Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék változtatni magamon? Bennem van a hiba? Annyira magam alatt vagyok, teljesen... fórum

Hogyan tudnék változtatni magamon? Bennem van a hiba? Annyira magam alatt vagyok, teljesen... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
122. Balanza (válaszként erre: 30. - 2a4f521b34)
2012. jan. 7. 20:13
Hogy te milyen rohadt okos vagy, amint rögtön diagnosztizáltad a megcsalást egy számodra ismeretlen kapcsolatban. Az külön tetszik, ahogyan tanácsolod a fórum indítójának, beszéljen a férjével,hogy érzi, megcsalja. Igaz, hogy ő ezt nem érzi, de te roppant okosan érzed helyette is.
121. Balanza (válaszként erre: 19. - Mandulafa)
2012. jan. 7. 20:05
Hisztizel..
120. Balanza (válaszként erre: 1. - Mandulafa)
2012. jan. 7. 19:55
Miért szültél neki 7 éven belül 4 gyereket???????
2012. jan. 7. 17:54
Szia! Nekem egy babám sincs, de hasonló kapcsolatban már én is voltam: mindenhova nélkülem ment, mindent külön csináltunk, hetente többször haverok, de volt, amikor napokig csak a haverjaival volt... Nem emiatt hagytam el végül, de emiatt még most is neheztelek rá. A mostani párom a tenyerén hordoz, annyira kímél, hogy ha rajta múlna, még dolgoznom se kéne mennem. (Attól függetlenül megyek). Nem szeretnék vulgáris lenni, és tudom, hogy egy férfi nem is tudod annyira felkészülni egy gyerekvállalásra, mint egy nő, de azt biztosan tudja, hogy szülés után (pláne 4 gyerekkel) nagyon kiszolgáltatott helyzetben vagy, szóval nem csak akkor kéne veled jól éreznie magát, amikor készül a baba, hanem évek múlva is. (Bocsánat, nekem ez a véleményem). Mi az, hogy külön utakon jártok? Oké, hogy sokan azt tanácsolják friss pároknak, hogy hosszúra kell engedni a "pórázt", és néha jó, ha egy kicsit külön vagytok, de a férjed ezzel visszaél, mert neked szükséged van rá, amikor ő távol van, és ezzel nem törődik! Ennek nem így kéne lennie, és egy jól működő kapcsolatban a férj GONDOSKODIK a feleségéről, nem hogy még napokig egyedül hagyja! És ha történik valami?! Ugyan már! Ez egy komolytalan ember! Én elhagynám!
2012. jan. 7. 00:38
Nem olvastam el az összes hozzászólást, kb a felénél kisült az agyam. Te kicsi Szívem álomvilágban élsz, nem egy párkapcsolatban. Ahogy Csernus mondaná, görcs vagy és a férjed is. Egy önző férfi, aki teljes mértékben kihasznál. Te pedig ugyanolyan önző vagy, mert támaszkodsz rá. A kapcsolat elején már megütött. Szakítani akartál vele. Erre nem tetted. Azt kérdezed, hogy elcseszted e? Hát el, nem kicsit, hanem nagyon (ez szerintem nem kérdés). De ami megtörtént, az megtörtént. Az élet ilyen, hibáinkból tanulunk. Változtatni pedig sosem késő. Természetesen a félelmek rögtön jönnek, mi lesz ha így úgy amúgy....Blablabla...Hallgass inkább a megérzéseidre. Persze a te döntésed a dolog. Ha még 10 évet ki akarsz bírni egy olyan emberrel akinek csak a saját problémái számítanak, a tied nem, ám legyen. Itt jövünk a gyerekekkel. Igen, nagyon sajnálom őket. De egy gyerek nem hülye. Észreveszi, ha nincsen otthon minden rendben és ez személyiségzavarhoz is vezethet. Sőt példaként azt látja (ha van fiú) hogy így kell bánni egy nővel. Nem kell tisztelni. Ha pedig lány, akkor azt a következtetést vonja le, hogy a nőnek meg kell alázkodnia a férfi előtt. Nagyon összetett dolgok ezek és rendkívül nehéz lépni. Hülyeség ez a pár napra lelépünk szöveg. HA menni akarsz, akkor hagyd ott végleg. HA fontos lennél neki, akkor foglalkozna Veled. Adok-kapok viszony. Lehetünk mérgesek erre az emberre, de aki hagyja magát az így jár- Kihasználják. Javaslom, hogy gondold végig az egész párkapcsolatotokat. Mit adtál és te mit kaptál. Minden részletet elemezd ki.Olvass cikkeket, könyveket a témában. Mérlegelj és dönts!
117. Enéh1 (válaszként erre: 115. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:40

persze, írjál nyugodtan, segítünk ha tudunk, ha más nem akkor meghallgatunk!


aludj jól!


de mondjuk megpróbálhatnál bebújni mellé az ágyba, hogy mit szól hozzá!

116. timycat (válaszként erre: 112. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:38

Te szoktad dicsérni, elismerni? Megköszönni neki, hogy mennyit tesz értetek? Nem szabad mindig elégedetlenkedni; mikor ő mindent megtesz és húzza az igát. Minden apróságért dicsérni kell; ők is igénylik a pozitív visszajelzést.


Én sem csak "ütöm" az ember, dicsérem is ;)

2012. jan. 6. 23:37
na megyek és jó éjt! senki nem bántott meg, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm! ha nem baj, írok majd folyamatosan, hogy mi van, bár a4 gyerek mellett csak esténként van időm ideülni!
114. mandulafa (válaszként erre: 113. - Enéh1)
2012. jan. 6. 23:36

otthon is főz néha:) esküszöm meg szoktam dicsérni, hogy finom...:)

nekem ez iszonyú magas...mikor először bevitte ok, de rendszert csinál belőle...ráadásul pont azzal a csajjal eteti meg, akire tudja, hogy baromi féltékeny vagyok...na pl én ezt soha nem tenném meg azzal, akit szeretek. Ha tudnám, hogy féltékeny lenne egy pasi ismerősömre, akkor nagy ívben elkerülöm, nem adnék támadási felületet, főleg ha nincs közöttünk semmit, miért bánt azzal, hogy "ugrat" ezzel a témával..szerintem vannak dolgok, amikkel nem ugratjuk azt, akit szeretünk...

113. Enéh1 (válaszként erre: 112. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:33

ez most nekem is magas! :(


főz, süt mindenkinek, de otthon nem tud lenni? :(

2012. jan. 6. 23:31

na még gyors lereagálom ezt a mozis témát:

állítólag a főnöke és még pár munkatársa jöttek volna a mi városunkba és hívták a párom, hiszen ha ebbe a városba jönnek illik velük mennie(ez ok is), csak közben a banda lemondta, telefonált a férjemnek a csaj, hogy nem mennek, de elkezdett sóhajtozni, hogy pedig ő úgy szerette volna megnézni, most lesz a bemutatója...erre a férjem elkezdte vigasztalni, hogy akkor nyugodtan jöjjön, megnézik ők...én meg ezen kiakadtam, nézze meg a barátnőjével, mi az hogy egy nővel megy kettesbe moziba, mi lesz ha meglátják, még én magyarázkodjam, hogy a szőke maca nem a barátnője?! erre vette nekem is jegyet...na kösz..

egyébként meg szeret és tud is főzni illetve sütni...és állandóan visz be a női kollégáinak "kóstolót" nem 1x többször...ezen anynira ki vagyok kiadva...nekem soha nem jut eszembe bevinni a pasis kollégáimnak a főztömből, hogy nézzétek már milyen jól főzök...kezdem azt hinni, hogy neki is baj van az önbecsülésével, szüksége van az elismerésre? avgy miért csinálhatja ezt? de akkor miért ezt a fajtáját választja? nekem ez magas..

111. timycat (válaszként erre: 98. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:31
Még egyszer mondom önbizalom és önbecsülés, hidd el ha te kivirulsz, egyenesbe jössz magaddal azt a férjed is észreveszi és értékelni fogja, pozitívan.
110. timycat (válaszként erre: 95. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:27

Ez is fajta-jellemző... kezelni tudni kell, ha éppen a cimborák valamiben magára hagyják, akkor ezt az orra alá kell dörgölni.

Én is szembesülök vele, hogy "a mindjárt otthon vagyok" tolódik a cimborák miatt; de pont tegnap két "nagy barát" kihátrált párom mögül, nem átallottam megjegyezni, hogy "látod ennyit érnek a cimborák, most a f.rkadra húzhatod őket"

109. timycat (válaszként erre: 99. - 07c4794583)
2012. jan. 6. 23:24
Ez tényleg "érdekes" momentum
108. timycat (válaszként erre: 96. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:23

hát igaz, ebben nem erős ez a fajta pasi, erre is rá kell vezetni. De ez nálunk is így van, én szervezem a nyaralást, kiruccanást, én döntöm el hova menjünk ebédelni/vacsizni, a mozit nem, azt ő szereti -én nem-, a színházat viszont ő utálja. De az én példányom már-már kezdeményező, igaz max kinyögi, hogy hova szeretne menni én pedig szervezzem meg. Ebből nem csinálok problémát


Teljesen más típus vagyok, mint te; nem "félek" elmondani, hogy mit szeretnék, sőt kijelentem mit akarok, ha jön jön, ha nem megyek mással.

107. Enéh1 (válaszként erre: 106. - 07c4794583)
2012. jan. 6. 23:22
wtf! 41 éves a főnököm és soha nem jutna eszébe ilyen! családos, sok a vita ott is, de akkor is, gyereke van stb...meg se fordul a fejében, majdnem mindennap dolgozik
106. 07c4794583 (válaszként erre: 103. - Enéh1)
2012. jan. 6. 23:20
többen, úgy más. ha a főnököm elhív engem meg a kollégámat is hármasban mondjuk kávézni, az oké. (mi csak ilyen kis 3fős csapat vagyunk.) de hogy moziba? kettecsként? wtf?
105. Enéh1 (válaszként erre: 98. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:19

nézd, itt minket megtalálsz, ha beszélgetni szeretnél valakivel! akár priviben is írhatsz! nekünk elmondhatod, nem traktálsz minket!


Aludj jól és várom a fejleményeket!

Remélem azért nem bántottunk meg semmivel sem!

104. Ági05 (válaszként erre: 98. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:19
Aludj rá egyet,holnap vidámabban ébredj :)
103. Enéh1 (válaszként erre: 99. - 07c4794583)
2012. jan. 6. 23:18
biztos, hogy nem mennék el, még akkor is furcsán szoktuk érezni magunkat amikor azt mondja, hogy gyertek velem kávézni a szomszéd kávézóba! (étteremben dolgozunk :)))
102. 07c4794583 (válaszként erre: 98. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:18
talán kicsit félsz a változástól, meg hogy mit hozhat a jövő, azért... szerintem ez érthető ezek után.
101. Enéh1
2012. jan. 6. 23:18
azért tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyit dolgozik valójában! főnöke hívja moziba meg ilyenek? ne haragudj, de sztem azért ez nem normális dolog!
100. Ági05 (válaszként erre: 96. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:17

A férfiak elkényelmesednek a házasságban.Nálunk is ez van.Nekem kell megszervezni,kivétel a nyári közös nyaralások,azt a férjem szervezi.

Az egyik barátnőm férje mondta,hogy a kifogott halat már nem kell etetni :(

99. 07c4794583 (válaszként erre: 96. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:17

hogy jut eszébe a főnöknek mozijegyet venni neki, atyaég?

én főnököm mozijegyet venne nekem, dobnék egy hátast asszem (és semmiképp nem mennék el)

nagyon furcsa...

2012. jan. 6. 23:16

lassan megyek aludni, köszönöm a hozzászólásokat! már az is sokat segített, hogy kicsit kibeszélhettem magam (az elején még iszonyúan sírtam, mostanra már megnyugodtam:)

De nyugodtan írhattok olyat is, hogy nekem kell változni, csak konkrétan miben.

most erőt érzek magamban (talán), hogy nekifussunk komolyan még egyszer, elmegyek én is többet a barátnőimmel, elmegyek sportolni is, az úgy is jó feszültséglevezető...megpróbálok nem mindenre ugrani, ami nem tetszik. ez így kezdetnek jó? )na megint bőgök, ezt nem értem, ettől meg tudok őrülni, hogy most az utóbbi 3 sortól miért kezdtem el bőgni...na megyek aludni,

97. 07c4794583 (válaszként erre: 95. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:15
én ugyanezt éreztem az előző pasimnál, sok évig húztuk, de pontosan emiatt véget vetettem neki, mindig a szakmája, a haverjai, a szórakozása voltak a fontosabb, és most azt mondom, hála istennek, hogy nem lettünk család... mert azt a kiszolgáltatottságot, amiben most téged látlak, nem bírnám elviselni
96. mandulafa (válaszként erre: 93. - Timycat)
2012. jan. 6. 23:09
igen ezt próbáltam már tavaly óta "bevezetni", de ő meg sem mozdul...miért az én feladatom programot szervezni kettőnknek? én szerveztem egyet, azon is láttam, hogy na ezt is letudtuk érzés van rajta, utána vártam, hogy ő mondd valamit, hova és mikor megyünk...azóta is várom...a nyaralást is én oldottam meg...amikor ezen is kiakadtam, azt mondta, ez legyen már az én dolgom, neki annyi dolga van...Ok, aláírom, szívesen meg is szervezem, de hidd el, néha jól esne, ha úgy állítana be, hogy szívem vettem 2 mozijegyet, mehetünk? (nem vágyok én nagy dolgokra, ilyen apróságnak is baromira örülnék). Kb 8éve nem voltam moziban, majd a pesti főnöke(nő, illetve csaj, korunkbeli), elhívta moziba...itt nálunk(egyik nagyvárosban lakunk), komolyan csak azért vett nekem is jegyet, mert nem merte bevállalni, hogy kettesbe megy vele moziba...én is mentem, de annyira kényelmetlenül éreztem magam, hogy azt el nem tudom mondani, mintha én lettem volna a 3.fél...
95. mandulafa (válaszként erre: 92. - 07c4794583)
2012. jan. 6. 23:04

igen...de pont ezt nem akartam, soha..basszus, nem igaz hogy ez velem történik..bocs..

egyébként az önző gondolat részemről, hogy úgy érzem én soha nem voltam neki a legfontosabb? hogy mindig valaki más, vagy valami fontosabb neki, én csak azután jövök a sorban. Gondolok itt arra, hogy mondjuk nekem is lelki gondom van, meg a barátjának is, de ő a barátjával megy el megbeszélni és vigasztalni, nem engem. Ha nekem valamikor a párom vagy a barátnőm között kellett választanom, hogy ki a fontosabb, kinek a baja, soha nem a barátnőmet választanám, első a párom. Mert ugyebár a férfiak szerint a feleség úgyis mindent megért és ott van kéznél, az ő problémája ráér...

94. timycat (válaszként erre: 90. - 07c4794583)
2012. jan. 6. 23:02
Tényleg nem talál jobbat ;)
93. timycat (válaszként erre: 87. - Mandulafa)
2012. jan. 6. 23:01

Ez esetben én most gyorsan odabújnék hozzá, hogy "drágám mégis hova utazzunk?" Szerintem a legtöbb házasság/kapcsolat pont abba hal bele, hogy ezt sokan nem tehetik meg; húzzák mindketten az igát és szépen elhidegülnek, stresszesek, fáradtak, amit egymáson élnek ki. Kiveszik a romantika a kapcsolatból.

Ha ti megtehetitek akkor közös programokat kell csinálni, ha a gyerekeket le tudjátok valahol "parkolni" még jobb, csak kettesben, akárcsak heti pár órát, havi 1 napot, vagy évi néhány hétvégét

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook