Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet ilyen krémeket venni és menyibe kerül? fórum

Hol lehet ilyen krémeket venni és menyibe kerül? (beszélgetős fórum)


19. Lilibeth59 (válaszként erre: 18. - 9f98008a3b)
2012. jan. 30. 08:35

Rendben!


Egyébként pénztárca kímélő praktikákról, receptekről lehetne írni ebben a fórumban, nekem is van pár a tarsolyomban, gondolom, másoknak is.

18. 9f98008a3b (válaszként erre: 17. - Lilibeth59)
2012. jan. 30. 07:27

Dehogy akarom leharapni! :)))


Köszi a receptet, talán egyszer megcsinálom. ;)

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - 9f98008a3b)
2012. jan. 26. 11:32

Rendben, ne harapd le már a fejem!


Tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának a tiszta termékeket. Én sem. Ezért én is magamnak készítem, az alapanyag nálam is általában a sheavaj. Megveszek egy 100 g-os tégellyel, az nagyon sokáig elég (hónapokig), főleg, ha keverem valamilyen olajjal, pl. olíva, kókusz, de nagyon jó a finomítatlan napraforgó olaj is (mindegy, csak ne finomított legyen), nyáron pedig szoktam magam is készíteni körömvirág olajat, orbáncfű olajat, rózsavizet, rózsaecetet, almaecetet. Pár csepp illó is mehet bele. Arckrém, kézkrém, testápoló készíthető belőlük.

Kézkrémet pl. így készíthetsz otthon, gyorsan, egyszerűen, kevés kell belőle, szinte borsónyi elég, így nagyon sokáig kitart:

22 g shea vaj, 10 g kókusz-, olíva, mandula-, napraforgó olaj, de lehet persze más is, pár csepp illóolaj, de az el is hagyható.

A sheát valamelyik olajjal összeolvasztod, ha kihűlt, akkor tehetsz bele illót, mehet egy üres tiszta tégelybe, és kb. 10 percre tedd a fagyasztóba. Utána megint átkevered, és már kész is. Mint írtam, borsónyi elég belőle, ha a kezedre használod csak. Jól masszírozd bele.


Hidd el, én sem főzök ásványvízzel, de nem is szeretnék! Nem is iszom ásványvizet, víztisztítóm sincs, mert nincs rá szükségem. Jó a csapvíz, nálunk jó karsztvíz van. Bio gyümölcsöt mi is akkor eszünk, ha a sajátunkat esszük, egyébként egy alapos szódabikarbónás mosás és tiszta vizes öblítés, illetve mosódiós mosás és vizes öblítés a legtöbb vegyszert, szennyeződést leviszi a gyümölcsről, zöldségről.

16. 9f98008a3b (válaszként erre: 15. - Gavrilo1)
2012. jan. 25. 08:39

Köszönöm, aranyos vagy! :)


Nem szedek gyógyszert, náthával nem megyek orvoshoz!


Hiszek Neked!

15. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - 9f98008a3b)
2012. jan. 25. 08:26

Rendelj a neten egy kis doboz Shea vajat- nem kerül egy vagyonba és nagyon jó kéz és testápoló. És nincs benne ennyi vacak.


Egyébként lehet hogy jobbat teszel ha inkább semmit sem használsz, mint a mindenféle "földi jóval" telepakolt krémeket- többet árthatsz vele magadnak hosszútávon , és a gyógyszerek amiket akár a krémek deok miatt majd használnod kell jüval többe kerülnek majd. De akár még a sima egyszerű dizsnózsírt is kipróbálhatod, az aztán nem drága és tényleg jót tud tenni a bőrnek, de egy kis olivaolaj is. Tudom nincs jó illatuk, de nagyon finom, puhává teszik az ember kezét.

14. 9f98008a3b (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2012. jan. 25. 08:20

:)))


Hát akkor Te ne használd!


Itt nem mindenki engedheti meg magának a teljesen természetes alapú krémeket, kozmetikumokat, tisztító szereket!


És ennyi erővel gázmaszkkal közlekedhetnék, nem főznék a helyi vízzel, mert extra klóros, de ezzel főzöm, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy ásvány vízzel főzzek.


Ja igen!

Víztisztító készüléket nem tudunk venni!


És nem eszünk naponta gyümölcsöt, és ha ennénk is, akkor sem bio-t, mert az a mi pénztárcánknak nem gazdaságos. :S


És sorolhatnám még, bár semmi értelme!

13. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - 9f98008a3b)
2012. jan. 24. 18:05

Bocsi, hogy csak most írok...


Szóval, minden termékben az összetevők felsorolása azzal kezdődik, amiből a legtöbb van benne.

Itt az első a víz, ebből van tehát a legtöbb a termékben.

Aztán jön mindjárt másodikként a glycerin, tehát ezzel sem spóroltak. Erről jó, ha tudod:

Glycerin

Funkció: nedvszívó, vízelvonó, kisebb koncentrációban nedvesen tartó alkotórész

Megjegyzés: zsírok és olajok alkoholkomponense, szintetikus gyártása propilénből, a bőrön ragadós filmet képez, nagyobb koncentrációban a bőrből vizet von ki, (Mivel a víz után a második összetevő, ezért szinte biztos a nagyobb koncentráció (Lili), ezáltal azt kiszárítja, bőrizgató, csecsemő-bőrápolókban egyáltalán nem ajánlott még kisebb mennyiségben sem.


A paraffinról, amiből szintén bőven van benne, ezt vedd figyelembe, mielőtt használod a terméket:

Paraffin olaj

Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.

Ez a vegyület olyasmi, mint a "fagyálló".

A propilénlglükol az ásványi olaj kozmetikai termékekben fellelhető formája, amelyet fék- és hidraulikafolyadékokban éppúgy megtalálhatunk, mint a fagyásgátló szerekben. A propilénglükolt a bőr- és hajápoló termékekben és a kozmetikumokban hidratáló hatása miatt használják. A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel. Helyettesítésére a kevésbé veszélyes butylene glycol a legalkalmasabb.


Itt van még a propylén glikol (PG) petróleum származék. Áthatol a bőrön és gyengítheti a protein és sejt szerkezetet. Általában gyógynövényekből származó kivonatok kinyerésére használják. Hozzájárulhat ahhoz, hogy más kemikáliák a bőr mélyebb rétegeibe bejuthassanak, és ezzel könnyebben a vérbe juthatnak. Az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. A PG elég erős ahhoz is, hogy eltávolítsa a hajókra tapadó kagylókat. Az EPA olyan mérgezőnek tartja a PG-t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi, valamint, hogy minden PG oldattól szabaduljanak meg oly módon, hogy ássák el a földbe. Mivel a PG gyorsan áthatol a bőrön, az EPA óv a bőrkontaktustól, hogy ez által megelőzhetőek legyenek az olyan következmények, mint az agy, máj és vese rendellenességek. Viszont nincs figyelmeztető címke olyan termékeken, mint a dezodorok, amikben a koncentráció nagyobb, mint a legtöbb ipari alkalmazásban.


Citric acid

Ez az élelmiszeriparból ismert E330, azaz citromsav.


Én biztos nem használnám!

12. 9f98008a3b (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2012. jan. 22. 19:10

Víz, glycerin, paraffin olaj, propylene glycol, ceteayl alcogenated castor oil, panthenol, citric acid, palmitic acid, honey, ....


Lusta vagyok ennyit betűzni, ne hari!

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 10. - 9f98008a3b)
2012. jan. 22. 19:02

Légyszíves, írd meg ennek a kézkrémnek az összetevőit, szeretném tudni, hogy mégis mit tartalmaz. A teljes összetevő: Inci.

Nem szabad csak azt nézni, hogy a krém tartalmaz mondjuk kamillát, vagy Aloe Verát, körömvirágot stb. Meg kell nézni, hogy még mit tartalmaz!

10. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Esztuskó)
2012. jan. 22. 18:54
Kézkrémeket használom, nekem megfelel.
9. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2012. jan. 22. 18:31

Aromaterápia!

Először ajánlom, nézz utána, hogy mégis mi fán terem!

Könyörgöm, ne higgyétek el, amit reklámoznak.

Az aromaterápia a legtisztább illóolaj használata, aminek az ára több ezer forint.

Persze lehet "illóolajat" venni pár száz forintért, de óva intek mindenkit, hogy ezeket használja. Szintetikus illatot tartalmaznak, semmi közük az igazi illóolajokhoz.

1-200 Ft-ért nem lehet aromaterápiás öblítőt venni!

Hülyítik, mérgezik az embereket, szemetet, csatornába sem való lötyit adnak el pár száz forintért, a hasznuk meg van rajta, mert pár forintért nagy mennyiséget tudnak készíteni, aztán már csak a flakonba kell tölteni, és vedd meg, mert rá van írva, hogy aromaterápiás.

Felment a pumpám, akik ezeket a termékeket piacra dobják és árusítják, mind le kéne csukni, mert tudatosan mérgezik a vásárlókat!

8. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - 645b490433)
2012. jan. 22. 18:23

169,-Ft egy liter öblítő! Gondolj bele, mi lehet benne? A flakon ára, a munkások fizetése, a szállítási költség, nagyker, kisker ár..

Mégis, nem gondoltál bele, hogy mit tartalmazhat ez a lötyi?

Használj öblítő helyett ecetet vagy citromsavat, pár csepp 100 +-os illóolaj mehet bele, ha illatra vágysz.

Ha a méregdrága öblítőktől kiütéseid vannak, akkor gondolj bele, ebben a 169,-Ft-os öblítőben mi lehet? Ha csak a flakon árát és a víz árát vesszük, már akkor is többre jönne ki...

Ennél még tényleg az is jobb, ha egyáltalán nem használsz öblítőt.

Persze, még jobb, ha mint írtam, ecetet vagy citromsavat használsz, a ruháknak "tiszta" illatuk lesz. Ha illatra vágysz, pár csepp 100 %-os illóolaj (több hónapig elég egy 10 ml üveg), vagy van még a mosóparfüm, ami kicsit húzósabb árban, de egy 100 ml-es hónapokig elég. Ne használj ilyen gagyi, kukába sem való terméket. Nagyon szeretném tudni, hogy mégis mit tartalmaz!

2012. jan. 22. 18:22
Én a Rózsásat szoktam használni koncentrátumból nekem tetszik az illata és elég tartós na nem olyan mint S...lan de nekem jóóóó. Ja és nincs kiütés.
6. pethoevi (válaszként erre: 5. - 645b490433)
2012. jan. 22. 18:08

Szia!

És milyen az illatuk?Kellemes?Lehet,h legközelebb kipróbálom...

Az aromaterápiásat próbáltad már?

köszi

2012. jan. 22. 17:59
Az öblítőjük 169 Ft az 1literes ha akciós én ezt szoktam használni, mert a méreg drága öblítőktől kiütéseim vannak.
2012. jan. 22. 17:58
de jó, köszi :) és használ valaki ilyet?
2012. jan. 22. 17:58
100 Ft-os boltba, legalább is itt nálunk a faluba.
2012. jan. 22. 17:56

Nálunk a százas boltban van, és olyan 300-400 Ft között mozog az ára.

A kacatvásárban meg olcsóbb.

2012. jan. 22. 17:54

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook