Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok munkanélküli bátyámon segíteni? fórum

Hogyan tudok munkanélküli bátyámon segíteni? (beszélgetős fórum)

1 2
19. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 26. 11:23
Igen,szerintem találna.Épp én is keresek és rengeteg munka van.Nagyon sok olyan van,ami csak ámítás,de sok a valós is.De pl gyárakba általában van felvétel,csak nincs folyamatosan meghirdetve.Szóval szerintem lehet találni.Nem olyan nagyon könnyen,de könnyebben,mint pl egy faluban.Eddig minden ismerősöm talált,aki Pestre költözött.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2013. szept. 26. 11:07
Egyetértek. Nem elég, hogy fizetik neki a rezsit, ételt, benzit, még pszichológust is fizzesenek, mert ő nem fog bármilyen csumpi melót elvállalni?
2013. szept. 26. 07:59

Szerintem sincs semmi pszichés problémája, ha csak azt nem tekintjük annak, ami azért van, mert hosszú időn át csak elutasításban van része a munka világában. Én is voltam így. Pont 40 évesen. És pont Budapesten. Akartam én munkát találni, de sehogy nem találtam.

A végzettsége nem rossz, ezzel szerintem lehetne találni melót, főleg egy pasinak. Küldje el az önéletrajzát pl. minden bankba és szoftver fejlesztő céghez és persze mellette mindenre, aminél azt gondolja, hogy képes elvégezni. Vegye fel a kapcsolatot az összes ismerőssel, még azzal is akivel nincs túl jóban, mert nem lehet tudni, hogy ki fog segíteni. Nekem pl. egy olyan segített, akivel nem volt épp felhőtlen a kapcsolatom.

Átmenetileg pedig igen, keresni kell egy olyan munkát, ami nem a szakmája, de még is dolgozik. Én pincér voltam és konyhalány is. Nem kerestem annyit, mint a szakmámba kerestem volna, de a semminél több volt.

2013. szept. 26. 06:55
Szerintem semmiféle pszichés problémája nincs,egyszerűen csak kényelmes így neki.Adja ki a lakást albérletbe és költözzön a szülőkhöz,ha annyira nincsen pénze.Az is valami.
15. gabiusa (válaszként erre: 14. - Grizus)
2013. szept. 26. 01:29
Nem is pszihologushoz hanem pszihiaterhez kell ot elvinni. Ez az ember nem tudja megoldani a sajat problemait. Akkor professzionalis segitsegre van szuksege. Ha tul tudna loni rajtuk mar megtette volna. Nem tudhatjuk mi all a hatterben. A gyogyulni akaras nem szegyen, viszont amiben, ahogyan el az igen.
14. grizus
2013. szept. 26. 00:52
Szerintem ezzel nem kell pszichológushoz menni. Minden problémával hozzájuk rohangálni, mint a gurukhoz, közben meg nem tudnak segíteni, csak egy felesleges betegségtudatot ültetnek el az emberben, egy szégyenérzetet. Tök tévedés. Elcsépelt, de pozitív szemlélet kell, talán most így kell legyen. Meg kell látni az okokat és túlnőni rajtuk. Ez időbe telik.
2013. szept. 26. 00:22

Szerintem nagyon komoly pszihes problemaja van. Eloszor azt kellene kezelni.

Masreszt a munka nem szegyen akarmi is legyen az.

En mar lattam embert takaritoi munkaban diplomaval kulfoldon, mert nem beszelte a nyelvet. Jol keresett. "Takaritani nem szegyen, de derekig mocsokban jarni mar az."

Annak is oka van hogy egy negyvenes pasi egyedul van. Biztos, hogy komoly lelki problema all a dolgok mogott.

12. bumburka (válaszként erre: 8. - Liluzso)
2013. szept. 25. 23:57
Miért mondod,hogy nincs családja.Itt vagytok neki te a szüleiddel.
11. bumburka (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 25. 23:55

Szia,sziasztok! :)

A férjemnek katonai főiskolája van.

Amíg nem tudják elhelyezni,addig éjszakai áruszállító egy pékségben. Éjjel 1-től dolgozik.Kb.10-12 órát minden nap. Vasárnap is. Nincs bejelentve.Egy vidéki városban élünk.

Ő sem törtető típus,de addig ment a munka után,amíg megtalálta a jelenlegi melóhelyét.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Liluzso)
2013. szept. 25. 23:40
Na itt a gond, mert szerintem a munka nem szégyen,legyen az akármilyen, de az, hogy ennyi idősen a szülei és a testvére nyakán élősködni, az nagy szégyen.
2013. szept. 25. 22:48
Hogy lehet ilyen nagy kiesés után visszakerülni a munkaerőpiacra? Ti mit tennétek?
2013. szept. 25. 22:47

Szerintem is probléma, ezért vagyok tanácstalan.

Ha lenne családja, a nyakát törmé ,csak legyen munkája és keresete, de igy elvegetál,egyedül.

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Liluzso)
2013. szept. 25. 22:39
akkor menjen orvoshoz, mert ez nem normális hogy ennyi idősen normálisnak tartsa, hogy a szülei tartják el
2013. szept. 25. 22:25
Fél egyedül, kopott angol nyelvtudásával külföldre menni, azt mondta,hogy ő már nem húszéves. Nem bírná ki, ha egy lebujban kéne mosogatnia....
2013. szept. 25. 22:23
Tehát szerintetek ez így neki jó? Hogy vegetál a pénzünkből évekig? Kértem anyuékat,hogy vonjuk meg tőle azt a kevés pénzt is,amit adunk, hogy kénytelen legyen bármilyen munkát elvállalni ( én is mondtam, hogy menjen éjjel árut pakolni és nappal keresse tovább a munkát), de anyámék attól tartanak, hogy esetleg kárt tesz magában....,senkije sincs, nincs élettársa,nője (felőlem fiúbarátja is lehet,csak ne lenne ilyen egyedül...) nincs ki tanácsot adjon neki,vagy beszálgessen vele, már teljesen bezárkózott.
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 25. 22:12
meg is válaszoltad: "aki nagyon akar,az talál munkát Budapesten"
3. 8f7df9c6fc (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2013. szept. 25. 22:12
Ha ennyire reménytelen akkor adja ki a lakását albérletbe és menjen el külföldre, bármilyen munkát felvállalni!
2013. szept. 25. 22:12

Ha mást nem, egy bevásárló központban biztos találna éjszakai árufeltöltői munkát.

Ha a jelentkezésébe feltünteti, hogy neki 2 diplomája van,gondolhatják, túlképzett és hamarosan tovább áll.

2013. szept. 25. 22:06
Sziasztok! Már kezdek belefáradni testvérem tehetetlenségébe, kilátástalan jövőjébe, ezért kérem a tanácsotokat. Egyedül él saját budapesti lakásában, ő egy magánakvaló agglegény,nem hiszem,hogy valaha is vállal családot. Mindig is dolgozott,főként ingatlan szakmában, irodavezető volt évekig magánvállalkozóként,ami hirtelen becsődölt,minden tartalék pénzét felemésztette, apukám is fizette a tartozásokat, a vállalkozást visszaadta. Ez 2 éve történt,azóta nincs munkája. A lakásán hitel szerencsére nincs, de a rezsit is mi fizetjük, mármint a nyugdíjas szüleim és én, a benzinpénzét,hogy néha vidékre haza tudjon jönni hozzánk, valamint mostmár az ennivalóját is, mindent,különben éhen halna. Egy darabig aktivan kereste az új munkahelyet,de állitása szerint sehová sem kell. 40 éves, sportol, nem ivott soha egy kortyot sem, nem dohányzik, semmi fura hobbi, nincs adóssága, család,ami időhöz kötné,sosem volt erőszakos,törtető, nagyszájú. 2 diplomája van, az egyik informatikai, de nem tud programozni,nem igazán ért hozzá, valamint másoddiplomája közgazdász. Na, ezzel sem lehet túl sok mindent kezdeni..... Lelkileg kezd megzuhanni, teljesen tanácstalan és reményvesztett. De ez meddig mehet igy tovább? A tőlünk kapott alamizsnából él....nagyon sajnálom idős szüleim, bele vannak keseredve. Szerintetek,aki nagyon akar,az talál munkát Budapesten? Az ő állitása szerint minden reménytelen.....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook