Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet elhelyezni Alzheimeres beteget? fórum

Hol lehet elhelyezni Alzheimeres beteget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. dec. 10. 12:45
Nekem nem kell bemutatni a magyar egészségügyet,harminc évig éltem otthon,a családom és a barátaim pedig még mindg.
26. virag32 (válaszként erre: 23. - Furge47)
2013. dec. 10. 12:44
OK,biztos van egy százalék,ami ilyen.
25. furge47 (válaszként erre: 17. - Virag32)
2013. dec. 10. 12:11
Én szivesen elbeszélgetnék Veled. Ez nem igy van.Nálunk a fönökök nem türték az ilyeneket. Ma már az igy dolgozókat elküldik.
24. furge47 (válaszként erre: 15. - Igazság hol vagy?)
2013. dec. 10. 12:04
Ezt késöbb olvastam de egyetértek. Csak felháboritott az írottak.
23. furge47 (válaszként erre: 12. - Virag32)
2013. dec. 10. 12:00
Ez igy persze nem igaz. Én 14 évig dolgoztam otthonban. Volt olyan fogyatékos akit behoztak,hogy nem él 2 hetet sem. Nem tudom biztosan de még legalább 25 évet élt. Az ott dolgozók nevében kijelenthetem, hogy szivvel lélekkel ápolnak. Pedig nem kapnak sok fizetést. Szóval szerintem mielött kijelentünk ilyeneket meg kell gyözödni,hogy igaz e!!!!!
2013. dec. 10. 10:17

Van egy egyházi intézmény Kismaroson, a Migazzi szeretetotthon.

Átlagos férőhely:156.000,-

Demens -"- :150.300,-

Emelt szintű -"-:183.,-

Több ágyas elhelyezés: 114.000,-

21. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2013. dec. 10. 09:32

Ez pontosan így van. Az épület ne olyan mint az egyháziaké, de az államiban az ellátás sokkal magasabb szintü.

Melyik a fontosabb? Én voltam olyan egyháziban, ahol egy templomba léptünk, és modták, ha valaki nem megy le a misékre, semmi gond, minden szobában van rádió, ami olyankor a szobákban szól. Jó nagy hülyeség. Egy ilyen beteget pont a mise köti le, pláne, ha nem is vallásos.

20. virag32 (válaszként erre: 19. - Igazság hol vagy?)
2013. dec. 10. 08:39

Köszönöm,ennek is utánanézek,még ez volna a legjobb.Csak szerintem ez anyagilag nem menne,nem két fillér,gondolom...


Egy barátom eü-ben dolgozik,és azt mondta,ez az opció már nincs,nem tudom,mire gondolt,nekem ez furcsa lenne,ha így lenne.

19. igazság hol vagy? (válaszként erre: 17. - Virag32)
2013. dec. 10. 08:27
A mamának va nyugdíja,spórolt pénze meg egy nagy lakása.Miért nem próbáljátok meg az otthoni ápolását,akár ottlakással.Van ilyen lehetőség is,csak utána kell nézni.Biztos,hopgy találtok rá alkalmas ápolót- gondozót .
18. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Virag32)
2013. dec. 10. 08:19
egyik ismerősöm édesanyja otthonba került, jó ellátásban részesült
2013. dec. 10. 07:41

Jó,én kizárólag rosszakat hallottam és azt,hogy otthagyják az öregeket a saját piszkukban,akik max a halált várják (egy ismerős néni speciel ilyen helyen van,havi hatvanezerért,hát köszi.)Anyum ott volt nála látogatóban,szó szerint rosszul lett,ő próbált neki segíteni,miközben a nővérek kávéztak és sz...rtak mindenkire,és úgy hallottam,ez kb minden állami helyen így megy.(Nem lep meg,az otthoni egészségügyet ismerve.)


Kőbányán lakik anyum is.Nem tudom,mekkora összeget takar a beugró,de csak nagyim nyugdíja és spórolt pénze van.Egy bazinagy háromszobás lakása van,amit szerintem gyakorlatilag lehetetlen eladni.Úgyhogy nem tudom,utánanézek a neten,de csak olyan hely jöhet szóba,ahová nem meghalni tesszük be,ami a legtöbb ilyen hely fő profilja.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Igazság hol vagy?)
2013. dec. 10. 00:02

Nem kell. Anyukám sem fizetett.

De ahol nincs beugró, ott magasabb a gondozási díj.

Az állami, szociális otthonokban sem beugró, sem túl magas gondozási díj nincs. Azok is meg tudják fizetni, akik csecsemőkoruk óta állami gondozottak voltak, és nincs család a hátuk mögött.


Én nem egy állami üzemeltetésű otthont tudok, ahol bizony példásan látják el a betegeket. Hogy az épület tatarozásra szorulna, arról nem a gondozók tehetnek, nekik ezekkel a kényelmetlenségekkel még nehezebb a munkájuk, mégis odaadással végzik.

15. igazság hol vagy? (válaszként erre: 12. - Virag32)
2013. dec. 9. 23:06
Ezt bizonyítani is tudod? Jó lenne,ha csak olyan "véleményt" írnál amit bizonyítani tudsz,mert Te kerülhetsz komoly bajba.Rágalmazás és egyebek...Egyébként meg "beugrót" mindenhol kell fizetni.
2013. dec. 9. 22:43
Ha beírod a "Gogliba", hogy Demens idősek otthona, kiad egy csomót. És akkor magad tudsz dönteni, melyikekkel veszed fel a kapcsolatot.
2013. dec. 9. 22:37

Az értelmi fogyatékos rokon évek óta éldegél vidáman, mert sok a program, sőt a nyugdíjából zsebpénzre is jut, de dolgozgatnak is, az is leköti őket kicsit.

Nem az üzemeltetőn múlik, az egyházi otthonok például nehezebben ellenőrizhetőek. Ott is vannak ám piszok állapotok, némelyikben.

Az a jó, ahová beengednek szétnézni, ez azt jelenti, hogy nincs titkolni valójuk.


Az a rokon, aki látogatni tudja, azaz Anyukád, ha jól értem...neki is Kőbánya lenne közelebb?

Jó az olyan is, ami kicsit messzebb is van akár, hamarosan nem nagyon fogja érzékelni a beteg, ha ritkábban vagy sűrűbben látogatjátok.

2013. dec. 9. 22:24
Valami olyan hely kéne,ahol nincs beugró,hanem a nyugdíjáért+valami plusz havi összegért gondozzák.Sima önkormányzatiba nem mernénk adni,mert hát azt mindenki tudja,hogy ott az elsődleges cél az,hogy olyan hamar eltegyék az illetőt láb alól,ahogy csak lehet. (Kőbányán lakik amúgy.)
11. virag32 (válaszként erre: 9. - 103cacdfd2)
2013. dec. 9. 22:21
Mindegy,a dolog szempontjából ugyanaz.
2013. dec. 9. 22:01

Sajnos tudom, hogyan megy.

Sok otthonban egy nagy összegű "beugró" van, és a gondozás olcsóbb, illetve egyes külön szolgáltatásokért fizetni kell, de a beugró magát a lakrészt és a felügyeletet tartalmazza.


Anyum egy egyházi otthonban lakik, megmaradt a háza, viszont várakozni kellett pár hónapot. A gondozási díj kitelik a havi járandóságából, ami a nyugdíja + a fogyatékossági támogatás, a nagyot hallása után. (Diplomás, de nem csúcs-nyugdíja van.)

Ennek fejében étkezést, normális elhelyezést kap, másodmagával egy szobában. 24 órás szaknővér-felügyelet is van. Anyu is egyre gyengül, értelmileg is, azaz lelkileg nem viseli meg, hogy pelenkázzák.

Az étkezés kiváló, de amennyire értesülök, eléggé hizlaló is az ilyen idősek számára.


Az állami fenntartású, szociális otthonok (van külön értelmi sérült betegek számára is) kevesebbet kérnek a nyugdíjból, és általában kicsit kopottasabb az épület. Ennek ellenére (értelmi sérült rokon is van) a bánásmód és az ellátás kiváló.

9. 103cacdfd2 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2013. dec. 9. 21:56
Az Alzheimer nem 87 eves kor korul kezd kiderulni. Az idoskoru dementia annal inkabb.
2013. dec. 9. 21:27

Az Önkormányzatnál kellene érdeklődni, hogy hol van valamilyen idősek otthona, ahova el lehetne helyezni. Nem lenne rossz egy kis ismeretség.

A sógornőm önkormányzatnál volt előadó, elintézett Pesten egy otthont, ahol anyósom 1 évig lakott. A nyugdíjának a 80%-ába került az ellátása havonta. Ez az otthon a Havanna lakótelepen van.

Nehéz lesz ismeretség nélkül vagy az is lehet, hogy lehetetlen.

2013. dec. 9. 21:24

[link]


Idősek otthonába meg azt hiszem, a lakásáért és a nyugdíjának bizonyos részéért gondozzák, várólisták vannak.

2013. dec. 9. 21:21
Kórház kb. 5.500,-ft/ nap
2013. dec. 9. 21:19
(Az előbb is én válaszoltam, a barátnőm adataival :))
4. magpie (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. dec. 9. 21:16
Elvileg pont most ül nála, illetve nagyim háziorvosánál. Mondjuk tartok tőle,hogy fogalma sincs semmiről, szerintem nem tud érdemben segíteni.
2013. dec. 9. 21:12
Édesanyád háziorvosa nem tudna tanácsot adni?
2013. dec. 9. 21:10

Sziasztok!


Nagymamám (87 éves) kezd kőkeményen demens lenni, nem kapott még diagnózist, de szerintem biztos,hogy előrehaladott Alzheimere van.


Anyum mindennap látogatja (mindketten egyedül élnek), de olyan szintre kezd sajnos fajulni a dolog, hogy hamarosan nagyim nem fogja tudni ellátni magát, folyamatosan romlik a helyzet.


Én külföldön élek, nem tudok hazamenni, ezért érdekelne,hogy milyen lehetőségek vannak? Gondolom előbb-utóbb valami otthonba kell helyezni,mert anyum ezt nem fogja egyedül bírni se fizikailag, se lelkileg.


Mennyibe kerül egy állandó felügyelettel járó ellátás? Milyen lehetőségek vannak erre Magyarországon?


Köszönöm a válaszokat.

2013. dec. 9. 21:07
Hol lehet elhelyezni Alzheimeres beteget?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook