Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttogó" módszer nélkül) fórum

Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttogó" módszer nélkül) (tudásbázis kérdés)


1 2
15. Kedveske (válaszként erre: 13. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 3. 13:09

Nekem mondod! Minimum 2x kel éjjelente. Nem hiszem, hogy félne a sötétben, mert minden további nélkül elvan a sötét helyeken (egyáltalán nem vettem észre, hogy bármitől is félne) Éjszakai fényünk nincs, mert eddig kifejezetten zavarta a fény esténként, de most lehet, hogy beszerzek egyet.

Igen vele alszunk egy szobában, sőt egy ágyban és ez is a nyaralás óta van így. Előtte simán elaludt az ő szobájában ágyában, de most, ahogy leteszem a kiságyba rögtön felébred akármilyen mélyen alszik. Foga jön-e, Fene tudja, nem engedi megnézni, de eddig a fogakkal nem volt problémánk. Még nincs 20 foga 14-16 között van.

2008. nov. 3. 12:11
Nem tudom, mi a baj a Suttogó-féle módszerrel, nekünk mindig bejött. Egyébként nem tudom, hogy egy kis szelíd erőszak nélkül mitől jönne vissza a felborult napirend (ha már 1-2 nap alatt nem állt helyre magától). Legfeljebb melatonin tablettától...
2008. nov. 3. 11:24

Elég sokszor fentvan akkor!

Nem lehet, hogy fél a sötétben? Van éjszakai fényetek (kislámpa)?

Vele alszotok egy szobában?

Nem jön most foga? Megvan a 20?

12. Kedveske (válaszként erre: 11. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 3. 11:16
Általában 8.30-ig (éjjel többször is ébred), de ha én előbb felkelek, akkor ő is rögtön felébred. Nem tudok olyan halkan közlekedni a lakásban, hogy meg ne neszelje. Bezzeg az Apja csinálhat bármit arra nem ébreed fel.
2008. nov. 3. 09:51
Ha a kisfiad délután nem alszik, és este 10-ig is fentvan, akkor reggel meddig alszik?
10. ce91523917 (válaszként erre: 6. - Kedveske)
2008. nov. 3. 09:49
Besötétítettem, lefektettem, nem engedtem ki a szobából. Ha kijött visszavittem. Nem érdekelt ha verte az ajtót, visszadugtam az ágyba melléültem, cirógattam. 1x 2x le is fogtam az ágyba, nem engedtem felülni sem, álomba sírta magát. Azóta ezt nem csináltam, de megtanulta, hogy muszály lefeküdnie. Ha mégsem aludt, járkált a sötétben, este 6ra persze nyúgös volt, akkor viszont már én nem engedtem hogy aludjon, csak 8:30kor. ha hagyom, akkor már hajnalba fent van, és meint borul a napi rend. mindkettőnknek nehéz volot, illetve hármunjknak, mert ez nálunk az öcsi suületésével borult fel. megérte, mostmár minden OK
9. Kedveske (válaszként erre: 8. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 3. 09:45
Akkor lehet, hogy ez nem is a nyaralás miatt van? Lehet, hogy kor függő. Jó tudni, mert akkor ezek szerint ez "normális" dolog:-)
2008. nov. 3. 09:38

Nálunk a bölcsi elkezdése borította a napirendet. Itthon nem szoktam olyan sokat altatni, mint, ahogy ott csinálják, így mindig 5-kor kel. Elég fárasztó! Hétvégén, vagy ha épp beteg és emiatt itthon van inkább délelőtt próbálom altatni, hogy délutánra fáradjon le.

Egyébként sok anyukától hallom, hogy ilyen idős gyerekeknél hasonló a probléma. Lehet, hogy most próbálják a saját akaratukat érvényre juttatni?

7. Kedveske (válaszként erre: 5. - Ce91523917)
2008. nov. 3. 09:33
A suttogó egy könyv címe. Egy amerikai nő írta a gyereknevelésről.
6. Kedveske (válaszként erre: 4. - Ce91523917)
2008. nov. 3. 09:31
és ha nem akart aludnu mit csináltál?
2008. nov. 3. 09:27
Amúgy mi az a suttogó módszer?
2008. nov. 3. 09:27

Ezt nálunk is eljátszotta a lányom, ő most 27 hónapos.

Reggel "kegyetlenül" felkeltettem, már 7 órakor, de legkésőbb 8-kor. Egész nap ronhangáltunk, lefárasztottam ahogy csak tudtam, igaz én is lefáradtam. 5 nap múlva ugyan úgy visszaállt minden a régi rendbe, mint azelőtt volt. Du lefektettem 1-2 óra körül, ha nem akart aludni, az sem érdekelt. 16 óra után pedig egy perc alvást sem engedtem. Ha 15 percet aludt csak, akkor annyit aludt. De bevált

3. emily (válaszként erre: 2. - Kedveske)
2008. nov. 3. 09:20
Szerintem csakis következetességgel. Ha meg nem sikerül, akkor el kell fogadni az új helyzetet. ;)
2008. nov. 3. 09:19
Egészen a nyaralásig nagyon jól ment minden: rendesen aludt délután, megvolt sz esti lefekvés ideje rendje. Nyaralás után azonban minden borult: délután nem alszik, esete hajlamos 10-ig is kukorékolni, nem hajlandó a kiságyában aludni. Tanácstalan vagyok hogyen lehetne vissztérni a régi kerékvágásba.
2008. nov. 3. 09:16
Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttógó" módszer nélkül)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook