Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan találjuk meg újra a Fényt? fórum

Hogyan találjuk meg újra a Fényt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan találjuk meg újra a Fényt?

2009. nov. 6. 20:07
Szia. Olvastam a cikkedet és mivel én már jártam hasonló cipőben teljesen átéreztem a helyzetedet. Hoztam egy döntést pedig nem volt egyszerű, de megtettem és nem bántam meg. Nagyon szeretnék veled erről személyesen is beszélni vagy legalább nem nyilvános oldalon. Ha érdekel kérlek válaszolj ezen az oldalon és megtaláljuk a modját hogyan találkozzunk.
2008. dec. 10. 22:19

Kedves Emília!


Az én helyzetem is nagyjából hasonlít a Tiédre.

A különbség, hogy a picikém 4 éves, és 4 éve indult a lavina a születésénél....

Az első év valami borzasztó volt az apuka miatt. Azt hitte családot szeretne, aztán mikor megszületett a pici, jöttek vele együtt a babás örömök és gondok, rájött, hogy mégsem ezt kereste, hogy ezt a tudomásomra hozza, mindennel keserítette az életemet.

A dolog vége természetesen válás lett. Azóta össze tudtam szedni magamat testileg és lelkileg is. 3 éve ketten élünk a kislányommal, és soha de soha még ilyen jó életünk nem volt. Nyugodtan élünk, egymást szórakoztatjuk, kiegyensúlyozott a gyermek is, mert én is az vagyok. Nem tartom és nem is tartottam soha tragédiának, hogy nincs férfi mellettem. Csak azért, hogy a létszám meglegyen itthon, nem mentem bele egyetlen egy kapcsolatba sem. Eljutottam mostanra odáig, hogy bátrabban neki mernék vágni egy új kapcsolatnak, de sajnos ahol élek a kínálat nem valami választékos :)))

De a türelem talán majd idővel igazi "pótapát" és igazi szerelmet hoz.

Azért még annyit hozzátennék, hogy egyedül nagyon nehéz gyermeket nevelni, de nem lehetetlen. Igazat adok az egyik kedves előttem szólóhoz, hogy megromlott kapcsolatban élni sokkalta rosszabb a kisgyereknek is mintha "csak" az anyukájával él....

Sok erőt, kitartást és szerencsét kívánok Neked kedves Emília!

12. nyau82
2008. dec. 9. 10:27
még annyit tennék hozzá az előzőekhez,hogy az apjával később is találkozhat bármikor,de nem biztos,hogy a gyerek azt fogja igazi apjának tekinteni,aki vérszerint az,hanem azt aki szereti és igazán foglalkozik vele.ez pedig lehet a te új párod is.ahogy írtad,nem volt valami jó apa a férjed,szóval egy új élettel a kislányod is nyerhetne egy új apát.
2008. dec. 9. 06:34

Kedves Emília. Az én véleményem az,hogy kutyábol nem lessz szalonna. 40 evvel ezelott en is hasonlo cipoben jártam, sajnáltam a lányomat,hogy elveszíti az apját,enen kivul még zsarolt is,hogy bárhová mennék úgyis megtalál. Végul is a sors eldontotte ezt a kérdést, mert a férjem alkoholos mámorában magára engedte a gázt,es amíg en hazaérkazten a lányommal már meghalt.

A rossz házasságombol kiindúlva,tobbet nem mentem ferjhez,egyedul neveltem a lányomat,igyekeztem mindent megadni neki,ez azt hiszem sikerult is,3 diplomát is szerzett, es jol megvagyunk.

Sajnos elkerult itthonrol,így csak ritkán látjuk egymást mert kulfoldon el, en pedig egyedul.Nem látom ezt annyira tragikusnak,néha egy kicsit egyedul erzem magam, de a skypon keresztul naponta beszélek vele, es ha mod van rá akkor a szabadságunkat is egyutt toltjuk.

Nem kivánok Neked ilyen tragikus megoldást, de azt tanácsolom,hogy minél elobb menekulj el ebbol a kapcsolatbol, az en meglátásom szerint ez már menthetetlen. Minél fiatalabb vagy annál inkább konnyebb az újrakazdés.Kivánom Neked, hogy a legoptimálisabb megoldást válaszd!

10. puli1 (válaszként erre: 9. - 14c7162366)
2008. dec. 8. 15:18

Elhiszem hogy nagyon nehez lehet,lehet hogy egyszer en is igy jarok?!Ki tudja!

DE en sem fogok maradni az biztos!De az is tuti,ha egyszer a gyerekem apja nem lesz velunk,akkor nagyon megvalogatom,hogy kit engedek a kozelunkbe,akibe megbizhatok a kislany miatt!!!Na ez se lehet konnyu dolog!Mert azert az edes apa az edes apa marad.Egy uj pasi meg biztos hogy sose fogja sajatjakent szeretni a kislanyomat!DE Lehet?!

2008. dec. 7. 14:58

Nem egyszerű az egész.

Még csak írtam róla, könnyű volt.

Meg kell élni. De elhatározás kérdése az egész,

nálam már régen érlelődött.

Most, hogy benne vagyok, nagyon nehéz, és igen, a gyerekek végett sem tudok most maradni.

Önző vagyok?

Lehet.

2008. dec. 7. 14:38

Szerintem ha 100 ember fog irni ebbe a forumba akkor is mind a 100 ezt fogja tanacsolni amit mi.

Biztos nem lesz egyszeru,de utanna azt fogod banni hogy milyen hukye voltal hogy eddig egy ilyen palival voltal,miert nem leptel mar elobb!

A Csernus azt mondja hogy 2 fajta ember letezik az ilyen helyzeteknel.Az egyik marad es tur,es nyel,mert fel valtoztatni-a masik meg azt mondja hogy hulye vagyok en?En nem fogok igy elni...Es bator es valtoztat!!Mert hat a sajat erdeke.Biztos mindenki hoz neha rossz donteseket,de ha az egy eletere szol akkor koszonom,de en lepattannek!AZt mondtad hogy a gyerekeknek szukseguk van apara is,ez igaz de lehet hogy az apanak annyira nincs szuksege ,lehet hogy neki az is eleg ha hetente egyszer latja,aztan szevassz!!Ha a pali ugy erzi hogy meg fiatal hogy apa legyen,az ok,mert le tud pattanni.De a nonek aki mar terhes,neki ez teljesen mas ...A nok megvaltoznak,anyak lesznek,es elvezik minden percet,a pali meg huzzon el bulizzon,aztan viszlat!!!SZoritok,de szerintem te benne fogsz maradni ebbe a kapcsolatba,mert mar kileptel volna.De lehet hogy csak en gondolom igy!Legy te is egy kicsit onzo,es ne hagyd magad!Ha meg zsarolni akarna,na az undorito lenne,a akislannyal a kezedben!!Mond meg neki,hogy te feladod,es ennyi,beszeljetek meg!!Majd irj hogy mizu!!

2008. dec. 7. 09:25

Sziasztok!


Sajnos nagyon sok kapcsolat alakul így, a környezetemben is tudok nem egyet, viszont én is úgy gondolom, ahogy Ti, nem szabad együtt maradni ilyen-olyan "kitalált" dolgok miatt. Ha nem szereted, nem jó Vele (hisz nem is foglalkozik Veled), akkor mi értelme?

Én úgy gondolom, h a kislányod csak azt fogja érezni, h állandó feszültségben élsz, gondolod, h ez jó lesz Neki?

Biztosan nagyon nehéz, de légy erős és indulj el.....

2008. dec. 7. 02:24

Ha a gyerek miatt akarsz csak az embereddel maradni,az a legrosszabb amit csinalsz.A gyerekek nagyon erzekenyek,es mindent megereznek,ha nem is veszekedtek elotte de tudni fogja hogy valami nagy gaz van es elob utobb depresszios lehet.Dr Csernus is irt a NO cimu konyveben az ilyen fajta kapcsolatokrol!ES nagyon eliteli!

CSak egy eleted van,azt azzal eld le akit szeretsz,es aki viszont tisztel es szeret.Ha valami,vagy minden megromlik,az nem eleg ha csak te keperkedsz hogy jobbra forditsd.Ha valami nem megy,azt nem kell eroltetni.Nekem is van egy kislanyom,es en biztosra tudom,hogy ha a te helyzetedben lennek,en lepnek.Igy nem birnek elni.Minek szenvedjek egy kapcsolatban egesz eletemben?A kislanyt en magamnak szultem,en vagyok az anyja,bar mi van en vagyok ott vele.Ha az apja,nem is annyira rajongott hogy gyereeketek legyen akkor meg nincs mit eroltetni,vagy probalni valtoztatni.

Pedig szerintem valahova el kellene cuccolj,es akkor radobbene,hogy honapokig nem lennetek reggel sem meg este sem...Aztan talan akkor valtozna valami,de igy csak az idodet pazarlod,meg az idegedet olod.Ha lenne egy lakasod gondolom mar reg lepattantal volna.Probalj talalni valami helyet...Nem tudom,ez nem konnyu,de ha tenyleg jobb eltet akarsz akkor lepsz!Sose kerj tamogatast az uj pasidtol,mert ha esetleg jobban osszemelegedtek,akkor megint ez fog tortenni,ha nem O lesz az igazi!

2008. dec. 6. 20:07
kérdezd meg a lányodat, ha már elég idős, ő mit gondol
2008. dec. 6. 18:00
akik bocsi :)
2008. dec. 6. 17:59

"Ha tudnék, maradnék, és fejet hajtanék. De ilyen életet nem tudok a végtelenségig, boldogtalanul tovább folytatni, azt szajkózva, hogy "a gyerek érdekében történik".


ez a legrosszabb amit tehetsz,vagyis ha úgy érzed a maradás fejhajtás lenne,ha boldogtalan lennél,ha csak a gyerek érdekében...

hisz ha belegondolsz nem fejhajtásról szól egy házasság,és ha mélyebben ,hosszútávon gondolkodsz az együttmaradás,pont,hogy a gyerek ellen lenne,hisz ha nem vagy kiegyensúlyozott,akkor anyukaként sem tudsz az lenni,és a gyermek megérzi ha szenvedtek,és ha boldogtalan vagy...és ez semmiképpen sem szolgálná az ő érdekét!

Igaza van Erikasz-nak,hogy a Fényt előszőr magadban kell megtalálni akkor tudsz majd ragyogni és az kihatással lesz mind a te életedre és a kik körbe vesznek téged!

2008. dec. 6. 17:51
Tartok tőle, hogy nincs általános recept. Csak egyéni helyes megoldás van. Ami a másik számára helyes, az lehet, hogy a te számodra nem jó megoldás. Mindenki más. Nemcsak a személyiségünk, élettapasztalatunk más, hanem az életfeladatunk is. Más célból vagyunk itt, éljük a jelenlegi életünket. Van néhány technika, ami segíthet a megoldás megtalálásában. De vigyázz, mert könnyű mellényúlni. A Fényt pedig először magadban kell megtalálni, és utánna már könnyebb lesz máshol is felfedezned.
2008. dec. 6. 17:03
Párkapcsolatok születnek és elmúlnak. Olyan törvényszerű, mint az Élet körforgása. De mindezt kisgyermekkel végigcsinálni, szembenézni a nem működő házasság riasztó tényével...nagyon nehéz. Hogyan próbáljunk talpon maradni/felállni? Erről szól a cikk.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan találjuk meg újra a Fényt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook