

"Az aki uralja a múltat, uralja a jövõt is. Aki pedig uralkodik a jelenen, uralkodik a múlt felett is" . Ennél fogva Bécstõl támogatott tudományos szervezet, hogy a magyaroknak egészen új megfogalmazásban mutassa be saját történelmüket, amely szerint õk alázatos, engedelmes szolgák voltak.

.

A Bécsbõl irányított történettudosók neki láttak, hogy a büszke szittya múlt minden hitét eltöröljék. Kimutatták, hogy a "Scythiának" soha sem volt semmi féle értelmezése. A régi magyar krónikákat megbízhatatlannak bélyegezték. Rosszindulatú, erõszakolt bírálataikkal gyakorlatilag minden megállapításaikat darabokra tépték.


"De hát akkor mi honnan származunk ?" kérdezték a magyarok a Rákóczi idõket követõ sötét évtizedekben... Gúnyos választ kaptak.


A tizennyolcadik század közepén, amikor még az etnográfia iránti érdeklõdés kezdetén voltak, a világ minden részén élõ intelligens emberek rájöttek arra, hogy a földet különbözõ emberek lakják az egyenlítõtõl a sarkvidékig, - közhellyé vált a trópusi szigeteken lakó boldog népeket nemes vadembereknek tekinteni, - míg a sarkvidék népeire, bálnazsíros táplálkozásuk és a miatt a furcsa szokásuk miatt, hogy feleségüket a vendégnek felkínálják, - csak utálattal és megvetéssel tekintettek, és azok a degeneráltság jelképeivé váltak. Ma már tudjuk, hogy ez a kép kirívóan igazságtalan. Mégis ennek a kornak az általános magatartását kell fontolóra venni, amikor J. Sajnovits munkájának a hatását értékeljük: "Demonstratio idiome Hungarorum et Lippenum idem asse." /: Annak bizonyítása, hogy a magyarok és lappok nyelve azonos. / A valóság az, hogy a kétnyelv minden csak nem azonos. Olyan távol állnak egymástól, mint az angol a görögtõl. Távoli rokon nyelvek. Nem Sajnovits volt az elsõ, aki az egyes finn-ugor népekkel való távoli rokonságot feljegyezte.. Mások is megfigyelték ezt, csak másképpen fejezték ki.

Sajnovits-nak a közlését a politikailag elnyomott és gazdaságilag kizsákmányolt magyar nép keserû nehezteléssel fogadta, akitõl azt kívánták, hogy dolgozzanak zokszó nélkül az idegen feudális uralkodó javára, akik állítólag sokkal magasabb természetes színvonalon álltak, mint megvetett lappok rokonai.


A magyarok eredetének kérdésében folyó tudományos kutatást megnehezítette, hogy a résztvevõk nagy részénél a fokozott érvek túlnyomóan nem voltak tudományosan megalapozottak.. Német tudósok különösen Napóleon utáni korszak hazafias ébredésében és romantizizmusában mohón ragadtak meg minden elméletet a magyarok származásáról, azzal a szándékkal, hogy a büszke magyarokat lealacsonyítsák. Ezt nyugodtan meg is tehették, hisz volt is valami igazság a magyar és a lapp nyelv távoli rokonságának kérdésében.


Így fejlõdött ki a finn-ugor nyelvészet. Nem kétséges, hogy sokan, akik ebben az irányban dolgoztak, becsületesen törekedtek az igazság kiderítésére. A baj csak az volt, hogy a mindenkori politikai hatalom az igazság megközelítésének csupán egyedül ezt az egy útját támogatta. Az igazságnak csak egy részét lehetett kinyílvánítani.


Fiatal magyar tudósok csak azzal a feltétellel kaptak ösztöndíjat és külföldi útlevelet, hogy a kormánynak tetszõ irányú munkát fognak végezni. Csak olyan kutatóknak biztosítottak munkát, állást a Magyar-Osztrák birodalomban, csak olyanok kaphattak szubvenciót, ösztöndíjat a tanuláshoz, akik következetesen és állhatatosan hirdették a finn-magyar rokonságot. 1849 után, mint valaha, mikor a Habsburg uralkodó orosz segítséget volt kénytelen kérni a magyarok leverésére.

.

42. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 33. - Fde954d8c0)
2007. jún. 11. 18:28
huh, nekem ez magas :)
41. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - E71af41436)
2007. jún. 11. 17:15
:)) igazad van, kutatasok bizonyitjak, hogy a bolcso valahol a Viktoria-to kornyeken van. Akkoriban meg a kontinensek nem voltak elcsuszva, vandorolgattak ide oda, aztan ot rekedtek, ahova jutottak az emberkek.
40. e71af41436 (válaszként erre: 39. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 11. 17:11
mondtam ugye,hogy én vagyok itt a legokosabb :DDD
39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 38. - E71af41436)
2007. jún. 11. 17:09
Az emberiseg bolcsoje allitolag tenyleg ott van.
2007. jún. 11. 17:05
szerintem afrikából....és jól kifehéredtünk...:)))
37. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 33. - Fde954d8c0)
2007. jún. 11. 14:50
hat szerintem nem írtam blődséget!nem tudom, h Te merre jartal Történelem órán, de en jelen voltam!csak ennyit fűzök hozzá!
2007. jún. 11. 12:52

Szerintem Ádámtól és Évától akik atlantisziak voltak.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ja és Ádám a fáról mászott le, Évának meg finnugor ősei voltak.

Csakhogy kavarjak még egy kicsit.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

35. fde954d8c0 (válaszként erre: 34. - Icus)
2007. jún. 11. 12:34
megnézem
34. Icus
2007. jún. 11. 12:31
Ajánlom figyelmedbe a National Geografic internetes oldalát, Atlantisszal kapcsolatban. Lehet, hogy meglepődsz, az új kutatási eredményeken.
33. fde954d8c0 (válaszként erre: 24. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 11. 12:09

a válaszod első fele kissé sántít.

majom, semmiképpen sincs a képben, egyszerűen a darvini eredettanok sorra dőlnek meg, egyszerűen nem lehetséges ez a fáról lemászósdi!

miért nem?

mert egész egyszerűen, mindíg kéne lenni a fejlődés bizonyos stádiumaiban lévő hordáknak lenni.

az meg hogy pont akkor, pont ott az a pár majom lemászott a fáról? nos itt hiányzik a miért, hiányzik az ok, hiányzik nem egy hanem 1000000000000000000000000000000000000-láncszem!

.

magyarok

"Ha magyarokat nezzuk:

IV. évezredben a finnugor népcsoportba tartoztunk "

ez egész egyszerűen blődség, ezt a nagy orosz medve, próbálta elültetni a fejekben,,,,,

hogy miért?

mert a Magyar, a legősibb, hanem a legősibb!!!! népek, népcsoportok egyike, egyesek egyenessen az atlantisziak leszármazottainak tartják a Magyarokat! és ez miért érdekes? mert egy nép akkor erős, ha van gyökere, ha van eredete, és ezt megmásítani egyenlő az identitástudat teljes sárba tiprásával! a hagyományok, a lelkekben élő ősi eredetelőzmények, akkor kezdenek semmissé válni, ha a janicsárokhoz hasonlóan, apátlan anyátlan árvákból kezdünk építkezni!

ha megnézzük a lélekszámra vetített, a világ sorsát befolyásló találmányokat, akkor a Magyarok az első helyet is bealázva, menetelnek előre!

gyakorlatilag minden amit ma fejlődésnek, technikának, haladásnak stb. nevezünk, ahhoz köze volt Magyarnak!

a teljesség igénye nélkül: Golyóstoll, Autó, /belsőégésű motor*/, Atombomba, Hidrogén bomba, Számítástechnika, A DNS- ÁLLOMÁNYUNK TELJES TÉRKÉPÉNEK ELKÉSZÍTÉSE!!!, stb. a sor igen hosszú, és termékeny.

gyakorlatilag a tudást hordozzuk magunkban, és ezt kellett bealázni, tönkretenni, és felálítani egy fantazmagórián alapuló áll, finnugorr rokonságot, amit az emberek elhisznek.

jó példa erre a jelenleg is Használatos Biblia teljes megmásítása, átírása!!! így ennyi idő után ez a természtes, mindenkinek, az egyház is ezt fogadja el, az abban foglaltak viszont nem azok, amit annak idején bibliának neveztünk!

csak el kell tellni kis időnek, és sajnos az ember hajlamos elhinni azt, amit lát, tapasztal,, sőtt!!! adott esetben a fejébe vernek.!!! iskola, média, stb...

2007. jún. 11. 00:30
én Istentől, mert Ő teremtett a saját képmására NŐNEK
31. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - 0186e585f7)
2007. jún. 6. 17:30
Én is!
30. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 29. - Icus)
2007. jún. 6. 17:03
azt latom! :)
29. Icus (válaszként erre: 24. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 6. 14:08
ajánlom figyelmedbe, a kérdés feltevőjének a 3-as pontban lévő hozzászolását. Az ezekre reagálok válasza és kérdései után, "sértödötten" kivonult erről az oldalról:))
28. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 27. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 6. 13:47
jaja :DDD
27. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 26. - 5ab2bc2fa0)
2007. jún. 6. 13:04

az is lehet, de azt mar nem fejtem ki :DD

lehet, h matrix az egész! :DD

2007. jún. 6. 13:01
szerintem ő arra gondolt, hogy talán másik bolygóról származunk :)
2007. jún. 6. 12:53

Ha meg amugy nezzuk!

-anyám megismerkedett apámmal, osszeházasodtak, toltottek egyutt egy pár forro éjszakát, megfogantam,valoszinuleg ágyban de nem bizti :D, majd megszulettem egy oszi napon egy korházban! es akkor igy teljes a forumra a válasz :DD

24. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 23. - Icus)
2007. jún. 6. 12:47

hát jo, akkor fejtsuk meg!

ha alapjarat az emberre gondolt, akkor tobb verzio van: Ádám és Évát hanyagoljuk, mert akkor csunya verfertozesen ment keresztul mindnenki,ha meg a majmomtol szarmazunk,azt igy tudnam levezetni -Ramapithecus

Australopithecus (déli majom) 3,5-1 millió

-Homo habilis (ügyes ember) 2-1 millió

-Homo erectus (fölegyenesedett ember) 1 millió-100 ezer

(Pithecantropus)

-Homo erectus Neanderthalensis 100-35 ezer

-Homo sapiens (értelmes ember) 50 vagy 90-30 ezer

-Homo sapiens sapiens 35 ezer évvel ezelőttől!


Ha magyarokat nezzuk:

IV. évezredben a finnugor népcsoportba tartoztunk

Kr.e. III. évezredben már ugorok

Kr. e. 2000 körül az előmagyarok csoportja

Kr. E. 800 környékén pedig kialakult a magyarok népcsoportja

Kr. E. 500-ban a magyarok már a Dél-Urálban laktak

Kr. E. 500 és Kr. U. 550 között őseink átköltöztek Baskíriába

A VIII. század közepén Levédiába költöztek

895 tavaszán a Vereckei-hágón vonult be a Kárpát-medencébe

900-ra az egész Kárpát-medence a magyarság megszállása alá került



en ennyit tudok!

23. Icus (válaszként erre: 22. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 6. 12:31
Sosem tudjuk meg, mert a kérdés feltevője "eltünt". Hanyagolja nagyon ezt a témát!:))
2007. jún. 6. 11:00
mennyire menjunk vissza?
2007. jún. 3. 18:55
Engem speciel ISTEN teremtett az Ő képmására nőnek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook