Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol aludjon az újszülött és milyen kiságyat válasszunk? fórum

Hol aludjon az újszülött és milyen kiságyat válasszunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 15. 17:44

Ez nem biztos, mert egy csomó babának van hascsikarása a tápszertől is, nem az egyetlen fontos dolog az alváshoz, hogy tele legyen a pocak. Mert amikor egy gyerek álmos és jól alszik, akkor hiába már üres a gyomra mert az anyatejet hamarabb emészti, ettől függetlenül aludni fog.


Ellenben nagyon sok példa van olyanokra, akik bár fél óráig alszanak a tápszertől de aztán elkezdenek üvölteni mikor elkezdik igazán emészteni. Egy csomó gyerek meg még egy évesen sem alszik pedig hol van akkor már a szoptatás.


Egyszerűen attól függ, hogy kinek milyen gyereket dob a gép. Nem egy anyukát ismerek, akik egyáltalán nem szoptattak, mégsem aludt a gyerekük. Mert olyan típus. Még rosszabb volt, ha azért nem aludt, mert egyik tápszert sem bírta, és èjszaka közepén kellett még újra büfiztetni meg masszírozni meg sétálni vele fel alá. Persze mindenkinek az jut eszébe, hogy gyerek sír=éhes. Hát ha ez ilyen egyszerű lenne:D


Lekopogom, enyémek aludtak, pedig hol volt tej, hol nem. Mázlinak hívnám.

33. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2017. szept. 15. 17:33

Attól függ, hogy milyen alvó a baba. Ha jó alvó,akkor aludhat a másik szobában mert nem kell odavissza rohangászni. Ha rossz alvó, akkor meg nem mindegy, hogy a nagy ágy mellett van az övé 20 centire, vagy éjszakánként sokszor fel kell kelned a másik szobába menni és nem biztos, hogy hamar visszaalszol. Pl ha csak kiesett a cumi a szájából, milyen kényelmes, ha csak fél méterre van, nem?:)


Jó alvó babáknak meg végülis mindegy.

2017. szept. 12. 14:46

Nekünk a hálószobánkban van a kiságy. A két hosszúfala rácsos, a párom készítette. Kezdetektől ott alszik, kb 3 vagy 4 hetes korától az egész éjszakát átaludja. Amikor még kelt az elején este is, a nappaliban etettem meg, mert nekem ott volt kényelmes és a fénnyel nem zavartam a férjem, ha migrénem volt és nem tudtam kikelni az ágyból, akkor ő is oda vitte enni. Nekem nagyon macera volt, mert nem volt elég tejem, szóval minden evés egy órás program volt, tej, tápszer mellé, lefektet, szippantóz (mert csak az egyikből volt hajlandó enni). Aztán kb 3 hónapnál elzárták, mint egy csapot és annyi. Azóta sokkal egyszerűbb az élet ilyen szempontból.


A lengős ágyat pl az én fiam ki nem állhatja, a szüleim vettek ilyen hordozós ágyat, abban az emelőbetét volt ilyen, h lengett minden mozdulatra, hát 10 percet nem bírt benne, mióta kihajítottuk belőle, csodásan elvan benne.


Most 8 hónapos, még mindig a hálóban alszik, egyelőre a férjemmel mindketten jobban alszunk, ha ott van ő is.


Napközbenre egy más másik rácsos ágya van a nappaliban, abban alszik, meg bele lehet tenni, ha valami miatt ki kell mennem a házból.

2017. szept. 12. 10:33
Kis kiegészítés az előzőhöz: lengő bölcsőről írtam, amit a plafonra kell függeszteni. (Persze biztos jó a sima, gördülő bölcső is, de más.)
2017. szept. 12. 10:31
Én csak a kiságy témában szólnék hozzá. Mi lengőbölcsőt vettünk a kisunokánknak - azóta már a második is kinőtt belőle - és nagyon-nagyon jó tapasztalatunk volt vele. Olvassatok utána a neten, nagyon jót tesz a babának, hogy a mozdulataira kicsit beleng az ágya, állítólag az anyaméhbeli érzeteket idézi fel benne.
29. Happiest (válaszként erre: 4. - Orsheka)
2017. szept. 12. 10:14

Szia! A férjed napközben dolgozni fog? Ha igen, akkor az lenne a szerencsés, ha neki viszonylag nyugis éjszakái lennének. Már amennyire lehet... Ha az elején néha külön alszol Tőle a kicsivel, nem megy a kapcsolatotok rovására. Ha megoldható a külön gyerekszoba, és oda be tudsz tenni egy kanapét / heverőt Magadnak, az szerintem nagyon jó.

Az pedig teljesen normális, ha a csecsemő cicin alszik egy darabig.

28. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2017. szept. 12. 09:10
Szia, mi hagyományos rácsos ágyat választottunk, a mi ágyunk mellé volt téve. Úgy 3-4 hónapos koráig egy szobában aludtunk a kicsivel utána átköltöztettük a kis szobájába, persze nyitva hagytuk az ajtót a két szoba között és volt/van egy nagyon jó bébiőrünk. A tesóval is hasonlóan szeretnénk tenni, kérdés, hagyni fogja-e a bátyját aludni éjszaka. A nagyfiam hihetetlenül mélyen tud aludni de egy síró baba szerintem őt is felébresztené.
27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 26. - Orsheka)
2017. szept. 12. 08:52
Szerintem ez egyszerűen nem lehet kérdés. A gyereknek az ágyában a helye, ha alszik. Legalább az első pár hónapban határozottan kell viselkedned, utána úgyis borul minden. De ha ti szülők megszoktok egy rendet, akkor legalább utána is próbálhatjátok majd tartani.
2017. szept. 12. 07:47
Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam. Ami a napközbeni alvást illeti, mit ajanlanatok?
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Anyagi)
2017. szept. 12. 07:47
Az sem férne be a szobánkba, ráadásul 2. emeleti társasban lakunk lift nélküliben, franc cipeli fel alá a babakocsit..
2017. szept. 12. 07:40

A mi kislanyunk a kezdetektöl racsos agyban alszik a sajat szobajaban ejjelente. Kb 1 eves koraig volt a nappaliban egy jarokank es abban volt napközben.

Nalunk ez bevalt semmi problema nem volt!

23. Anyagi (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2017. szept. 12. 07:24
A mély babakocsi egy ideig működhet.
2017. szept. 12. 06:47

Kislányunk az elő 2 hónapban mellettünk aludt bölcsőben, majd utána átkerült a saját szobájába egy sima hagyományos kiságyba. Napközben bölcsőben a közelemben aludt.

Mi is most várjuk a kistesót, és még nem találtam ki újra hogy legyen, egyrészt a bölcsőt csak kölcsön kaptuk másrészt azóta költöztünk és kicsi a szobánk nem tudom hova hogyan tegyem a bölcsőt ha beszerzek addig egyet.

21. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2017. szept. 11. 22:44

Persze, hogy működhet. Az működik, amit te, ti a legideálisabb megoldásnak tartotok.

nálunk nem volt probléma a külön altatás, egészen addig, míg ki nem tudott mászni a kiságyból:)) Szóval alapból külön szobában külön aludt, persze éjjel fel-fel kellett kelni hozzá, és olyankor elaludtam úgy, hogy a karomban volt.

Eleinte én is féltem tőle, hogy ráfekszem, ha velem alszik,szóval nálam előfordult, hogy elaludtam szoptatás közben, de valahogy az ember ösztönösen vigyáz a gyerekére. Szerintem ez a hozzákapcsolás nagyon barátságos megoldás.

20. zebracsikó (válaszként erre: 18. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 11. 22:31

Nem különösebben értem, minek rihegsz-röhögsz minden ostoba mondatod után.

Neked nem ment, sőt, ahogy látom, örülsz is, mert nyűgnek érezted.


Van, akinek remekül megy, nyugodt, jó evő babát nevelhet, s hosszú hónapokig gond nélkül, rózsaszín felhők között szoptat.


Reméljük, a kérdezőnek is könnyen megy majd minden!


Hajrá!

Jó egészséget kívánok!

2017. szept. 11. 21:58
Szia! Mi a 35.héten vagyunk:) A férjemmel úgy beszéltük meg, hogy a baba külön szobában lesz, és nekünk is meglesz a saját kis hálószobánk. Én szeretném, ha a baba így szokná meg és ezért hajlandó vagyok inkább felkelni majd hozzá. Most igy gondolom, de lehet majd 2 hónap múlva mást fogok mondani :D
18. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Orsheka)
2017. szept. 11. 21:55
Igen. Épp elég volt. 4 hónaptól jöhet a hozzátáplálás. :)
17. Orsheka (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 11. 21:35
3 hónapig szoptattal?
16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 15. - Orsheka)
2017. szept. 11. 21:24
Nem rossz tapasztalat, csak 3 hónapnyi macera. :D
15. Orsheka (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 11. 21:12
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak a szoptatással.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 11. 21:04
Igazi gyökér vagy.
13. 10cc61fb5a (válaszként erre: 12. - Orsheka)
2017. szept. 11. 20:44

Drága tudatlanság! Ne gondold hogy aszoptatas valamiféle rózsaszín felhocske amit mosolyogva üldögélsz :D Nem olyan hejde felemelő dolog, ugyhogy belealudni nem fogsz. Raadasul védőnők is azt javasolják, hogy a szoptatás ne tatson hosszú ideig. 5p ide - 5p oda az első pár hétben elég. Utána meg lehet kicsit tovább.

De képzeld el, nem is biztos hogy tudsz majd szoptatni....hehee :))

És akkorlehet nem is kell ejszakaznod, mert a gyerek atalussza az éjjelt a tápszertől. ;)

2017. szept. 11. 20:37
Ha a kisagy a hálószobában van, a szopiztatashoz magatokhoz vettetek a picit a szülői agyba? Nem történt olyan, hogy bealudtatok kozben véletlenül, es reggelre az egész család egy ágyban találta magát?
11. Sirga (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2017. szept. 11. 20:10

Nálunk bevált: a kiságy a hálószobában volt felállítva, de nem közvetlenül az ágyunk mellett. Így közel is voltunk, mégsem állandó testkontaktusban. A szoba felőli rácsra -sötétítésként - felerősítettünk egy fürdőlepedőt, de persze csak este, hogy ne zavarja az olvasólámpa fénye.(Az első babánál szükségmegoldás volt a közös szoba, de annyira bevált, hogy később is emellett döntöttünk. Persze, ahogy nőtt a gyerkőc, átkerült a saját szobájába. :) )

A kiságya kombi gyerekágy volt: amíg ráccsal használta, mellette volt a pelenkázó. Miután a rácsot leszedtük, a pelenkázó az ágykeret mellé került, mint éjjeliszekrény. Szerintem ennél praktikusabb megoldás nem létezik. :)

10. Dite75 (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2017. szept. 11. 20:06

Szia,

Mi köztes megoldást választottunk, a kiságyat a mi szobánkba tettük, így egyszerűbb volt éjszakánként csak kivenni a kicsit és megszopiztatni. Nem csináltam nagy fényt és apa szinte fel sem kelt. Nekem megnyugvást adott mert ha bármi baja volt én azonnal meghallottam. Kb. 1 éves korában költöztettük át a saját szobájába bébiőrrel. Normál rácsos ágyat választottunk. Remélem tudtam segíteni.

9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 4. - Orsheka)
2017. szept. 11. 19:57

Ne őrüljetek bele a gyerekbe. Ez nagyon fontos! Mi ez a ciciperverz-izé??? Boaaa..

Legyen külön szobája, ha megoldható, te pedig minden éjjel, minden alkalommal a saját ágyában tedd őt nyugovóra.

Igen, ilyenkor anyucinak is nehezebb lesz, sokat kell éjszakáznod, de ne lustulj be a gyerek kedvéért meg a magad kényelméért sem, úgy, hogy magad mellé teszed.

Apuci biztos nagyon nem szeretne egy újszülöttel egy ágyban aludni, mert biztos félne, hogy ráfekszik éjjel véletlenül.

8. Orsheka (válaszként erre: 7. - Főnix01)
2017. szept. 11. 19:50
Akkor nálatok mar hamarosan itt a bébi! Remelem, karácsonyra mar mi is otthon leszunk mind. Csak ez a kisagy-dilemma oldodhatna meg, bízom benne, hogy érkeznek meg hozzászólások.
2017. szept. 11. 19:36
Ma léptem a 33. hétbe. De jó, akkor majdnem karácsonyi baba lesz lesz, a legszebb ajándék, ami csak lehetséges :)
2017. szept. 11. 19:34
26+4nel tartunk, december 17-re varjuk a kisfiunkat. Nálatok mikor jön a gólya?
5. főnix01 (válaszként erre: 4. - Orsheka)
2017. szept. 11. 19:27

Azt mondja, hogy velünk szeretne aludni, két személyes a heverönk, és szerintem velünk is fog. Talán majd lesz olyan 1x-2x, hogy kint alszik, hogy ki tudja aludni magát :) de már mondja, hogy ö is fel fog kelni a kicsihez :)

Hanyadik hétben vagy?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook