Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan ünnepeljük meg kisfiunk első karácsonyát? fórum

Hogyan ünnepeljük meg kisfiunk első karácsonyát? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 29. 14:03
Nappalink az ő felségterülete napközben,a szobákba meg nem fér el. Vagy ki lesz kötözve,mint régebben,még anyuékkal,a cica miatt. :-)
16. Kata75 (válaszként erre: 11. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 14:02

Pontosan:))

Eddig is egyet értettem Veled, hisz nálunk is menők voltak a díszek, cukrok stb, de muszáj volt valamit kitalálni, hogy ne legyen baj. Ezt is arra írtam, hogy mennyire ezekkel foglalkoztak az ajándék helyett:) Persze minden csoda 3 napig tart, így idővel megszokták a barikádot, és észre sem vették a sok kincset a fán:)


De bocs ha félreérthető voltam.....

2009. szept. 29. 14:02
Mi egy másik külön álló helységbe tettük nehogy magára húzza
2009. szept. 29. 14:00
Bízom benne én is. Csak a karácsonyfát hova rakjam?!
13. pancsipanna (válaszként erre: 12. - Russodebby)
2009. szept. 29. 13:59
A második nagy élmény volt nem lehet elfelejteni
2009. szept. 29. 13:55
Nekünk is idéne lesz úgymond az első karácsonyunk,mert tavaly még csak 2 hónapos volt,de tetszett neki a sok szín és az égősor. :-)
11. pancsipanna (válaszként erre: 10. - Kata75)
2009. szept. 29. 13:54
Ezért nagy élmény anyának lenni mert minden gyerköc más
10. Kata75 (válaszként erre: 9. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 13:53

Nekünk is ott volt, de mivel mindkettő pici volt, ezért eleve így terveztük.

Mondjuk rövid időn belül megszokták, és meg sem próbálták megközelíteni:))

2009. szept. 29. 13:49
Nekünk a nappaliban volt de ennyire elöre nem gondolkodtunk azok után, hogy nem nagyon hatotta meg a dolog
2009. szept. 29. 13:49

Mi idén fogjuk először együtt díszíteni, eddig az angyalkák hozták.....és mivel ez az első év, hogy nem alszanak délután, így fogalmam nincs hogy fognak az ajándékok alá kerülni:((

Max. én, vagy a férjem elmegy velük picit sétálni.

7. Kata75 (válaszként erre: 5. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 13:47

A nagy ünneplés után nekünk sikerült pofásan elbarikádozni a fát, így minden épségben maradt:)

Persze ettől függetlenül soha nem mertem őket egyedül hagyni a szobában, főként ha égtek az égők:)

6. Kata75 (válaszként erre: 4. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 29. 13:44

Nekem már 4 évesek múltak az ikrek, de első közös karácsonyunk alkalmával pont 9 hónaposak voltak.

Délelőtt mindent megfőztünk, előkészítettünk (akkor annyival könnyebb volt, hogy még nem jártak be pl. a gardrób szobába:)), aztán a délutáni alvás idején feldíszítettük a fát, kipakoltuk alá az ajándékokat stb.

Két bejáratos a gyerekszobánk, így én bementem a kicsin, és kinyitottam a nagyot, ők pedig kimásztak. Előtte a férjem bekapcsolta a zenét, és kamerázott.

Hááát mit mondjak:)) A fények, a csillagszóró és az ajándékok csomagolása volt a legnagyobb szám:) Na, meg a fa alatti kosárban lévő alma/narancs/banán:)

2009. szept. 29. 07:36

A nagyobbik lányom szintén így reagált az első karácsonyra.

Annyi érdekelte mi világít rajta és miért villog?

Aztán rájött hogy hogyan lehet leszedni a cukrot csokit....és utánna jöttek azok a fránya díszek.

Az első karácsony szerintem nekünk buli neki hát, nem hiszem hogymég értenék.

Majd a második élvezetesebb lessz akkor már együtt díszítettük a fát és nagy volt az öröm mind hármunknak.

Azota már négyen vagyunk, de a kisebbik lányomnál sem hiszem máskép lenne majd meglátjuk

4. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - Enikoke)
2009. szept. 29. 07:16

Az én kisfiam április 8.-án született, és már volt egy karácsonyunk. Hát mit mondjak. Nem nagyon izgatta fel a dolog. Mi sokkal jobban készültünk rá.

Évek óta műfenyőt öltöztetünk. A férjem átment vele a másik szobába, én addig feldíszítettem a fát. Amikor elkészültem, kamera kézbe, éneklés, zene, ők jöttek. Gyermekem csak figyelt, figyelt, édes volt. Meg akarta kóstolni mindenképpen. A piros gömb tetszett neki rajta legjobban. (Sajnos elég későn derült ki, hogy a kamerán elfelejtettem benyomni a felvevő gombot, igy szinte semmi nem maradt meg belőle....) Idén már sokkal másabbra számítok. Sokkal jobban fogja élvezni, már igazi nagyfiú :)

3. Gligi (válaszként erre: 1. - Enikoke)
2009. szept. 29. 06:01
Nagggyon jó témát vetettél fel, mert a mi kisfiunk 1 éves lesz karácsony tájékán és nekem is napi szinten foglalkoztatja a gondolataimat a készülődés ☺
2009. szept. 28. 22:08
Kislányunk tavaly karácsonykor volt kb. egy éves (szegény:-)) Mi is készültünk persze milyen lesz az első karácsony. Háááát... Kis túlzással: Felőle akár egy csillagszóróval le is rendezhettük volna az egész cécót... Szerintem ilyenkor még picik hozzá. Elfáradnak a sok ingertől. A kevesebb esetleg több.
2009. szept. 28. 21:47

Kicsi fiúnk április 9-én született, így 8 és fél hónapos lesz karácsonykor. Folyton gondolkodom rajta hogy hogyan tegyem emlékezetessé ezt az első ünnepet. Azt már kitaláltuk hogy csserepes fenyőt veszünk és kiültetjük a kertbe.

Ki hogyan élte meg kicsi gyermeke első karácsonyát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook