Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hónapok óta tartó fájdalom fórum

Hónapok óta tartó fájdalom (beszélgetős fórum)


1 2
11. barbylove (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2015. nov. 10. 18:19

Székletből nem néztek lisztérzékenységet? Alapvizsgálat lenne egy cöliákia vizsgálat hasmenés esetén...Igen, fájhat az alhasad is tőle, mert begyullad az egész bélrendszered.

Tükrözésnél is meg tudják nézni. Sima allergia teszten is.

A laktózintolarenciát is könnyen meg tudják nézni. Ezekkel kellett volna kezdeni. Szerintem.

10. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - Povery)
2015. nov. 10. 18:15
Attól az alhas fájna? A gasztron nem mondták, hogy erre is van lehetőség. Illetve ez kialakulhat kb egyik napról a másikra? Olvastam már erről is, de nem olyan sokat. Azt már gondoltam, hogy próbaként elhagyom először a tejes majd a lisztes dolgokat. Bár tejes dolgokat van, hogy 1 hétig nem fogyasztok és mégis fáj, de a lisztes dolgokat még nem próbáltam elhagyni, annyira a mindennapi életem része.
9. barbylove (válaszként erre: 1. - 937a2a883a)
2015. nov. 10. 18:12

Chron-t nem nézték nálad?

IBS-t általában valamilyen stressz okozza. Volt valamilyen változás az életedben, ami miatt kikészültél?

Egyébként fiatal vagy még, ne add fel a vizsgálatokat, több orvoshoz is el kell menned. Én már 6 belgyógyásznál voltam...Nem mindegyik veszi észre a nyilvánvaló dolgot sem.

Jobbulást kívánok! És kívánom, h találjátok meg a megoldást, mert 26évesen nem kellene még így élned!

8. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - F742b2b47c)
2015. nov. 10. 18:12
Boldog vagyok, viszont nagyon sokat stresszelek. Pl szeretnénk babát, de rettegek az anyagi részétől. Attól, hogy nem fogunk tudni megélni, mivel albérletben lakunk. Ezen agyalok a legtöbbet. Illetve nagyon család centirkus vagyok és zavar, hogy nem tudom minden héten meglátogatni a szüleimet.
2015. nov. 10. 18:11
Étel intolerancia nem lehet?Glutén vagy laktóz?
2015. nov. 10. 18:07

Kedves Szanszi,

boldog vagy?

Mert tudod a szomorú lélek is megbetegíthet...

szerintem a megoldás belül van!

5. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Tünci79)
2015. nov. 10. 18:03
Gondoltam erre is, sokat olvastam róla. De létezik az, hogy 2 nőgyógyász közül egyik sem vette észre?
4. 937a2a883a (válaszként erre: 2. - 76c87e32e1)
2015. nov. 10. 18:02
De, volt teljes vérkép 2-szer is, illetve székletmintát is küldtem vizsgálatra. Minden jó volt mindenhol.
3. Tünci79 (válaszként erre: 1. - 937a2a883a)
2015. nov. 10. 18:02
endometriózis?
2. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - 937a2a883a)
2015. nov. 10. 18:01
Nem végeztek székletminta-vizsgálatot vagy csináltattak teljes vérképet? Mert ha az a pár vizsgálat negatív volt, tovább kellene keresni a problémát. Az orvosok lusták, annyit végeznek el, amennyit muszáj, és ha nem találnak semmit, annyi eszük meg jóindulatuk nincs, hogy tovább küldenének.
2015. nov. 10. 17:56

Sziasztok!


Úgy döntöttem, hogy ide írok, mert már teljesen tanácstalan vagyok. Kicsit hosszú leszek, igyekszem részletesen leírni a dolgokat. Előre is bocsánat a helyesírási hibákért. Nem mindig sikerül az adott betűt lenyomnom. :)


A panaszaim június közepén kezdődtek. Akkor az ügyeleten kötöttem ki erős hasfájással, hasmenéssel és élénk piros véres széklettel. Voltam hasi uh-n és találtak epekövet és vesekövet, de semmi mást. Azok pedig nem okoztak tüneteket. A diagnózis szerint a hasmenés kimarta a bélfalat és ezért volt vér a székletemben. Javasolták a gasztroenterológiát. Akkor nem mentem el.

Kb 2 hétig nem volt problémám. Akkor enyhe alhasi fájdalmak kezdődtek (csak a jobb oldalon), majd átterjedt a derekamra. Június végén úgy begörcsöltem, hogy megint az ügyeleten kötöttem ki. A vizeletemben vér és genny volt, illetve megint csináltak hasi uh-t, ahol még mindig ott volt az epekő és a vesekő is a bal vesémben. Megvizsgált egy urológus és azzal jöttem el a kórházból, hogy elmozdult a vesekő és távozni fog, azért fáj ennyire. 2 hétig kínlódtam fájdalommal és véres vizelettel. Ittam egy gyógynövény teát, ami segíti a vesekő morzsolódását is. 2 hét után 3 apróbb kő távozott, viszont a derék és alhasi fájdalom megmaradt. Voltam megint urológián, ahol minden rendben volt. Tiszta vér és vizelet minta, illetve röntgent csináltak és sem a vesékben, sem a hólyagban nem volt már semmi. Továbbküldtek a háziorvoshoz, hogy itt más ok van a háttérben. Hozzáteszem, közben kaptam 3 hétig antibiotikumot is, amitől hüvelygombám lett, illetve 1 hétig ment a hasam és nyálkás volt a székletem is. A háziorvos javaslatára elmentem először nőgyógyászhoz, aki nem talált semmit. A gasztron szintén nem talált semmi bajt a doki, de azért visszarendelt vastagbáltükrözésre. Amúgy időben már augusztus végén járunk. Aztán megint begörcsöltem és véreztem (hüvelyből), így a nőgyógyászati ügyeleten kötöttem ki. Megint hüvelyi uh volt, semmi elváltozás nincs. Én már akkor is éreztem az alhasamban apróbb csomókat, de semelyik uh-n nem mondták, hogy káros elváltozás lenne vagy az okozná a fájdalmat. A neten sokat olvastam és ezek lehetnek nyirok illetve zsírcsomók is. Azóta is megvannak, nem nőttek, de idegesítenek, hogy ezek okozzák e az állandó fájdalmat. Aztán eljött szeptember vége és megvolt a tükrözés is, de szintén minden negatív lett. Kaptam gyógyszert, hogy az akkor is fenn álló nyálkás székletemet rendbe tegyék. Januárban kell mennem kontrollra. Az orvos annyit mondott, hogy a tüneteim utalhatnak irritábilis bél szindrómára is, de még nem mondaná véglegesnek. Az epekőre tipikus tüneteim nincsenek. Aztán visszamentem a háziorvoshoz, aki megint elküldött vér és vizelet vizsgálatra, ahol mindent rendben találtak. A gasztros orvos szerint el kellene mennem neurológushoz is, de a háziorvos nem küldött el, szerinte indokolatlan, mert nem mindig fáj a derekam. Az állandó fájdalom az alhasban van. Annyit mondott, hogy figyeljem az étkezésemet.

Azóta eltelt több, mint 1 hónap és semmilyen orvosnál nem voltam. Az alhasi fájdalom szinte folyamatosan, maximum alig érezhető. Nem tudom mi lehet ez, de idegileg ki vagyok borulva. Senki nem talált semmit, de nekem mégis fáj. Az étkezésem nem kapcsolódik hozzá, legalábbis nem vettem észre. A székelési problémám megvan. Általában megy hasam és nyálkás a székeltem, ritkán van székrekedésem.

Viszont én nőgyógyászati problémára gondolok még mindig, mert főleg a petefészkem környékén érzem az alhasi fájdalmat. Ovulációkor annyira fájt, hogy alig tudtam lábra állni. Utána jobb volt, aztán menstruációkor megint görcsöltem, bár ez nem szokatlan. Viszont ma, amikor az 5. napon vagyok, tehát már csak 1-2 csepp barna van, megint fáj. Amúgy a fájdalmat úgy írnám le, hogy néha görcsös, néha erősen szúró. Ma már megint a sírás szélén állok.

Kezdek hozzászokni a fájdalomhoz, de mindig megijedek, ha reggel felébredek és fáj. Félek attól, hogy valamit nem vettek észre és komoly a baj. Illetve retteg attól, hogy megint nagyon fog fájni (mint júliusban a vesekővel) és az ügyeleten kötök ki. Amúgy a hormonjaimmal is baj van, de évek óta szedek gyógyszert és eddig ilyen tünetem nem volt. A fájdalom nem korlátoz a munkámban, csak nagyon zavaró. Illetve a két legnagyobb fájdalomkor szabadnapos voltam, amikor alig bírtam felállni. Az egyik a vesekövemnél volt, a másik lassan 3 hete, amikor ovuláltam. Akkor megijedtem, hogy vakbélgyulladás, de végül 2 nap múlva elmúlt.


Szóval azért írtam ide, hátha valakinek van valami ötlete, tanácsa, tapasztalata. Ennyi vizsgálat után nem találtak semmit, de a fájdalom megvan. Lelkileg kezdek tönkremenni, néha már csak sírni tudnék. Gondoltam arra is, hogy a stressz okozza, de ha nem fáj annyira, akkor lelkileg is jobban vagyok. Ha arra ébredek, hogy erősebb, mint ma, akkor lelkileg megint rosszul vagyok.

Amúgy 26 éves vagyok, ha ez számít.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook